Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 25 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 ... LastLast
Results 281 to 300 of 499

Thread: Clubul Android

  1. #281 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Nexus 4 este un telefon excelent, dar pare foarte fragil. O spun din proprie experienta. Nici nu vreau sa ma gandesc cum va reactiona la prima cazatura serioasa, chiar daca tot timpul il tin intr-o husa tip flip.

  2. #282 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu am avut unul pe mana o saptamana si pe spate cel putin, cum l-am tinut eu in buzunarul cu cheile si nu l-am menajat deloc, nu s-a zgariat deloc.

  3. #283 SP
    is the man! trickz's Avatar
    https://www.google.com/android/devicemanager

    S-a lansat Device Manager la nivel international, dar totusi mie device-ul nu imi apare in lista. Posesori de android, puteti verifica daca suntem scosi de pe lista (si de la asta) sau doar nu a ajuns pana la telefonul meu inca?

  4. #284 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Raspund tot eu. Serviciul este disponibil si in Romania. Daca nu apare aparatul in lista, urmati pasii urmatori:

    My device (Nexus 4 running PA 3.94) wasn't appearing. I followed these instructions from the Google Device Manager help page and it worked for me.
      1. Open Google Settings from your device's apps menu.
      2. Touch Android Device Manager.
      3. Uncheck Allow remote factory reset.
      4. Go to your device's main Settings menu, then touch Apps > All < Google Play services.
      5. Touch Clear Data. Note that this action doesn't remove personal data.
      6. Go back to Google Settings and select Allow remote factory reset.
      7. Restart your device.
    Once your device restarts, wait around five minutes and refresh.


  5. #285 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    OH DOAMNE! O_O

    Am revenit in club...
    Slava cerurilor!

    Deci nu pot spune cat de mult mi-a lipsit Android...
    Anul asta am schimbat in jur de 7 telefoane ( Huawei Sonic , Xperia X10 , Galaxy Ace , Htc Desire , Xperia Play , Galaxy S , Nokia e7)
    Astazi am reusit sa revin la Android (motorola defy)

    Am luat e7-le pentru ca era la oferta si doream ceva cu qwerty si o camera mai buna. M-am gandit ca nokia se descurca cu Store-ul...
    Lucrurile bune la e7 = ecranul amoled (nu prea era cinestie ce) , Bateria (era destul de ok , 3-4 zile) 16gb memorie interna (fara slot microSD) tastatura qwerty(decenta) si camera de 8mpx cu flash.

    Lucrurile rele la e7 = magnet de praf intre sistemul de prindere , camera cu autofocus ce nu putea face poze macro si focusul pica exact unde nu trebuia uneori , aplicatii si jocuri extrem de slab realizate , greu de purtat in buzunar , sistemul de operare slab de tot , widgeturi si aplicatii utile LIPSA sau facute in plesneala fara rafinament.

    Pentru apeluri mesaje si inregistrari hd 720p mergea destul de binisor .
    Restul....PFFFFFF!...symbian sucks big time...

    Motorola-ul asta a venit ca un dar de la zei.
    L-am primit de la cineva (la schimb pt e7) si este intr-o stare superba , toata ziua l-am frecat pe toate partile. Si mi-am adus aminte cat de frumos e sentimentul cand faci root si flash pe android :X (best feeling ever)
    Era versiunea 2.1 eclair , apoi am dat update direct de la motorola pt 2.2 (froyo) . Apoi root , si am testat deja 4 CM7-uri :X Am ramas la unul mai simplos.

    Pot spune ca sunt multumit. Temple Run 2 ruleaza fara caderi de framerate. Singura problema ar fi mp4 (720p-urile) ca nu le poate rula direct.
    Dar se rezolva.

    NEVER LET ME LEAVE AGAIN GOOGLE!

  6. #286 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In caz ca primiti eroarea "Package File Invalid" cand instalati o aplicatie din noul Google Play, nu va impacientati. E un bug si Google lucreaza la rezolvarea sa (nu e smartphone-ul vostru de vina). Detalii aici: Google Play Store “Package File Invalid” bug acknowledged, cause being investigated - Android Community

  7. #287 SP
    Member dragos_mihaiy's Avatar
    Care telefon este mai bun dintre Sony Xperia SP C5303 si LG Nexus 4 E960?Desi Nexus 4 are un procesor Quad Core are rezultate mult mai slabe in majoritatea benchmarkurilor dar totusi as vrea sa stiu care este mai bun dupa parerea voastra.

  8. #288 SP
    Member dragos_mihaiy's Avatar
    Scuze pentru double post dar imi poate raspunde cineva pentru ca vreau sa cumpar unul dintre aceste doua telefoane cat mai repede.

  9. #289 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu as lua Nexus 4 pentru ca e singurul cu OS-ul stock si fara alte aiureli deasupra. Din cauza asta consider ca se misca cel mai decent dintre cele doua. Chiar si fata de un S4 mi s-a parut ca e mai fluid.

  10. #290 SP
    Admin MonkY's Avatar
    As merge si eu tot pe Nexus 4. Are si rezolutia si diagonala un pic mai mare, inca 1GB RAM extra, contrast mai bun... si e stock Android! La baterie sta mai slab si se zgarie cam repede... dar aici tine de fiecare in parte de cum il foloseste.

  11. #291 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    E cineva pe aici care se pricepe cat de cat la instalare de nou ROM?

    Mai bine ar fi daca are HTC EVO 3D, din cate am inteles pe XDA-D la multe rom-uri este o problema cu filmarea, nefiind compatibila cu camera lui.

  12. #292 SP
    is the man! trickz's Avatar
    AnandTech | They&#39;re (Almost) All Dirty: The State of Cheating in Android Benchmarks

    E la moda trisatul in benchmarkuri, deci nu e de mirare de ce atatea telefoane cu configuratii mediocre "dau atat de bine" pe hartie...

    De asemenea o mica intrebare: a reusit cineva sa activeze alertele din google now pentru seriale? Daca da, cum?

  13. #293 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Am trecut si eu pe Android cateva zile. Am si eu cateva intrebari.
    Cand m-am conectat la contul de google, mi-a aparut in gallery o gramada de albume cu poze de profil, de la dropbox etc. Cum fac sa le sterg de acolo ?

    Vad ca aici cand descarc o aplicatie, se descarca si dupa se instaleaza. Ramane undeva un "kit" dupa instalare?

    Este vorba de un S3.

  14. #294 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Settings > accounts si verifica acolo ce cont sincronizeaza cum.

  15. #295 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Da, am dezactivat dar tot imi raman albumele..

  16. #296 SP
    Member Duni's Avatar
    intri in galerie, apesi butonul options selectezi content to display

  17. #297 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Salut am un samsung s 2 si vroiam sa stiu ce up date se mai pot face pt el momentam am 4.1.2 mai se fac sau nu?

  18. #298 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    E S2 sau S2+ ? Pentru S2 4.1.2 e ultimul iar pentru S2+ 4.2.2 parca e ultimul.

  19. #299 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    S2 simplu...ms

  20. #300 SP
    Member PumaS's Avatar
    Detin un Samsung N9005 Note3 si ma tinea bateria 2 zile folosit cu wi fi in mod intensiv( 7:30-22:00) , apoi dupa nici o saptamana ma tine fix o zi 7:30 -22:00 , am atasat o poza cu consumul
    Attached Images Attached Images screenshot_2013-11-13-22-03-22.png

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 25 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4273 Last Post: 25-03-2024, 12:54
  2. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  3. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  4. Clubul de narghilea By Uziwood in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 25-10-2015, 20:11
  5. Clubul F.C. Steaua By octav in forum Health, Food & Sports
    Replies: 366 Last Post: 21-10-2011, 00:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts