Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 298 of 364 FirstFirst ... 198 248 288 296 297 298 299 300 308 348 ... LastLast
Results 5,941 to 5,960 of 7268

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #5941 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by nicucraker969 View Post
    donely..daca comand u stik jb2 de la tine pot sa il insalez eu??exista vre-un risc sa pierd modarea sau sa stric consola??mentionez ca e modata de tine3.55 si sunt f multumit,mai trebuie sa fac si pasul B din tutorialul lui mod-chipguru??.sa inteleg ca dupa ce scot usbjb2 ea revine la 3.55?si inca ceva...ce versiune de multiman recomanzi ca eu o am tot pe cea de la tine de acum 1 an.nu am intrat niciodata cu ea pe net si nici nu am de gand,nu o folosesc nici pt muzica sau filme.e exclusiv doar pt jocuri!pt net ,muzica sau filme am alte device-uri.merci!!!
    Da poti sa il faci singur acasa dupa tutorialul lui sau vi cu el si ti-l fac eu pe loc.

  2. #5942 SP
    Junior Member opium's Avatar
    Mi-am luat azi consola modata cu RGH cu Xecuter CoolRunner (RevB) de la Donely si merge perfect. Multumesc

  3. #5943 SP
    Junior Member justin scott's Avatar
    Sal baieti,sal Don,am o intrebare:"In curand va fi disponibil 3.55 custom firmware V2, pentru compatibilitatea jocurilor foarte noi." cam pe cand?Are rost sa-mi iau JB2 sau sa mai astept?

  4. #5944 SP
    Junior Member wwewwf96's Avatar
    Quote Originally Posted by justin scott View Post
    Are rost sa-mi iau JB2 sau sa mai astept?
    Pai la intrebarea asta iti poti da singur un raspuns :
    1.Verifica lista de jocuri compatibile. Este vreun Joc(
    sau mai multe) pe care vrei sa le joci neaparat? Esti dispus sa platesti pretul stickului DOAR pe acele jocuri?
    2.Ia de asemenea in considerare ca nu o sa mai pupam noi vreun CFW prea curand astfel incat stickurile raman cam singura alternativa pe moment...
    3.Stickul acesta este o clona(originalul avand un pret mult prea mare...270-300 ron) deci nu prea ai nici o garantie vor mai fi scoase jocuri compatibile cu acest stick...insa aici. va trebui sa te intorci la prima intrebare

    In ceea ce priveste cfw v2 nu stiu personal sa iti raspund...

  5. #5945 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by justin scott View Post
    Sal baieti,sal Don,am o intrebare:"In curand va fi disponibil 3.55 custom firmware V2, pentru compatibilitatea jocurilor foarte noi." cam pe cand?Are rost sa-mi iau JB2 sau sa mai astept?
    Pentru ca TB si-a criptat ultima versiune de cfw, atunci cei care produc clone le va lua ceva timp sa il decripteze si atunci vor scoate si ei update la stick. Asa se procedeaza mereu. Pana atunci verifica pagina lor si vezi care jocuri sunt compatibile la ora actuala.

  6. #5946 SP
    Junior Member justin scott's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Pentru ca TB si-a criptat ultima versiune de cfw, atunci cei care produc clone le va lua ceva timp sa il decripteze si atunci vor scoate si ei update la stick. Asa se procedeaza mereu. Pana atunci verifica pagina lor si vezi care jocuri sunt compatibile la ora actuala.
    Multumesc frumos,sper ca-l mai ai pe stoc,probabil pe saptamana viitoare!

  7. #5947 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by justin scott View Post
    Multumesc frumos,sper ca-l mai ai pe stoc,probabil pe saptamana viitoare!
    Mai am 10 bucati pe stoc.

  8. #5948 SP
    Junior Member SergiuTandarica's Avatar
    Salut! Problema mea constă �n faptul că am cumpărat un display nou pentru PSP 2004 şi c�nd am vrut să-l �nlocuiesc s-a desprins de pe placa de bază mufa (sau cum s-o numi) �n care se introduce panglica aceea lată de la display. Nu ştiu dacă se mai poate lipi cumva sau care ar fi soluţia. Orice ajutor pentru a mă alege cu un PSP 2004 funcţional ar fi binevenit. Ştiu, o placă de bază nouă, dar mi se pare prea scumpă, s-au v�ndut mai ieftin console cu display spart, dar din păcate acum nu găsesc aşa ceva. Sunt din Bucureşti şi pot veni oric�nd pentru o reparaţie. Mulţumesc, stimă!

  9. #5949 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by SergiuTandarica View Post
    Salut! Problema mea constă �n faptul că am cumpărat un display nou pentru PSP 2004 şi c�nd am vrut să-l �nlocuiesc s-a desprins de pe placa de bază mufa (sau cum s-o numi) �n care se introduce panglica aceea lată de la display. Nu ştiu dacă se mai poate lipi cumva sau care ar fi soluţia. Orice ajutor pentru a mă alege cu un PSP 2004 funcţional ar fi binevenit. Ştiu, o placă de bază nouă, dar mi se pare prea scumpă, s-au v�ndut mai ieftin console cu display spart, dar din păcate acum nu găsesc aşa ceva. Sunt din Bucureşti şi pot veni oric�nd pentru o reparaţie. Mulţumesc, stimă!
    Nu ai ce sa ii faci, alta placa.

  10. #5950 SP
    Junior Member Maxie29486's Avatar
    Mai ai TB? sau mai poti aduce?

  11. #5951 SP
    Junior Member SergiuTandarica's Avatar
    Mulţumesc Donely pentru răspuns. Am norocul să găsesc la tine o placă de bază pentru PSP 2004? Dacă da, care ar fi preţul, cu montaj inclus?

  12. #5952 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Maxie29486 View Post
    Mai ai TB? sau mai poti aduce?
    Nu am TB, am numai JB2USB care este clona de TB.



    Quote Originally Posted by SergiuTandarica View Post
    Mulţumesc Donely pentru răspuns. Am norocul să găsesc la tine o placă de bază pentru PSP 2004? Dacă da, care ar fi preţul, cu montaj inclus?
    Sorry nu am asa ceva.

  13. #5953 SP
    Junior Member radu_radu's Avatar
    salut,
    am un xbox 360 cu mfr 14.08.2011. se poate moda? multumesc!

  14. #5954 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    ATENTIE !!

    Disponibil de astazi modare RGH cu modchip Xecuter CoolRunner (Revizia B), pentru cei cu xbox 360 Slim care au facut update de dashboard 14717/14719.
    Nu este disponibil inca pentru cei cu model Fat si Slim cu placa de baza Corona respectiv cele cu 12V....9,6A.

  15. #5955 SP
    Junior Member justin scott's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Mai am 10 bucati pe stoc.
    Poti sa-mi opresti si mie unul?Vin saptamana viitoare dar nu stiu sa-ti spun in ce zi!Vreau sa vin si cu consola,ti-am zis eu mai demult ca nu-mi apar copertile jocurilor in multiman dar n-am apucat sa mai ajung la tine!Consola mi-ai modat-o prin noiembrie parca..

  16. #5956 SP
    Junior Member osiris's Avatar
    Salutare!Se aude ceva de modarea pt xbox360 slim 12v 9,6A?

  17. #5957 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by justin scott View Post
    Poti sa-mi opresti si mie unul?Vin saptamana viitoare dar nu stiu sa-ti spun in ce zi!Vreau sa vin si cu consola,ti-am zis eu mai demult ca nu-mi apar copertile jocurilor in multiman dar n-am apucat sa mai ajung la tine!Consola mi-ai modat-o prin noiembrie parca..
    Ok s-a facut




    Quote Originally Posted by osiris View Post
    Salutare!Se aude ceva de modarea pt xbox360 slim 12v 9,6A?
    Asteptam sa iasa este in lucru.

  18. #5958 SP
    Junior Member justin scott's Avatar
    Multam mult Dony,ne vedem negresit!

  19. #5959 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by justin scott View Post
    Multam mult Dony,ne vedem negresit!
    ok

  20. #5960 SP
    Junior Member y0omy's Avatar
    Salut!
    Am si eu o problema.. de cateva zile imi da eroare la Multiman, eroarea cu bdemu.bin
    Am cautat pe net si am inteles ca trebuie sa inlocuiesc fisierul , am cautat pe net am downloadat tot felul de pkg si bdemu.bin , am inlocuit dar imi da in continuare aceasi eroare .. versiunea de multiman este 4.02.00 .. poate sa ma ajute si pe mine cineva sa imi trimita fisierul corespunzator va rog frumos?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 298 of 364 FirstFirst ... 198 248 288 296 297 298 299 300 308 348 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts