Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 168

Thread: Apple iOS4

  1. #41 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    eu am zis-o ca pe o parere personala, din moment ce nu am pus o sursa, nu ?

    Din punctul meu de vedere, este mai rapid din cele 2 motive spuse mai sus.

    Daca as avea de ales intre cele 2, as alege initial iPhone-ul, ca un upgrade la 3G-ul meu, ca prim plus fiind camera, mai ales filmarea HD. DAR, ma tenteaza si ideea de a ramane la 3G si de a-mi achizitiona un iPad, tocmai pt faptul ca are ecranul mai mare (si ma si obsedeaza cand am vazut faza cu OnLive )

  2. #42 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    am primit beta de OnLive si nu merge. este restrictionat IP-ul. numai IP-uri de state sunt permise asa ca nu ar trebui sa-ti faci prea multe sperante.

    stiu ca ai zis-o ca o parere personala insa mi s-a parut prea categorica afirmatia, atata tot. iti dai seama ca pe langa ps3 vs xbox, console vs pc, numai iphone vs ipad mai lipseste ca sa fie tabelul complet

    daca intr-adevar au acelasi procesor, probabil ca ramane de vazut in ce fel marimea ramului isi va spune cuvantul asupra lui iOS4 si a numarului de aplicatii din background. cred ca atat timp cat nu deschizi o groaza de aplicatii, va fi si iPad ok in combinatie cu iOS44. pe de alta parte, memoria mare in telefon poate fi data si de necesitatea de a edita material HD (iMovie). ma gandesc ca e nevoie de ceva ram ca sa faci toata editarea aia pe telefon, asa ca poate a fost si asta un motiv pentru cantitatea dubla de ram. iPad insa...nu are camera.

  3. #43 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chiar daca vor fi amandoua pe iOS4, chiar daca au amandoua acelasi procesor... tot se vor compara mere cu pere. E grav daca ajungem sa comparam un tablet cu un smartphone. Cert este ca iPhone4 este unul din cele mai rapide smartphone-uri (poate chiar cel mai rapid). Acum dupa ce vad ce poate iPhone 4, nu pot sa nu ma intreb cat de mult timp va trece pana la iPad 2 sau Dzeu stie cum va fi numit. Sunt 99% sigur ca va avea schimbat fix ceea ce este diferit intre 3GS si iPhone4. Memorie dubla, rezolutie mai mare, camera cu flash... Chiar ma gandesc ce aiurea este, iPad cu rezolutie mai mare sa mearga pe 256MB RAM pe cand iPhone4 sa mearga cu 512... Chiar daca gandim ca tine in memorie tot ce tine de telefonie & co. si tot e diferenta foarte mare.

  4. #44 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    tu crezi ca iPad va avea camera? ma indoiesc ca o sa-i puna una. poate una frontala pentru chat, insa in nici un caz una pentru poze. nu stiu, s-ar indeparta de conceptul de tableta pe care il au acum si chiar s-ar lovi singuri in nuts. ideea e ca faci pozele cu i4, cumperi camera kit si legi i4 la iPad prin cablu ca sa iti transferi pozele = maximum income for Apple.

    in urmatorul iPad cred ca o sa mareasca rezolutia ecranului, o sa puna un procesor nou, mai mult ram, poate si o camera frontala si sa permita facetime pe el insa nu cred ca se aventureaza la altceva.....aaaaa...era sa uit.....gyroscope pe iPad, si asta s-ar putea sa bage daca vor fi multe apps care sa il foloseasca pe i4 (developerii vor dori sa faca si apps de iPad si atunci s-ar putea sa fie implementat). in plus, s-ar putea ca versiunea ieftina sa aiba numai 3G+wifi, iar cea scumpa 4G+wifi. cam astea ar fi predictiile mele pentru anul viitor.

    ---------- Post added 24-06-2010 at 11:16 AM ----------

    PS (nu m-ar mira sa scoata iMovie si ptr iPad, daca asta nu are mem destul, atunci pentru iPad 2)

  5. #45 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca va avea nu una, ci doua camere. Dar e doar o presupunere... Vezi ce rai suntem noi ? De-abia a fost lansat iPad-ul si noi ne gandim deja la v2. Insa nu cred ca suntem noi de vina cat este iPhone 4... Oricum deja suntem off-topic... Din pacate eu nu prea pot fi on-topic pentru ca recunosc ca nu am pus inca iOS4. Am mai riscat la 3.1.2 si am pus repede... numai eu stiu cat am tras cu incompatibilitati. Vad insa ca acum s-au miscat mai repede pe Cydia (cred ca in ziua lansarii iOS4 mi s-au updatat vreo 20 de librarii si programele). Mai stau o saptamana, maxim doua...

  6. #46 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    si-a pus un coleg iOS4 pe 3G si i se misca destul de nasol si cu si fara multytasking. M-am convins. Raman la 3.1.2 pana si daca imi voi lua iPhone 4

  7. #47 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    si-a pus un coleg iOS4 pe 3G si i se misca destul de nasol si cu si fara multytasking. M-am convins. Raman la 3.1.2 pana si daca imi voi lua iPhone 4
    Mi se pare cat se poate de normal ca iOS4 sa se miste mult mai prost pe 3G fata de 3GS. 3G-ul se misca prost si fara multitasking, daramite cu asa ceva. No offense, dar un 3G ramane de obicei cam cu 10-15MB free RAM, pe cand un 3GS cu 150MB... Sa nu mai vorbim si diferenta de procesor. Cum spuneam, eu am vandut 3G-ul cat de repede am putut (too slow for me). Sper insa ca diferenta dintre 3GS si 3G sa nu fie cam la acelasi nivel cu cea dintre iPhone 4 si 3GS

  8. #48 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    pai cum pui iOS4? stiu ca exista un tweet de la MuscleNerd: Reminder: iPhone3GS & iPod3G owners (especially if you used Spirit for your first JB) should stay away from iOS4 for now. se intampla ceva daca ii dau update la iOS4 si eu am 3.1.3 jailbreaked cu Spirit? in afara de faptul ca nu voi mai avea jb si implicit cydia? se blocheaza/strica telefonu?

  9. #49 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Ce ziceti guys e bine sa imi iau un 3gs cu iOS4? Oare cand va aparea unlock-ul, si in special jailbreak-ul( stiu ca suntem pe un forum anti-piraterie dar...)

  10. #50 SP
    Admin MonkY's Avatar
    h0stile: eu n-am folosit Spirit, deci il pot pune. De stricat telefonul nu cred ca ti se va strica (poti face restore), dar daca ei zic "don't do it" then you shouldn't. Dzeu stie ce anume au modificat...

    Walkman: Daca-l gasesti la super pret, go for it. Daca nu, mergi pe iPhone 4 (mai asteapta un pic sa se lamureasca problemele). Cat despre unlock, daca ai ultima versiune de bootrom, cine stie... poate si peste 6-12 luni Jailbreak este deja...

  11. #51 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Are cineva idee daca exista jailbreak pentru OS4 pentru un iPod Touch 2G versiune MC ? Daca nu, exista vreo metoda de a downgrada inapoi la 3.1.3 ?

    E destul de urgent. Peste 2 zile trebuia sa-l dau si acum nu stiu daca-l ia daca nu e jailbreakuit. Ajutor !

  12. #52 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Daca cumpara un iPhone 4 la liber nu va trebui sa ii fac vreo deblocare pentru retea de telefonie nu? Doar jailbreak-ul pentru aplicatii, right?

  13. #53 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Daca cumpara un iPhone 4 la liber nu va trebui sa ii fac vreo deblocare pentru retea de telefonie nu? Doar jailbreak-ul pentru aplicatii, right?
    Corect ! Nu stiu insa cum se comporta in timp astea "deblocate" sau "libere" de la Orange... insa la Neverlocked nu afecteaza update-urile, jailbreak-ul and so on. Ramane deblocat de retea orice ai face

  14. #54 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    h0stile: eu n-am folosit Spirit, deci il pot pune. De stricat telefonul nu cred ca ti se va strica (poti face restore), dar daca ei zic "don't do it" then you shouldn't. Dzeu stie ce anume au modificat...

    Walkman: Daca-l gasesti la super pret, go for it. Daca nu, mergi pe iPhone 4 (mai asteapta un pic sa se lamureasca problemele). Cat despre unlock, daca ai ultima versiune de bootrom, cine stie... poate si peste 6-12 luni Jailbreak este deja...
    MonkY eu am ultima versiune de bootrom si mi-a mers unlockul blacksn0w din cydia,deci daca e jailbreak este si unlock.

  15. #55 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    MonkY eu am ultima versiune de bootrom si mi-a mers unlockul blacksn0w din cydia,deci daca e jailbreak este si unlock.
    Pai atunci poate-i dai o mana de ajutor si lui Donely... se plange ca pt. versiunea lui de bootrom de vreo 3-4 luni n-a iesit nimic. O sa-i zic sa-ti dea un PM

  16. #56 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Dar downgrade nu o sa ii pot face, de la 4 la 3?

  17. #57 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Dar downgrade nu o sa ii pot face, de la 4 la 3?
    Ai salvat SHSHs-urile ? Daca nu, atunci nu poti face. Si chiar si cu ele salvate, nu cred ca se poate de la 4 la 3. Sau cel putin eu n-am vazut nimic de genul acesta.

  18. #58 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Pai eu inca nu am primit telefonul, si din cate am fost informat vine direct cu 4

  19. #59 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Pai eu inca nu am primit telefonul, si din cate am fost informat vine direct cu 4
    Atunci nu, nu vei putea sa treci mai jos. Si sincer nici nu vad motivul pt. care ai face asa ceva. Presupun ca e vorba de un 3GS, nu ? Daca da, stai linistit cu iOS4. Daca e 3G, atunci nu e o alegere prea stralucita.

  20. #60 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai atunci poate-i dai o mana de ajutor si lui Donely... se plange ca pt. versiunea lui de bootrom de vreo 3-4 luni n-a iesit nimic. O sa-i zic sa-ti dea un PM
    O sa vorbesc eu cu el!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 25 Last Post: 14-03-2015, 16:01
  2. Apple si jocurile By trickz in forum Stories & Other News
    Replies: 4 Last Post: 02-09-2010, 17:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts