Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 18 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 ... LastLast
Results 221 to 240 of 351

Thread: Assassin's Creed: Origins

  1. #221 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Pai cica faci un set complet cu toale cu tot prin misiunile alea.

  2. #222 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    L-am terminat si eu, mult mai bun ca si ultimele cateva din serie dar mi-a lipsit un pic din puzzle-urile pe care le mai gaseai in seria Ezio si daca tin bine minte mai erau si tomb-urile alea unde iti trebuia putina indemanare la platforming, in Origins nu exista astea si nici misteru ala ce te tinea lipit de controler doar sa mai dezvaluiesti cate ceva din poveste.

    Pentru mine AC a cam murit o data cu Desmond dar asta nu inseamna ca jocul nu e bun, are momentele lui si plusuri, unul ar fi sistemu de combat si upgrade putere arme. Mi-a luat circa 40 de ore sa-l termin, nu poti merge doar pe misiunile principale, trebuie sa urci in level facand si alte lucruri secundare altfel nu ai cum sa treci de inamici cu level mare in main quest.

    Armele sunt faine, mai ales cele legendare, am avut un arsenal de am omorat mii de vietati. Harta e imensa si art work-ul super, foarte faine locatii. Is la level 38, mai fac cateva lucruri
    si asta la vista baby.

    Ce mi-a lipsit cel mai mult din joc este un wingsuit pentru o deplasare mai eficienta. Imagine a legendary wingusit fara atractie gravitationala!!!
    Grafica e ok dar se vede clar ca a fost filmat cu un GoPro si nu cu echipament profesional iar in urmatorul joc din serie sper din sulfet sa il avem ca si protagonist pe bastardul lui Desmond la care in informatia genetica mostenita de la maicasa ii sta la baza ADN al stramosilor nostri care au trait pe Marte inaintea distrugerii planetei si a exodului lor spre Pamant, deci astea spuse sper ca actiunea sa aibe loc pe Marte si sa putem afla mai multe despre originea extraterestrilor si despre semenii lui Minerva.

  3. #223 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Serios? Spoiler nu folosim?!?

  4. #224 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Pentru ce, unde?

    L.E. Da am observat da nu prea erau cine stie ce spoilere, doua quest-uri, doi inamici, OK done.

  5. #225 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    L-am finalizat si eu.
    In total 130 de ore de joc, toate misiunile principale si secundare facute, toate locatiile descoperite si completate, level 40, set complet legendare, toate trofeele + platina. Cum am mai spus, un joc bun, frumos si care pentru mine, a meritat tot timpul petrecut cu el.

  6. #226 SP
    Senior Member Srachi's Avatar

  7. #227 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Cred ca dau un-subscribe la thread, imi stricati jocul, inca n-am apucat sa-l joc

  8. #228 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    L-am finalizat si eu.
    In total 130 de ore de joc, toate misiunile principale si secundare facute, toate locatiile descoperite si completate, level 40, set complet legendare, toate trofeele + platina. Cum am mai spus, un joc bun, frumos si care pentru mine, a meritat tot timpul petrecut cu el.
    am facut tot ce ai zis tu si am doar 60h in joc, ce ai facut de restul timpului? poze?

  9. #229 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    am facut tot ce ai zis tu si am doar 60h in joc, ce ai facut de restul timpului? poze?
    Presupun ca stii foarte bine ca un joc il poti termina intr-un numar mai mare sau mai mic de ore, in functie de cum il abordezi. Eu de exemplu, am pus un accent mai mare pe modul stealth, ceea ce automat lungeste perioada de joc. Deplasarea intre locatii o faceam neutilizand prea mult fast travel.
    Pentru unele dintre trofeele din Origins, ai foarte mult de lucru, asa ca aici iarasi am petrecut destul de mult timp.
    Nu am tinut sa fac un titlu de glorie ca am petrecut 130 de ore ca sa termin jocul. Voiam sa arat ca de atat am avut eu nevoie pentru a-l termina si a obtine tot ceea ce am obtinut de la el.

    Am sesizat ironia ta si a lui Srachi, vis a vis de postarea mea. E ok! Terminati repede jocurile ca sa aveti timp sa-i ironizati pe altii aici pe forum. Voi probabil sunteti o alta categorie de gameri, care nu va pierdeti foarte mult timp cu un joc pentru ca va plictisiti repede. Eu nu sunt asa. Mie imi place sa fac totul calm, pe indelete si sa ma bucur de tot ceea ce imi ofera un joc de genul acesta.

    Si apropo de poze, este singura chestie din joc, pe care am facut-o extrem de putin.

  10. #230 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte bine faci. Si mie-mi place ca acum chiar putem aborda misiunile stealth si chiar pierd ceva timp inainte, pentru pregatire si gasirea focului, in caz ca el exista.

    Pana acum am aproape 40h si nu am descoperit mai bine de jumatate din harta iar ca poveste principala, sunt sigur ca mai am destul. M-am focusat pe misiunile secundare, care sunt destul de bine scrise si nu chiar repetitive ca inainte, pentru a putea termina jocul cand imi vine Xbox One X

    Poze am facut cu zecile deja, dar chiar sunt curios daca se pot vedea/salva si in alta parte decat pe harta din joc.

  11. #231 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    DPDV al calitatii prezentarii, e comparabil cu Horizon Zero Dawn?

  12. #232 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    DPDV al calitatii prezentarii, e comparabil cu Horizon Zero Dawn?
    Eu zic ca este Rasko, dar asta vei decide tu doar dupa ce-l vei incerca!

  13. #233 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    In unele momente da ( in general in paduri sau anumite cladiri si mai ales pe timp de noapte se vede senzational )

    in altele momente sau in general in orasele mari ori apropierea lor ai un draw distance foarte mic si nu se incarca texturile la o distanta relativ mica , doar cand te apropi foarte mult de zona respectiva, insa atunci cand se incarca poti vedea cam toate detaliile , sa zicem de pe o statuie de marmura.

    asa ca daca ar fi avut un draw distance mai mare pe partea de oras ,uneori chiar si pe desert calaretii din departare se vad cumva stersi , ar fi fost mega ca si grafica, deci daca eviti orasul si pui in calcul doar vegetatia si animalele / pasarile , cam da, se apropie mult de Horizon, poate chiar il depaseste in unele momente ( depinde de pozitia soarelui sau a timpului de noapte )

    cert e ca nu este un AC normal , combatul este total diferit cu mici elemente din vechea serie , dar ca stil se duce mai mult spre Witcher 3 insa cu mai multe combinatii ca si lupta atunci cand iti deblochezi cateva abilitati mai importante.

  14. #234 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Presupun ca stii foarte bine ca un joc il poti termina intr-un numar mai mare sau mai mic de ore, in functie de cum il abordezi. Eu de exemplu, am pus un accent mai mare pe modul stealth, ceea ce automat lungeste perioada de joc. Deplasarea intre locatii o faceam neutilizand prea mult fast travel.
    Pentru unele dintre trofeele din Origins, ai foarte mult de lucru, asa ca aici iarasi am petrecut destul de mult timp.
    Nu am tinut sa fac un titlu de glorie ca am petrecut 130 de ore ca sa termin jocul. Voiam sa arat ca de atat am avut eu nevoie pentru a-l termina si a obtine tot ceea ce am obtinut de la el.

    Am sesizat ironia ta si a lui Srachi, vis a vis de postarea mea. E ok! Terminati repede jocurile ca sa aveti timp sa-i ironizati pe altii aici pe forum. Voi probabil sunteti o alta categorie de gameri, care nu va pierdeti foarte mult timp cu un joc pentru ca va plictisiti repede. Eu nu sunt asa. Mie imi place sa fac totul calm, pe indelete si sa ma bucur de tot ceea ce imi ofera un joc de genul acesta.

    Si apropo de poze, este singura chestie din joc, pe care am facut-o extrem de putin.
    ai sesizat prost, cel putin la mine. daca te ataci in halul asta^^^ dupa o intrebare simpla si fara nimic ascuns, problema ta.

    stealth am jucat si eu, ca eram tot timpul 3 nivele sub nivelul recomandat.

    eu am intrebat clar, tu faci presupuneri ridicole despre alti oameni.

    ---------- Post added 15-11-2017 at 16:08 ----------

    personal cred ca horizon arata mai bine, dar esti mult mai limitat in lucrurile pe care le poti face. doar apa e mai faina in origins.

    asta m-a enervat pe mine cel mai tare. jucat pe pro, patchuit, 4k, hdr etc. degeaba daca ai un lod asa groaznic.


  15. #235 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    DPDV al calitatii prezentarii, e comparabil cu Horizon Zero Dawn?
    Chiar dupa ce am terminat Origins m-am apucat de Horizon. Daca prin calitatea prezentarii te referi la grafica/efecte vizuale Horizon e peste Origins. Parca am avut impresia ca ruleaza la o rezoluție mult mai mare dar asta poate din cauza la anti aliasing si la cat de finisat e totul prin Horizon, efecte de sun glare precum in HZD nu ai sa vezi in ACO dar eu iti recomand mult Origins, o sa te miri cat de mult au schimbat jocul in bine iar art work-ul e fantastic

    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Am sesizat ironia ta si a lui Srachi, vis a vis de postarea mea. E ok! Terminati repede jocurile ca sa aveti timp sa-i ironizati pe altii aici pe forum. Voi probabil sunteti o alta categorie de gameri, care nu va pierdeti foarte mult timp cu un joc pentru ca va plictisiti repede. Eu nu sunt asa. Mie imi place sa fac totul calm, pe indelete si sa ma bucur de tot ceea ce imi ofera un joc de genul acesta.
    No no no, departe am fost de a te ironiza sau nici nu m-am gandit ca prin postarea mea te-as putea face sa te gândești ca as fi avut ceva rau legat cu ce ai postat tu sau cu stilu tau de joc, doamne feri, fiecare joaca cum ii pica lui bine, sincer!!
    Eu nu sunt vânător de trofee si platine dar am ajuns la 2-3 trofee departare de platina in 50 de ore(parca peste 50 cu 2-3 ore).
    Am terminat povestea, am colindat deserturi, am facut tomburi, am omorat inamici mari(si apoi si mai mari, mari mari), am macelarit arenele, am ajuns la level 40 si am adunat o groaz de arme legendare in timpu asta dar nu m-am gandit sa te insult pe tine sau timpu tau de joc, din nou zic, fiecare face cum ii pica pui bine, in jocuri sau fie in viata reala nu te iei de lucrul asta ca doar suntem diferiti. E misto replica aia a lui Jim Carrey si e misto jocul si se aude ca ti-a placut si tie mult, deci: I LIKE IT A LAAA

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Poze am facut cu zecile deja, dar chiar sunt curios daca se pot vedea/salva si in alta parte decat pe harta din joc.
    In caz ca joci pe PS4, pozele se salveaza pe hdd si le accesezi din meniul consolei.


    P.S. Eu am jucat aprope tot jocu cu Mustafa's blade, m'i s'a parut cea mai bune arma chiar daca sunt si mai puternice dar abilitatea speciala a fost de ajutor dese ori. Arcuri am folosit cu sageti in flacari, un predator bow si celalat un arc cu care puteai trage sageti consecutiv foarte repede(hunter bow sa fie?) Voi ce legendare foloseati??

  16. #236 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Odata ce mi-a picat prima sabie cursed, nu am mai folosit alta, nici cea cu foc, ca desi pare o idee buna, de multe ori mi-am dat foc singur sau explodau borcane cu ulei de pe langa mine, fara sa vreau. Daca tot aveam cursed, mi-am pus si sulita cursed pt long range, ca multi inamici nu prea vor sa stea aproape de tine.

    Arc cu foc la primara si unul cu 5 sageti la secundara pt damage masiv.

    Armura nu prea am folosit, desi cea de "ninja" imi placea cum arata. De la misiunea cu sauna pana cand am luat platina am stat in prosop, ca saracu' bayek avea iluzii prin desert la cat de cald ii era.

  17. #237 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Nu prea am jucat cu aia blestemata desi am upgradat'o si pe aia la level 40, im placea la aia cu care am jucat ca le spargeam apararea si scutu in doi miscari : ))

    Deci ai jucat dezchilotat huh? Lasai dăre prin nisip

  18. #238 SP
    495
    Member 495's Avatar

  19. #239 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Ar fi misto sa zica cineva cu xbox one x ce are si ps pro daca-s diferente grafice

    azi si-a mai facut un update, parca se vede mai bine putin , oricum am ajuns in Memphis pe timp de noapte si mi-a picat falca de cum se vedeau buruienile , vegetatia, ceata de deasupra apei.. sclipirile.. orasul.. misto tare.

  20. #240 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Aha, Memphis e una din locatile mele favorite. I like it a laa!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 18 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 23:37
  2. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:45
  3. Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 01:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts