Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 35

Thread: Nu faceti update la ultimul firmware pe PS3!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Nu faceti update la ultimul firmware pe PS3!

    Probabil v-ati obisnuit deja sa faceti update aproape automat la ultima versiune de firmware pe PlayStation 3. Sony tocmai a lansat 4.45 care presupune ca repara ceva probleme si in plus lasa userii sa selecteze daca vor sau nu in-game notifications cand primesc un trophy. Din pacate insa, multi consolisti s-au trezit cu consola blocata dupa acest update, si apar din ce in ce mai multe report-uri. Inca nu se stie daca are legatura, dar majoritatea celor care au patit aceasta problema, par a fi useri ce au custom HDD de 500GB sau mai mult.

    Cei de la Sony deja au anuntat ca au inceput verificarile si desi au spus ca vor da jos varianta 4.45 temporar... va recomand sa nu incercati sa faceti update-ul, cel putin pana nu avem ceva oficial.

    Surse: PS3 users report 4.45 update locks up systems, may be tied to large HDDs (updated)
    Problem after update to 4.45 - PlayStation® Community Forums
    Attached Images Attached Images do_not_update.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by evolution9 View Post
    Eu i-am facut update si nu imi face nici o problema
    Si eu il am updatat... asta nu inseamna ca recomand sa-l faca toti. Nu l-ar fi scos cei de la Sony degeaba...

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    HDD de 40 de gb pt mine Safe!

  4. #4 SP
    Member horatiu25air's Avatar
    De cand am Ps3, nu am facut niciodata update in prima zi in care a aparut.

  5. #5 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Din cate am vazut , cei cu HDD-uri Hitachi au probleme , cei care au Seagate sau alta firma le merge foarte bine.

  6. #6 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    mdeah....traiasca PS+ care face updat de capul lui

  7. #7 SP
    Junior Member adistnsc's Avatar
    Al meu are setat sa faca update automat-hdd 250Gb, acum nu mai pot sa ma conectez pe niciun user, adio jocuri online!

  8. #8 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar

  9. #9 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Ce chestie Abia acum am vazut stirea asta si nu stiu cum ca de dimineata nu stiu ce mi-a venit ca am dat la update pe PS3 sa vad daca a aparut vreo versiune noua, dar nu mi-a gasit nimic

  10. #10 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pentru ca a fost retras update-ul dupa cateva ore, tocmai din cauza problemelor prezentate in stire

  11. #11 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    vesti bune: pe 27 iunie vine un update care sa rezolve toate probleme in urma instalarii FW 4.45 potrivit siteului oficial PS din Japonia, cam tarziu zic eu

    Notice of 4.45 delivery PlayStation ® 3 system software version (6/21 update)
    Person from some users that were conducted to update to system software version 4.45 of “PlayStation 3″, we have received reports XMB (cross media bar) will not appear after the update, but new to solve this phenomenon will be published on Thursday, June 27, the system software updates such. For now put everyone in a user, We apologize for the inconvenience, I would like to ask for your understanding. PlayStation ® 3 System Software Update”

  12. #12 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    N-am mai deschis consola de vreo 3 zile. Deci momentan, update-ul a fost retras ? Mi se pare ca am setat sa faca update automat. Nu prea as vrea sa deschid consola si sa inceapa sa-mi puna update-ul buclucas.

  13. #13 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    N-am mai deschis consola de vreo 3 zile. Deci momentan, update-ul a fost retras ? Mi se pare ca am setat sa faca update automat. Nu prea as vrea sa deschid consola si sa inceapa sa-mi puna update-ul buclucas.
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    a fost retras update-ul dupa cateva ore, tocmai din cauza problemelor prezentate in stire

  14. #14 SP
    Member dilibau666's Avatar
    Deci Sony a reusit sa-si brick-uiasca proria consola,EPIC!

  15. #15 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Nu e o noutate , eu sunt patit la 4.21

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by dilibau666 View Post
    Deci Sony a reusit sa-si brick-uiasca proria consola,EPIC!
    "Macar asta cu firmware-ul e o problema rezolvabila"... spun cele 7 Xbox 360-uri ale mele care au murit in mare parte de la feature-ul numit RRoD...
    A 8-a sta si rade de stirea asta... dar nu se uita ca (proasta de ea) se blocheaza cel putin odata pe ora.
    In acelasi timp PS2-ul sta si rade cu gura pana la urechi... are 12-13 ani si nu a auzit de chestii d-astea gen RRoD, YLOD, firmware stupid... La fel si Xbox-ul original, de mana cu Gamecube-ul.

  17. #17 SP
    Member mafiozzoxp's Avatar
    Sunt curios daca o sa ofere ceva "despagubiri", gen o tema, un joc etc pentru cei care au ramas fara consola o saptamana si cateva zile. Si 4.45 mai face ceva in afara de vesnicul system stability si de oprirea notificarilor de la trofee? Chiar mi-ar placea sa dau delete trofeelor unui joc pe care l-am imprumutat si nu mi-a placut si da urat. (de atunci am invatat sa fac un user nou daca vreau sa testez un joc sa nu raman cu trofee aiurea)

  18. #18 SP
    Member dilibau666's Avatar
    Pai brick-uirea se face din firmware,si nu stiu daca e asa de rezolvabila chiar la toti cei care au avut nefericita idee sa faca update-ul.Pe de alta parte presupun ca legea aia: ,cu cat un sistem e mai complex probabilitatea aparitiei erorilor e mai mare, se aplica perfect la x360 fata de x

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  20. #20 SP
    Member BatsBike's Avatar
    idem la mine .. update 4.46 .. totul decurge normal(in fact,nici nu avusesem parte de problema respectiva .. din fericire!) ..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. PS3: Firmware update v3.42 - no more PSJailbreak By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 181 Last Post: 22-10-2010, 14:27
  2. PS3 Firmware Update HD 3D By Luparu in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 21-09-2010, 17:32
  3. PS3 firmware update 3.30: 3D gaming By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 19 Last Post: 23-04-2010, 13:51
  4. PS3 Firmware v2.70 update By Solozaur in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 05-04-2009, 22:00
  5. PS3 Firmware (v2.52) Update By Bobby in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 05-11-2008, 23:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts