Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 205 of 364 FirstFirst ... 105 155 195 203 204 205 206 207 215 255 305 ... LastLast
Results 4,081 to 4,100 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #4081 SP
    Junior Member MicuD's Avatar
    donely poti rezolva o consola sa-i schimbi un nand ca am facut un downgrade gresit si acuma are ylod dar nu din cauza supraincalzirii ci din cauza downgradeului e un ps3 80 gb.

    ---------- Post added 16-01-2011 at 10:10 PM ----------

    scuze de al doilea post

  2. #4082 SP
    Junior Member lullaby2009's Avatar
    Donely, salut! Am si eu o intrebare privind pretul unei operatiuni, mai putin intalnite poate. Am un PS3 phat de 40 GB, nu are nicio problema momentan dar, in schimb, as vrea sa fie verificat, curatat de praf, testat pentru potentiale probleme(YLOD sau bloc optic). Intrebarea este cam cat m ar costa o astfel de operatiune? Mentionez ca nu mai am garantie la el. Multumesc frumos!

  3. #4083 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by MicuD View Post
    donely poti rezolva o consola sa-i schimbi un nand ca am facut un downgrade gresit si acuma are ylod dar nu din cauza supraincalzirii ci din cauza downgradeului e un ps3 80 gb.

    ---------- Post added 16-01-2011 at 10:10 PM ----------

    scuze de al doilea post
    Incerca metoda asta. Nu ai ce face cu nand daca nu ai facut dump inainte de nand

    REPAIR dead ps3. copy old FILE1 (Lv2diag.self) and original firmware 3.50 or 3.55 to root USB flash.
    after process finish ps3 is repaired, use FILE2 to put out ps3 from service mode (red box). work 100%


    ---------- Post added 17-01-2011 at 08:51 AM ----------

    Quote Originally Posted by lullaby2009 View Post
    Donely, salut! Am si eu o intrebare privind pretul unei operatiuni, mai putin intalnite poate. Am un PS3 phat de 40 GB, nu are nicio problema momentan dar, in schimb, as vrea sa fie verificat, curatat de praf, testat pentru potentiale probleme(YLOD sau bloc optic). Intrebarea este cam cat m ar costa o astfel de operatiune? Mentionez ca nu mai am garantie la el. Multumesc frumos!
    100 ron

  4. #4084 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by alexdeagle View Post
    Salut, ai pe stoc cablu vga pentru PS3?
    nu

  5. #4085 SP
    Member sensamur's Avatar
    Donely vinzi cumva si jocuri de psp nu gasesc nici un site calumea sa dau comanda pt monster hunter 3 si sa vina acasa si sa il platesc la livrare.Ma chinui de mult timp sa fac rost de el,deci daca faci rost sau cv imi zici de pret sa vad cum fac rost de bani.MS mult anticipat!

  6. #4086 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by sensamur View Post
    Donely vinzi cumva si jocuri de psp nu gasesc nici un site calumea sa dau comanda pt monster hunter 3 si sa vina acasa si sa il platesc la livrare.Ma chinui de mult timp sa fac rost de el,deci daca faci rost sau cv imi zici de pret sa vad cum fac rost de bani.MS mult anticipat!
    http://www.consolegames.ro/forum/f41...ayasia-amazon/

    ---------- Post added 17-01-2011 at 04:51 PM ----------

    Facut astazi downgrade PS3 SLIM cu update de fw 3.55 la 3.41. Functioneaza perfect, fara nici o problema. Aveti aici o mica lista cu seriile care merge facut downgrade fara risc de brick. Puteti indentifica dupa serie cu ce fw vine consola din fabrica. De retinut ca toate slim-urile care vin din fabrica cu fw 3.50 si s-a facut update la ele la 3.55 daca se face downgrade se brick-uiesc. Cele cu serie CECH 2504B pot avea si ofw 3.50 din fabrica !!!!!

    PS3's tested on: CONFIRMED WORKING

    CECHE01 - 80GB FAT - FIRMWARE 1.90
    CECHG01 - 40GB FAT - FIRMWARE 1.94
    CECHG03 - 40GB FAT - FIRMWARE 1.94
    CECHG04 - 40GB FAT - FIRMWARE 1.94
    CECHK08 - 80GB FAT - FIRMWARE ???
    CECHL03 - 80GB FAT - FIRMWARE 2.42
    CECHL04 - 80GB FAT - FIRMWARE 2.42
    CECH-2001A - 120GB SLIM - FIRMWARE 3.00
    CECH-2003B - 120GB SLIM - FIRMWARE 3.00
    CECH-2004A - 120GB SLIM - FIRMWARE 3.00
    CECH-2102A - 120GB SLIM - FIRMWARE 3.21
    CECH-2103B - 160GB SLIM - FIRMWARE 3.21
    CECH-2104A - 160GB SLIM - FIRMWARE 3.21
    CECH-2501A - 160GB SLIM - FIRMWARE 3.41
    CECH-2502A - 160GB SLIM - FIRMWARE 3.41
    CECH 2503B - 320Gb SLIM - FIRMWARE 3.41
    CECH 2504A - 160GB SLIM - FIRMWARE 3.41
    CECH 2504B - 320GB SLIM - FIRMWARE 3.42


    PS3's tested on: NOT WORKING

    CECH 2504B - 320GB SLIM - FIRMWARE 3.50 !!!!!

  7. #4087 SP
    Junior Member Alinus77's Avatar
    eu am un ps3 slim 250 gb.cand am cumparat consola avea 2.21 sau 3.21,sau in loc de 21 era 27 nush exact numai tin minte. deci nu avea 3.50 din fabrica pentru ca eu iam facut update direct la 3.55.se poate moda fara risk de brick?astept raspunsul tau donelymultumesc

  8. #4088 SP
    Member haimi708's Avatar
    Salut comandante,

    Am si eu un Wii, ultima versiune (4.3E). Poti sa ma ajuti cu o modare soft la el (nu sunt din Bucuresti, deci o pot trimite maine prin curier la tine)?

  9. #4089 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Alinus77 View Post
    eu am un ps3 slim 250 gb.cand am cumparat consola avea 2.21 sau 3.21,sau in loc de 21 era 27 nush exact numai tin minte. deci nu avea 3.50 din fabrica pentru ca eu iam facut update direct la 3.55.se poate moda fara risk de brick?astept raspunsul tau donelymultumesc
    Da nu este nici o problema la downgrade daca este facut cum trebuie.

    ---------- Post added 17-01-2011 at 07:09 PM ----------

    Quote Originally Posted by haimi708 View Post
    Salut comandante,

    Am si eu un Wii, ultima versiune (4.3E). Poti sa ma ajuti cu o modare soft la el (nu sunt din Bucuresti, deci o pot trimite maine prin curier la tine)?
    Da poti sa o trimiti

  10. #4090 SP
    Member haimi708's Avatar
    Ok. Ai PM.

  11. #4091 SP
    Junior Member kFcRooLS's Avatar
    am si eu o intrebare,dar nu se refera la subiectul cu modarea insa poate ma poti ajuta. am cumparat o consola xbox 360 , i`am bagat net si cand sa intru pe un cont din acela imi cere xbox live pass code. sti cumva cum pot scoate acel xbox live pass code?

  12. #4092 SP
    Junior Member Min3L's Avatar
    Quote Originally Posted by kFcRooLS View Post
    am si eu o intrebare,dar nu se refera la subiectul cu modarea insa poate ma poti ajuta. am cumparat o consola xbox 360 , i`am bagat net si cand sa intru pe un cont din acela imi cere xbox live pass code. sti cumva cum pot scoate acel xbox live pass code?
    Trebuie sa cumperi GOLD gasesti aici http://www.consolegames.ro/forum/f41...ayasia-amazon/

  13. #4093 SP
    Junior Member fc.radu's Avatar
    Salut,
    Am si eu un 90004 9C si din ce stiu nu se poate moda soft ci doar cu chip.
    Astazi am gasit pe ocazii un tip care zice ca el face soft si pentru aceste versiuni, stiti ceva se poate?!
    In alta ordine de ideei, eu nu vreau sa pierd garantia si as dori un swap magic, ma puteti ajuta?

    merci

  14. #4094 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by kFcRooLS View Post
    am si eu o intrebare,dar nu se refera la subiectul cu modarea insa poate ma poti ajuta. am cumparat o consola xbox 360 , i`am bagat net si cand sa intru pe un cont din acela imi cere xbox live pass code. sti cumva cum pot scoate acel xbox live pass code?
    Ti-a raspund deja @minel90

    ---------- Post added 18-01-2011 at 12:41 PM ----------

    Quote Originally Posted by fc.radu View Post
    Salut,
    Am si eu un 90004 9C si din ce stiu nu se poate moda soft ci doar cu chip.
    Astazi am gasit pe ocazii un tip care zice ca el face soft si pentru aceste versiuni, stiti ceva se poate?!
    In alta ordine de ideei, eu nu vreau sa pierd garantia si as dori un swap magic, ma puteti ajuta?

    merci
    NU folosesc decat modare profesionala cu modchip intern.

  15. #4095 SP
    Junior Member Lucker's Avatar
    Salut Donely, nu stii daca anul asta sant sanse pentru a poate fi modat noul XBOX 360 Kinect ???
    Si PS3 trebuie modata tot asa cu deschiderea consolei si cu pierderea garantie ca si la XBOX360 ???

  16. #4096 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Lucker View Post
    Salut Donely, nu stii daca anul asta sant sanse pentru a poate fi modat noul XBOX 360 Kinect ???
    Si PS3 trebuie modata tot asa cu deschiderea consolei si cu pierderea garantie ca si la XBOX360 ???
    O sa iasa curand pentru 360 slim. Pentru PS3 ai tot ce vrei sa sti pe prima pagina al acestui thread

  17. #4097 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Controller wireless pentru xbox360 ai?

  18. #4098 SP
    Junior Member Saian's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Sa inteleg ca de fapt nu ai inteles nimic. Te astept luni sa il schimbam. Daca nu ai rabdare pana luni cand primesc lot nou pentru ca nu depinde de mine cand ajung sunt mai multi factori trnsport, etc etc, atunci treci cand vrei tu sa iti dau banii pe el si iti cumperi altul de unde vrei tu. Sau pot sa iti trimit banii cu fan curier si am incheiat orice discutie.
    Domnule Donely nu doresc nici un ban inapoi,in schimb va voi trimite maine prin curier stickul defect sa va uitati la el,eventual reparati,schimbati,etc... Doresc adresa unde sa trimit plicul.
    Problema nu a fost din pricina banilor...

  19. #4099 SP
    Junior Member netzmarius's Avatar
    salut donely. o itrebare am si eu. am achizitionat de curand un hdd de xbox si vreau sa il folosesc numai cand intru pe live, problema este ca la hard i sa facut unban (UnCripple). daca il formatez pot sa iau ban pe live? mentionez ca o sa joc numai jocuri originale pe live.

  20. #4100 SP
    Junior Member vlad77's Avatar
    E vre-o sansa sa se brickuiasca ps3 la chestia cu downgradu 3.55 -> 3.41?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts