Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 31 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 605

Thread: iPhone 5

  1. #61 SP
    Member Mythul's Avatar
    Hell, it's about time !

  2. #62 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Foarte misto si foarte realist concept-video-ul de mai jos. I agree


  3. #63 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Nu am vazut eu bine sau a disparut varianta de 16 gb si a aparut cea de 128 gb?

    Ce naiba sa faci cu 128 de gb

  4. #64 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu ai vazut nimic bine. Nimic nu este oficial. Filmuletul ala este fan made. MARE ATENTIE !!!

  5. #65 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Daca vin cu alternativa la SbSettings in IOS6, jos palaria! Sper doar sa nu vina "only on 4s"...

  6. #66 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    iPhone 5

    Nu stiti unde as putea vedea evenimentul de miercuri live?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #67 SP
    Member Mythul's Avatar
    Nu e posibil sa-l vezi live. Apple nu da voie eventului sa fie filmat. Live blogs la engadget sau theverge sunt cea mai buna alegere.

  8. #68 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    iPhone 5

    Meeeh.
    Atunci o sa il vad direct la ei pe site,a doua zi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #69 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    4 more hours.

    Abia astept.

  10. #70 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  11. #71 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  12. #72 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar

  13. #73 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    iPhone 5

    Live Coverage-ul de la C-Net mi s-a parut cel mai interesant.
    Singurul lucru cu care am o problema e ca atat pe site-ul Apple,cat si pe parcursul prezentarii,se folosesc fraze de genul : "completely redesigned","an all-new design". Mie imi seamana foarte mult cu un 4S fara metal pe partea laterala. In rest,ecranul de 4" mi se pare binevenit si la fel si imbunatatirile aduse de iOS 6,desi majoritatea acestora sunt in Cydia. Din acest motiv,nu voi face upgrade-ul pana cand nu iese jailbreak pentru noul iOS. Ah,da. Si procesorul A6. Merita mentionat.

    A lipsit cu desavarsire elementul surpriza,video concept-ul postat de Monky mai sus scotandu-i in evidenta 90% din feature-uri.

    E un device splendid si cu siguranta cel mai bun iPhone de pana acum,dar consider ca nu merita upgrade-ul de la 4S. Intre un iPhone 4 si un iPhone 5,in schimb...diferenta e extrem de notabila.

    Sigur ca iPhone-ul a fost miezul prezentarii,dar am urmarit si noile iPod-uri. Mi s-au parut mult prea "colorate",deloc caracteristic Apple. Totusi,un improvement bun e implementarea lui Siri pe iPod Touch. Chiar si asa,atata timp cat Siri e dependenta de Internet,nu vad un pas prea mare in fata.

    Felicitari,Apple.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #74 SP
    Admin MonkY's Avatar

  15. #75 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Nu se stiu preturile la liber ?

  16. #76 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie mi s-a parut un pas incredibil de mare in spate, pe partea de iPod-uri. Sa fim seriosi. Au luat minunatie de iPod Nano si i-au schimbat designe-ul, cu ceva ce seamana incredibil de mult cu Nokia Lumia series. I-au pus un ecran de 2.5" dar cu doar niste aplicatii preinstalate si fara acces la appstore.

    De "aifon" nu are rost sa zic prea multe, ca s-au spus si se vor spune. Arata incredibil de bine (1000 de clase peste tot ce exista pe piata in acest moment), pare destul de puternic (desi nu inteleg faza cu de 2 ori mai rapid ca cel din 4S, care este un dual core la 800MHz. Asta ar insemna un quad core, ceea ce cu siguranta nu este), camerele sunt super ok, acelasi ecran ca la iPad3 (dpdv al calitatii si claritatii) cu care s-au laudat aiurea (ca este cel mai bun pe partea de LCD, intrucat AMOLED-urile si Super AMOLED-urile sunt la ani lumina).

    Ma asteptam la un Siri 1.0, dar ei au ramas la acelasi "beta" de anu trecut cu cele cateva aditii de la WWDC 2012, marea majoritate fiind complet inutile la noi in tara. + ca este mult in spatele google voice (sau cum ii zice) din punct de vedere ar rapiditatii si utilitatii chiar si pentru noi. Si sincer, ma asteptam la o functie care sa ma "dea pe spate" cum a fost Siri anul trecut, dar ei s-au laudat atat cu functia Panorama (pe care o aveam activata pe iPhone4 inca de cand a iesit iOS5 si au descoperit baietii ca era ascunsa) si nimic mai mult.

    Si cel mai dezamagit sunt de faza cu aplicatiile vechi pe noul ecran. Imi facusem sperante, ca e Apple si ei nu scot ceva pana nu-l fac cum vor ei, sa fie perfect, bla bla bla si ne-au trantit faza cu, pentru vechile aplicatii, centram imaginea, bagam 2 dungi negre in parti si gata...MAGIC... BULL**** !!! Patetic Apple. Nu asa se face treaba. Faceati pe dracu in 4 si modificati toate aplicatiile intr-un fel sau altul, nu ma faci sa folosesc 699.990 de aplicatii din appstore cu 2 bare negre in parti.

    Au reusit sa bage (finally) optiunea de a face poza in timp ce filmezi (o chestie, dpdv personal, complet inutila), in loc sa bage burst mode la foto sau un simplu "pause video" in timp ce inregistram.

    Pacat. Aveau un potential imens. In mod clar mi-l iau cand imi expira abonamentul (prin februarie) dar sunt foarte dezamagit de iOS6. Este exact beta 1 pe care l-am incercat, dar fara Youtube (de care, normal, nu au mentionat nimic) si cateva modificari minore.

  17. #77 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Nu se stiu preturile la liber ?
    Nope... e prea devreme.

    Anyway, i'm thrilled. Si iPod touch-ul mie personal mi se pare ca va fi un hit anul asta. The best bang for the buck!

  18. #78 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mie mi s-a parut un pas incredibil de mare in spate, pe partea de iPod-uri. Sa fim seriosi. Au luat minunatie de iPod Nano si i-au schimbat designe-ul, cu ceva ce seamana incredibil de mult cu Nokia Lumia series. I-au pus un ecran de 2.5" dar cu doar niste aplicatii preinstalate si fara acces la appstore.
    Mhm...
    Attached Images Attached Images tkovi.jpg

  19. #79 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie mi se pare genial conectorul Lightning... mai exact micul detaliu pe care-l ignora toti: poate fi introdus oricum. Gata cu incercarile de a introduce o mufa pe intuneric

    P.S. Sunt curios pentru ca totusi nu a spus nimeni nimic. E USB 2.0 sau USB 3.0 noul Lightning?

  20. #80 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    iPod touch is a must,plus ca arata superb.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 31 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts