Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 340 of 364 FirstFirst ... 240 290 330 338 339 340 341 342 350 ... LastLast
Results 6,781 to 6,800 of 7270

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #6781 SP
    Junior Member zapp4all's Avatar

    Internet pe RGH

    In primul rand vreau sa-i multumesc lui Donely pt RGH 2 facut recent pe un Jasper - recomand tuturor.

    Acum, ca am RGH, am cateva nedumeriri din care nu m-a scos Google:

    - 1. e safe pe net? ( net, nu live, pt ca am ban de mult ) mai e nevoie sa o restrictionez din router?
    - 2. pot pune suplimentar un HDD pe usb pt a stoca jocurile? Cum se configureaza?
    - 3. la inceput imi mai aparea si interfata/dash-ul original, acolo aveam acces la setari, player video/audio etc, acum nu mai merge.... e normal? tre sa fac eu ceva ca sa porens in dash clasic?

    Multumesc anticipat pt raspunsuri

  2. #6782 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by zapp4all View Post
    In primul rand vreau sa-i multumesc lui Donely pt RGH 2 facut recent pe un Jasper - recomand tuturor.

    Acum, ca am RGH, am cateva nedumeriri din care nu m-a scos Google:

    - 1. e safe pe net? ( net, nu live, pt ca am ban de mult ) mai e nevoie sa o restrictionez din router?
    - 2. pot pune suplimentar un HDD pe usb pt a stoca jocurile? Cum se configureaza?
    - 3. la inceput imi mai aparea si interfata/dash-ul original, acolo aveam acces la setari, player video/audio etc, acum nu mai merge.... e normal? tre sa fac eu ceva ca sa porens in dash clasic?

    Multumesc anticipat pt raspunsuri
    Multumesc si eu.

    1. Nu poti juca pe live, decat daca se pune si chip dual nand boot, care sa iti permita sa poti boota cu consola in mod modat sau mod nemodat. Numai in mod nemodat poti iesii pe live sa te joci cu jocuri originale. Costa 140 ron chip-ul si 190 ron montajul.
    2. Se poate pune un hdd extern formatat fat32 si din setings, trebuie sa ii dai calea de acces patch-ul ca sa iti8 vada jocurile.
    3. Te duci in file manager, partitia flash si acolo dai in fisierul dash.xex si te duce in meniul original al consolei. Iti faci setarile ce ai de facut si dai restart la consola.

  3. #6783 SP
    Junior Member andgod's Avatar
    am un ps3 modat cu stick 3.41 ... cat m.ar costa sa.l modific la 4.46?

  4. #6784 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by andgod View Post
    am un ps3 modat cu stick 3.41 ... cat m.ar costa sa.l modific la 4.46?
    100 ron cu instalare de softuri tot.

  5. #6785 SP
    Junior Member zapp4all's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Multumesc si eu.

    1. Nu poti juca pe live, decat daca se pune si chip dual nand boot, care sa iti permita sa poti boota cu consola in mod modat sau mod nemodat. Numai in mod nemodat poti iesii pe live sa te joci cu jocuri originale. Costa 140 ron chip-ul si 190 ron montajul.
    2. Se poate pune un hdd extern formatat fat32 si din setings, trebuie sa ii dai calea de acces patch-ul ca sa iti8 vada jocurile.
    3. Te duci in file manager, partitia flash si acolo dai in fisierul dash.xex si te duce in meniul original al consolei. Iti faci setarile ce ai de facut si dai restart la consola.
    rezolvat cu punctele 2 si 3, merci.
    la pt 1, poate nu m-am exprimat bine: acum, odata facut RGH ( eu am consola banata pe live ) e vre-un risc daca are acces la net? - de ex i-am dat net si isi descarca automat cover-urile la jocuri. E vre-un risc? Ma gandesc la updateuri de dash alte surprizde de la Microsoft. Pe live oricum n-am acces

  6. #6786 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by zapp4all View Post
    rezolvat cu punctele 2 si 3, merci.
    la pt 1, poate nu m-am exprimat bine: acum, odata facut RGH ( eu am consola banata pe live ) e vre-un risc daca are acces la net? - de ex i-am dat net si isi descarca automat cover-urile la jocuri. E vre-un risc? Ma gandesc la updateuri de dash alte surprizde de la Microsoft. Pe live oricum n-am acces
    Nu exista nici un risc daca este conectata la net.

  7. #6787 SP
    Junior Member GaRRoNe's Avatar
    Sall am si eu un xbox 360 fat cat ma costa sa-l modez??

  8. #6788 SP
    Capitanul Dan dancapitan's Avatar
    Salut am și eu un fat Falcon și vreau rgh să joc de pe HDD cât mai costa?

  9. #6789 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by GaRRoNe View Post
    Sall am si eu un xbox 360 fat cat ma costa sa-l modez??
    Ai datele pe prima pagina al acestui thread. Suna-ma la 0722 766149 sa imi dai date despre consola si il rezolvam. Thx !




    Quote Originally Posted by dancapitan View Post
    Salut am și eu un fat Falcon și vreau rgh să joc de pe HDD cât mai costa?
    250 ron. Suna-ma la 0722 766149 si il facem.

  10. #6790 SP
    Member dinamovistu2008's Avatar
    salut. am si eu cateva intrebari legate de modarea unui PS3 fat din 2008 cu update-urile la zi. In primu rand daca o sa il modez o sa mearga sa ma joc online ? Cat o sa coste modarea si daca o sa imi trebuiasca hdd extern? Multumesc

  11. #6791 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by dinamovistu2008 View Post
    salut. am si eu cateva intrebari legate de modarea unui PS3 fat din 2008 cu update-urile la zi. In primu rand daca o sa il modez o sa mearga sa ma joc online ? Cat o sa coste modarea si daca o sa imi trebuiasca hdd extern? Multumesc
    Nu recomand jucatul online cu o consola modata. Trebuie facut downgrade si apoi modare. Costa 300 ron cu manopera cu tot.

  12. #6792 SP
    Junior Member whitelight's Avatar
    salut am un ps3 cechc04 date code 7A cu ultimul soft se poate downgrade ? si ce pret cu tot cu modare ?

  13. #6793 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by whitelight View Post
    salut am un ps3 cechc04 date code 7A cu ultimul soft se poate downgrade ? si ce pret cu tot cu modare ?
    NU fac downgrade decat de la CECHHxx, pana la CECHQxx pentru fat. Pentru versiunea ta o modalitate de modare ar fi cu modchip 3k3y dar este destul de scump.

  14. #6794 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    In curand disponibil modchip 3k3y si Cobra pentru modare PS3 fat si slim seria 20xxx date code 1B, 1C, 1D, etc seria 30xxx si super slim 40xxxx.

    Works on all PS3 models including 2k5, 3k and Super Slim!
    Play your PS3, PS2* and PSX games from any USB media!
    No custom firmware required for operation - you can update to the latest official firmware for PSN access
    Enables homebrew on all systems without the need of custom firmware!
    Removes region lock on games
    User friendly intuitive XMB, Web and Remote interfaces
    Hardware AES engine
    Multi-language support
    Supports most file systems, including NTFS, EXT2/3/4, and Mac OS X Extended
    High speed USB2 interface
    Powerful embedded Linux system running from Micro SD card
    Linux firmware fully updatable from USB media
    FPGA fully updatable from USB media via built-in, in-system JTAG programming
    Recovery mode - it is always possible to recover from a bad flash Update your PS3 as normal, no CFW or game patching required
    Pass-through mode. (Use your PS3 in "normal mode")

    The following consoles are supported:

    FAT:

    CECHA (PATA)
    CECHB (PATA)
    CECHC (PATA)
    CECHE (PATA)
    CECHG (PATA)
    CECHH (PATA)
    CECHJ (PATA)
    CECHK (PATA)
    CECHL (open to make sure its sata model, might be PATA)
    CECHM
    CECHP
    CECHQ

    SLIM:

    CECH2XXX (SATA)
    CECH21XX (SATA)
    CECH25XX (SATA)
    CECH3XXX (SATA)

    SUPER SLIM:

    CECH4XXX (SATA)

    Pret 3k3y = 95E modchip si 149 ron montaj pentru fat si slim si 195 ron pentru seria 3xxx/4xxx
    Pret Cobra = 89E modchip si 149 ron montaj pentru fat si slim si 195 ron pentru seria 3xxx/4xxx


    Pentru comenzi si detalii despre chip-uri, ma puteti contacta aici sau la 0722.766.149 - YM: doncorleony - [email protected]
    Attached Images Attached Images 3k3y-ps3-superslim-1.jpg cobra.jpg

  15. #6795 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    In curand disponibil modchip 3k3y si Cobra pentru modare PS3 fat si slim seria 20xxx date code 1B, 1C, 1D, etc seria 30xxx si super slim 40xxxx.

    Works on all PS3 models including 2k5, 3k and Super Slim!
    Play your PS3, PS2* and PSX games from any USB media!
    No custom firmware required for operation - you can update to the latest official firmware for PSN access
    Enables homebrew on all systems without the need of custom firmware!
    Removes region lock on games
    User friendly intuitive XMB, Web and Remote interfaces
    Hardware AES engine
    Multi-language support
    Supports most file systems, including NTFS, EXT2/3/4, and Mac OS X Extended
    High speed USB2 interface
    Powerful embedded Linux system running from Micro SD card
    Linux firmware fully updatable from USB media
    FPGA fully updatable from USB media via built-in, in-system JTAG programming
    Recovery mode - it is always possible to recover from a bad flash Update your PS3 as normal, no CFW or game patching required
    Pass-through mode. (Use your PS3 in "normal mode")

    The following consoles are supported:

    FAT:

    CECHA (PATA)
    CECHB (PATA)
    CECHC (PATA)
    CECHE (PATA)
    CECHG (PATA)
    CECHH (PATA)
    CECHJ (PATA)
    CECHK (PATA)
    CECHL (open to make sure its sata model, might be PATA)
    CECHM
    CECHP
    CECHQ

    SLIM:

    CECH2XXX (SATA)
    CECH21XX (SATA)
    CECH25XX (SATA)
    CECH3XXX (SATA)

    SUPER SLIM:

    CECH4XXX (SATA)

    Pret 3k3y = 95E modchip si 149 ron montaj pentru fat si slim si 195 ron pentru seria 3xxx/4xxx
    Pret Cobra = 89E modchip si 149 ron montaj pentru fat si slim si 195 ron pentru seria 3xxx/4xxx


    Pentru comenzi si detalii despre chip-uri, ma puteti contacta aici sau la 0722.766.149 - YM: doncorleony - [email protected]
    Attached Images Attached Images 3k3y-ps3-superslim-1.jpg cobra.jpg

  16. #6796 SP
    sov
    Junior Member sov's Avatar
    care modare e mai avantajoasa la un xbox 360 de 250 GB? Adica sa mearga orice tip de joc, si kinect, si sa fie fiabila

  17. #6797 SP
    Member sahara's Avatar
    DOnely am nevoie si eu de ajutor. Am un PSP model 2004 la care nu imi merge butonul de home. Dar, daca apas pe cel de luminozitate sau de sunet reactioneaza ca cel de home (adica pot sa ies din jocuri). Butoanele de volum cam la fel, daca apas pe ele mi-l pune automat pe 0 volum si nu il mai pot scoate decat daca ii dau restore din soft. Acuma cateva zile i-am facut si update la ultima versiune de soft si doar de atunci imi ia si butonul de luminozitate ca home, pana atunci nu. Ce ar putea avea?

  18. #6798 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by sov View Post
    care modare e mai avantajoasa la un xbox 360 de 250 GB? Adica sa mearga orice tip de joc, si kinect, si sa fie fiabila
    Modare RGH2, jocurile rulaeza direct de pe hdd-ul consolei. Mai multe detalii la 0722 766149





    Quote Originally Posted by sahara View Post
    DOnely am nevoie si eu de ajutor. Am un PSP model 2004 la care nu imi merge butonul de home. Dar, daca apas pe cel de luminozitate sau de sunet reactioneaza ca cel de home (adica pot sa ies din jocuri). Butoanele de volum cam la fel, daca apas pe ele mi-l pune automat pe 0 volum si nu il mai pot scoate decat daca ii dau restore din soft. Acuma cateva zile i-am facut si update la ultima versiune de soft si doar de atunci imi ia si butonul de luminozitate ca home, pana atunci nu. Ce ar putea avea?
    Trebuie sa il vad

  19. #6799 SP
    sov
    Junior Member sov's Avatar
    RGH2 cu LT3.0? Cat costa la o consola xbox 360 slim fabricata pe 20/11/2010 sn 522312604705? am vazut in postul tau ca 219 sau 229 lei dar nu sint sigur

  20. #6800 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by sov View Post
    RGH2 cu LT3.0? Cat costa la o consola xbox 360 slim fabricata pe 20/11/2010 sn 522312604705? am vazut in postul tau ca 219 sau 229 lei dar nu sint sigur
    Pret pentru cele slim trinity cu 10.83A si dashboard 15574, 16197, 16202, 16203 = 229 Ron

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 340 of 364 FirstFirst ... 240 290 330 338 339 340 341 342 350 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts