Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 47 of 47

Thread: NU Playcom !

  1. #41 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @ffocus nu vreau sa intru in polemica sau ceva de genul, dar intamplator stiu un exemplu (click the links). sunt oameni care folosesc stickul si pentru altceva in afara de piraterie, e adevaratul ca numarul lor e nesemnificativ. insa nu uita un lucru, modarea e perfect legala, nicio lege nu impiedica acest lucru. nu ai cum sa inchizi o afacere sau sa-i sanctionezi pe cei care vorbesc despre acest lucru pe forum ca nu ai niciun drept legal care sa te sustina.

    http://www.consolegames.ro/forum/f7-...tml#post425633
    http://www.consolegames.ro/forum/f41...tml#post429283

  2. #42 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Nu? Dar ce inseamna? Pentru ce renunta lumea la Live si mai nou la PSN? Da-mi cateva exemple, te rog. Accept si o sanctiune pentru off-topic.
    ffocus, ma asteptam la mai mult de la tine... Cred ca s-a discutat de mii de ori despre modare (care este cat se poate de legala). Stiu ca toti sunt stressati de ce se intampla cu PS3-ul, insa pt. mine nu exista numai PS3 ca si consola in ziua de azi. Am modat Xbox-ul pt. XBMC (the best media player ever !), am modat PS2-ul pt. o groaza de homebrew si cel mai important pt. ca am reusit sa-mi pun jocurile (originale, da) pe hard. In felul acesta PS2-ul meu va trai forever (are deja vreo 10 ani). Xbox 360-ul nu l-am modat pt. ca nu am vazut homebrew sa merite, iar pt. backup la jocuri pe hard oricum consola are integrata functia respectiva. Probabil ca daca avea si PS3-ul optiunea de a se instala pe HDD si un player serios (sa nu mai vorbim de Linuxul oprit), nu s-ar mai fi ajuns la atata piraterie.

    Acum... avand consolele respective modate... asta inseamna ca piratez ? Mai ales ca detin toate jocurile originale... Daca tu crezi ca da, atunci e problema ta.

    Pe de alta parte, cei care pirateaza in draci, care nici macar nu au Live sau PSN... aceia ar trebui "huliti". Si nu pentru ca au consola modata, ci pentru ca pur si simplu PIRATEAZA. Nu vor sa plateasca jocurile, indiferent daca au bani pt. jocuri sau nu. E cu totul altceva.

    P.S. E foarte posibil ca daca prin modarea PS3-ului sa apara si un XBMC dedicat PS3-ului... ca si eu sa o modez. Nu ma deranjeaza ca pe consola sa am best media player ever... fara sa stau sa fac servere de media sharing

    Now, let's get back on-topic !

  3. #43 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Eu nu te-am acuzat de piraterie, dar exemple ca tine si Mo le numeri pe degete. Pentru mine modare inseamna piraterie, cum pentru Honda, daca 75% din masini au o problema, TOATE au o problema. Nu spun ca este ilegala modificarea, habar n-am daca este sau nu, dar 99,999% o fac pentru piratare, iar asta o stii si tu foarte bine. Ma enerveaza la culme posturile care prezinta modificarea ca pe ceva bun. Nu, nimic nu este bun in asa ceva. Te intreb asa ca idee, ce preferi tu? Media Center pe PS3 sau Live in RO? Stiu ca gandesc prea departe, dar asa trebuie invatati toti pustii astia, care cauta rezolvare instanta la problemele lor (gen nu am bani acum de jocul x, dar cumpar aia si m-am rezolvat cu toate jocurile). gata am lamurit-o, end

    Orice altceva, dar NU PLAYCOM!

  4. #44 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Man, daca ne cunosti de mult timp, atunci ar trebui sa stii ca am fost printre primii care am promovat originalele... Stii bine ce de suturi ne luam dincolo incercand sa vorbim despre colectii, despre valoarea unui adevarat joc (atunci cand chiar te chinui sa ti-l cumperi, nu doar sa-l downloadezi si gata)... Am facut tot ce a fost posibil intr-o perioada in care a detine jocuri originale aproape ca suna a blasfemie. Mai mult, ai vazut ca aici nu se accepta discutii despre piraterii (numai noi stim cate sute de posturi se sterg pe zi din acest motiv). Din pacate, ce face omul la el acasa, si in ce fel se foloseste de o modare... tine de fiecare. Nu suntem nici politie, nici avocat dar nici judecator.

    Cat despre Live pentru Romania... atata timp cat pe C.E.O.-ul pe Romania nu-l intereseaza... si atata timp cat noi inca umflam statisticile pentru vanzarile de jocuri din Ungaria, Grecia, Marea Britanie... nu avem nicio sansa. Indiferent cat de multi suntem noi aici pe forum si cate petitii facem.

    P.S. Si pentru ca m-ai intrebat, eu prefer media center adevarat pe PS3 si Live pe RO... De ce nu le-as putea avea pe toate, avand in vedere cati bani investesc in console si jocuri... nu stiu. Mai ales ca in ziua de azi vezi playere FullHD care stiu de orice format video, si fac asta cu cate un amarat de procesor la 166Mhz or so. Iar Live-ul... sper ca la anul sa ne vedem si noi pe lista. Inca sper.

  5. #45 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Lamuriti-ma si pe mine.. Playcom sunt aia de sus de la etaj, langa iesirea spre parcare? Sunt 2 "buticuri" acolo, unul langa altul.
    Mai e un magazin cu chestii de console, pe care il vad mereu inchis, jos langa iesirea dinspre Bd.Unirii. Si inca un magazin de console pe langa Euro GSM / KFC / Zara.

  6. #46 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    am observat ca multi nu stiti unde este localizat Playcom. am atasat si cateva poze...

    (showroom la Unirea, parter, corp central, aripa splai, dupa farmacia Sensiblu - langa usa de acces splai)
    Attached Images Attached Images p_magplaycom01.jpg p_magplaycom02.jpg p_magplaycom03.jpg p_magplaycom04.jpg p_magplaycom13.jpg p_magplaycom11.jpg p_magplaycom17.jpg

  7. #47 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Da, acum mi-am amintit ca au si semn.. Eu vad mai mereu inchis cand trec pe-acolo.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts