Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 58 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast
Results 321 to 340 of 1149

Thread: Clubul Apple Mac & macOS

  1. #321 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Ditamai rezolutia pe placa aia integrata ? Mergi pe Air clar , battery life + light as f..k + rezolutia destul de ok ca nu stai lafel de aproape ca la o tableta de exemplu.A si nu iti face griji ca devine outdated , macbook-urile din 2008 merg bine mersi si azi.
    L.E : Incearca sa cumperi si un HDD pe thunderbolt daca tot il iei cu SSD mic(vei avea cam 99 gb parca utilizabili din 128 gb) ,

  2. #322 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Went with the Air.
    Acum nu trebuie decat sa astept 30 - 40 de zile pentru cei 4GB RAM in plus.

  3. #323 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Another happy mac customer...

  4. #324 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Avand in vedere ca memoria e lipita si dureaza enorm de mult (pe langa faptul ca si costa enorm de mult) mi se pare ca e ripoff vis-a-vis de client

    Nu stiu cum e Pro-ul cu Retina ... insa daca e cu componente upgradabile atunci e no-brainer alegerea.

  5. #325 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nici la Retina nu poti face upgrade de RAM. Doar SSD-ul il poti mari. Atat.

  6. #326 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Asa este. Insa chiar si memoria flash e foarte scumpa. Si pentru mine e neplacut sa astept atat de mult timp. Cu atat mai mult cu cat luna viitoare o sa fiu plecat vreo 10 zile din tara si as fi vrut sa il am pana atunci. Nu stiu cum o sa ma descurc cu SSD de 128GB, dar mai am niste HDD-uri externe. Toata lumea mi-a spus ca pentru ce imi doresc eu sunt suficienti 4GB RAM, dar am ales 8 fiindca e o investitie pe termen lung, in sensul ca nu imi propun sa il schimb in urmatorii 3-4 ani si vreau sa fie capabil in fata urmatoarelor update-uri de OS X.

  7. #327 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nici la Retina nu poti face upgrade de RAM. Doar SSD-ul il poti mari. Atat.
    Si ala la costul de X3 mai mare fata de un SSD normal de 2.5 inch.Dar parca este SSD pe PCle sau ceva de genul.O sa "suga" grav pe termen lung pentru cei care vor sa pastreze mac-urile cativa ani buni , doar daca nu este iMac sau Mac Pro.

  8. #328 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Razzosimi: daca iti faci managementul bine pe HDD si tii colectiile de filme si poze undeva in extern (ori un HDD extern, ori in cloud sau pe un NAS), te vei descurca cu cei 128GB foarte bine. OS X fuge in 4GB RAM... 8GB deja sunt necesari pentru editari video sau editari imagini in rezolutii imense. Ca sa-ti faci o idee, ultima oara cand am testat, Photoshop pe un Mac cu 2GB RAM mergea mai bine decat pe un Windows cu 8GB RAM.

    ---------- Post added 13-07-2013 at 15:20 ----------

    In alta ordine de idei: http://www.consolegames.ro/forum/f11...600m-gt-512-a/. MacBook Pro la 2400 RON, not bad, nu?

  9. #329 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ala e un laptop vechi de 5 ani. N-as recomanda nimanui asa ceva. Poate doar dusmanilor.

  10. #330 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Un mac de 5 ani se misca ca un pc de 2 ani.Daca ii pui un SSD si ceva ram il faci ca nou.Ai fi surprins cat de bine se misca Photoshop-ul pe macbook-ul unui prieten care il are de 3-4 ani.

  11. #331 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Stiu ce zici, dar ideea de a cumpara un laptop vechi de 5 ani nu imi surade deloc. Nu stiu, dar eu la chestii de genul asta nu m-as baga la SH. Ori iau nou de cat imi permite bugetul ori nu iau nimic.

    Eu momentan astept un Retina de 17. Imi doresc de mult timp unul de 17, si daca ar fi la fel de subtire ca si cel de 15, poate chiar mai subtire, l-as lua imediat. Citisem pe macrumors ca l-ar anunta odata cu MacPro, eu inca sper la unul.

  12. #332 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Neah , ar canibaliza piata de la iMac-ul de 21.Ar fi dragut un macbook de 17 inch cu hardware de imac , ar fi un "monstrulet portabil" care sa il cari dupa tine de cateva ori pe luna si nu zilnic.Still speranta moare ultima , mai ai ganduri sinucigase cu air-ul ?

  13. #333 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Inca am, la toamna il voi face sa ia foc. Il voi pune sa randeze un video mai lung, il bag in priza si pun o patura peste el. Daca nu isi da duhul asa, inseamna ca e bine facut si merita sa-l pastrez. Nu am gasit inca un motiv plauzibil pentru care as putea cere altul

  14. #334 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    De ce te supara Air-ul ?

  15. #335 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Inca am, la toamna il voi face sa ia foc. Il voi pune sa randeze un video mai lung, il bag in priza si pun o patura peste el. Daca nu isi da duhul asa, inseamna ca e bine facut si merita sa-l pastrez. Nu am gasit inca un motiv plauzibil pentru care as putea cere altul
    Asa Tudy, nu te lasa ) Daca nici asa nu moare, incercam altceva, gasim noi ca doar suntem ro )

  16. #336 SP
    \ tudyniuz's Avatar

  17. #337 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Omg , zici ca sunt puse doua SSD-uri mid end in Raid.Au facut treaba buna Samsung la capitolul asta

  18. #338 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  19. #339 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    A pus cineva Mavericks?

  20. #340 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pe mine ma tenteaza maxim. Nu m-as arunca sa fiu primul. Cu iOS 7 beta am avut numai probleme.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 58 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Apple TV & tvOS By MonkY in forum Apple
    Replies: 49 Last Post: 26-10-2023, 12:30
  2. Clubul Apple Watch & watchOS By MonkY in forum Apple
    Replies: 172 Last Post: 14-09-2023, 21:06
  3. Vând Apple iPad Silver de 16Gb + husă Apple (poză reală) By forum157 in forum Notebooks & Tablets
    Replies: 1 Last Post: 23-05-2018, 16:03
  4. Replies: 25 Last Post: 14-03-2015, 16:01
  5. Replies: 95 Last Post: 11-11-2012, 13:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts