Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 29 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast
Results 121 to 140 of 563

Thread: Clubul Wii

  1. #121 SP
    Member Leni's Avatar
    vezi, te atentionez ca RDS are cele mai proaste "servicii post vanzare" ever.....deci, dupa ce le-ai semnat contractu, stai si astepti luni de zile sa-ti bage netul, si stai linistit ca-s acoperiti prin "small print"-uri din contract.....relatii cu clientii practic nu exista....sau daca te duci sa faci o sesizare/reclamatie ti se spune cu nerusinare ca daca nu-ti convine suna la OPC,numarul lor e pe usa.....nesimtiti mai mari decat la RDS n-am pomenit, desi initial am crezut ca UPC-ul e naspa....dar RDS tops it all...cel putin in cluj.....la UPC problema era ca mergea des foarte prost netul, si dupa cateva saptamani/luni de zile....te saturi de raspunsul "ne pare rau, se lucreaza" ....deci, beware...nu stiu cum e in bucuresti, dar in cluj e dezastru.....

  2. #122 SP
    Junior Member doro69's Avatar
    corect, si eu am rds si serviciile post vanzare sunt la pamant. merge excelent, numai sa nu apara probleme ca-ti creste barba pana se rezolva.
    uziwood, daca mai e valabila oferta peste 2 luni iti faci contract nou

    ---------- Post added at 10:46 AM ---------- Previous post was at 10:09 AM ----------

    am si eu o intrebare
    Pentru a ma juca jocurile de pe gamecube pe Wii, este nevoie de gamepad de gamecube sau pot sa folosesc si Wii Classic controller ?

  3. #123 SP
    Member Leni's Avatar
    e nevoie de controller de gamecube

  4. #124 SP
    g.g
    Member g.g's Avatar

    Accesorii WII

    Doresc sa aflu care sunt accesoriile cele mai utile pentru WII.

    Daca se poate va rog sa postati o scurta lista cu accesoriile si eventual de unde se pot achizitiona la un raport pret/calitate bun.

  5. #125 SP
    g.g
    Member g.g's Avatar
    Un WII din state se poate moda pentru a putea rula jocuri din zona 2?

  6. #126 SP
    Senior Member muggs's Avatar

  7. #127 SP
    Manager paul's Avatar
    Ce bine era daca putea si Wii-ul HD.

    NeoGAF - View Single Post - Wii emulator can do 720p HD
    Attached Images Attached Images 2drg907.jpg 2hgr4g5.jpg 69i0kp.jpg 71k940.jpg 294kpqo.jpg 311niib.jpg ddc221.jpg

  8. #128 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Pentru Rock Band pe Wii, ai nevoie de Wiimote-uri ca sa folosesti tobe si chitara? pentru GH 3 ai nevoie...

  9. #129 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Aveti mai jos versiunea mai buna la ce a postat muggs si ceva filmulete in plus.
    Site MH3 Japan

    PS: al 2-lea mi-a placut in mod deosebit .

  10. #130 SP

  11. #131 SP
    Junior Member ARTillery's Avatar
    salut, am si eu o problema, tocmai am primit un wii si nu ma pot conecta la net, stau langa un Hot-Spot, psp-ul se conecteaza fara probleme din orice colt al camerei dar wii-ul nu, vede routerul dar da eroare la test, stie cineva o solutie? (nici notebookul nu se mai poate conecta la el decand am pus win7, dar na... acolo-i sigur de la windows)

  12. #132 SP
    Junior Member butucel92's Avatar
    @ARTillery: Schimba tara(country) din meniul Wii-ului pe UK, presupun ca tu o ai setata pe Romania, pt. noi nefiind disponibil serviciul WiiCONNECT24.Deci, schimbi tara si asta ar trebui sa iti rezolve problema!
    Numai bine!

  13. #133 SP
    Junior Member ARTillery's Avatar
    este setata tara pe UK, am o problema la conectare la rooter, am vazut pe net ca multi au aceasta problema si ca ar fi ceva de compatibilitate, rooterul fiind un TRENDnet... no coment (doar nu punea primaria ceva de calitate)

  14. #134 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by g.g View Post
    Doresc sa aflu care sunt accesoriile cele mai utile pentru WII.
    Pai, in mare... ar fi asa:
    - daca te deranjeaza firul de la Senzor bar, iti iei un Senzor bar wireless
    - huse de silicon pentru wiimotes in caz ca e prea cald si-ti transpira/aluneca mana
    - Wii Fit balance board pentru exercitii si jocuri gen snowboard, ski, etc... (ideal pt. sotie)
    - cablu component ca sa poti juca in cea mai mare rezolutie a Wii-ului
    - dance mat in caz ca vrei sa dansezi la nebunia aceea de DDR (Dance Dance Revolution)
    - Wii Motion Plus pentru jocurile mai noi care suporta extra finete la wiimote
    - pentru restul, in functie de ce iti place. Volan pt. Mario Kart & Co, manusi pt. boxing, undita pt. pescuit, etc...
    Quote Originally Posted by g.g View Post
    Un WII din state se poate moda pentru a putea rula jocuri din zona 2?
    Daca Donely nu stie... e grav

  15. #135 SP
    Junior Member butucel92's Avatar
    Eu am un router TRENDnet TEW 652BRP de aproape un an si nu mi-a facut nici-o figura pana acuma, chiar se comporta exemplar, vezi sa nu aiba setat securitate WEP/WPA/etc....Wii-ul merge struna prin conexiunea Wireless conectat la routerul meu...incearca si cu alte routere,sau mai uita-te odata la setarile Wii-ului.
    Sper sa rezolvi problema.

  16. #136 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by g.g View Post
    Un WII din state se poate moda pentru a putea rula jocuri din zona 2?
    Da poate rula si jocuri din zona 2. Ia datele mele de contact si iti explic exact.

  17. #137 SP
    g.g
    Member g.g's Avatar
    Am cumparat o gramada de tampenii pentru WII. WII fit imi mai lipseste.

    Doar jocuri nu prea gasesc la preturi de criza.

    Am doua pentru ca unul e din State si altul din Europa.
    Attached Images Attached Images hpim4777.jpg hpim4778.jpg hpim4779.jpg hpim4782.jpg hpim4783.jpg

  18. #138 SP
    g.g
    Member g.g's Avatar
    Singura problema care o am este ca nu reusesc sa sincronizez Nunchuk-ul wireless. Din pacate am aruncat deja pachetul in care a venit ca deh ce reaqu poate fi atat de dificil sa setezi un plastic cu 3 butoane.

  19. #139 SP
    Junior Member tibbs's Avatar
    Help. Ma gindesc sa-i iau fiica-mii un Wii.
    Numai ca am niste intrebari, la care sper sa ma puteti ajuta.
    Am inteles ca pot sa ma conectez wireless la internet si sa cumpar jocuri de pe Shop channel. Asa e? Sunt jocuri mai serioase sau de alea mici?
    Si jocurile astea unde se salveaza? ca nu am vazut sa aiba HDD. POt sa le scriu direct pe un dvd?

    Poate imi explicati si mie ce si cum, sa fac o alegere in cunostinta de cauza.

    Mersi!

  20. #140 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Cele download-able sint jocuri pentru consolele retro majoritatea si jocurile de WiiWare, dupa ultimul update Wii-ul este capabil sa salveze aceste jocuri direct pe SD, nu stiu exact daca se pot juca direct de pe el.

    Legat de faptul daca se merita, depinde foarte mult de ce virsta are fiica ta si de genul de jocuri care ii plac. Uite ficamea a capatat Wii-ul la 2 ani jumate a terminat fiecare joc care i l-am dat, inclusiv Zelda (cu putin ajutor din partea mea), insa acum, cind are 4 ani jumate, s-a cam plictisit si am fost nevoit sa-i iau un PS3, pentru ca dificultatea jocurilor de Wii nu o mai satisfacea, se plictisea mult prea repede de ele. In felul asta e si ficamea si sint si eu fericit .

    In general Wii inseamna fun, big fun, cu toata familia, jocurile care merita cumparate nu sint foarte multe deci e usor sa le iei pe toate pe decursul unui an, insa trebuie sa te gindesti la nivelul copilului, daca e super avansat atunci gindestete la un XBOX360 sau un PS3 (a mea a preferat PS3 pentru Litlle Big Planet si Afrika, deaseameni controller-ul de PS3 are motion sensor ceea ce e interesant).

    PS: daca te hotarasti la Wii ma poti contacta pe PM sa-ti spun mai in detaliu ce jocuri se merita pentru copii si btw nu se merita sa o modezi ca jocurile pentru copii nu depasesc 60-70ron.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 29 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand cateva jocuri pt Nintendo Gamecube, Wii, Wii U si 3DS By snk2 in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 29-11-2018, 12:04
  2. Clubul Wii U By AndRewqp in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1238 Last Post: 17-10-2017, 11:43
  3. Replies: 26 Last Post: 12-02-2014, 17:15
  4. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts