Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 31 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast
Results 221 to 240 of 605

Thread: iPhone 5

  1. #221 SP
    Senior Member mark's Avatar

    iPhone 5

    Fiecare natie are scobitorile ei...

  2. #222 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar

  3. #223 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Pe mine ma enerveaza video-urile de genu',de ce nu doneaza banii cuiva decat sa "blenduiasca" $1k?

  4. #224 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Pe mine ma enerveaza video-urile de genu',de ce nu doneaza banii cuiva decat sa "blenduiasca" $1k?
    In cazul celor de la Blendtec, nu cred ca poate exista reclama mai buna. Un "latest smartphone blended" cred ca e de o mie de ori mai viral in zilele noastre decat faptul ca ar dona 1 milion de dolari. Si vorba aceea, un smartphone costa cateva sute de dolari... Sincer acum, nu cred ca stia mai nimeni de Blendtec (si culmea e ca sunt chiar profi) inainte de "Will it blend?".

    In cazul celor care fac crash tests, eu ma declar multumit. Prefer sa faca ei (daca-si permit) si sa vad cum reactioneaza aparatul la socuri, apa si alte nebunii... decat sa fiu nevoit sa incerc pe pielea mea.

    Unde nu suport nici eu si mi se pare enervant maxim, sunt cazurile celor care mai si stau cu zilele ca boii la coada (sa fie primii daca se poate), il cumpara si dupa aceea, in urmatoarele 10 secunde, fara macar sa admire ce au cumparat... il iau la ciocane sau ii dau foc. Astia mi se par penibili, fara niciun fel de logica... decat poate cea care sa arate ca multi din specia noastra sunt complet pierduti. Waste of oxigen & resources...

  5. #225 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    iPhone Appealing As BYOD Smartphone [Security Warning]

    Evans lists six reasons why Apple provides the most secure BYOD smartphones on the market:
    • Apple’s iOS is inherently more secure than Android for a host of reasons, not least device fragmentation and the availability of security updates.
    • Apple’s App Store is more secure because it is curated.
    • The FBI and others note the frequency of malware attacks on poorly protected Android devices.
    • BYOD means enterprises are looking to standardize around a set of secure devices, but need to make those decisions sooner, not later.
    • Solutions are already available that allow an iPhone to meet government agency-level security requirements, including secure monitoring of communications sent using that device.
    • With the Lightning data transfer protocol, Apple is already laying the ground for future device security improvements.

  6. #226 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    It's too thin and too light.

  7. #227 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexandru View Post
    ...stiam eu ca ambele telefoane-s praf!

  8. #228 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: iPhone 5

    Quote Originally Posted by Alexandru View Post
    Mare e grădina...

  9. #229 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Mare e grădina...
    Bani aruncati ...

  10. #230 SP
    Member Mythul's Avatar
    Quote Originally Posted by axton View Post
    Bani aruncati ...
    Mai degraba, bani investiti.
    Cu banii care-i scot din vizitatori pe youtube, un iPhone in blender e o nimica toata. Its business !

  11. #231 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Cum era de asteptat, nesimtirea continua la noi, cu noile preturi la terminalul iphone 5. In timp ce in alte state, preturile sunt la fel ca in anii trecuti, in romanica asa ceva este imposibil:
    Vodafone Romania

    model abonament pret telefon
    16 GB___________39__________________ 369
    16 GB___________59__________________ 299
    16 GB___________19__________________ 539
    32 GB___________39__________________ 469
    32 GB___________59__________________ 399
    32 GB___________19__________________ 639
    Orange puteti vedea in pozele atasate. Personal sunt abonat Cosmote, insa de la ei momentan nu se aude nimic, sunt curios si sper sa nu vina cu aceleasi preturi ordinare, care le vedem la operatorii de mai sus.
    Si ca o mica comparatie (nu ca ar conta la noi prea mult), uitati preturi de abonament la acelasi terminal, Orange uk:
    http://shop.orange.co.uk/mobile-phon...WT.tsrc=Vanity
    Attached Images Attached Images screen-shot-2012-10-26-9.38.00-am-570x109.png

  12. #232 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Vodafone romanica:
    iPhone 5 16 GB: 299, 00 €
    Cu abonament pe 2 ani
    iPhone 59: abonament iPhone 59 la 59 EUR/luna (TVA inclus) ce include lunar 500 minute nationale si 500 SMS-uri nationale, 3000 minute in retea si 3000 SMS-uri in retea, 300 MMS-uri.
    Vodafone uk:
    Red Data plan for iPhone 5 16GB White

    It's our best ever value

    �47 a month including FREE phone

    Unlimited minutes, 2 GB of internet Unlimited texts 24 months
    Daca cineva ne poate explica de ce la noi in tara asta, este asa de mare japca asta ordinara, ramanem datori de cinste vesnic.

  13. #233 SP
    Admin MonkY's Avatar
    iry: eu am comparat la liber (nu-mi place sa ma prinda ei pe n ani cu diverse abonamente care poate peste 6 luni sunt obsolete - am patit-o odata cu internet stick pe 2 ani si-am zis ca nu se va mai intampla niciodata asa ceva... in al doilea an deja plateam de 4-5 ori mai mult pe 512MB decat era un abonament de 1GB). Si sincer nu am vazut atat de mari diferente. Hai sa vedem (pentru iPhone 5 32GB Negru - ala m-ar interesa pe mine):

    Apple Germania: 789 EUR (aprox. 3600 RON) - Kauf ein iPhone*5 mit 16*GB, 32*GB oder 64*GB - Apple Store (Deutschland)
    Vodafone Romania: 859 EUR (aprox. 3920 RON) - https://www.vodafone.ro/shop/iphone-5-32-gb-negru.pr

    Acum, Germania are TVA de 19%. Romania are TVA de 24%. Daca ar fi sa scadem TVA, ar veni asa:

    Apple Germania: 663 EUR
    Vodafone Romania: 692 EUR

    Deci diferenta ar fi de 29 EUR intre un shop din Romania si un shop din Germania. Nu cred ca e atat de dureroasa... desi daca ar fi sa ne raportam si la salarii...

    Totodata cel mai mic pret in momentul asta pe price.ro este 3800 RON: Apple iPhone 5 32GB Black Lista de preturi - cel mai mic pret desc
    Deci Vodafone fata de firma cu cel mai mic pret, este cu 120 RON mai expensive. Insa firma x de pe price.ro n-am idee cat de safe este, si in plus, tot acea firma x nu-mi da discount pentru puncte.

    Mie la calculul cu puncte mi-a ajuns pe la 3600 RON la Vodafone pentru varianta de 32GB. E scump, nu zic nu... dar dupa cum vezi, iese fix la pretul din Germania. Acum, repet... eu m-am uitat doar la variantele "la liber". Poate cu abonament iese mai ok sau mai rau...

    P.S. Asa, de curiozitate... m-am uitat si la baietii care aduc la negru (gen telefoaneieftine si alex-gsm). Ia uitati aici "scoruri": telefoaneieftine.com - 5.018 RON, alex-gsm.ro - 4.840 RON. Pai sa mai zici ceva de Vodafone cand vezi cum fac baietii bisnita?

  14. #234 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ai noroc cu punctele, dar "baietii" mereu au preturi mai mari. Dar cel din Germania e Neverlocked? Cel de la Vodafone banuiesc ca nu e.

  15. #235 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Pe mine ma mirat un singur lucru: de ce dumnezeu e mai scump cu 100 euro telefonul la abonamente, fata de anii trecuti. Eu inca astept cosmotele, acum in ianuarie imi expira abonamentul cu care am luat i4. Sunt curios, la prelungire, ce oferta imi pot da, la ce pret o sa pot lua i5 ul.

  16. #236 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Ai noroc cu punctele
    Eu inca am puncte putine (si ma oftic si asa pentru ele, ca in fiecare luna se duc degeaba - expira daca ai mai mult de 12 luni - o aberatie, stiu). Sunt altii care cred ca isi iau iPhone 5 numai cu puncte... eu sunt mic
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Dar cel din Germania e Neverlocked? Cel de la Vodafone banuiesc ca nu e.
    Telefon la liber nu au voie sa ti-l vanda blocat. Ceri deblocare si sunt obligati sa-ti dea neverlocked. De aceea nu vreau sa ma constranga cu abonament... Acolo as plati daca vreau unlock.

  17. #237 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    In afara de cosmote, care vinde terminalul neverlocked (asta stiu de la cei care au luat i4, inclusiv la mine).

  18. #238 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In plus, am asa un feeling ca iPhone 5 nici macar nu poate fi blocat. Parca la americani s-a intamplat la fel... de au dat toti buzna sa-si ia de la Verizon si le foloseau pe abonamente 4G unlimited AT&T...

    Chiar sunt curios, daca are cineva iPhone 5 cumparat din UE... daca s-a pus problema de Neverlocked. De exp. eu nu vad nicaieri sa scrie ceva de Locked in retea sau Neverlocked... Nici macar la baieti (unde de obicei scria la iPhone 4 si 4S daca e blocat in o anumita retea sau daca era Neverlocked). Acum, nimic... nimic.

  19. #239 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Astia de la Orange au zis ca imi fac rebuy la iphone3gs ... 44 euro
    Hahahahaa

  20. #240 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Krusht View Post
    Astia de la Orange au zis ca imi fac rebuy la iphone3gs ... 44 euro
    Hahahahaa
    Nu mai rade... ca am sunat odata la unii care faceau upgrade-uri (nu mai zic cine, ca nu are rost)... si i-am intrebat cat m-ar costa upgrade de la Galaxy Note (cu tone de extra accesorii, ca nou, garantie, etc.) la un iPhone 5 (cel mai ieftin, cu 16GB RAM). Si mi-au spus ca m-ar costa cam 650 EUR! Beat that!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 31 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts