Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 37 of 37

Thread: Valve a confirmat "Counter-Strike: Global Offensive"

  1. #21 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by tacconi View Post
    hai sa facem un pariu... eu zic ca mw3 se va vinde de 3 ori mai bine decat c.s. cartoon network
    Trebuie sa ne zici si pe ce loc ajung in lume ca sa te credem.

  2. #22 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Mama mia, s'au adunat toti ''fanbaietii'' intr'un singur thread

  3. #23 SP
    Junior Member ilort's Avatar
    parerea mea este ca cei de la valve fac un nou joc CS pentru ca sa treaca titlul si pe console,ca pe PC oricum tot 1.6 o sa fie jucat,au nevoie de grafica,schimbat aproape tot ca sa reuseasca pe console,iar in legatura cu COD si BF mai este pana sa le ajunga pt ca,COD are 23 de mil copii vandute poate si mai mult cu un singur joc in 2 ani iar BF o sa il ajunga cu ultimul titlu,si sunt si foarte apreciate de critici aici CS nu sta chiar bine.

  4. #24 SP
    Member pufy's Avatar
    Bine ai revenit tacconi !!
    Totul tine de reclama tipule ,atata timp cat ii faci reclama buna se vinde destul de bine.Degeaba vrei sa faci un pariu cand raportul de probabilitate este ridicat.Vrei sa facem pariu ca SP la MW3 dureaza intre 6-8 ore ?

  5. #25 SP
    Junior Member Kazumo's Avatar
    Mie imi place CS cand joc cu amicii, dar Source, nu 1.6, ala il joaca amaratii nostri care spun ca Source e o porcarie si e clar sub 1.6 din opinia lor.
    Mi s-ar parea Ok sa bage ca motor fizic tot Source, dar sa-l dezvolte incat sa sara bucati de lemn, piatra, sau mai stiu eu ce, si sa nu mai fie asa de agitat gameplay-ul, ca la 1.6 unde toti sar ca nebunii, iar despre sistemul cu reincarcarea vietii, amice, nu esti la multiplayer, acolo ai sanse slabe sa scapi, pe Single nu sta nimeni sa moara de 1000 de ori ca sa inceapa misiunea de la capat sau de la check.

  6. #26 SP
    Member Sosetila's Avatar
    ilort,asa as zice si eu,dar cs go o sa fie releasat pe XBLA si PSN,si chiar daca nu am inca xbox (damn you wii nu vrea nimeni sa te cumpere) nu cred ca va fi la pretul unui joc real(adica nu cred ca intri acolo si cumperi un joculet de 50 de dolari).

  7. #27 SP
    Junior Member buzucan's Avatar
    Sa speram ca va fi realist si gameplay-ul va fi bun...altfel va fi un alt cs, o alta versiune ratata si multi vor juca tot Counter-Strike 1.6

  8. #28 SP
    Junior Member Loc Dog's Avatar
    buzucan ai auzit de CS Source? e mai nou si mai bun decat cs 1.6

  9. #29 SP
    Junior Member buzucan's Avatar
    Am auzit, joc, am jucat, dar nu se compara ca gameplay... ca grafica, ce-i drept e mai bun Counter-Strike Source..

  10. #30 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by Loc Dog View Post
    buzucan ai auzit de CS Source? e mai nou si mai bun decat cs 1.6
    Daca e mai nou nu inseamna ca e si mai bun. Marile competitii au ramas in principal pe CS 1.6. Marile clanuri, la fel, au ramas pe CS 1.6 (ca unii au clan dedicat de CS:S e altceva). Dar CS:S e mai slab la mai toate punctele fata de CS 1.6 - bine, mai putin grafica.

    Si Valve au subliniat ca vor face CS:GO competitiv, facand aluzie la greselile facute in CS:S.

  11. #31 SP
    Junior Member Loc Dog's Avatar
    competitii de cs 1.6? doar in Romania fiindca cocalarii aia care joaca cs nici n-au auzit de cs source, si sigur il joaca piratat

  12. #32 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Era normal sa vina odata si odata si stirea asta, pana la urma CS e un brand si ar prinde foarte bine la publicul consolist, desi ii va fi greu sa se bata acum cu COD si de ce nu, si BF.
    Pentru mine e o ofensa adusa celui mai competitiv FPS facut vreodata (cum a fost si Source care a distrus feeling-ul din 1.5/1.6)
    In primul rand, din ce am auzit, nu va avea recoil. Nu stiu daca e confirmat, dar am gasit asta pe celalalt CG intr-un post, si am mai gasit ca este in special dedicat consolelor, practic o varianta simplificata a originalului (defapt a Source), care sa-i faca si pe consolisti sa se simta "Cantărişti/pr0".
    Loc Dog: 1.6 se mai joaca inca in aproape toate competitiile importante, Source nu va fi succesorul lui 1.6, ci in cel mai rau caz COD.
    Source e prea prost conceput pentru pro-gaming, in special hartile si obiectele "miscatoare" de pe ele, la care se mai adauga si reculul si faptul ca nu mai are feeling-ul de odinioara care a atras lumea.

    Marek ".PhP" Kadek is one of the players in seattle. This is what he wrote on Playzone.cz :
    - this game is not going to replace CS 1.6, or CS:S, it is primary made for consoles, PC version is just kind of a "bonus"
    - at the moment, the game looks more like HL2DM
    - There is no recoil and there will never be. (because of the consoles)
    - the game runs on L4D2 engine
    - SourceTV is NOT a priority
    - they are working on match making system
    - new money system
    - no kevlar (this should be fixed in the future)
    - maps are simplyfied for XBOX style, less ways, most fights are close range
    - Hidden Path (Valve only finances the game) is trying to make all weapons balanced.

    Valve is going to continue updating CS:S, and tomorrow they will also talk with the players about the future of CS:S..
    No recoil + simplyfied maps = clar ...

  13. #33 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    - SourceTV is NOT a priority
    - new money system
    - no kevlar (this should be fixed in the future)

  14. #34 SP
    Junior Member IceBlast13's Avatar
    Da-o in masa... in loc sa va bucurati ca aveti pe ce sa va chieltuiti banii, voi incepeti sa va cerati care este mai realist sau mai putin realist. BF si CoD sunt franchise-uri extraordinare, dar aici vb de CS...

    ---------- Post added 14-08-2011 at 11:34 PM ----------

    Quote Originally Posted by Kazumo View Post
    Mie imi place CS cand joc cu amicii, dar Source, nu 1.6, ala il joaca amaratii nostri care spun ca Source e o porcarie si e clar sub 1.6 din opinia lor.
    Mi s-ar parea Ok sa bage ca motor fizic tot Source, dar sa-l dezvolte incat sa sara bucati de lemn, piatra, sau mai stiu eu ce, si sa nu mai fie asa de agitat gameplay-ul, ca la 1.6 unde toti sar ca nebunii, iar despre sistemul cu reincarcarea vietii, amice, nu esti la multiplayer, acolo ai sanse slabe sa scapi, pe Single nu sta nimeni sa moara de 1000 de ori ca sa inceapa misiunea de la capat sau de la check.
    Romanii joaca Cs 1.6 ca nu pot rula Source pe PC-ul lor

  15. #35 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Deja topicul se poate numi lejer PC VS Console = flame! (btw, cum pana mea sa aduci jocul asta pe console?! la ce s-au gandit ?? ... sau poate nu.)

    valve = troll.

  16. #36 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Quote Originally Posted by Ma_Plictisesti™ View Post
    Deja topicul se poate numi lejer PC VS Console = flame! (btw, cum pana mea sa aduci jocul asta pe console?! la ce s-au gandit ?? ... sau poate nu.)

    valve = troll.
    Not sure if trolling or just verry dumb.

  17. #37 SP
    Junior Member Zahariuc's Avatar
    Parerea mea , daca vreti shooter adevarat , duceti-va la paintball sa vedeti acolo ce palpitant e . Nu poti folosi nici wall (CS) nici regenerari de viata (BF sau COD) !
    Oricum un acest global offensive , in cazul in care va avea o poveste o sa fie jucat de lume dar daca va fi ca Source-ul nu prea ar fi tentant.O sa fie "Aceeasi Marie cu alta palarie".

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Counter-Strike: Global Offensive By siNcE in forum Jocuri PC
    Replies: 148 Last Post: 08-05-2018, 09:07
  2. Counter-Strike: Global Offensive By GS0Ls in forum Console Club
    Replies: 180 Last Post: 31-08-2015, 19:44
  3. Replies: 0 Last Post: 28-08-2012, 09:25
  4. Replies: 0 Last Post: 01-03-2012, 09:52

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts