Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 38 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 ... LastLast
Results 641 to 660 of 746

Thread: Destiny 2

  1. #641 SP
    Member bdevil's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eu nu am problema asta și joc Gambit foarte des
    E posibil sa ai PS4 Pro si sa te ajute hardware-ul mai mult, eu am PS4 normal. Eu i-am dat si un rebuild database, un fel de defragmantare pt PS4, nicio imbunatatire vizibila! Problema scaderii frame-urilor in Destiny era si mai veche la mine, la Wrath of The Machine Raid, la partea cu Siege Engine ... pateam la fel. Chestia e ca si meniul sacadeaza / se agata uneori la mine ... cred ca o sa-i dau un factory reset la un moment dat. Si apoi o curatare de praf pe care nu am facut-o niciodata de cand am luat PS4. Cine stie ce o fi prin el si nu mai e in parametri.

  2. #642 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, am Pro. Credeam că despre Pro e vorba. Encman are Pro, cred că problema e de la HDD la el.

  3. #643 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Ha, am jucat cu tine bdevil, mai bine zis impotriva ta si nu stiam de unde stiu userul. Era ori quickplay ori gambit.

    Eu am cam terminat cam tot ce era de facut prin joc, sunt de ceva timp la 600 cu toate chars, raid facut, one thousand voices primit (facut o singura data raidul, lucky me!), primit toate exoticele pe care le voiam pe warlock, la titan nu mi-a picat casca exotica op inca , iar pe hunter (main-ul meu acum) tot vanez shards of galanor, mainile exotice pt blade barrage.

    De cand aparuse dlcul doar destiny am bagat, am ajuns deja pe la 1100 ore, 90% din ele in pvp. Terminat redryxul, terminat lunas howl, arma mea preferata din tot jocul si acum astept dlcul din decembrie.

  4. #644 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    ANIMALULE!

    Din pacate au aparut alte jocuri care mi-au distras atentia de la D2 asa ca bag doar PVP sa fac alea 5 reseturi pentru Redrix. DAR mi-ar placea sa nu am altceva ce sa joc, ca sa ma focusez pe Destiny

  5. #645 SP
    495
    Member 495's Avatar
    era dublu sau triplu valor xp saptamana trecuta, faceai un reset, doua, pe zi daca nu pierdeai meciuri.

    pe mine d2 cu forsaken m-a tinut sa NU joc spiderman, detroit, odysey si backlogul meu in general...

    its just FUN!

  6. #646 SP
    Member bdevil's Avatar
    Eu cu timp limitat am ajuns la 596. Fara raid. E okeish ca te tine infipt in el. Ceea ce e imbucurator.

  7. #647 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    E ok, dau putin sunetul mai tare si np Cu casti, nici atat. Mai mult un moft, avand in vedere ca am fost mai atent la ce si cum face, odata cumparata noua consola.
    Cred ca pur si simplu din cauza zgomotului ventilatoarelor variantei anterioare, nu auzeam sunetul HDD. Pe cand acum se mai aude.

    Fun fact, in Destiny, doar in character screen "caraia" mai tare, daca ma duceam pe alt tab, nu mai facea. Nu am mai apucat sa postez.
    Momentan ma joc Mafia 3, si se aude si acolo. Probabil se "manifesta" in fucntie de ce se ruleaza direct de pe hard.
    Deci nu este de la engine-ul obosit al Destiny.. daca ar interesa pe careva.

    Concluzionand, pur si simplu 716B e "mai silentioasa" si poti auzi hard-ul acum. Hard ce in functie de cum ruleaza jocul, suna diferit (vezi character screen Destiny).

    PS: daca nu era "miros" de PS5 in aer, ii aruncam un SSD direct in ea si terminam balciul. Dar nu ma mai complic, e ok asa. De-abia am timp sa ma joc. In alta ordine de idei, sper insa la un PS5 cu SSD din fabrica

  8. #648 SP
    Member bdevil's Avatar

  9. #649 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    https://www.dualshockers.com/destiny...c-november-18/

    Destiny 2 Free to Download on PC Until November 18

    Before Blizzard’s keynote at Blizzcon 2018 Bungie announced that Destiny 2 would be free for anyone to download and own until November 18 on PC through Battle.net.
    Bungie and Activision have announced that the full Destiny 2 base game for PC is now a free gift for all new players on Blizzard Battle.net. For the first two weeks of November, anyone who does not already own the PC game will have the opportunity to claim it as a gift through their Battle.net account.

    Destiny 2 will be free to claim and download from November 2–18, 2018. New Battle.net accounts created after 11:00 a.m. PDT on November 2, 2018, will need to enable Blizzard SMS Protect before claiming their free copy. Destiny 2 PC is redeemable from the Battle.net gift page.

  10. #650 SP
    Member cosmins's Avatar
    Quote Originally Posted by 495 View Post
    Ha, am jucat cu tine bdevil, mai bine zis impotriva ta si nu stiam de unde stiu userul. Era ori quickplay ori gambit.

    Eu am cam terminat cam tot ce era de facut prin joc, sunt de ceva timp la 600 cu toate chars, raid facut, one thousand voices primit (facut o singura data raidul, lucky me!), primit toate exoticele pe care le voiam pe warlock, la titan nu mi-a picat casca exotica op inca , iar pe hunter (main-ul meu acum) tot vanez shards of galanor, mainile exotice pt blade barrage.

    De cand aparuse dlcul doar destiny am bagat, am ajuns deja pe la 1100 ore, 90% din ele in pvp. Terminat redryxul, terminat lunas howl, arma mea preferata din tot jocul si acum astept dlcul din decembrie.
    Ai reusit singur questul pentru lunas? Eu doua saptamani m-am chinuit sa ajung la “fabled”. Am abandonat deocamdata questul.

  11. #651 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Singur pana pe la ~1900. Ultimele 200 de puncte am avut echipa pt ca a fost putin mai greu si dadeam numai de echipe 4 stacked. Dar eu l-am luat devreme atunci candnu prea il avea lumea, acum daca intri dai numai de lunas si not forgotten.

  12. #652 SP
    Member cosmins's Avatar
    Am observat, eu abia am ajuns cu greu la “heroic”, am folosit foarte mult trust care m-a ajutat si la cele 200 solar kills, AoS si Crimson. Questul pentru Ace of Spades a fost destul de usor, cel pentru lunas mi se pare in momentul acesta imposibil.

  13. #653 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Se anunta pe undeva care sunt zilele cu double/triple valor?

  14. #654 SP
    Member bdevil's Avatar
    De obicei primesti mesaj in Director la primul login pe orbita. Iar premergator, cred ca pe forumuri (reddit D2) si pe bungie.net mai anunta baietii din timp.

  15. #655 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai eu nu mai intru in joc decat daca stiu ca e Valor bonus. Ca joc doar PVP. Asa ca nu ma ajuta aia cu Directorul

  16. #656 SP
    Member bdevil's Avatar
    Double Infamy this weekend in Gambit.

    https://www.facebook.com/DestinyTheG...7115966816520/

  17. #657 SP
    Member cosmins's Avatar
    Am si eu o intrebare, gasesc pe undeva seeds of light? Sau nu mai gasesc

  18. #658 SP
    Member bdevil's Avatar
    Tier 2 si Tier 3 de la Blind Well dau reward Seed of Light. Dar e RNG. Asa ca rabdare si ambitie sa ai.

  19. #659 SP
    Member DeepKiss's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmins View Post
    Am si eu o intrebare, gasesc pe undeva seeds of light? Sau nu mai gasesc
    Al doilea seed of light îți cade random la finalul Blind of well cel puțin tier 2, iar al treilea am înțeles că îți cade la primul boss din noul raid.

    Trimis de pe al meu SM-J730F folosind Tapatalk

  20. #660 SP
    Member cosmins's Avatar
    Quote Originally Posted by bdevil View Post
    Double Infamy this weekend in Gambit.

    https://www.facebook.com/DestinyTheG...7115966816520/
    Atunci Let’s play all right all right all right let’s see what we’ve got

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 33 of 38 FirstFirst ... 23 31 32 33 34 35 ... LastLast

Similar Threads

  1. Destiny By Clopotarul in forum Console Club
    Replies: 3701 Last Post: 24-04-2017, 01:36
  2. Destiny By costy29lan in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 09-03-2015, 06:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts