Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 219 of 364 FirstFirst ... 119 169 209 217 218 219 220 221 229 269 319 ... LastLast
Results 4,361 to 4,380 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #4361 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Sony a inceput sa baneze PS3-uri. Aveti grija. Mai intai va avertizeaza prin email ca piratati, apoi probabil va baneaza. Grija mare.

  2. #4362 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanwtf View Post
    salut..ma intereseaza si pe mine un card de memorie pentru x box ...multumesc anticipat...astept raspuns la 0765 441 347
    Numai ce este in lista.

  3. #4363 SP
    Junior Member kiddie's Avatar

    Salut

    Mi-am achizitionat de curand un PSP GO ( pachetul cu cele 10 jocuri gratis ) - nu ma prea pricep la console, versiunea soft e 5.70 iar pe spate scrie 9C. Doresc sa te intreb daca poti sa modezi aceasta consola? ai putea sa-mi pui o versiune de soft mai noua pentru a putea intra pe psn sa downloadez cele 10 jocuri? dar as dori si sa-l modez. Nu am downloadat versiunea noua cand l-am conectat la internet. Sper ca s-a inteles ceva Multumesc anticipat !

  4. #4364 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by kiddie View Post
    Mi-am achizitionat de curand un PSP GO ( pachetul cu cele 10 jocuri gratis ) - nu ma prea pricep la console, versiunea soft e 5.70 iar pe spate scrie 9C. Doresc sa te intreb daca poti sa modezi aceasta consola? ai putea sa-mi pui o versiune de soft mai noua pentru a putea intra pe psn sa downloadez cele 10 jocuri? dar as dori si sa-l modez. Nu am downloadat versiunea noua cand l-am conectat la internet. Sper ca s-a inteles ceva Multumesc anticipat !
    Suna-ma la 0722 766149 si discutam despre modarea lui

  5. #4365 SP
    Member sahara's Avatar
    Mi-a facut si mie update la xbox alaltaieri. Mersi Donely! (cel din tm)

  6. #4366 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    PS3 Game Updater 1.41 Released

    TrueIceCold, has released PS3 Game Updater 1.41, an update to his game patch finding application. The new releases offers us stability fixes, new collapse/expand buttons, a bug fix of update links not exporting properly, and more.

    Version 1.41
    ————
    + Added “Collapse/Expand” button to expand all updates.
    + Downloading an update will also show progress in the game column itself, so no need to expand it
    + Added new file format for saving updates: “GAMEID – GAMENAME – VERSION.pkg”
    + Fixed the bug of update links not exported correctly
    + Stability fixes
    Attached Images Attached Images ps3_game_update.jpg
    Attached Files

  7. #4367 SP
    Junior Member alexdante's Avatar
    intrebare : se poate pune un hard de lap top pe un xbox slim ?
    am inteles ca exista un model de hard, dupa care se formateaza si se face ceva cu un program (nu am inteles prea bine), in fine ideea este ca se poate pune, dar ca vor fi accesibili numai 16 gb, indiferent de capacitatea hardului

    tu stii ceva don ? sau altcineva ?

    mersi

  8. #4368 SP
    Member kosashu's Avatar
    Salutari! Se aude ceva despre modarea PS3 cu fw 3.60 ? Un eta, ceva? Multumesc!

  9. #4369 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by alexdante View Post
    intrebare : se poate pune un hard de lap top pe un xbox slim ?
    am inteles ca exista un model de hard, dupa care se formateaza si se face ceva cu un program (nu am inteles prea bine), in fine ideea este ca se poate pune, dar ca vor fi accesibili numai 16 gb, indiferent de capacitatea hardului
    tu stii ceva don ? sau altcineva ?
    mersi
    Nu am cunostinta

    ---------- Post added 19-02-2011 at 03:15 PM ----------

    Quote Originally Posted by kosashu View Post
    Salutari! Se aude ceva despre modarea PS3 cu fw 3.60 ? Un eta, ceva? Multumesc!
    NU exista inca ofw 3.60 Ultimul fw oficial de la Sony este 3.56 si nu exista inca modare pentru el. Modarea se face numai pe consolele care nu depasesc fw 3.55

  10. #4370 SP
    Member kosashu's Avatar
    Imi cer scuze, 3.56 am vrut sa scriu.... Eram curios daca sunt ceva informatii daca va iesi custom firmware pentru 3.56 in viitorul apropiat. Multumesc!

  11. #4371 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by kosashu View Post
    Imi cer scuze, 3.56 am vrut sa scriu.... Eram curios daca sunt ceva informatii daca va iesi custom firmware pentru 3.56 in viitorul apropiat. Multumesc!
    Deocamdata nimic concret.

  12. #4372 SP
    Junior Member dloc's Avatar
    salut donely! exista vreo posibilitate de unban consola pe live? sau ar trebui schimbata placa de baza etc...

  13. #4373 SP
    Junior Member CristianNr1's Avatar
    intrebare : se poate pune un hard de lap top pe un xbox slim ?
    am inteles ca exista un model de hard, dupa care se formateaza si se face ceva cu un program (nu am inteles prea bine), in fine ideea este ca se poate pune, dar ca vor fi accesibili numai 16 gb, indiferent de capacitatea hardului

    tu stii ceva don ? sau altcineva ?

    mersi
    Se poate dar merge doar cu hdd`uri pentru laptop Western Digital anumite modele.
    Doar la stickuri vede doar 16 Gb,daca faci upgrade de hdd trebuie sa`l vada tot
    http://digiex.net/guides-reviews/con...-360-slim.html

  14. #4374 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by dloc View Post
    salut donely! exista vreo posibilitate de unban consola pe live? sau ar trebui schimbata placa de baza etc...
    Nu exista.

  15. #4375 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    PS3 xReg Plus v1.0 Released - Re-Enable Your DLC

    This software can be used to enable LEGALLY obtained DLC (downloaded content) if your console has become deactivated. It contains NO ‘Official SCE’ code and was made using open source SDK psl1ght. The responsibility IS on the end-user to use this software in accordance with his/her own country’s/region’s copyright laws.
    xReg Plus is a simple app that will allow you to backup and restore your xRegistry.sys file to/from USB. Good for instantly restoring your settings and access to your save data again after a Service Mode install.

    1: Press SELECT to BACKUP xRegistry.sys to root of USB000
    2: Press START to RESTORE xRegistry.sys from root of USB000
    Also includes Activation Reviver.
    You must have a backup of your act.dat file and the exdata folder must already exist in dev_hdd0/home/00000001/ (Currently that is the only address it copies to).
    How it works..
    1: Place act.dat onto root of USB stick and place in USB000 (slot furthest right)
    2: Press CIRCLE to TRANSFER act.dat to xReg Plus (XREG00001/USRDIR) from USB
    3: Press CROSS to RESTORE act.dat to PS3 exdata directory
    Once this is done you only have to use step 3 each time you reboot and want to play DLC.
    Attached Images Attached Images img_7886.jpg img_7889.jpg
    Attached Files

  16. #4376 SP
    Junior Member Mdude's Avatar
    salut donely! sa inteleg ca acum modarea la ps3 se face pe soft?? adica numai e nevoie de stick jailbreak?

  17. #4377 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Mdude View Post
    salut donely! sa inteleg ca acum modarea la ps3 se face pe soft?? adica numai e nevoie de stick jailbreak?
    Corect

  18. #4378 SP
    Member RaduHawk's Avatar
    intrebare : se poate pune un hard de lap top pe un xbox slim ?
    am inteles ca exista un model de hard, dupa care se formateaza si se face ceva cu un program (nu am inteles prea bine), in fine ideea este ca se poate pune, dar ca vor fi accesibili numai 16 gb, indiferent de capacitatea hardului

    tu stii ceva don ? sau altcineva ?

    mersi
    Da o cautare pe google dupa hddhackr. Ai acolo instructiuni de folosire, modelele de hdd-uri suportate..etc De asemenea si youtube e plin de tutoriale.
    Ai nevoie doar de hdd-ul respectiv si un calculator/laptop care sa aiba posibilitarea incarcarii secventei de bootare de pe dispozitiv USB.
    Inca nu se stie daca instalarea unui hdd neoriginal va duce pe viitor la banarea consolei.

  19. #4379 SP
    Junior Member liviumk888's Avatar
    Salut. Am o intrebare. Cum imi dau seama la un xbox 360 elite slim 250 gb, ce DVD-ROM am (9504 sau 2205). Pe cutie nu am gasit nimic. Sau poate nu stiu unde sa caut. Ma puteti ajuta?

  20. #4380 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by liviumk888 View Post
    Salut. Am o intrebare. Cum imi dau seama la un xbox 360 elite slim 250 gb, ce DVD-ROM am (9504 sau 2205). Pe cutie nu am gasit nimic. Sau poate nu stiu unde sa caut. Ma puteti ajuta?
    Da-mi data de fabricatie a lui

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts