Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 185 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 103 ... LastLast
Results 41 to 60 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #41 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Am Iphone 3g 8gb, versiunea de OS este Latest, ieri i-am facut update.
    Faza este ca daca il pun la incarcat prin cablu din cutie merge play, dar la asta ptr masina nu merge. Si din ce am citit pe net cica ar fi o porcarie bagata de apple, ca sa mearga play&charge cica firma care produce asta ar trebui sa aiba o licenta care probabil n-o are.

  2. #42 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    in cazul asta, nu ai ce face. mi-am adus aminte ca la fel am patit si eu cu un modulator FM, care transmitea prin radio la playeru de masina, iar cand il bagam la incercat, in timp ce mergea muzica imi aparea un mesaj de genu "charge not supported" sau ceva de genu asta.

  3. #43 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    mda, nu merge sub nici o forma sa-mi fac cont pe appstore. de mai bine de 24 de ore de cind incerc zice "We are experiencing technical difficulties. Please try again later." si de fiecare data imi blocheaza cite 8.22RON de pe card. am incercat cu VISA de la ING si cu Mastercard tot de la ING. no go. culmea e ca folosesc peste tot cardurile astea, inclusiv pentru PayPal, si merg perfect.

  4. #44 SP
    Member angellicus's Avatar
    @hostile: vrei sa iti faci cont pe Romania? Daca da, la fel la mine. Am reusit sa fac pe USA, cu metoda de mai sus, dar pe Romania, nu. Am contactat customer service in Romania si USA. Cei din Romania au zis "Ciudata eroare. Nu am mai vazut asa ceva!", iar cei din state au fost mai ok. Macar la ei am cont. Daca vrei sa te ajut , vb. pe mess. Si imi zici exact ce faci. Poate reusim. [email protected] bafta

  5. #45 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by angellicus View Post
    @hostile: vrei sa iti faci cont pe Romania? Daca da, la fel la mine. Am reusit sa fac pe USA, cu metoda de mai sus, dar pe Romania, nu. Am contactat customer service in Romania si USA. Cei din Romania au zis "Ciudata eroare. Nu am mai vazut asa ceva!", iar cei din state au fost mai ok. Macar la ei am cont. Daca vrei sa te ajut , vb. pe mess. Si imi zici exact ce faci. Poate reusim. [email protected] bafta
    da, pe romania incerc. cum ii contactez pe cei de aici? da-mi pls si mie niste detalii pe PM. nu ma intereseaza cont de USA ptr ca eu vreau sa cumpar niste apps, nu sa ma rezum numai la free.

  6. #46 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am facut zeci de conturi pe Romania... totul tine de banca. Pana acum cu ING nu mi-a mers nimic. Poate n-ar strica sa le faceti un pic de scandal daca aveti cardul de la ei...

  7. #47 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  8. #48 SP
    Member unlike's Avatar
    Va salut, am si eu o intrebare. Ce husa recomandati pentru telefon ? Eu am avut una de silicon Belkin, foarte buna, de la orange, dar acum nu mai au .. si nu am gasit pe nicaieri. mersi

  9. #49 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    off: sunt singurul care viziteaza acest thread?:d

    on: exista cumva wallpapere animate pentru iphone? sau screensaver? mi-ar placea sa fie ceva dinamic pe ecranul ala mare.

  10. #50 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    exista asta.

  11. #51 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    vWallpaper inlocuieste background-ul cu fisiere video in loop, in rest exista teme cu animatii simple gen Leaf/Pipboy.

  12. #52 SP
    is the man! trickz's Avatar

  13. #53 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Quote Originally Posted by unlike View Post
    Va salut, am si eu o intrebare. Ce husa recomandati pentru telefon ? Eu am avut una de silicon Belkin, foarte buna, de la orange, dar acum nu mai au .. si nu am gasit pe nicaieri. mersi
    Eu am folosit foarte putin o husa de silicon si am indepartat-o imediat.Motiv: intra praf de la buzunare intre husa si iphone,si se zgarie in draci.Am folosit si o husa de plastic care se mula perfect pe telefon, dar il facea mai mare decat era (2G).Momentan folosesc si recomand "husele" (care defapt sunt protectii) de la http://www.zagg.com/ care sunt defapt invisible shield.

  14. #54 SP
    Senior Member ffocus's Avatar

  15. #55 SP
    Member Radoo's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Am facut zeci de conturi pe Romania... totul tine de banca. Pana acum cu ING nu mi-a mers nimic. Poate n-ar strica sa le faceti un pic de scandal daca aveti cardul de la ei...
    Problema se rezolvă sun�nd la serviciul clienţi al băncii. Nu e nevoie de scandal. iTunes-ul şi sistemul lor de plată e văzut de bănci ca nesigur. Pur şi simplu trebuie să vă activeze o opţiune să puteţi cumpăra de pe iTunes Store.

    (răspudeam mai devreme, dar nu am băgat de seamă că s-a făcut asemenea topic)

  16. #56 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Nu mai am semnal deloc! Imi apare acolo sus "no service" si nu stiu din ce cauza.
    Am dat din settings sa caut retele, le gaseste pe toate dar cand selectez orange sta cam 1-2min si dupaia imi spune ca nu mai exista reteaua mea.

    Am cautat pe net solutii dar majoritatea explica ptr telefoane jailbreak, al meu nu este hackuit - e luat de la orange. Am incercat si faza cu disable 3G si reset network settings dar tot nu merge!

    Any ideas?


    EDIT: se pare ca era din cauza cartelei - s-a dus!

  17. #57 SP
    Member unlike's Avatar
    Un restore ..

  18. #58 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    Am si eu o problema .. cu iphonu ..acum 1 luna aproape iam dat update la soft.. si s'a codat inapoi , am versiunea 3.1.3 si vad ca inca nu il pot decoda stiti vreo solutie?

  19. #59 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  20. #60 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 185 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 53 103 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts