Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 167 of 364 FirstFirst ... 67 117 157 165 166 167 168 169 177 217 267 ... LastLast
Results 3,321 to 3,340 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #3321 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Salut comandante, am consola modata la tine, am facut ( ca boul....) update la dashboard 2.1.20146 beta sau asa ceva si nu-mi mere Fable 3 . Daca o sa instalam (cand o sa apara..) FW LT+ voi fi Ok ? Am Fw 1.5 ceva de genu pe Arcade si drive Lite-on.
    PS intr-o luna imi vine un Wii din America , ai idei si pt. el ?
    Mersi mult si in continuare zic la toti ca esti cel mai tare !
    Mare comandant stai sa vedem iesit LT+ si apoi vom vedea daca mai putem face ceva.

    ---------- Post added 05-11-2010 at 08:33 AM ----------

    Quote Originally Posted by r1pp3r View Post
    scuze ca sunt off topic , dar se poate sa imi spui si mie numele melodiilor din filmuletele tale . Ms
    Judas priest se numeste trupa si recomand toata discografia sa o iei.

  2. #3322 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    se poate face jtag pe jasper?chiar se poate moda xbox 360 s?cat costa?se pot rula jocuri multplayer fara ban?

  3. #3323 SP
    Member toto's Avatar
    salut , pentru wave 7 , a aparut ceva ? , am un arcade cu liteon si noul update de dashboard facut deja , e vre-o problema ?..multumesc , stima .

  4. #3324 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by RELOADED9 View Post
    se poate face jtag pe jasper?chiar se poate moda xbox 360 s?cat costa?se pot rula jocuri multplayer fara ban?
    Nu se mai poate face jtag decat pe versiunile vechi de dashboard. Slim se modeaza numai cu schimbare de dvd-rom si costa in jur de 350 ron. Pe live cu o consola modata se poate juca, dar iti asumi un risc de ban.

    ---------- Post added 05-11-2010 at 11:55 AM ----------

    Quote Originally Posted by toto View Post
    salut , pentru wave 7 , a aparut ceva ? , am un arcade cu liteon si noul update de dashboard facut deja , e vre-o problema ?..multumesc , stima .
    Daca ai consola modata si ai facut update de dashboard asta ultimul nu mai poti rula jocurile backup pana nu o sa iasa noul FW Lt+

  5. #3325 SP
    Member toto's Avatar
    Multumesc Donely , asteptam atunci noul uodate , numai bine .

  6. #3326 SP
    Junior Member graurul94's Avatar
    Salut donely,vin si eu cu cateva intrebari.Sper ca nu te deranjez.Maine cel mai probabil o sa intru in posesia unui PS2 de la o cunostinta.Inca nu stiu ce model este.Am inteles ca modarea costa 100lei.Si m-ar interesa unde ne-am putea intalnii(aproximativ) si cat ar dura modarea.Am vazut ca pentru multisistem dureaza 25minute dar sunt putin confuz in definirea termenului.
    Asta ar fii prima oara cand trec de partea modarii in cazul consolelor(am avut psp) si nu stiu foarte bine in ce constau beneficiile modari(inafara de folosirea jocurilor homebrew{cred ca asta este termenul}) dar sunt sigur ca o sa le gasesc pe forum daca ma straduiesc un picasa ca nu te mai deranjez sa-ti pun si aceste intreberi.
    Numai bine.

  7. #3327 SP
    Member toto's Avatar
    As mai avea o intrebare de novice , am facut update la noul dashboard de xbox 360 , ofline am pus Fable 3 si am vazut ca nu mai merge , nu am mai intrat de atunci cu consola pe live stiind ca voi fi banat , dar in cazul in care as remoda consola cu fw lit ce ar trebui sa apara as putea sa intru online fara sa fiu banat ?..multumesc .

  8. #3328 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Foloseste cineva Xval? Xbox 360 Hacks – Hacks, Cracks, Mods, Homebrew, Utilities. � XVal 2.0 and Xbox Image Browser v1.0
    Te poti lua dupa rezultatele care le returneaza?

  9. #3329 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by graurul94 View Post
    Salut donely,vin si eu cu cateva intrebari.Sper ca nu te deranjez.Maine cel mai probabil o sa intru in posesia unui PS2 de la o cunostinta.Inca nu stiu ce model este.Am inteles ca modarea costa 100lei.Si m-ar interesa unde ne-am putea intalnii(aproximativ) si cat ar dura modarea.Am vazut ca pentru multisistem dureaza 25minute dar sunt putin confuz in definirea termenului.
    Asta ar fii prima oara cand trec de partea modarii in cazul consolelor(am avut psp) si nu stiu foarte bine in ce constau beneficiile modari(inafara de folosirea jocurilor homebrew{cred ca asta este termenul}) dar sunt sigur ca o sa le gasesc pe forum daca ma straduiesc un picasa ca nu te mai deranjez sa-ti pun si aceste intreberi.
    Numai bine.
    AI oferta mea pe prima pagina a acestui thread si tot ceea ce vrei sa sti despre modare. Ia datele mele de contact sa luam legatura si il rezolvam.

    ---------- Post added 06-11-2010 at 08:33 AM ----------

    Quote Originally Posted by toto View Post
    As mai avea o intrebare de novice , am facut update la noul dashboard de xbox 360 , ofline am pus Fable 3 si am vazut ca nu mai merge , nu am mai intrat de atunci cu consola pe live stiind ca voi fi banat , dar in cazul in care as remoda consola cu fw lit ce ar trebui sa apara as putea sa intru online fara sa fiu banat ?..multumesc .
    Asta nu iti poate nimeni garanta.

    ---------- Post added 06-11-2010 at 08:36 AM ----------

    Quote Originally Posted by reborn2603 View Post
    Foloseste cineva Xval? Xbox 360 Hacks – Hacks, Cracks, Mods, Homebrew, Utilities. � XVal 2.0 and Xbox Image Browser v1.0
    Te poti lua dupa rezultatele care le returneaza?
    Personal nu stiu. Daca testezi sa ne anunti si pe noi.

  10. #3330 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    PSXStore � Download Demos Without Going Through the PSN

    We�ve reported on several tools and websites that allow you to download PSN content, without actually having PSN access. Now comes an almost identical clone of the original PSN Store, called the PSXStore, a website developed by Team DemonHades. This website allows you to browse and download demos and other content for your PS3 from your PC.

    PSX Store
    Attached Images Attached Images psxstore.jpg

  11. #3331 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post

    [/COLOR]
    Personal nu stiu. Daca testezi sa ne anunti si pe noi.
    L-am testat eu si inca 2 care joaca pe Live cu console modate si toti 3 am primit acelasi rezultat:
    SecData is clean.
    O sa vedem cat de curat e cand vine Banwave-ul.

  12. #3332 SP
    Member claudiutk's Avatar
    salut am un stick facut de tine (acela invelit in cauciuc negru) cu hermes v2, si vreau sa il updatez la v4. poti posta te rog un updater si un fisier cu v4 pentru stickul meu?

  13. #3333 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by claudiutk View Post
    salut am un stick facut de tine (acela invelit in cauciuc negru) cu hermes v2, si vreau sa il updatez la v4. poti posta te rog un updater si un fisier cu v4 pentru stickul meu?
    Ia datele mele de contcat si luam legaura sa iti explic cum se face.

  14. #3334 SP
    Junior Member vecinul's Avatar
    salut
    cablu HDMI, lungime de 10m?
    daca ai cat este pretul?

  15. #3335 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by vecinul View Post
    salut
    cablu HDMI, lungime de 10m?
    daca ai cat este pretul?
    10 metri nu am vazut asa ceva pana acum.

  16. #3336 SP
    Junior Member absynthe68's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Multumiri
    salut,sunt din Botosani,cum ajungi si aici?

    ---------- Post added 07-11-2010 at 01:38 PM ----------

    dupa cum se vede sunt beegener,la ce ajuta jailbreck-ul asta?am si io un ps3 320gb

  17. #3337 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by absynthe68 View Post
    salut,sunt din Botosani,cum ajungi si aici?
    dupa cum se vede sunt beegener,la ce ajuta jailbreck-ul asta?am si io un ps3 320gb

    http://www.consolegames.ro/forum/52-post1.html

  18. #3338 SP
    Junior Member vecinul's Avatar

  19. #3339 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Pai cumpara de acolo daca ai gasit

  20. #3340 SP
    Junior Member teokhym's Avatar
    am o intrebare xboxu-ul cel nou de 250 de gb se poate moda?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts