Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 54 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 ... LastLast
Results 781 to 800 of 1067

Thread: iOS Games

  1. #781 SP
    MIG
    Banned MIG's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    MIG: adevarul e ca genul asta de joc nici nu inteleg de ce a iesit si pe iPhone. E mult prea mic ecranul pentru asa ceva. E si imens (ocupa vreo 3.2GB) si consuma resurse in draci.
    Se poate juca decent, nu asta e problema, e un pic mai complicat decat pe ipad dar merge si pe iphone (din cate am inteles pe iphone 5 ruleaza cel mai bine dintre toate device-urile cu ios). Problema chiar este consumul imens de baterie.

  2. #782 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Clasicul Dungeon Keeper vine pe iOS! Din pacate, stricat de EA pentru faptul ca e cu timers (free to play). Pacat... mare pacat...


  3. #783 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si eu ma entuziasmasem cand am auzit de el, pana am vazut primul trailer. Pacat. Au stricat pana si figura jocului... inca-mi aduc aminte de statueta din Unirii de la Best Computers, de langa cea cu Alice si mad cat

  4. #784 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Batman Arkham Origins is out! Mi se pare super tare (poate chiar mai bun decat Infinity Blade). Din pacate, timed mode-ul ma omoara (freemium, deh). Il puteti descarca de aici (e free): https://itunes.apple.com/ro/app/batm...uo=4&at=11l8zd.

    Ce imi place la el este cat de rapid se misca totul... inclusiv faptul ca se incarca instant totul. Si arata superb. Sincer, cred ca de la iPad 5 o sa vorbim de jocuri ce vor putea depasi calitativ chiar si ceea ce poate PS3-ul sau Xbox 360-ul.

    Mai jos aveti un trailer si ceva screenshots (de pe al meu iPad - sorry, de-abia am ajuns la level 5). Btw, sunt resized la 50%, ca sa nu stressam cu marimea screenshot-urilor in Retina...

    Attached Images Attached Images batman_arkham_origins_ipad_1.jpg batman_arkham_origins_ipad_3.jpg batman_arkham_origins_ipad_4.jpg batman_arkham_origins_ipad_6.jpg batman_arkham_origins_ipad_7.jpg

  5. #785 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Cum ti se pare fata de Injustice de pe iOS ?

  6. #786 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla0874 View Post
    Cum ti se pare fata de Injustice de pe iOS ?
    Este diferit. As putea spune ca mai mult seamana cu Infinity Blade decat cu Injustice. Controlul este tot asa... simplist, dar are ceva twists and turns (datorita boss fight-urilor care necesita diverse actiuni si a skill-urilor care iti permit sa efectuezi noi moves). Imi place ca mergi si pe sistemul ca te bati cu mai multi inamici (in serie, nu in paralel ). In plus, e si mult mai mic (500MB or so).

  7. #787 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Asta imi placea la Infinity Blade , controlul simplist Nu sa am pe tot ecranul butoane and stuff , pana la urma este un joc de tableta.

  8. #788 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Recomand jocul Device 6.Tocmai l-am luat.Ce bine ca inca pot cumpara de pe iPad 2 (nu pot pe iPod touch/iPhone).
    Ador jocurile de acest gen.Acum am ce juca pana imi vine consola PS4.

    Attached Images Attached Images device-6.png

  9. #789 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Cum sa jucati Dead Trigger 2 pe iOS6.Jucat pe iPod touch 5th gen.Imi cer scuze daca va deranjeaza lb. maghiara



    Pasi de facut :
    1.Downloadati jocul pe PC/MAC
    2.Mergeti la Music\iTunes\iTunes Media\Mobile Applications deschideti .ipa cu WinRAR.
    3.Deschideti Info.plist
    4.Editati "MinimumOSVersion" 7.0 la 6.0
    5.Folositi iTunes sau iTools pentru instalarea fisierului .ipa
    6.Enjoy

  10. #790 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Clasic asa faceam ca sa-mi mearga jocurile in trecut, cand aveam 3Gs si mergea bine 3.1.2 si eram obligat sa folosesc 4

  11. #791 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  12. #792 SP
    Member AccenT's Avatar

  13. #793 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Inca un Rayman Rayman Fiesta Run is pure mobile fun E destul de fun , ceva mai slabut decat Jungle run dar tot e bunicel.

  14. #794 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Nu stiu daca a mai fost mentionat in restul paginilor dar eu va recomand: https://itunes.apple.com/us/app/beac...558204510?mt=8 e un joc freemium destul de liber care nu te dispera cu reclame si achizitii si da dependenta.

  15. #795 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Oceanhorn e un joc absolut superb gen zelda.Nimic special aici dar jocul ruleaza pe iPad Air la rezolutie nativa 60 fps , mi se pare mindblown avand in vedere cum arata Este putin cam scump dar nu are inApp Purchases

  16. #796 SP
    Junior Member wwewwf96's Avatar
    Kairosoft. That's all. Orice joc Kairosoft. Singura problema a acestor jocuri e ca fiecare joc iti va distruge viata sociala timp de cel putin 2 zile . Momentan "devorez" The Sushi Spinnery.

  17. #797 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Stiti jocul Balance pentru PC ? Imi poate spune careva daca exista jocuri de genul pentru iOS ?

  18. #798 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Ce avem noi aici...Un AC pentru iOS


    ---------- Post added 25-11-2013 at 23:08 ----------

    L.E : Se lanseaza saptamana viitoare.

  19. #799 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Infinity blade cica e gratis pe iOS

  20. #800 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, primul e gratis toata saptamana, pentru Black Friday (ala adevarat ), dar jocul a mai fost gratis de cateva ori. Ar fi putut si ei sa faca si 2-ul gratis, ca deja 3-ul e aparut de destul de mult timp.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 54 FirstFirst ... 30 38 39 40 41 42 50 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  2. iOS 8 By MonkY in forum Apple
    Replies: 158 Last Post: 10-04-2015, 13:43
  3. iOS 7 By MonkY in forum Apple
    Replies: 245 Last Post: 25-08-2014, 18:28
  4. IOS updates By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2013, 21:19
  5. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts