Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 37

Thread: Valve a confirmat "Counter-Strike: Global Offensive"

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Valve a confirmat "Counter-Strike: Global Offensive"

    Am o veste foarte mare si importanta pentru majoritatea dintre voi, Valve a anuntat un nou proiect, "Counter-Strike: Global Offensive", ce urmeaza sa fie lansat anul viitor. Asta nu e tot, potrivit declaratiei de presa jocul va aparea atat pe Steam cat si pe PSN si XBL. Jocul va fi dezvoltat de catre cei de la Valve si Hidden Path Entertainment, acestia au lucrat impreuna si la "Counter-Strike: Source". Jucatorii vor avea la dispozitie harti, personaje si arme noi, dar si unele harti clasice actualizate, cum ar fi de_dust. De asemenea un nou sistem de matchmaking si un leaderboard vor fi introduse. "For the past 12 years, it has continued to be one of the most-played games in the world, headline competitive gaming tournaments and selling over 25 million units worldwide across the franchise. CS: GO promises to expand on CS' award-winning gameplay and deliver it to gamers on the PC as well as the next gen consoles and the Mac."
    Attached Images Attached Images counter-strike-global-offensive-cs-go.jpg

  2. #2 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Foarte Tare , Eu cum sunt jucator inrait de cs ... mai ales ca apare pe ps3 pentru mine va fi un must buy .
    Can't Wait

  3. #3 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    yeheee....... hai CS fanboys!!!sariti in sus de bucurie... o sa fie interesant.daca o sa fie o grafica super si o sa renunte la idiotenia cu viata.e aiurea.adica te impusca pana nu mai poti si sa zicem ca ramai cu 1% viata.tot traiesti.e o prostie apocaliptica lipsita de realism.

    pe langa cele 25 de milioane de jocuri vandute mai adaugati vreo 100 piratate

  4. #4 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Quote Originally Posted by RELOADED9 View Post
    yeheee....... hai CS fanboys!!!sariti in sus de bucurie... o sa fie interesant.daca o sa fie o grafica super si o sa renunte la idiotenia cu viata.e aiurea.adica te impusca pana nu mai poti si sa zicem ca ramai cu 1% viata.tot traiesti.e o prostie apocaliptica lipsita de realism.

    pe langa cele 25 de milioane de jocuri vandute mai adaugati vreo 100 piratate
    Si in Call Of Duty ca ti se regenereaza viata in cateva secunde e realism?
    Daca vrei realism,incearca Battlefield.

  5. #5 SP
    Junior Member Loc Dog's Avatar
    LOL pai bine ca BC2 sau CoD e realist cand te impusca si daca scapi, viata ti se regenereaza ramai la cod ca gamerii adevarati joaca counter strike

  6. #6 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    @Loc Dog, acum fara suparare, dar pe ce principiu ti-ai dat tu seama ca gamerii adevarati joaca Counter-Strike?

  7. #7 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by Loc Dog View Post
    LOL pai bine ca BC2 sau CoD e realist cand te impusca si daca scapi, viata ti se regenereaza ramai la cod ca gamerii adevarati joaca counter strike
    Battlefield e, dupa parerea multora, cel mai realist FPS; hands down.Doar pruncii care se joaca COD sau fanaticii dupa CS (ca tine) au alta parere.

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Counter Strike (nu contează versiunea) a fost și este cel mai competitiv joc. Punct. Și da, sunt �n măsură să zic asta (și mai sunt pe forum c�teva persoane �n măsură să zică asta care cunosc jocul multe mai bine).

    Frumos, curat, aranjat nu cu 100 de perk-uri și kill streak-uri și elicoptere și tankuri și mașinuțe explozive și atașamente și radare și camuflaje și hărți kilometrice și spawn-uri infinite și regenerări și draci colorați.

    N-ai cu ce să compari Cs-ul (eventual compari versiunile �ntre ele) dar CoD vs CS, Battlefield vs CS...hai să fim serioși

    Counter Strike nu e realist. Păi foarte bine, nici nu trebuie. El e competitiv. Dacă vreau realism scot capul pe geam sau trag un airsoft.

    N-am nimic cu CoD & Battlefield, sunt jocuri excepționale și alea dar...no

  9. #9 SP
    Junior Member HIMMNOZZ's Avatar
    Quote Originally Posted by FuriaAlba View Post
    Battlefield e, dupa parerea multora, cel mai realist FPS; hands down.Doar pruncii care se joaca COD sau fanaticii dupa CS (ca tine) au alta parere.
    Jesuuss bro, Battlefield 3 va rupe targul in doua,ce call of duty si counter,ochii si mintea ....nu chiar la toata lumea,niciodata nu INSALA.Scuze de off topic.Parerea mea BATTLEFIELD 3

  10. #10 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Loc doc,adevaratii gameri nu sunt putin mai colorati si au parul plin de gel mereu (ma rog,poate unii au).
    Cat timp nu ai pus mana pe vreo manete de consola in viata ta,nu ai ce sa comentezi despre FPS-uri.

  11. #11 SP
    Junior Member Loc Dog's Avatar
    Quote Originally Posted by Sosetila View Post
    Loc doc,adevaratii gameri nu sunt putin mai colorati si au parul plin de gel mereu (ma rog,poate unii au).
    Cat timp nu ai pus mana pe vreo manete de consola in viata ta,nu ai ce sa comentezi despre FPS-uri.
    sosetila am avut mai multe console decat vei avea tu in toata viata ta, asa ca nu-mi spune tu mie ce e bun sau ce e prost

  12. #12 SP
    Member Game101's Avatar
    Un meci de cs cu gameri care chiar stiu sa joace cs face cat toata seria COD si Battlefield la un loc.
    Counter Strike se bazeaza mult mai mult pe ingredientul tactic si practica jocul de echipa mult mai bine decat in Battlefield. Nu vorbesc in necunostinta de cauza ci vorbesc dintr-o bogata experienta de CS.

  13. #13 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Pe Xbox si PS3 o sa fie ca si Team Fortress 2 pe Xbox. O tampenie. Pe de alta parte pe PC va fi, cel mai probabil, foarte tare avand in vedere ca o sa se faca multe harti de catre comunitate.

  14. #14 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Sosetila View Post
    Loc doc,adevaratii gameri nu sunt putin mai colorati si au parul plin de gel mereu (ma rog,poate unii au).
    Cat timp nu ai pus mana pe vreo manete de consola in viata ta,nu ai ce sa comentezi despre FPS-uri.
    Ca o parere strict personala, si sunt convins ca multi ma aproba, consolele nu prea au treaba cu FPSurile. Da, au aparut multe FPSuri bune si pe console (din cauza baniilor care pot fi castigati asa) si pentru ca s-au cerut, dar etalonul in materie de FPSuri ramane PCul, iar FPSurile "de competitie" au ramas pe PC.

    Quote Originally Posted by FuriaAlba View Post
    Battlefield e, dupa parerea multora, cel mai realist FPS; hands down.Doar pruncii care se joaca COD sau fanaticii dupa CS (ca tine) au alta parere.
    OK.... De ce e Battlefield atat de realist? Ce-l face atat de realist?

  15. #15 SP
    Member StarKiller's Avatar
    Cum ce-l face atat de realist?Probabil nu ai jucat niciun joc din seria Battlefield sau macar alpha de la BF3.

  16. #16 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Am jucat absolut toate jocurile Battlefield, incepand cu 1942 si terminand cu Bad Company 2. Este putin mai realist decat CoD, mi se par insa departe de Arma si OF care, la randul lor, sunt departe de realism. Realist ar fi ca atunci cand este impuscat sa mori (pentru ca sunt foarte putine cazuri in care un soldat aflat pe campul de lupta supravietuieste), semi realist ar fi ca un numar mic de gloante sa te puna la pamant, fara ca peste 3 secunde sa te-ntorci pe campul de lupta. Mai realista este abordarea in cazul CS, unde daca ai murit, ramai mort pana la sfarsitul rundei.

  17. #17 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Loc doc,ok ok,nu am vrut sa te insult,doar ca pari genul de persoana care are un psp pe care se joaca fifa mereu si cand ajunge acasa se joaca counter strike.
    Cea mai nerealista faza mi se pare in black ops cand scoti pistolul si incepi sa tragi cam 5 secunde dupa ce ai murit,adica dupa ce ca ti-a retezat capul tot mai ai puterea de a scoate arma si de a trage unde vrei?

  18. #18 SP
    Junior Member Loc Dog's Avatar
    Quote Originally Posted by Sosetila View Post
    Loc doc,ok ok,nu am vrut sa te insult,doar ca pari genul de persoana care are un psp pe care se joaca fifa mereu si cand ajunge acasa se joaca counter strike.
    Cea mai nerealista faza mi se pare in black ops cand scoti pistolul si incepi sa tragi cam 5 secunde dupa ce ai murit,adica dupa ce ca ti-a retezat capul tot mai ai puterea de a scoate arma si de a trage unde vrei?
    Probabil asa par dar te asigur ca sunt o persoana care si-a vandut xbox-ul 360 si ps3-ul slim ca sa isi cumpere un pc si acuma regreta ca in afara de cs source care e incredibil altceva nu are ce juca pe pc
    Black Ops am jucat si eu mi se pare un alt joc de duzina facut pt profit la fel si MW2....singurul fps care mi-a placut putin online e MoH 2010

  19. #19 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    @Loc Dog: �ncearcă nişte RPG-uri, pe PC ai o experienţă superioară faţă de console IMHO.

    Dar suntem deja off-topic...

  20. #20 SP
    Banned tacconi's Avatar
    hai sa facem un pariu... eu zic ca mw3 se va vinde de 3 ori mai bine decat c.s. cartoon network

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Counter-Strike: Global Offensive By siNcE in forum Jocuri PC
    Replies: 148 Last Post: 08-05-2018, 09:07
  2. Counter-Strike: Global Offensive By GS0Ls in forum Console Club
    Replies: 180 Last Post: 31-08-2015, 19:44
  3. Replies: 0 Last Post: 28-08-2012, 09:25
  4. Replies: 0 Last Post: 01-03-2012, 09:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts