Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 33 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 ... LastLast
Results 461 to 480 of 652

Thread: iPad 2

  1. #461 SP
    Member kside's Avatar
    Files Connect = 1.5 EUR (redus de la 6 EURO)



    * Filemanager / unpacker / player / SAMBA, WebDAV, VPN etc / functie de "Open In"
    * Poate sa playeze audio de pe un server in fundal, PDF, TXT, (iPad files) viewer
    * Interfata e OK, pacat ca nu stie sa selecteze mai multe fisiere odata.

    = ALTERNATIVA Gratis =

    Remote File Viewer - TIOD (totdeauna a fost free, no ADs)



    * Cu o interfata mai "free" face ce face si Files Connect (SAMBA, player, viewer etc)
    * Desi stie sa playeze filme (si alte formate in afara de iPad, gen AVI, MKV) chiar cu SRT, nu e grozav (nu pastreaza A/R, incet, freezuri etc)

    Sunt "Universale" deci merg pe orice.
    Ambele au si fuctie de Server, dar bineinteles vor "sharui" doar fisierele din folderul lor.
    Poate e de la routerul meu dar cu nici unul n-am reusit sa copiez fisiere cu mai mult de 500KB/s (1/2 MB/s adica).

  2. #462 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hehe, tocmai ce-am luat si eu ieri Files Connect-ul. Mi-a placut ca mi-a vazut share-urile de Windows instant... si m-a lasat sa-mi copiez linistit ce aveam ca Pictures direct in share

  3. #463 SP
    Member kside's Avatar
    AcePlayer = FREE

    In principiu (inca) un player video...

    ( + )
    * Stie SAMBA / FTP / UPNP / HTTP
    * Are download manager (cu pauza)
    * Poate sa faca skip fara sa descarce fisierul 100% (am testat)
    * Copierea prin SAMBA e ca de obicei ~600k si nicicum peste 1000k (pe FTP e ok la ~2 MB/s)
    * Arata TOATE fisierele din share (ca sa vezi daca mai e si altceva pe langa un AVI de ex...)
    * Poti forta A/R (4:3, 16:9, 1:1)
    * Are un minim de file manager (foldere, multi-select etc)
    * Play in fundal pt muzica, creare playlist (si pt video)
    * ... ei spun ca stie si TV-Out, si Dual-Core si Password pt foldere (n-am incercat)

    ( - )
    * DTS este lipsa, deci MKV-HD pe tacute (AC3 e ok)
    * la sub 1MB/s prin WiFi, mai mult materiale SD...
    * Subtitrari se pot seta in meniu, dar mie nu mi-a vazut nici un SRT
    * Nu stie "thumbs" (icon-only)

    total_en.jpg

    Ca app free, nu-i rau. E mai bun ca TIOD.
    Fara DTS si subtitrari ok, e discutabil, DAR E FREE
    Tot prin USB la 10+ MB/s copiere si playback local pe iPad este cea mai rapida solutie!

  4. #464 SP
    Member kside's Avatar
    CHM Sharp = FREE (for one day) ... sau 2.39 EUR pe viitor

    mzl.pgjnnqnt.480x480-75.jpg

    * Imi place ca arata cuprinsul arborescent (cu +)
    * Poate sa arhiveze /dezarhiveze ZIP/RAR
    * WiFi file sharing
    * Restul de la care te astepti (bookmarks, search highlight etc)

  5. #465 SP
    Admin MonkY's Avatar
    My Sketch e inca free (for a limited time): App Store - My Sketch

    mzl.qrdjnlsx.320x480-75.jpg mzl.uyykbayi.320x480-75.jpg mzl.oestjvvo.320x480-75.jpg

  6. #466 SP
    Member AlexXxNik's Avatar
    Salut.As gasi si eu un iPad 2 nu e necesar sa fie nou la vreo 1900 RON? Tocmai ce mi sa pus pata pe unul si mai mult nu prea as da .Multumesc

  7. #467 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am avut eu pana acum 3 saptamani, iPad 2 16gb wi-fi + Smart cover la 1850, noi, sigilate si in garantie. Sigur vei mai gasi. Oricum, la 1900 ron gasesti lejer. Unu SH in stare buna, trebuie sa fie maxim 1600 ron.

  8. #468 SP
    Member iUser's Avatar
    Uite aici: Apple iPad 2 16GB Lista de preturi - cel mai mic pret desc , eu zic sa iei de la Quick Mobile. Sunt singurii cunoscuti din lista (dintre cei la care costa 1900 RON).

  9. #469 SP
    Member AlexXxNik's Avatar
    Quote Originally Posted by Mozambic View Post
    Uite aici: Apple iPad 2 16GB Lista de preturi - cel mai mic pret desc , eu zic sa iei de la Quick Mobile. Sunt singurii cunoscuti din lista (dintre cei la care costa 1900 RON).
    Multumesc pentru ajutor, dar pacat ca cei de la Quick Mobile daca dai la ei pe site e la 2000.

  10. #470 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Acum avem si Facebook pt. iPad. Finally...
    App Store - Facebook
    Attached Images Attached Images ipad_facebook.jpg

  11. #471 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Pai ... eu aveam si pana acum , era hidden pe app de iphone si l-am rezolvat cu ceva cydia tweak . WHY U LEFT B-HIND ?

  12. #472 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Pai ... eu aveam si pana acum , era hidden pe app de iphone si l-am rezolvat cu ceva cydia tweak . WHY U LEFT B-HIND ?
    nu ai intampinat nici un bug ? toata lumea care a avut acea aplicatie a avut 1000 de bug-uri. chiar si asa, se zice ca ar avea multe probleme, dar eu, cel putin pana acum, nu am intampinat nici una.

  13. #473 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Ovidiu View Post
    Pai ... eu aveam si pana acum , era hidden pe app de iphone si l-am rezolvat cu ceva cydia tweak . WHY U LEFT B-HIND ?
    Facebook de iPhone cu force de Retina aveam toti... Asta este aplicatie nativa de iPad. E cu totul altceva...

  14. #474 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    @rr Frate , nu-mi amintesc niciun bug... dar nici n-am folosit mult aplicatia ..
    @m Mie mi se pare ca arata la fel ...

  15. #475 SP
    Junior Member Jaak's Avatar
    Spre deosebire de celelalte aplicatii facebook de pe appstore, ce are aplicatia asta de Facebook in plus/minus?
    Intreb deoarece folosesc MyPad+ de cateva luni bune si sunt multumit cu ea.

  16. #476 SP
    Member kside's Avatar
    SuperShare = Free
    * Un app de filesharing (Photogallery & files) BluT + WiFi

    mzl.riwhkiam.480x480-75.jpg

  17. #477 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pune-l ca e free. Eu sunt mai multumit de asta decat de MyPad+. Arata mai bine, se misca mai bine, imi place

  18. #478 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Jaak - e aplicatia oficiala. E free. E ceva mai rapida si din cate vad updatata foarte ok (deja au rezolvat diverse). In plus, pt. mine a mers ceva mai ok decat MyPad+. Diferenta enorma este ca una foloseste modul third party de conectare la FB, pe cand cealalta este "directa", therefore mai putin buggy/slow.

  19. #479 SP
    Member kside's Avatar
    ComicBook! = 0.79 EUR
    * Mai reusit decat alte "editoare.
    * Poti ajusta efectele puse pe pozele din pagina
    * Destule "chestii" si fonturi gen Banda Desenata sa-ti faci de cap...

    TiltShift = 0.79 EUR (Half price for iOS 5 and iPhone 4S launch)
    * Desi nu e LIVE, poate pe 4S are mai mult farmec decat pe mizeria de camera de iPad2.
    * Are mai multe controale decat alte app similare
    Attached Images Attached Images mzl.eibvjqba.480x480-75.jpg mzl.gwjeurkj.480x480-75.jpg mzl.uvyqmxxv.480x480-75.jpg mzl.crvyqnff.480x480-75.jpg

  20. #480 SP
    Member kside's Avatar
    PerfectReader Pro = 0.79 EUR

    * Nu e GoodReader dar e cel mai "realist" viewer de PDF-uri (stie sa dea pagina)
    * Nu e deloc asa special pe cat se lauda ei, si are mari lacune la capitolul file-management unde GoodReader chiar staluceste. (stie foldere totusi)
    * Alt (+) ar fi ca prezinta "cover-view" la Library. Bun daca ai zeci de carti, enervant daca ai sute de PDF si poate preferi o lista in loc de thumbs.
    * La 1$ da, dar in nici un caz 5 cat vor ei...

    Ce as dori eu la un Reader de PDF:
    • Sa stie JPEG2000 (nici GoodReader nu stie), si pt iPad TREBUIE sa reconvertesti pozele si sa resalvezi fisierul...
      Bineinteles ca afli care PDF are super-jpg-uri numai dupa ce le-ai copiat deja pe iPad si nu vezi decat text fara poze.
    • Sa foloseseasca "web-view" implicit al PDF-urilor si sa faca "streaming" cand deschizi un PDF din reatea sau web.
      Toate descarca intai tot PDF-ul apoi il deschid.
      E ok la PDF-uri de ~10 MB dar contraproductiv pentru PDF-uri de sute de MB fiecare.
    • N-ar fi rau sa suporte PDF Layers, Attachments, Comments etc.
    Attached Images Attached Images mzl.mxlpawpn.480x480-75.jpg mzl.fxkzfjcq.480x480-75.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 33 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts