Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 58 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast
Results 381 to 400 of 1149

Thread: Clubul Apple Mac & macOS

  1. #381 SP
    Member Darku's Avatar
    Salutare forumisti,
    Sunt fericitul posesor al unui iMac 27 de ieri
    Visez demult la un mac si abia acum mi-am permis si eu unul. Problema e ca toata viata am folosit Windows iar acum Mac OS este un fel de rocket science pentru mine.
    Abia am putut instala adobe flash player, skype si 2 jocuri ieri
    IMi puteti recomanda un gid ceva pentru incepatori, sau cum as putea invata mai rapid Mac OS.
    Pentru inceput am o intrebare simpla: mi-am copiat toate pozele din PC in MAC in folderul pictures, acum intrebare daca vreau sa le import in iPhoto (sa le pot vedea frumos) atunci practic am pozele de 2 ori, vor ocupa de 2 ori mai mult spatiu ??
    Multumesc anticipat pentru ajutor!
    PS: am jucat si Diablo 3 si Starcraft 2 ieri pentru o jumatata de ora, totul pe high/ultra merge la rez maxima fara probleme, foarte incantat.

  2. #382 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Salut, pentru inceput poti citi acest wiki, este ok pentru incepatori, si mai poti arunca si un ochi pe acel site, poti gasi lucruri utile.
    MacUser.ro: Forumul utilizatorilor Macintosh, iPod, iPad si iPhone din România | Ghidul Macuser (Noul Wiki)

  3. #383 SP
    Member Darku's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Salut, pentru inceput poti citi acest wiki, este ok pentru incepatori, si mai poti arunca si un ochi pe acel site, poti gasi lucruri utile.
    MacUser.ro: Forumul utilizatorilor Macintosh, iPod, iPad si iPhone din România | Ghidul Macuser (Noul Wiki)
    Multumesc!
    Deja am citit 24 de pagini, foarte captivant.
    Cand mai am timp o sa mai citesc, insa in week-end am sa studiez ghidul amanuntit

  4. #384 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Imi puteti recomanda o aplicatie buna de luat notite pentru Mac si iOS? Am nevoie la facultate.
    Evernote imi place destul de mult, dar nu are suport pentru iCloud. Pages e OK?

  5. #385 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Daca vorbesti de Pages de la Apple , da.Este foarte ok , face sync in cateva sec

  6. #386 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bizar... nu stiam ca Evernote nu are sync... Ti-as fi recomanda Penultimate dar face sync cu... Evernote
    Arunca o privire si aici, poate e ceva care iti place: The Best iPad Note Apps [Best Of] | Cult of Mac.
    Sorry, dar cum nu mai am Mac nu stiu ce sa-ti recomand sa mearga ok pe Mac si iOS...

  7. #387 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Evernote are sync intre mac si iOS dar asta pe serverele lor si nu in iCloud.Trebuie doar sa iti faci un cont iar dupa totul este free

    ---------- Post added 11-10-2013 at 13:42 ----------

    Gotta love Apple , am avut azi drum prin Bucuresti si am zis sa dau o fuga pe la Noumax poate am noroc sa imi schimbe macbook-ul cu retina care are probleme cu "burn in" ghosting whatever.Intru frumos , ii explic baiatului care e problema iar in 10 min am iesit cu un macbook nou nout sigilat '13 ( cel care il aveam inainte era mid '12 ).Hai ca se poate si in Romania.

  8. #388 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca sunteti slabi de inima, nu va uitati:


  9. #389 SP
    Admin MonkY's Avatar
    But... but... it's alive!

  10. #390 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Daca sunteti slabi de inima, nu va uitati
    Cand o intalnesc, o sa-i rup gatul ))

  11. #391 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  12. #392 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci ne vedem la 20:00 pe Chatbox... Chiar sunt curios ce va fi azi.

  13. #393 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Fata de ce a fost luna trecuta, o sa fie huge, sper sa vedem si asa zisul nou Apple Tv, and pls no more plastic pls

  14. #394 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    TouchID, Haswell , Battery Life de 10h+ pe macbook pro cu retina si sunt "sold" Au fost ceva zvonuri pentru TouchID pe mac-uri ?

  15. #395 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pe Mac-uri sigur nu mai fac nimic. Au facut upgrade-uri spre Haswell la toata gama. Eu vreau sa stiu de Mavericks.

  16. #396 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Mavericks e free ! Cu toate acestea, nu pot sa fac upgrade-ul deocamdata.

  17. #397 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu acum il fac. Il asteptam mai mult decat orice Mac sau iPad.

    Are 5,3GB.

  18. #398 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Link : https://itunes.apple.com/app/os-x-ma...75248567?mt=12 In search nu apare inca.Abea astept sa vad ce ii poate piele Noul Finder este interesant.

  19. #399 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Apare si in search acum, deja am luat 3.5 gb

  20. #400 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La mine merge extrem de greu. Oricum chestia cu aplicatiile din fundal, tags sunt destul pentru mine incat sa justifice 20$. Dar cum e si free, sunt si mai incantat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 58 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Apple TV & tvOS By MonkY in forum Apple
    Replies: 49 Last Post: 26-10-2023, 12:30
  2. Clubul Apple Watch & watchOS By MonkY in forum Apple
    Replies: 172 Last Post: 14-09-2023, 21:06
  3. Vând Apple iPad Silver de 16Gb + husă Apple (poză reală) By forum157 in forum Notebooks & Tablets
    Replies: 1 Last Post: 23-05-2018, 16:03
  4. Replies: 25 Last Post: 14-03-2015, 16:01
  5. Replies: 95 Last Post: 11-11-2012, 13:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts