Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 341 of 364 FirstFirst ... 241 291 331 339 340 341 342 343 351 ... LastLast
Results 6,801 to 6,820 of 7269

Thread: Modificari Console: Downgrade PS3 la CFW 3.55, PS2, PSP, Xbox 360 Slim, Wii

  1. #6801 SP
    Junior Member dannyoorr21's Avatar
    salut, am un ps3 slim 250gb fw4.46 date code 2A.
    se poate moda ? cam cat ma costa ?

  2. #6802 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by zapp4all View Post
    - daca-mi iau un kinect trebuie sa fac vre-un update ceva? o sa ma poti ajuta?

    - as vrea sa pun un joc de xbox 1, e vre-un tutorial, ceva? am pus jocul dar imi da o eroare - zice ca trebuie sa fac un update.... sau poate nu l-am pus eu cum trebuie? l-am extra stot cu iso2god

    multumesc
    Suna-ma la 0722 766149 pentru detalii.




    Quote Originally Posted by dannyoorr21 View Post
    salut, am un ps3 slim 250gb fw4.46 date code 2A.
    se poate moda ? cam cat ma costa ?
    Modchip-ul costa 90 E si 190 montajul.

  3. #6803 SP
    Junior Member paoloxp2007's Avatar
    Salut.Am modat si eu un phat 40GB acum doi ani la tine cu 3.55 multiman 1.15.04. Totul merge perfect, insa as dori sa fac un upgrade la versiunea de multiman,daca nu la cfw. Update-ul il pot face de unul singur sau trebuie sa revin la tine? Il vreau pentru shotime media player,pentru redarea filmelor in format mkv si nu vreau sa le convertesc de fiecare data.Si daca il pot face singur,de unde mi-ai recomanda sa il descarc. Multumesc anticipat! Keep up the good work!

  4. #6804 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by paoloxp2007 View Post
    Salut.Am modat si eu un phat 40GB acum doi ani la tine cu 3.55 multiman 1.15.04. Totul merge perfect, insa as dori sa fac un upgrade la versiunea de multiman,daca nu la cfw. Update-ul il pot face de unul singur sau trebuie sa revin la tine? Il vreau pentru shotime media player,pentru redarea filmelor in format mkv si nu vreau sa le convertesc de fiecare data.Si daca il pot face singur,de unde mi-ai recomanda sa il descarc. Multumesc anticipat! Keep up the good work!
    Update cu noua modare cfw 4.46 cu reinstalre de multiman si softurile adiacente = 50 ron. Cand te hotarasti vi sa il aduci.

  5. #6805 SP
    Junior Member cccpinc's Avatar
    Modat xbox 360 slim RGH2, merge impecabil, recomand cu cea mai mare incredere, foarte de treaba si receptiv.

    Multumesc frumos, vor urma si altele la modat.

  6. #6806 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by cccpinc View Post
    Modat xbox 360 slim RGH2, merge impecabil, recomand cu cea mai mare incredere, foarte de treaba si receptiv.

    Multumesc frumos, vor urma si altele la modat.
    Multam mult.

  7. #6807 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Disponibila modare PS3 super slim 40xxxx cu modchip 3k3y
    Pachetul include 3k3y ODE + Remote v2


    3k3y is the most advanced and sophisticated PS3 Drive Emulator in the world.
    3k3y is an optical disk drive emulator for the Playstation 3 video game console.
    No custom firmware or key extraction is needed, you can just use and update your PS3 as normal.
    Supports most file systems, including NTFS, EXT2/3/4, and Mac OS X Extended
    High speed USB2 interface
    Powerful embedded Linux system running from Micro SD card (included)
    Linux firmware fully updatable from USB media
    Recovery mode - it is always possible to recover from a bad flash Update your PS3 as normal, no CFW or game patching required
    Pass-through mode. (Use your PS3 in "normal mode")

    Pret modchip + manopera = 580 Ron

    In curand disponibil pentru fat si "Slim" models:
    CECH 20xxx
    CECH 21xxx
    CECH 25xxx
    CECH 30xxx
    Attached Images Attached Images img_2741.jpg

  8. #6808 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Disponibila modare PS3 super slim 40xxxx cu modchip 3k3y
    Pachetul include 3k3y ODE + Remote v2


    3k3y is the most advanced and sophisticated PS3 Drive Emulator in the world.
    3k3y is an optical disk drive emulator for the Playstation 3 video game console.
    No custom firmware or key extraction is needed, you can just use and update your PS3 as normal.
    Supports most file systems, including NTFS, EXT2/3/4, and Mac OS X Extended
    High speed USB2 interface
    Powerful embedded Linux system running from Micro SD card (included)
    Linux firmware fully updatable from USB media
    Recovery mode - it is always possible to recover from a bad flash Update your PS3 as normal, no CFW or game patching required
    Pass-through mode. (Use your PS3 in "normal mode")

    Pret modchip + manopera = 580 Ron

    In curand disponibil pentru fat si "Slim" models:
    CECH 20xxx
    CECH 21xxx
    CECH 25xxx
    CECH 30xxx
    Attached Images Attached Images img_2741.jpg

  9. #6809 SP
    Junior Member funtazy93's Avatar
    Sal Donely,

    Am un PS3 fw 4.31 , pentru a fi modat este necesar downgrade la 3.55? Daca da cat ar costa downgrade-ul + modarea?

  10. #6810 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by funtazy93 View Post
    Sal Donely,

    Am un PS3 fw 4.31 , pentru a fi modat este necesar downgrade la 3.55? Daca da cat ar costa downgrade-ul + modarea?
    Da este necesar downgrade si apoi modare cu ultimul cfw 4.46. Costa 300 ron. Sa imi dai seria din spatele consolei CECH xx?

  11. #6811 SP
    Junior Member funtazy93's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Da este necesar downgrade si apoi modare cu ultimul cfw 4.46. Costa 300 ron. Sa imi dai seria din spatele consolei CECH xx?
    CECH-2004A

    E bun nu?

  12. #6812 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by funtazy93 View Post
    CECH-2004A

    E bun nu?
    Costa 300 ron downgrade+modare cu ultimul cfw 4.46 ca sa mearaga toate jocurile noi. Se schimba si pasta termica si se curata de praf.

  13. #6813 SP
    Member ymess's Avatar
    Salutare,
    Am un xbox slim care are problema cunoscuta 'open tray' , mai precis, orice disc pun in consola imi apare ca nu am introdus nimic. Precizez ca nu am mai avut probleme ca 'unreadable disk' (decat la discuri foarte zgariate) , a aparut brusc de nicaieri. Ma intrebam daca poti sa o repari si cat m-ar costa...

  14. #6814 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by ymess View Post
    Salutare,
    Am un xbox slim care are problema cunoscuta 'open tray' , mai precis, orice disc pun in consola imi apare ca nu am introdus nimic. Precizez ca nu am mai avut probleme ca 'unreadable disk' (decat la discuri foarte zgariate) , a aparut brusc de nicaieri. Ma intrebam daca poti sa o repari si cat m-ar costa...
    dvd-rom nou costa 200 ron si va trebui sa tragem key-ul din cel care nu mai citeste si sa il injectam in asta nou. Costa 250 ron cu totul.

  15. #6815 SP
    Junior Member Gabidutzu's Avatar
    Este modabil acest ps3?
    CECH4004A cu date code 2C
    Daca da ,un pret...

  16. #6816 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Gabidutzu View Post
    Este modabil acest ps3?
    CECH4004A cu date code 2C
    Daca da ,un pret...
    Da este modabil. AI metoda si pretul mai jos.

    Disponibila modare PS3 super slim 40xxxx cu modchip 3k3y
    Pachetul include 3k3y ODE + Remote v2


    3k3y is the most advanced and sophisticated PS3 Drive Emulator in the world.
    3k3y is an optical disk drive emulator for the Playstation 3 video game console.
    No custom firmware or key extraction is needed, you can just use and update your PS3 as normal.
    Supports most file systems, including NTFS, EXT2/3/4, and Mac OS X Extended
    High speed USB2 interface
    Powerful embedded Linux system running from Micro SD card (included)
    Linux firmware fully updatable from USB media
    Recovery mode - it is always possible to recover from a bad flash Update your PS3 as normal, no CFW or game patching required
    Pass-through mode. (Use your PS3 in "normal mode")

    Pret modchip + manopera = 580 Ron
    Attached Images Attached Images img_2741.jpg

  17. #6817 SP
    Junior Member Lylo's Avatar
    Imi cer scuze daca scriu aiurea, nu ma prea pricep la domeniul modarilor. Sa inteleg ca se poate moda un PS3 FAT model 80GB, care e la zi cu update-urile de firmware? Si daca da, cam la ce pret? Am mai intrebat cred ca acum un an, dar mi s-a spus sa mai astept. Multumesc.

  18. #6818 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Lylo View Post
    Imi cer scuze daca scriu aiurea, nu ma prea pricep la domeniul modarilor. Sa inteleg ca se poate moda un PS3 FAT model 80GB, care e la zi cu update-urile de firmware? Si daca da, cam la ce pret? Am mai intrebat cred ca acum un an, dar mi s-a spus sa mai astept. Multumesc.
    Da-mi seria din spatele consolei CECH xxxx?

  19. #6819 SP
    Junior Member Lylo's Avatar
    Cech k04

  20. #6820 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Lylo View Post
    Cech k04
    Trebuie facut downgrade si apoi modare cu ultimul CFW 4.46 ca sa mearga toate jocurile noi. Suna-ma la 0722 766149 si il rezolvam.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 341 of 364 FirstFirst ... 241 291 331 339 340 341 342 343 351 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts