Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 198 of 364 FirstFirst ... 98 148 188 196 197 198 199 200 208 248 298 ... LastLast
Results 3,941 to 3,960 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #3941 SP
    Junior Member alexcalutzul's Avatar
    Quote Originally Posted by zerogravity93 View Post
    am probat merge!



    FIX NOU PENTRU GRAN TURISMO 5 (VERSIUNEA US)

    De acolo v-a luati eboot.binul EBOOT.bin repository - PSX PS2 PS3 Scene Modchip & Jailbreak Community

    1. Inlocuiti eboot.bin`ul din arhiva cu cel din GT5 US version
    2. Modificati PRAM.sfo la 3.41
    3. Intrati in joc si cand va cere update da-ti cancel si voila jocul merge!


    Sursa: v3.50 appldr keys released! - GT5 Playable Soon? - Page 46 - PSX PS2 PS3 Scene Modchip & Jailbreak Community
    Salut.Cum se modifica PARAM.SFO?

  2. #3942 SP
    Junior Member zerogravity93's Avatar
    click dreapta pe param.sfo deschizi cu notepad si unde vezi ca scrie 3.50 schimbi la 3.41 si salvezi apoi copiezi inapoi peste.

  3. #3943 SP
    Junior Member alexcalutzul's Avatar
    Salut
    Am un PS3USBJailbreak si nu stiu cum pot face 3.55 Spoofing.Pe site-ul lor nu apare nimic cu spoofing 3.55 asa ca te rog sa ma ajuti cu un link.

  4. #3944 SP
    Junior Member NeonGraph's Avatar
    Salut Don

    Sunt interesat sa cumpar un cablu PS3 VGA, te-am mai intrebat sia cum 2 saptamani de el si ai zis k nu ai pe stoc, imi poti spune te rog cam pe cand ai putea primi asa ceva ?
    Multumesc

  5. #3945 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by alexcalutzul View Post
    Salut
    Am un PS3USBJailbreak si nu stiu cum pot face 3.55 Spoofing.Pe site-ul lor nu apare nimic cu spoofing 3.55 asa ca te rog sa ma ajuti cu un link.
    PS3 Usb Jailbreak
    Ps3USBJailBreak Programming Tool V1.2.9 For Windows7/vista/xp( AT64S)
    Include Hermes v4b & PL3 Payload Ports with PSN Online Play & 3.50 Spoofing. Pentru ce te intereseaza pe tine este OK si cu spoof 3.50.

  6. #3946 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Salut,legat de lentila,nu ma intereseaza pretul cu schimbat cu tot fiindca eu sunt din Timisoara si nu am degand sa trimit consola la tine la Bucuresti,ci vreau sa stiu pretul lentilei cat m-ar costa,mi-o trimiti prin curier,cu schimbatul ma descurc eu,thks.A si inca un lucru,vreau sa stiu daca lentila este noua nu folosita si demontata de pe un alt ps3 defect,ms.
    350 ron
    Este absolut noua.

    ---------- Post added 03-01-2011 at 07:21 PM ----------

    Quote Originally Posted by NeonGraph View Post
    Salut Don

    Sunt interesat sa cumpar un cablu PS3 VGA, te-am mai intrebat sia cum 2 saptamani de el si ai zis k nu ai pe stoc, imi poti spune te rog cam pe cand ai putea primi asa ceva ?
    Multumesc
    Cam in 7-8 zile

  7. #3947 SP
    Junior Member flyoo's Avatar
    sal donely....am o consola xbox 360 si se aprinde cercul rosu de la butonul de start ("Red Ring of Death").....ma poti ajuta? si cat ar costa

  8. #3948 SP
    Junior Member horatiu1986's Avatar

    modare ps2 90004 9c

    Salut!
    Am un PS2 scph 90004 9c si ma intereseaza modarea soft (am inteles ca este chiar mai benefica decat cea cu chip). se poate moda? sau se poate estima cam cand s-ar putea?
    Multumesc!

  9. #3949 SP
    Member haimi708's Avatar
    La modelul asta nu se poate modare soft si nici nu se va putea face vreodata (deci nu ai ce astepta)!!

    Iti recomand modarea cu modchip (nu stiu unde ai vazut ca e mai buna modarea soft ! - cu chip ai mai multe avantaje daca modarea e facuta de un profesionist, respectiv iti merg toate jocurile backup si cele pe CD-uri si cele pe DVD-uri normale sau duble, fara sa mai modifici imaginea ISO a jocului si vei putea rula color orice joc - NTSC sau PAL - pe orice fel de TV). Vb. cu Donely ca nu o sa-ti para rau!

  10. #3950 SP
    Member unlike's Avatar
    ..

  11. #3951 SP
    Junior Member flyoo's Avatar
    am inteles....dupa noroc acum....intre ce ore te pot gasi?

  12. #3952 SP
    Junior Member horatiu1986's Avatar

    modare ps2

    Am gasit o pers care modeaza softul cu swap magic... este de incredere, este acelasi lucuru ca si cel cu chip? MS!

  13. #3953 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by horatiu1986 View Post
    Am gasit o pers care modeaza softul cu swap magic... este de incredere, este acelasi lucuru ca si cel cu chip? MS!
    NU. Singura modare profesionala este cu modchip intern.

    ---------- Post added 04-01-2011 at 09:38 AM ----------

    Quote Originally Posted by flyoo View Post
    am inteles....dupa noroc acum....intre ce ore te pot gasi?
    Suna-ma si stabilim cum facem

  14. #3954 SP
    Junior Member horatiu1986's Avatar
    De acord, dar nu as vrea sa pierd garantia. Spune-mi te rog care ar fi dezavantajele la modare soft? (daca nu sunt prea insistent). Care ar fi pretul la modare chip, si cine face? scph 90004 9c.
    MS!

  15. #3955 SP
    Junior Member flyoo's Avatar
    ok te ....multumesc pt ajutor

  16. #3956 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    [quote=horatiu1986;510912]
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    NU. Singura modare profesionala este cu modchip intern.
    De acord, dar nu as vrea sa pierd garantia. Spune-mi te rog care ar fi dezavantajele la modare soft? (daca nu sunt prea insistent). Care ar fi pretul la modare chip, si cine face? scph 90004 9c.
    MS!
    Daca nu vrei sa pierzi garantia cumpara jocurile in original si nu moda consola. Modare cu modchip intern o fac eu si costa 100 ron

  17. #3957 SP
    Junior Member horatiu1986's Avatar
    K, dar te rog, da-mi cateva avantaje pt chip sa iau decizia de a renunta la garantie. Ms! Unde trebuie sa ne int sa o modezi?

  18. #3958 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    0722 766149.

    ---------- Post added 04-01-2011 at 12:42 PM ----------

    Disponibila modare PSP Go, PSP 200x-300x cu Fw 6.31-6.35 = 50 ron !!

    ---------- Post added 04-01-2011 at 01:08 PM ----------

    Quote Originally Posted by horatiu1986 View Post
    K, dar te rog, da-mi cateva avantaje pt chip sa iau decizia de a renunta la garantie. Ms! Unde trebuie sa ne int sa o modezi?
    AI PM cu date de la @haimi708
    Sorry man, dar nu sunt permise discutii cu detalii de warez pe forum.

  19. #3959 SP
    Junior Member horatiu1986's Avatar
    Nu se gaseste nimeni sa imi spuna care sunt avantajele si dezavantajele unei modari soft fata de hard? Donely stiu ca este fan Hard (dar de ce?). MS

  20. #3960 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by horatiu1986 View Post
    Nu se gaseste nimeni sa imi spuna care sunt avantajele si dezavantajele unei modari soft fata de hard? Donely stiu ca este fan Hard (dar de ce?). MS
    Man ti-am dat si PM in care @haimi708 iti explica de ce modare cu modchip. NU purtam discutii de warez pe forum sau nu ai inteles asta?????

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts