Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 27 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 540

Thread: iPhone 6

  1. #81 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar


    Imi place. Inclusiv faptul ca au mutat butonul de Lock pe partea dreapta. Inca pare a fi usor de utilizat cu o singura mana. Dar chiar si asa, mi se pare putin cam inalt raportat la cat e de lat. Iar marginile sunt MULT prea mari. Sunt din ce in ce mai sigur ca asta e telefonul. Nebunia cu leak-urile incepea de regula dupa WWDC.

  2. #82 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu am obosit cu mockup-ul asta... toata lumea il arata si incep sa ma tem din ce in ce mai mult sa nu fie real. Nu de altceva, dar are marginile acelea grosolane pentru un flagship smartphone in 2014... iar benzile acelea albe de pe spate parca striga "This is not Apple design!" - arata extrem de urat.

    Rotunjimile si designul "ala iPod" nu ma deranjeaza (chiar imi place), insa restul e mult prea ugly. Bleah.

  3. #83 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Stai putin, ca nu e chiar produsul finit. Unde e Truetone Flash-ul de pe 5S? Unde e marul? Asta e varianta raw. O sa existe retusuri. Si 5-ul arata oribil in prima instanta. Desi marginile alea ma sperie si pe mine.

  4. #84 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Sa-l faca frate simplu, marimea care o sa fie whatever. Insa sa fie simplu, cum este ipod-ul, pentru ca arata bestial. Daca intr-adevar o sa arate asa, vai si amar...

  5. #85 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar
    Ală e doar un mockup facut pe baza zvonurile care s-ar putea sau nu să fie adevărate. Nu m-ar mira ca iPhone 6 să nu semene deloc cu iPod Touch...

  6. #86 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Desi nu am aflat nimic despre iPhone 6 la WWDC (si ma asteptam la asta), odata cu lansarea lui Xcode 6, developerii au gasit doua optiuni interesante la dimensiunea aplicatiilor. Mai exact avem "Resizable iPhone" si "Resizable iPad". Eu zic ca e o dovada serioasa prin care aflam ca vom avea parte de un iPhone mai mare (poate chiar custom DPI) si chiar un posibil iPad Pro. Here is the pic to prove it!
    Attached Images Attached Images resize.jpg

  7. #87 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  8. #88 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu sunt curios daca a prezentat cineva designul acesta pe negru. Daca gasiti ceva, nu va sfiiti sa postati link

  9. #89 SP
    Admin MonkY's Avatar
    New leaks... Macar in astea are marginile mai decente
    Attached Images Attached Images iphone_6_leak_back1.jpg iphone_6_leak_back2.jpg iphone_6_leak_front1.jpg iphone_6_leak_front2.jpg iphone_6_leak_front3.jpg

  10. #90 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sus si jos mai e de lucrat. Altfel ajunge la fel ca HTC insa fara front-facing speakers, adica fara niciun beneficiu.

  11. #91 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Jos nu prea au ce sa mai lucreze. E marginea aproape cat tot TouchID-ul si ma indoiesc profund ca acesta o sa dispara (nici nu cred ca vrea cineva asta). Iar partea de sus aproape sigur va ramane la fel pentru a fi parti egale, altfel ar arata bizar. Oricum, vorbim de mockups... Dzeu stie prin ce atelier chinez or fi facute...

  12. #92 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu cred ca sunt mockups. Sincer, cred ca au furat un panou frontal si l-au pus peste un spate, ambele provenind de la fabrica.
    Desi e posibil sa fie chiar unu final. Din ce am inteles, sursa asta a furnizat pana acum doar informatii 100% corecte.

  13. #93 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Folosindu-ma de o imagine in care era comparat (in realitate) un HTC M8 cu un iPhone 5S... si de mock-up-ul de la iPhone 6, am incercat sa vad ce iese. Din pacate, ceva e in neregula in acel mockup. Daca iau ca punct de reper TouchID-ul de la 5S, atunci i6-ul iese ceva mai mic decat este acum in imagine. Eu am luat insa marginea de jos ca reper. Si dupa cum rezulta, e mult mai mica decat la HTC (see tudy?). Imi place ca marginile laterale sunt foarte mici (as spune 50% fata de iPhone 5S si HTC One M8.

    Ce sa zic, frontal... daca asta va fi designul, i don't mind at all. Oricum datorita ratio-ului, va iesi mai mare decat M8 (cel putin pe laterale).
    Attached Images Attached Images htc-one-m8-vs-apple-iphone-5s-vs-iphone-6.jpg

  14. #94 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si ca sa vedeti la ce ma refer (cand spun ca e ceva in neregula cu mockup-ul), daca fac i6-ul sa aiba aceeasi marime la TouchID cu i5S-ul, iese mult prea mic tot telefonul. Ce ziceti?
    Attached Images Attached Images htc-one-m8-vs-apple-iphone-5s-vs-iphone-6-v2.jpg

  15. #95 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nici nu am zis ca o sa fie mai mare, sau la fel de mare, precum HTC One. Am spus doar ca precum la modelul HTC, e mult spatiu in partile inferioare si superioare. Adica telefonul e lunguiet si prea mare pentru dimesiunea display-ului, exact ca la HTC One. Asta comparand cu un Galaxy S4 sau Nexus 5 care pentru dimensiunea display-ului au niste dimensiuni foarte oke.

  16. #96 SP
    Admin MonkY's Avatar

    iPhone 6

    Nexus 5 nici Galaxy S4 nu au nici acele extra speakers, nici scanner de amprenta. Sunt altceva - sau putem spune ca merg pe alt stil.

    Eu oricum sunt debusolat intre cele doua dimensiuni. Sa fi schimbat Apple dimensiunea touchID-ului, si atunci nu e fair sa iau ca punct de reper touchID-ul de pe i5S? La naiba... mai bine nu ma mai agit si astept sa lanseze odata jucaria.

  17. #97 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  18. #98 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu incep sa cred ca persoana (sau persoanele) care scot mock-up-urile astea nu au habar de ceea ce inseamna design pt. Apple. Si nu ma refer aici la cum arata pe spate... dar sub nicio forma Apple nu va scoate pe piata cele doua modele din imagine (4.7" si 5.5") cu margini atat de diferite. Ei si-au facut pana si marginile de pe iPhone-uri sa fie in raport cu iPad-urile... au mentinut aceleasi distante inclusiv la trecerea de la 4s la 5... si sa vina acum cineva sa-mi arate un 5.5" care are margini mai mici decat un 4.7"... e BLASFEMIE!

  19. #99 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Gata, incepe nebunia: Foxconn Hiring Record 100,000 New Employees for iPhone 6 Production as Pegatron Also Staffs Up - Mac Rumors!
    Apple's manufacturing partners are gearing up for the launch of new iOS devices later this year, with primary partner Foxconn bringing on 100,000 new workers to help assemble the iPhone 6, reports Taiwan's Economic Daily News [Google Translate] as picked up by Reuters.

    Hon Hai Precision Industry will recruit over 100,000 people in mainland China to produce the newest iPhone from Apple Inc, Taiwan's Economic Daily News said, in what the report called the firm's largest single hiring spree in China.

    Pegatron is reportedly also involved in iPhone 6 production, with early reports on Pegatron's production share ranging from 15% to 50%, but today's report and other recent ones have put Pegatron's share at closer to 30%. According to today's report, Pegatron is boosting its workforce by 30% to support production of the next iPhone. The company made a similar hiring surge last year in support of its role as the primary assembler for the iPhone 5c.

    The timing of these hiring surges is about right for the rumored iPhone 6 schedule, with production reportedly set to ramp up next month ahead of a launch around the usual September timeframe. Most of the iPhone 6 attention has focused on a rumored 4.7-inch model that is expected to represent the bulk of sale, but Apple is said to also be working on an even larger 5.5-inch model that may launch alongside or in the months following the debut of the 4.7-inch model.

  20. #100 SP
    Admin MonkY's Avatar
    iPhone 6 (Rumours) vs Samsung Galaxy Note 3: Apple's Phablet Is Real, Believe It! | Know Your Mobile



    iPhone 6 4.7" here i come! Cel de 5.5" mi se pare "inspaimantator" de mare. Se apropie de iPad Mini

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 27 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts