Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 34 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 ... LastLast
Results 461 to 480 of 668

Thread: Jailbreak my IOS device

  1. #461 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ma tot chinui sa-i fac jailbreak din nou, dupa restore, dar nu reusesc sa fac Parallels sa-l vada in Windows, ca nu mege mizeria asta de Pangu pe MacOS

  2. #462 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu am vazut ca au si varianta de MacOS: Pangu越狱工具(Pangu.io)

  3. #463 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Zice acolo ca e inca in development pentru Mac OS. Deci va trebui sa astept.

    Dar se pare ca problema persista i don't get it...

    Am refacut jailbreak dupa ce am reinstalat iOS 7.1.1 si dupa restore from back-up iar mi-a disparut cydia. I just don't get it...

  4. #464 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    De ce va incredeti in solutii de jailbreak chinezesti ? Maine poi'maine apare vreo stire ca avea ascuns ceva gen bitcoin miner , keylogger sau alta mizerie.

  5. #465 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Trefla, l-au verificat toti "mai marii" in ale iOS-ului (iH8sn0w, Musclenerd, etc.) si au spus ca in afara de aplicatia lor si sync-ul (PPSync) e super OK (atat aplicatia cat si ppsync-ul se pot sterge). Ba chiar au fost extrem de deranjati de chinezi, pentru ca au "ars" 2 exploit-uri, pe care cu siguranta Apple le va repara.

    P.S. Now my iPad Air is flawless! Not a single freeze/restart/crash!

  6. #466 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Exista vreun tweek care sa ofere ce oferea sbsettings cu Processes, unde vedeam exact tot ce am deschis (inclusiv aplicatiile native) si sa-mi permita s ale inchid ?

  7. #467 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Poti incerca cu aplicatii gen KillBackground, Slide2Kill, etc. (care inchid apps), insa nu stiu exact care functioneaza si daca functioneaza pe iOS7, pentru simplul motiv ca eu n-am mai facut asta de pe la iPad 3 incoace (e useless, avand in vedere modul de lucru al OS-ului, care isi elibereaza singur procesele din memorie).

    P.S. Cum tu cred ca vrei pe iPad 2, s-ar putea sa te ajute... Insa ti-as recomanda ca pe iOS 7.1.1 sa stai departe de tweak-urile care nu sunt updatate pentru 7.1. Patience is a virtue!

  8. #468 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  9. #469 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Jailbreak my IOS device

    Hehe, that was fast. Acum sa vad ce modalitate eleganta gasesc pt. update de la 7.1.1 la 7.1.2

    P.S. V-am zis eu sa asteptati un pic. Daca mi-as asculta si eu sfaturile mele, ce bine ar fi

  10. #470 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Eu mi-am recapatat Ipad-ul cu 7.1.1. E mai bine acum.

  11. #471 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Yes, i'm crazy like that!

    P.S. And that's even more crazy: http://www.consolegames.ro/forum/f81...ml#post1132874
    Attached Images Attached Images ios_7_1_2_ipad_air_monky.png

  12. #472 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Cum facusi update, vreo solutie rapida?

  13. #473 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mah da chair nu are nimeni problema cu Cydia missing dupa ce-si da restore from update ?? Efectiv nu pot sa cred ca sunt singurul cu asa ceva si ca nu pot sa scap nici dupa restore - re-jailbreak.
    Am gasit o solutie alternativa de a accesa cydia, dar doar daca inainte de restore, instalez Activator si-mi aleg o scurtatura de a o accesa, doar ca asa nu o mai pot inchide, ca nu apare in multitasking.

  14. #474 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Cu ce ai facut jb? Pe ipad 2 parca?

  15. #475 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, pe iPad 2 cu 7.1.1, cu Pangu. Nu am intampinat nicio problema in procesul de jailbreak.

  16. #476 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Mda, am gasit pe multi cu aceasta problema in special pe Evasion jb. Uite ce zic unii aici:
    No Cydia Icon after iOS 7 Jailbreak Evasi0n

    Mai cautam, trebuie sa existe un fix. Eu am avut acum ceva timp probleme cu unele app, imi dispareau icons de pe ecran. Am instalat din Cydia iWipe Cashe, si dupa ce-l utilizam imi reveneau back.

  17. #477 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, pe Evasion am gasit si eu, dar rezolvarile date de ei nu m-au ajutat. Doar faza cu activator.

  18. #478 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    @MonkY Vreo diferenta la autonomie (ma refer sa nu fie mai slaba)? Momentan am autonomie superba pe iOS7.1.1

  19. #479 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Confirm si eu ca este mult mai buna autonomia pe iPad2. Inca nu pot sa cred ca am tableta asta de 3 ani jumate si inca ma tine cam 13h de folosinta (uneori chiar 15h).

  20. #480 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Cum facusi update, vreo solutie rapida?
    Din pacate, nimic nu poate fi rapid cand trebuie sa faci restore la vreo 100GB via USB 2.0... Dar, m-am obisnuit. Stiu ca stau 4-5 ore la sync/restore (indiferent ca vorbim de restore din iCloud sau iTunes). Sa speram ca pana la iOS 8.x nu mai fac nimic
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    @MonkY Vreo diferenta la autonomie (ma refer sa nu fie mai slaba)? Momentan am autonomie superba pe iOS7.1.1
    E mult prea devreme sa ma pronunt. Imi trebuie cel putin 3-4 descarcari (fara reboot-uri - ceea ce imposibil cand instalez tot felul de tweak-uri din Cydia) ca sa ma prind de ce se intampla exact. Dar da, la 7.1.1 am observat o imbunatatire cu cel putin 30-40 de minute peste limita anterioara.

    P.S. Ce am observat interesant este ca mie parca mi-au umblat la gamma... pentru ca e ceva mai "luminos" acum (de cand cu iOS 7.1.1). N-am facut testul de calibrare ca sa stiu exact, dar asa imi da impresia (am fost nevoit sa ma scad din brightness - si de aici e posibil sa fi crescut un pic si autonomia). Sau poate sunt de vina noile setari din Accesibility...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 34 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce device Android folosesti? By MonkY in forum Android
    Replies: 11 Last Post: 24-02-2015, 13:36
  2. Care este device-ul tau de baza? By MonkY in forum Polls
    Replies: 16 Last Post: 05-01-2014, 03:44
  3. 7 milioane de device-uri iOS au jailbreak in doar 4 zile By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 1 Last Post: 04-03-2013, 03:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts