Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 10 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 182

Thread: PS3: Firmware update v3.42 - no more PSJailbreak

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    PS3: Firmware update v3.42 - no more PSJailbreak

    Stim cu totii ca din pacate PS3 a fost "spart" si ca deja au inceput sa se comercializez PSFreedom, PSGroove, PSJailbreak, USB sticks cu ajutorul carora posesorii de PS3 au posibilitatea sa joace back-up fara blu-rayul original. Inca de cand s-a anuntat acest PSJailbreak s-a ridicat o intrebare, ce va face Sony pentru a pune capat acestui lucru? Asteptarea a luat sfarsit, in aceasta dimineata compania japoneaza a lansat un nou update de firmware v3.42, inca nu se stiu multe detalii deorece Sony anunta cu mult timp inainte lansarii unui nou update de firmware pe blogul oficial, astazi nu a fost cazul. Un lucru este important totusi, odata instalat, noul update opreste functionalitatea PSFreedom, PSGroove, PSJailbreak. Cei care vor sa foloseasca aceste stick-uri pe viitor le recomand sa nu instaleze noul firmware, dar sa stiti ca acesta e "mandatory", adica sunteti obligat sa-l instalati daca vreti sa mai accesati PSN vreodata.

    Sa fiu sincer ma asteptam la o asemenea stire, era si normal ca PS3 va fi "spart" pentru o scurta perioada si daca ma intrebati pe mine, nu merita sa pierzi accesul la PSN pentru nimic in lume, mai ales ca pana acum nu am avut alta posibilitate, decat sa cumparam jocurile originale, asa ca nu s-ar schimba multe.
    Attached Images Attached Images playstation3.jpg

  2. #2 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    GG Sony!

  3. #3 SP
    Junior Member nitrouso's Avatar
    Bravo Sony .... Bravo ....

  4. #4 SP
    Member Harilip's Avatar
    isi apara foarte bine consola
    e bine ca nu au ramas numai la banat console

  5. #5 SP
    Junior Member Sali3ri's Avatar
    Se zvoneste deja ca apare un update la PSJailbreak saptamana viitoare. O sa fie o cursa PS3/PSJailbreak cum e la Xbox 360 cu Ixtreme-ul...

  6. #6 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Sali3ri View Post
    Se zvoneste deja ca apare un update la PSJailbreak saptamana viitoare. O sa fie o cursa PS3/PSJailbreak cum e la Xbox 360 cu Ixtreme-ul...
    si cine crezi ca o sa iasa in pierdere daca se va intampla asta? noi ne vom putea juca linistiti, pe cand ceilalti vor fi nevoiti sa astepte de fiecare data update-ul, in plus NO PSN service.

  7. #7 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Este cam ciudat titlul acestei stiri. "No more jailbreak", nu are ce sa caute acolo. Iti dai seama ca a inceput ca si la iphone, 360, jocul de-a soarecele si pisica. Asta va fi de acum inainte. Sony scoate update, ceilalti scot si ei update si tot asa. Din cate am citit, deja a iesit tool pentru a iesi online chiar daca ramai la 3.41.

  8. #8 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    Este cam ciudat titlul acestei stiri. "No more jailbreak", nu are ce sa caute acolo. Iti dai seama ca a inceput ca si la iphone, 360, jocul de-a soarecele si pisica. Asta va fi de acum inainte. Sony scoate update, ceilalti scot si ei update si tot asa. Din cate am citit, deja a iesit tool pentru a iesi online chiar daca ramai la 3.41.
    da, din cate vad au scos deja, dar dupa cum mentioneaza si ei poti sa fii banat.
    update: My main man, Demonchild, has confirmed that Logan5 PS3 Proxy Tool works for bypassing this 3.42 update. Keep the Firmware Update box unchecked. This’ll get you back on PSN, but remember: Sony can detect Backup Manager and whatever other homebrew you run, which can likely result in your console getting banned.

  9. #9 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    a inceput ca si la iphone, 360, jocul de-a soarecele si pisica. Asta va fi de acum inainte. Sony scoate update, ceilalti scot si ei update si tot asa.
    Unii vor avea un F5 foarte uzat, altii vor folosi

  10. #10 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    in aceasta dimineata compania japoneaza a lansat un nou update de firmware v3.42, inca nu se stiu multe detalii deorece Sony anunta cu mult timp inainte lansarii unui nou update de firmware pe blogul oficial, astazi nu a fost cazul.
    Dar a fost anuntat pe blog:

    PlayStation 3 System Software Update v3.42 Now Available � PlayStation Blog

    Hi everyone! A minor update to your PS3 system is now available via system software update v3.42 that includes additional security features. For more details and instructions on how to update the system software for the PS3 system, please visit the PS3 System Updates page.

  11. #11 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by ReNeGaDe124 View Post
    stiu ca a fost anuntat pe blog, chiar de acolo am si preluat stirea. ma referam la faptul ca inainte de lansarea unui update, acesta era dezvaluit inainte cu ceva timp si se stia din timp ce va contine. la acest update doar s-a anuntat ca a fost deja lansat.

  12. #12 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu inteleg de ce faceti atata circ in jurul unui simplu Jailbreak. Era normal sa apara, cred ca nu exista consola care sa nu fi fost "sparta". Desi nu incurajez pirateria, PSJailbreak mi se parea un lucru util prin simplul fapt ca, daca am inteles eu bine, ar fi permis rularea jocurilor de PS2 pe orice PS3, lucru pe care Sony nu a putut sa-l faca pana acum (ei au alta strategie, scot jocuri de tip "Collection").

  13. #13 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Nu inteleg de ce faceti atata circ in jurul unui simplu Jailbreak. Era normal sa apara, cred ca nu exista consola care sa nu fi fost "sparta". Desi nu incurajez pirateria, PSJailbreak mi se parea un lucru util prin simplul fapt ca, daca am inteles eu bine, ar fi permis rularea jocurilor de PS2 pe orice PS3, lucru pe care Sony nu a putut sa-l faca pana acum (ei au alta strategie, scot jocuri de tip "Collection").
    Donely a zis ca nu ruleaza jocurile de PS2 decat pe versiunea de 60 de GB unde oricum mergeau rulate deja, in sensul ca acum merg si cele pirate.

  14. #14 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Asa am citit, sau ca intr-un viitor update va permite rularea jocurilor de PS2...

  15. #15 SP
    Member Quasivasi's Avatar
    Dupa parerea mea, toata tema "homebrew" e doar o scuza pentru piraterie. In fond si la urma urmei la asta se rezuma totul -> stick'ul respectiv iti permita sa piratezi jocuri. Ca ai putea sa rulezi PS1 sau PS2 games sau sa "dezvolti" homebrew, intereseaza pe cei mai putini, e doar o scuza, sa o spunem pe nume. Cati dintr cei care si-au modat Xbox'ul l-au modat exclusiv pentru a rula homrebrew fara sa se gandesca / atinga de jocuri piratate? ...

  16. #16 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Asa am citit, sau ca intr-un viitor update va permite rularea jocurilor de PS2...
    Oricum e o prostie asta, eu am consola de 60 GB care poate rula jocuri PS2, dar nu folosesc facilitatea asta. Cu 150-200 lei max. iti iei un PS2 SH in stare foarte buna si rulezi perfect orice joc PS2

  17. #17 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu vreau sa am un raft plin de console, daca exista posibilitatea sa fac totul cu un singur device, e perfect. Plus ca nu sunt adeptul produselor SH, iar sa dau 500ron pe o consola veche de 10 ani, atat timp cat exista posibilitatea sa ma joc pe PS3... mi se pare putin aiurea.

  18. #18 SP
    Junior Member catallynn26's Avatar
    Este aceeasi poveste ca si la X360...... Unii cu siguranta vor sa-si cumpere Jailbreak ptr ca nu le pasa de PSN, iar unii nici nu baga in seama acest ''stick''. Acum depinde de fiecare. Oricum, presimt ca vanzarile de PS3 vor creste simtitor in lunile urmatoare. Cand va aparea PS Move iar va fi un update de firmware, si cred ca Sony vor fi destul de destepti ca daca iti faci acel update sa nu poti folosi Jailbreak, dar vom trai si vom vedea .

  19. #19 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Nu vreau sa am un raft plin de console, daca exista posibilitatea sa fac totul cu un singur device, e perfect. Plus ca nu sunt adeptul produselor SH, iar sa dau 500ron pe o consola veche de 10 ani, atat timp cat exista posibilitatea sa ma joc pe PS3... mi se pare putin aiurea.
    Crezi ca este cineva aici pe forum, care ar fi deranjat de posibilitatea de a juca jocuri de PS2 pe PS3? Dar nu asa. Mie mi se pare aiurea, la cate medalii ai tu, sa pui intr-o lumina favorabila acest device.
    Lasa-i pe altii sa faca asta, sunt destui care militeaza pentru homebrew si Linux.

  20. #20 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Sincer... era de asteptat. Cine intra in cursa cu Sony cu siguranta va pierde, baietii astia sint prea maniaci cind vine vorba de siguranta. Dovada stau PSP Go si insasi PS3-ul. Asa ca asteptam cu interes sa punem mina pe ceva accesorii Move.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 10 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Nu faceti update la ultimul firmware pe PS3! By MonkY in forum Console News
    Replies: 34 Last Post: 29-06-2013, 19:58
  2. PS3 Firmware Update HD 3D By Luparu in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 21-09-2010, 17:32
  3. PS3 firmware update 3.30: 3D gaming By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 19 Last Post: 23-04-2010, 13:51
  4. PS3 Firmware v2.70 update By Solozaur in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 05-04-2009, 22:00
  5. PS3 Firmware (v2.52) Update By Bobby in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 05-11-2008, 23:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts