Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 30 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast
Results 181 to 200 of 584

Thread: iPad

  1. #181 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    din seria "cum poti pierde 20 min. pe iPad"
    Attached Images Attached Images doggy.png

  2. #182 SP
    Member Catallin's Avatar
    MonkY vezi ca poti sa scoti si punctuletele acelea care indica pagina pe care esti daca te deranjeaza. Poti sa faci orice vrei de fapt cu interfata daca ai jailbreak si ai timp sa stai de asa ceva

    nameless_fear iti spun ca sunt chiar impresionat. Ma bucura nespus cand vad cate o chestie pe care ai prezentat-o acum.

  3. #183 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post

    mark, eu daca as fi la apple as avea o divizie intreaga care ar analiza toate exploiturile astea si care chiar ar avea ca obiectiv gasirea altora, noi. institutiile/corporatiile mari isi permit asemenea departamente pentru ca dobandesc niste informatii dintr-un punct de vedere...ostil intereselor lor. in anumite structuri (militare) se foloseste asa ceva pentru elaborarea de scenarii. si in business e la fel, doar ca nu toata lumea isi permite asta. putem insa sa presupunem ca apple isi permite. din cauza asta ziceam sa nu va culcati pe o ureche. nici apple nu doarme. (sa nu ma intelegeti gresit. mi se falfaie personal daca se va sparge sau nu. eu doar incerc sa va dau un averstisment pentru ca din cate vad, sunteti dependeti de asta).
    Ce te face sa crezi ca nu au o divizie care lucreaza sa contracareze efectele jailbreak-ului?

  4. #184 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    nu cred ca lucreaza sa contacareze asta. lor le convine jailbreak-u. asa afla ce se cere foarte mult si ajuta comunitatea sa creasca. stati voi linistiti ca si ei, de la apple, au jailbreak pentru a putea urmarii tot ce misca

  5. #185 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Da? Atunci explica-mi te rog update-ul 3.1.3

  6. #186 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Ce te face sa crezi ca nu au o divizie care lucreaza sa contracareze efectele jailbreak-ului?
    citeste mai bine ce am scris ca din cate vad nu prea ai inteles.

  7. #187 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Da? Atunci explica-mi te rog update-ul 3.1.3
    la 3.1.3 se poate face Jailbreak. NU se poate decoda...

  8. #188 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ai spus ca ei nu lucreaza ca sa contracareze jail-ul ca le convine. Nu zau? Deci traiesti cu impresia ca 3.1.3 aduce ceva in plus? Pai tin sa-ti spun ca Apple a creat 3.1.3 NUMAI pt a contracara jail. Cum sa-i avantajeze jail-ul? Ei pierd multi bani prin jail deoarece nu se mai cumpara aplicatiile de pe APPSTORE ci de pe APPTRACKR
    O vrajeala mai mare nu au putut baga acolo ca cica "calibreaza senzorul de la baterie bla bla"

  9. #189 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Mi se pare atat de minuscul iphone-ul meu asta dupa ce am avut pe mana un ipad vreo 3 zile.
    E o prostie la ipad faptul ca desi ai un ecran atat de mare iconitele aplicatiilor sunt direct proportionale cu marimea lui. Atat spatiu irosit de geaba ,plus ca aplicatiile pentru iphone instalate pe ipad au iconita marita,se poate observa ca au rezolutia mai mica decat cele pentru ipad.

    Monky,la urmatoarea cursa din campionat ia sa ne zici cate ceva de posibilitatile care le ai cu jailbreak.

  10. #190 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    chiar imi place Sketchbook Pro. Imi trebuie neaparat un stylus.
    Attached Images Attached Images eye.jpg

  11. #191 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Apple iPad

    Quote Originally Posted by Pisboy
    Mi se pare atat de minuscul iphone-ul meu asta dupa ce am avut pe mana un ipad vreo 3 zile.
    E o prostie la ipad faptul ca desi ai un ecran atat de mare iconitele aplicatiilor sunt direct proportionale cu marimea lui. Atat spatiu irosit de geaba ,plus ca aplicatiile pentru iphone instalate pe ipad au iconita marita,se poate observa ca au rezolutia mai mica decat cele pentru ipad.

    Monky,la urmatoarea cursa din campionat ia sa ne zici cate ceva de posibilitatile care le ai cu jailbreak.
    Sunt nelimitate.

  12. #192 SP
    Member Catallin's Avatar
    Pentru viitorii detinatori de tableta 3G aici gasiti cum sa taiati cartela ca sa o transformati in microSim, iar aici gasiti si adaptor pentru microSim ca sa nu aveti probleme daca vreti sa mutati sim-ul intr-un aparat cu sim normal.

    nameless_fear poate iti pui una din creatii la avatar sa-l mai schimbi pe nenea ala sinistru

  13. #193 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    chiar imi place Sketchbook Pro. Imi trebuie neaparat un stylus.
    Gasesti o groaza de "stylus"-uri: ipad stylus items - Get great deals on Mobile Home Phones, Consumer Electronics items on eBay UK!
    Insa repet... pt. capacitive screens nu prea au treaba cu adevaratele stylus-uri. Mai exact, au capul prea bont pt. a putea fi folosite la ceva mai fin. But, give it a try

  14. #194 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    sunt stylus-uri bune si pt iPad, cum ar fi PoGo de exemplu. Au capul mai bont, dar conteaza mai mult faptul ca ai precizie mai mare la desenat de exemplu decat degetul. Mi-am luat unul in graba, insa are capul din ceva silicon sau cauciuc si se freaca de ecran, nu aluneca; e aproape imposibil de folosit la desenat.
    gasesc eu pana la urma ceva si va arat si voua.

    pana atunci, uite un joc superb si free: DIZZYPAD HD


    ---------- Post added 14-05-2010 at 01:15 PM ----------

    Quote Originally Posted by Catallin View Post
    nameless_fear poate iti pui una din creatii la avatar sa-l mai schimbi pe nenea ala sinistru
    na

  15. #195 SP
    Senior Member h0stile's Avatar

  16. #196 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    dintre cele de desenat, Sketchbook conduce detasat. Daca va place macar un pic sa desenati mai bine dati 3 euro (parca) decat sa va chiunuiti cu altele, chiar daca sunt free.
    eu am dat banii pe mai multe si direct in Recycle Bin au intrat

    ---------- Post added 14-05-2010 at 01:27 PM ----------

    ah, am uitat de cele mai importante 2 jocuri dupa mine:

    N.O.V.A.


    SAM & MAX The Penal Zone

  17. #197 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    eu am dat banii pe mai multe si direct in Recycle Bin au intrat
    Ai Recycle Bin pe iPad ?

  18. #198 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    ia uitati-va la jocul asta uber cool si free!



    ---------- Post added 14-05-2010 at 07:15 PM ----------

    pana apare Facebook direct de la sursa este Sobees (Free), superb si asta.


  19. #199 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si dupa cum era de asteptat... a iesit si primul iPad Goldeanu edition. Cred ca acum e si Copilul Minune fericit
    iPad Supreme Edition: worth its weight in smug -- Engadget

    Si desi sunt un pic off-topic, iata inca o dovada h0stile a ceea ce spuneam mai devreme... si anume ca Apple don't really care, therefore jailbreak rules. Mai exact, tocmai a dat reject la WiFi Sync via iPhone/iPad. Prin urmare, va fi disponibil doar prin Cydia. Case closed: Wi-Fi Sync app rejected by Apple, headed to Cydia for $9.99 -- Engadget
    Attached Images Attached Images ipad-supreme-edition-1273835502.jpg

  20. #200 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    doesn't really care sau don't really care, take ur pick

    well, unul dintre motive ar fi foarte simplu acela ca nu vor mai putea vinde cabluri daca s-ar face sync prin wi-fi. cit priveste securitatea mentionata ca motiv, nu stiu ce sa zic, nu stiu cum functioneaza aplicatia insa nu mi-as face mari probleme din cauza asta. tind sa cred ca nu le convine sa apara o app care sa le inlocuiasca un produs pe care ei (inca) il au la vanzare (ca daca ti se strica cablul sau vrei in plus, poti sa iei de la ei..si cum multi cumpara direct de la apple si nu din alta parte probabil ca nu le convine sa le scada vanzarile).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 30 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts