Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 102 of 364 FirstFirst ... 2 52 92 100 101 102 103 104 112 152 202 ... LastLast
Results 2,021 to 2,040 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #2021 SP
    Junior Member Balta's Avatar
    Salut Donely, sunt intr-o dilema, in cateva zile sunt norocosul posesor al unei console xbox 360 elite. Data de fapricatie este 2009-06-27, as dori sa imi spui te rog cateva sfaturi inainte sa vin cu ea pentru modare. Este vreo problema daca inainte sa vin cu ea la tine ii fac update? motivul fiind sa pot lua cateva demo-uri de pe Live. Demo-urile se pot lua si prin alta modalitate ? Motivul pentru care vreau cateva jocuri demo este ca eu nu sunt in tara momentan, si sa am ocupatie o luna, pana ajung la tine cu consola. Multumesc mult.

  2. #2022 SP
    Junior Member iulius28's Avatar
    am o intrebare dak se poate pentru donely un ps3 se vede mai bine cu cablu vga decat pe component?

  3. #2023 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by fire_horse_03 View Post
    ok! super! fw-ul din el are toate acele optiuni de rulare jocuri, avi, mp3 de pe hdd extern sau trebuie instalate? dupa modare dispare ecranul verde la rularea dvd pe scart rgb? multumesc mult.

    ---------- Post added 27-11-2009 at 12:21 PM ----------

    scuza-ma ca te sacai cu intrebarile, dar vroiam sa stiu: acel menu extins cu HD Loader, UlaunchElf, ESR, etc., de unde apare la unele console modate?
    Sunt softuri care se pun separat dupa modare. Ecranul verde il rezolvam din meniul consolei, cand o sa vi cu ea la modat.

    ---------- Post added 27-11-2009 at 03:54 PM ----------

    Quote Originally Posted by Balta View Post
    Salut Donely, sunt intr-o dilema, in cateva zile sunt norocosul posesor al unei console xbox 360 elite. Data de fapricatie este 2009-06-27, as dori sa imi spui te rog cateva sfaturi inainte sa vin cu ea pentru modare. Este vreo problema daca inainte sa vin cu ea la tine ii fac update? motivul fiind sa pot lua cateva demo-uri de pe Live. Demo-urile se pot lua si prin alta modalitate ? Motivul pentru care vreau cateva jocuri demo este ca eu nu sunt in tara momentan, si sa am ocupatie o luna, pana ajung la tine cu consola. Multumesc mult.
    Poti sa ii faci ce update vrei inainte de modare. Cand ajungi in tara luam legatura si vi cu el la modare.

  4. #2024 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by iulius28 View Post
    am o intrebare dak se poate pentru donely un ps3 se vede mai bine cu cablu vga decat pe component?
    Pe o scala de la 1-10

    HDMI/DVI - 10
    Component - 9
    RGB - 6
    VGA - 5
    Composite - 3
    Coaxial - 1

  5. #2025 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Poti sa redai functionalitatea la Xbox 360 de a instala jocuri pe HDD dupa ce a fost banat? .Vad ca a aparut o metoda.

  6. #2026 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    Poti sa redai functionalitatea la Xbox 360 de a instala jocuri pe HDD dupa ce a fost banat? .Vad ca a aparut o metoda.
    Cand o sa primesc programatorul ne apucam de treaba.

  7. #2027 SP
    Junior Member dragos's Avatar
    man intercooler de xbox 360 ai?daca da la ce pret

  8. #2028 SP
    Junior Member Lucker's Avatar
    Salut Donely , urmeaza sa imi cumpar un XBOX 360 dar nu stiu ce model sa-mi aleg Arcade , Pro sau Elite si maxim pana-n care luna se pot moda modelele din anul 2009 ?
    Si daca imi cumpar dintr-un magazin il poti face modarea ca sa nu pierd garantia ?

  9. #2029 SP
    Junior Member HeavyMetal's Avatar
    Maestre, consola modata a ajuns la mine! Din nefericire, tipul care a fost cu ea (vineri la 11.30) a uitat sa te mai intrebe ce FW ai pus in ea Poti sa ma luminezi?

    Multumesc si spor la treaba in continuare!

  10. #2030 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Lucker View Post
    Salut Donely , urmeaza sa imi cumpar un XBOX 360 dar nu stiu ce model sa-mi aleg Arcade , Pro sau Elite si maxim pana-n care luna se pot moda modelele din anul 2009 ?
    Si daca imi cumpar dintr-un magazin il poti face modarea ca sa nu pierd garantia ?
    Sa aiba hdd. Daca data de fabricatie ar fi pana in luna iulie ar fi ok. Dupa luna iulie, poti nimerii din lotul care nu este modabil deocamdata.

    ---------- Post added 28-11-2009 at 12:11 PM ----------

    Quote Originally Posted by HeavyMetal View Post
    Maestre, consola modata a ajuns la mine! Din nefericire, tipul care a fost cu ea (vineri la 11.30) a uitat sa te mai intrebe ce FW ai pus in ea Poti sa ma luminezi?

    Multumesc si spor la treaba in continuare!
    Daca este cu dvd-rom LiteOn are FW ixtreme 1.6

  11. #2031 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by dragos View Post
    man intercooler de xbox 360 ai?daca da la ce pret
    Nu am si nici nu recomand. Nu te ajuta cu nimic.

  12. #2032 SP
    Member digitalhater's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Cand o sa primesc programatorul ne apucam de treaba.
    Sa faci un announcement. Just in case

  13. #2033 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Foarte adevarat

  14. #2034 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by digitalhater View Post
    Sa faci un announcement. Just in case
    Ok

    ---------- Post added 28-11-2009 at 06:01 PM ----------

    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Foarte adevarat
    AI inviat comandante ??

  15. #2035 SP
    Junior Member fire_horse_03's Avatar
    am citit pe unii ca dupa modare cu modbo 760 anumite dvd-uri cu filme n-au mai mers. parca totusi se zicea pe aici pe undeva ca lentila nu trebuie recalibrata. e posibil asa ceva? sau care ar fi cauza?

  16. #2036 SP
    Junior Member kelie's Avatar
    salut
    ma interseaza si pe mine un controller si un nunchuck

  17. #2037 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by fire_horse_03 View Post
    am citit pe unii ca dupa modare cu modbo 760 anumite dvd-uri cu filme n-au mai mers. parca totusi se zicea pe aici pe undeva ca lentila nu trebuie recalibrata. e posibil asa ceva? sau care ar fi cauza?
    Da este posibil ca unele filme sa nu mearga. Nu trebuie recalibrata lentila. Cred ca la filme depinde cum a fost facuta recompresia si aici ma refer la rebuilding, daca este vorba de backup.

  18. #2038 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by kelie View Post
    salut
    ma interseaza si pe mine un controller si un nunchuck
    0722 766149

  19. #2039 SP
    Junior Member fire_horse_03's Avatar
    da era vorba de backup. totusi, inainte de modare ar fi mers, cica. e posibil ca modarea sa afecteze laserul? ma rog, intreb si eu ca habarnistul...

  20. #2040 SP
    Junior Member urs_e30's Avatar

    salut

    am un ps3 si vreau sal conectez la monitor ... samsung de 20 ... normal este un monitor cumparat din magazin acum 6 - 7 luni ... chestia e ca daca o sa pot sal conctez prin cablul hdmi - dvi (cred ca asta e bun) nu o sa am sunet ... cam la ce pret este un cablu ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 102 of 364 FirstFirst ... 2 52 92 100 101 102 103 104 112 152 202 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts