Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 11 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 216

Thread: iPhone 5S

  1. #61 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si o veste nu prea buna pentru iPhone 5S, care are mari sanse sa devina un fel de "SensorGate". Chiar daca nu apare pe toate i5S-urile, sper ca se poate rezolva din update software: The iPhone 5S Motion Sensors Are Totally Screwed Up.

    P.S. Sau poate e doar o alta incercare a concurentei de a mai aduce inca o problema Apple in headlines

  2. #62 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Ah , vesnicele probleme Nu pare nimica grav totusi , cred este doar o simpla problema intre "comunicarea" dintre M7 si A7.Se rezolva prin update mai mult ca sigur.

  3. #63 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Totusi, nu stie nimeni nimic legat de data in care apare in Romania? Americanii si jumatate din europeni il au deja de cateva saptamani.

  4. #64 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Razzosinni View Post
    Totusi, nu stie nimeni nimic legat de data in care apare in Romania? Americanii si jumatate din europeni il au deja de cateva saptamani.
    Probabil te referi la data OFICIALA cand vor ajunge la Vodafone, Orange & Co, nu? Pentru ca altfel, m-am plictisit eu de cati romani am vazut cu i5S. Culmea e ca unul dintre primii posesori de i5S din Romania il are luat de la... Vodafone (Romania)! Ce/cum/cat... mi-e greu sa va explic. Doar pot spune ca in Romania e bine sa fii "baiat destept"

  5. #65 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Bisinitari...bisnitari everywhere.Si eu am gasit la cineva un 5S Gold ( Culmea ) de 32 GB la doar 860 euro(Abea astept sa ma joc cu el ).Ca o mica comparatie anul trecut iP5 era 1400euro+.

  6. #66 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Da, dar luat la liber e foarte mare pretul. 4S era 3000, 5 era 3500 si 5S e 4100. Eu la cel mult 2 ani schimb smartphone-ul si tableta. Am avut iPad 2, 3 si acum urmeaza sa trec la 5. Le-am luat toate la liber, fara rate si alte minuni. Dar sa dau aproape 1000 de euro pe un telefon mi se pare enorm. Oricum, e ciudat sa o arzi cu smartphone-uri de top si sa folosesti cartele PrePay.

    " - Imi dai putin telefonul tau de 30 de milioane sa dau un mesaj? - Scuze, nu mai am centi. "

    Abonamentele standalone la Orange sunt japca pe fata. De-aia prefer sa le iau cu un telefon care sa justifice pretul. Si ma enerveaza ca nu stiu cat mai am de asteptat.

  7. #67 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Razzosinni View Post
    Abonamentele standalone la Orange sunt japca pe fata. De-aia prefer sa le iau cu un telefon care sa justifice pretul. Si ma enerveaza ca nu stiu cat mai am de asteptat.
    Incearca si la Vodafone. Dar te rog, nu face greseala de a-ti calcula pe site... sau de a te duce intr-un magazin cu sigla Vodafone. Daca in primul caz vei afla ca pe site nu se regasesc toate optiunile si conditiile... in al doilea caz ai sanse sa dai peste cineva care stie mai putine detalii decat tine despre promotii & co (chestie testata de mine de nenumarate ori).

    Eu ultima oara cand mi-am schimbat abonamentul, m-am inarmat cu niste calcule de acasa... cu estimari... cu ce as vrea sa primesc. Am studiat ce aveau pe site dupa care m-am dus la magazinele lor. Vodafone, Orange, Cosmote. Care sa-mi ofere si un i5 la pret bun. Fara exagerare, Cosmote si Orange mi-au oferit la pret dublu fata de ce aveam de la Vodafone (39 EUR la Orange si Cosmote fata de 19 EUR la Vodafone).

    Dupa ce faci toate astea si ai si oferta cea mai buna (care e posibil sa fie Vodafone, e posibil sa nu... Dzeu stie ce calcule iti vor face), pui mana pe telefon si ceri cu cineva care sa-ti faca oferta. Daca cumva vii de la un alt provider de telefonie, vei avea chiar un avantaj in plus (celor de la Orange a trebuit sa le reamintesc eu de 50% extra pentru primele 6 luni daca ma mut de la Vodafone, pentru ca ei uitasera). Te va suna cineva care chiar va studia abonamentul tau si optiunile... Eu am stat aproximativ o ora la telefon cu cineva care chiar stia ce vorbeste, si mi-am facut un super abonament (zic eu) pe la 17 EUR + TVA. Plus iPhone 5 la jumatate de pret.

    Nu spun asta pentru a fi off-topic. Sunt ferm convins ca acelasi lucru il puteti face si voi pentru un i5S. Bafta!

  8. #68 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ca tot va intrebati - pe 25 Octombrie se lanseaza oficial in Romanica noastra.

  9. #69 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Asa repede ? Nice

  10. #70 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    N-am mai rezistat tentatiei,asa ca m-am decis in urma cu doua zile sa-l comand de pe amazon.

  11. #71 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Felicitari! Sa-l stapanesti sanatos!

  12. #72 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Merci!A venit timpul sa pensionez vechiul i4.

  13. #73 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Just got my new toy Stiu ca am zis ca renunt la Apple dar n-am putut rezista...Daca vrea cineva ceva teste anume let me know.
    Attached Images Attached Images 1.jpg

  14. #74 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Nu te-ai putut abtine uh? Felicitari, white rulz

  15. #75 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Cum ti se pare culoarea aia ? Eu inca nu am avut ocazia sa vad Gold "pe viu". In poze si review-uri e superb, dar nu stiu cat e de tacky.

  16. #76 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Mie din poze mi se parea tiganeala curata dar in realitate arata foarte ok.Combinatia de white+gold nu este cea mai reusita dar da totusi un aspect elegant , classy si nu cum este Note 3 cu piele de sobolan pe spate...

  17. #77 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Depinde foarte mult de lumina. Eu zilele astea cand am umblat cu gold pe afara, mi s-a parut oribil. La lumina artificiala in schimb, arata altfel si chiar aduce mult cu cel Silver.

  18. #78 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla0874 View Post
    Note 3 cu piele de sobolan pe spate...
    )))

  19. #79 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Si o veste nu prea buna pentru iPhone 5S, care are mari sanse sa devina un fel de "SensorGate". Chiar daca nu apare pe toate i5S-urile, sper ca se poate rezolva din update software: The iPhone 5S Motion Sensors Are Totally Screwed Up.

    P.S. Sau poate e doar o alta incercare a concurentei de a mai aduce inca o problema Apple in headlines
    How to recalibrate the motion sensors in your iPhone 5s | Macworld Nici macar nu trebuie update Personal nu am problema asta.

  20. #80 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Au schimbat producatorul de senzori dar au uitat sa mai faca si recalibrarea: Here's Why the iPhone 5S Accelerometer Is So Screwed Up. Producatorul a si venit cu solutia, dar sper sa faca Apple asta, nu sa introduca fiecare developer in apps: How to work around accelerometer bias on the iPhone 5S » Mobile Spatial Sensing.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 11 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts