Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 158 of 364 FirstFirst ... 58 108 148 156 157 158 159 160 168 208 258 ... LastLast
Results 3,141 to 3,160 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #3141 SP
    Junior Member GYANNY's Avatar
    salutare !mi-am luat si eu un stick iar kand incerc sa dau "Instal Package Files" imi arata "NO INSTALLABLE PACKAGE WAS FOUND" si desi am 3.41 ajutati-ma va rog

  2. #3142 SP
    Junior Member ro0tst's Avatar
    Se poate moda PS3 si pentru varianta de update 3.5?

  3. #3143 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Darker17 View Post
    Azi am modat un xbox360 elite si merge perfect!...once again The Chip Master saves the day
    Multam mult

    ---------- Post added 30-09-2010 at 03:21 PM ----------

    Quote Originally Posted by GYANNY View Post
    salutare !mi-am luat si eu un stick iar kand incerc sa dau "Instal Package Files" imi arata "NO INSTALLABLE PACKAGE WAS FOUND" si desi am 3.41 ajutati-ma va rog
    Suna-ma la 0722 766149

    ---------- Post added 30-09-2010 at 03:21 PM ----------

    Quote Originally Posted by ro0tst View Post
    Se poate moda PS3 si pentru varianta de update 3.5?
    Inca NU

  4. #3144 SP
    Junior Member Adis07's Avatar
    Am vazut ca a aparut un patch cu ajutorul caruia putem juca si fara disc inauntru pt butare, stie cineva ceva despre asta?

  5. #3145 SP
    Junior Member rasta's Avatar
    Da dai la pagina 121 a topicului si il gasesti akol ! Bafta !!!

  6. #3146 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Adis07 View Post
    Am vazut ca a aparut un patch cu ajutorul caruia putem juca si fara disc inauntru pt butare, stie cineva ceva despre asta?
    Merg foarte putine jocuri fara joc in unitate.

  7. #3147 SP
    Junior Member Adis07's Avatar
    Atunci cei cu blocul optic stricat mai asteptam...

  8. #3148 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Ready for Linux? AsbestOS – Linux Bootloader on PS3 firmware 3.41 in the Works

    Right when you thought the PS3 scene couldn’t get any better, a great new implementation. A……Linux Bootloader – dubbed AsbestOS, which boots and loads the Linux OS on PS3 firmware 3.41. This baby works for both fat and slim versions.
    Attached Images Attached Images asbestos.jpg

  9. #3149 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Pe stoc - PS3Key Jailbreak cu chipset Atmel, fabricat de producatori DRIVEKey si WiiKey .
    Fiecare modchip PS3Key vine sigilat, cu un serial number cu care se poate verifica autenticitatea lui pe site-ul oficial a producatorului. Orice update la el, se poate face simplu de catre utilizator, fara a fi nevoie de asistenta speciala.
    Suporta update de hex, Manager 2.0, Open Manager, etc.
    Garantie pe timp nelimitat. Pret = 145 ron

    PS3KEY UPDATE V2.1

    Instructiuni:

    1. Executati aplicatia PS3KeyUpdater.exe in Windows.
    2. PS3Key trebuie conectat la PC-ul �n modul update. Pentru a face acest lucru, pur si simplu introduce si scoate de 2-3 ori PS3Key-ul din usb PC, pana cand ambele de LED-uri (atat �n rosu si albastru), se aprind in acelasi timp.
    3. Alegeti "File" si "Open" din PS3KeyUpdater.exe si apoi selectati fisierul de update.
    4. Dati clic pe "Update Now" in partea de sus a programului de update. Acest lucru va fi activ numai atunci cand PS3Key este conectat la PC si at�t LED-urile rosii si albastre sunt aprinse.
    5. Bara de progres va indica cand actualizarea a fost aplicata ceea ce inseamna ca update-ul s-a efectuat cu succes.


    Attached Images Attached Images ps3key-don.jpg
    Attached Files

  10. #3150 SP
    Member claudiutk's Avatar
    salut am un psjailbreak-don de la tine, neupdatat, backup manager si open manager, si nu merge jocul f1 2010

  11. #3151 SP
    Junior Member slutu's Avatar

    Comanda 1 buc

    Don, te rog 1 buc PS3Key si pt mine in Timisoara, iti las PM adresa de livrare.

    Multumesc anticipat[/quote]

  12. #3152 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by slutu View Post
    Don, te rog 1 buc PS3Key si pt mine in Timisoara, iti las PM adresa de livrare.

    Multumesc anticipat
    Ok am notat. Luni pleaca catre tine

    ---------- Post added 02-10-2010 at 04:07 PM ----------

    GUIDE FOR PS3 FTP SERVER Direct Hook Up PS3 To PC No Router

    -You Most Have Your PS3 Jailbroke
    -You Most Have PS3 FTP Server Insalled

    After Hour I Got It Working With A Lan Cable/CrossOver Cable with my PS3 Directily Hooked Up To My PC.

    I will Make a better guide but heres how a some simple steps

    1. You Need To Bridge you PS3 To Your PC
    If you dont know how to bridge here is video I found on youtube that shows you this is not my video, so all the credit goes to the maker : YouTube - how to bridge connections in windows 7
    2. After you make the bridge make sure you connect your PS3 To Your PC With The Lan Cable
    3. You Need To Enter Your PS3 Network Setting Manually To Do This Go To You Network Settings On PS3 and select

    -Internet Connection Settings
    -Custom
    -Wired
    -Auto-Detect
    -Manual
    and set up

    You Need To Enter Your IP, Subnet,Router,DNS Settings Manully (make sure you use you routers ip address is what you use for Router and DNS settings it is most likely (192.168.1.1 linksys) or (192.168.0.1)
    This Is How Mine Looked
    IP Address: 192.168.1.129
    Subnet Mask: 225.225.225.0
    Default Router : 192.168.1.1 (This will depend on you router: ezinearticles.com/?Default-Router-IP-Addresses&id=4341613)
    Primary DNS: 192.168.1.1 (Always the same as default router)
    Everything else as is (make sure UPnP Is On)

    4. After you do a test connection and pass both IP Address and Internet Test You are all setup to use PS3 FTP
    5. Now You Need To Install FireZilla Client: filezilla-project.org
    6. After you install firezilla make sure to Start The PS3 FTP Server on the PS3
    7. Now Start FileZilla For The
    Host: use your IP Address That Is Showing On The Screen Of The PS3
    Username: FTPD12345
    Password: 123 (or whatever you like)
    Port: 21
    and hit Quick Connect

    That It You Can Now See Your PS3 On Your PC with it directly hooked up for faster transfer speeds.
    Also real quick optional tutorial:
    If you want to really avoid having you PS3 online you need to get your PS3 Block Your PS3 Mac Address From Your Router
    To Get Your PS3 Mac Address On Your PS3 Go to:

    - Network Settings
    - Settings and Connection Status List
    - Write down you PS3 MAC address (dont share this online)
    - Go to you PC and get in to your router http://192.168.1.1/ or http://192.168.0.1/
    - Find You Access Resections section in your router each router is different, and restrict you PS3 Mac Address From Going Online (you have to use the mac address not IP) by downing this you do not have to worry about your PS3 updating while you online

  13. #3153 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Ne spui si noua cum sta treaba cu Open Manager 1.1.3 si un tutorial de utilizare cu link-uri?
    Din cate am vazut rezolva unele probleme si impreuna cu Hermes�s HEX ver 1.0 nu mai e nevoie de un blu-ray in unitate indiferent de joc.
    Astept un raspuns.

  14. #3154 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by PwJBoy View Post
    Ne spui si noua cum sta treaba cu Open Manager 1.1.3 si un tutorial de utilizare cu link-uri?
    Din cate am vazut rezolva unele probleme si impreuna cu Hermes�s HEX ver 1.0 nu mai e nevoie de un blu-ray in unitate indiferent de joc.
    Astept un raspuns.
    Se baga la fel ca si backup manager. NU merg toate jocurile comandante fara disc, doar unele. Update de hex suporta deocamdata numai PS3DON si PS3KEY. Pentru PS3Break este in lucru si va fi postat pe pagina producatorului, sau aici de mine cand or sa il faca public.

  15. #3155 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Poti atasa varianta buna de Open manager 1.13 aici?
    Din cate am vazut mai trebuie sa facem un compile.

  16. #3156 SP
    Member claudiutk's Avatar
    am un psjailbreak-don si nu mai merge (nu ramane led-ul aprins la sfarsit si nu apar optiunile in xmb)
    acum 2 ore mergea
    am reinstalat si softul consolei de pe un stick (3.41)
    donely - ce are?
    e ok sa il sun pe om la ora asta? voi stiti ca ar avea vreun program?

  17. #3157 SP
    Junior Member zerogravity93's Avatar
    Quote Originally Posted by claudiutk View Post
    am un psjailbreak-don si nu mai merge (nu ramane led-ul aprins la sfarsit si nu apar optiunile in xmb)
    acum 2 ore mergea
    am reinstalat si softul consolei de pe un stick (3.41)
    donely - ce are?
    e ok sa il sun pe om la ora asta? voi stiti ca ar avea vreun program?
    Mi s-a intamplat si mie uite niste sfaturi utile.
    1. Vezi cand ai bagat stickul sa fie bagat la maxim in USB pentru ca are acel cauciuc si cam nu intra tot de obicei...si eu m-am speriat dar dupa aceea mi-am dat seama.
    2.Opreste PS3-ul apoi oprestel de la butonul din spate OFF/ON (daca ai versiunea phat iar daca ai slim scoate cablul de alimentare si baga-l inapoi)
    3.Scoate orice CD/DVD original ai avea in Bluray.

  18. #3158 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Ghid de instalare si folosire pentru Open Manager 1.13
    1. Scoateti managerul si dezarhivati continutul arhivei pe un stick (NU cel utilizat pentru JailBreak) sau un HDD extern.
    2. Aprindeti consola in JailBreak mode (Scoateti cablul de alimentare/Apasati Switch-ul ON\OFF => Power => Eject)
    3. Mergeti la install package files.Instalati managerul.

    ***4. In cazul jocurilor cu probleme (Super/ Street Fighter 4 , Mortal Kombat Vs DC Universe , F1 2010 etc.) apasati R2 in meniul managerului pentru patched mode.

    Enjoy!

    PS : Managerul contine deja compile-ul.Tot ce trebuie sa faceti este sa urmariti ghidul.
    Attached Files

  19. #3159 SP
    Junior Member mgeez's Avatar
    salut Donely!

    nu stii o data aproximativa cand s-ar putea moda xbox360 slim?
    ms!

  20. #3160 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by claudiutk View Post
    am un psjailbreak-don si nu mai merge (nu ramane led-ul aprins la sfarsit si nu apar optiunile in xmb)
    acum 2 ore mergea
    am reinstalat si softul consolei de pe un stick (3.41)
    donely - ce are?
    e ok sa il sun pe om la ora asta? voi stiti ca ar avea vreun program?
    S-a rezolvat ? Daca nu il schimbam ca este in garantie.

    ---------- Post added 03-10-2010 at 12:01 PM ----------

    Quote Originally Posted by mgeez View Post
    salut Donely!

    nu stii o data aproximativa cand s-ar putea moda xbox360 slim?
    ms!
    Inca nu se stie nimic

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts