Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 25 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 ... LastLast
Results 301 to 320 of 499

Thread: Clubul Android

  1. #301 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Ce scrie când intri la Android OS? Ai multe ore cu "CPU awake"? Mie asa mi se întâmpla pe Nexus 7, poate asa e și la Note 3, trebuie sa existe o soluție pe net...

  2. #302 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Massive Google Search 3.1.8 Update Rolling Out, Brings Google Experience Launcher To All 4.1+ Devices, New Cards, Completely Fixes GEL On Tablets, And More [APK Download]

    Foarte tare, google! Pe scurt, daca te-ai plictisit de interfata oricarui device cu fw mai mare de 4.1, poti instala doua lucruri (descrise in link) si ai interfata clasica de pe noul Nexus 5/ KitKat.

  3. #303 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Bun, am probleme cu Android 4.4 KitKat. Mare surpriza mare.

    Nu ma asteptam decat la probleme de lag sau freeze, dar pana acum e ok. Problema mea e foarte stupida si nu gasesc nicio solutie. In caz ca vede cineva si are vreo idee, e invitatul meu sa ma lumineze cu logica de pe Android.

    Toate telefoanele au functia de double-tap space pentru punct. Adica apesi de doua ori pe space si iti pune punct propozitiei si un spatiu incat sa scrii ordonat. Toate bune si frumoase pana am schimbat meniul telefonului in limba romana. S-au dus naibii toate setarile.

    Desi e bifata optiunea asta, mie nu imi functioneaza. De ce? Habar n-am. Am schimbat si reschimbat limbile de o mie de ori si tot nu vrea. Am aflat ca pe la Android 2.1 se golea memoria cache. Desigur ca nu mai exista optiunea asta, asa ca am cautat pe Play Store o aplicatie de genul. Am gasit-o, am folosit-o si mi-a resetat tastatura. A functionat. Insa, totul era default, adica aveam auto-correct, swipe gestures pentru typing, vibratii si sunete la apasare, toate prostiile. Dupa ce am oprit toate prostiile care nu ma intereseaza, nu a mai functionat.

    Am repetat figura de cateva ori si nu vrea sa functioneze nicicum. Cu setarile default functioneaza, dar cum schimb ceva, e gata. Ce e ciudat e ca dupa ce golesc cache-ul tastaturii si toate datele (vreo 5MB), merge, cum fac o modificare, gen scot autocorrect, e gata.

    Am intrebat si pe un forum de androizi, dar acolo in afara de benchmark si root nu stie nimeni nimic altceva.

  4. #304 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudyniuz: e simplu man. Tastatura default de la Google nu stie sa puna punct la double space decat daca activezi auto-correction. Solutia: instalezi o alta tastatura (o alta aplicatie).

  5. #305 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am activat-o si merge. Mare porcarie.

  6. #306 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Pt cach ce programe aveti ca sa le stergeti?

  7. #307 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Easy Cache Cleaner.

  8. #308 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Ms

  9. #309 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Easy Cache Cleaner.
    Nexus 5 nu are aplicatia lui proprie cu care sa stergi cache-ul ? Eu pe N4 am asa ceva.

  10. #310 SP
    Member Snookerdog89's Avatar
    Am o problemă. Am de câteva zile un Sony Xperia M și azi am observat că dacă ascult muzică în playerul Walkman si între timp vorbesc pe Hangouts prin 3G, de fiecare dată când primesc răspuns in conversația de pe Hangouts melodia face o pauză apoi continuă. Așa nu se poate asculta muzică, vă închipuiți că la fiecare 30 de secunde ia o pauză melodia. Se poate face ceva in privința asta înafară de schimbarea pachetului? Nu am întâlnit problema asta nici pe Samsung nici pe HTC nici pe LG. Credeam deja ca e telefon fără cusur e ceva din setări? Aș aprecia orice ajutor.

  11. #311 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Poate dacă oprești notificările în Hangout, nu-ți mai întrerupe muzica?

  12. #312 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Scoate sunetul de la notificare, chiar daca esti pe vibratii. Settings, cont, hangout notifications, sound, none.

  13. #313 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Camera telefonului meu este slabuta asa ca am cautat o aplicatie care sa ma ajute sa inbunatatesc calitatea imaginilor.
    Am gasit Aviary este foarte usor de folosit si are si cateva filtre care se regasesc in Instagram.

  14. #314 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Imi puteti recomanda un antivirus bun ?

  15. #315 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Mobile Security & Antivirus sau Malwarebytes Anti-Malware - cam toti cei care fac un antivirus pt. PC au o versiune si pentru Android, insa nu stiu daca ai neaparat nevoie de o astfel de aplicatie.

  16. #316 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Stii cum se zice,better safe than sorry.

  17. #317 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Mi-am cumpar si eu o tableta cu android si pe langa un card de 16gb. Bun, cum pot sa pun jocurile/poze/muzica etc pe card ?

    Deci, eu am descarcat jocuri, dau mutare SD dar daca scot card-ul, eu inca pot sa joc jocul pe care l-am mutat. Iar memoria de pe SD nici nu clinteste.
    In setings la Stocare am asa: Stocare interna de 1,97GB; Stocare interna de 3,24GB si Card SD de 14,70. Daca ma duc in aplicatii si mut un joc (mutati pe card SD), il muta din acei 1.97GB in 3,24GB nu pe cardul de 16.

  18. #318 SP
    Junior Member Shearer's Avatar
    Nu stiu ce aplicatie folosesti, dar incearca sa muti cu X-plore file manager.

  19. #319 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Ok, deja e foarte enervant. Nu pot muta cu X-plore nimic pe card. Problema e asa:

    Tabla are memorie de 8gb care se imparte in 2 categorii. Una in 1.97 Gb si cealalta in 3.23 Gb. 2.8 Gb unde sunt ? Nu cred ca ocupa asa de mult OS-ul.

    Bun, trecem peste. Problema e ca eu nu pot sa mut pe cardul de 16 Gb, doar pe cardul SD care, dupa cum vad, e in tableta. Daca selectez "Mutati pe cardul SD", imi muta din memoria de 1.97 gb in 3.23 Gb. Memoria de 16 Gb e acol doar de bibelou.

    Daca pun ceva pe card-ul de 16, trebuie sa deschid imaginile, muzica si video-urile cu ES Explorator ca se le am in Gallery si Music. Cand il conectez la PC prin USB, pe tableta imi da sa selectez ceva cu "activare card SD", card-ul SD fiind memoria de 3.23gb...

    Am atasat si cateva poze, sper sa nu va ia durerea de cap.
    Attached Images Attached Images screenshot_2013-11-28-02-08-29.png screenshot_2013-11-28-12-25-16.png screenshot_2013-11-28-02-09-27.png screenshot_2013-11-28-02-10-06.png screenshot_2013-11-28-02-10-14.png screenshot_2013-11-28-02-10-22.png gasdjkghasjkda.jpg

  20. #320 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Daca mi sa bulit cardul sd de pe samsung s2 pot sa mai recuperez ceva de pe el?gen poze filmulete.ms

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 25 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: Today, 09:55
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul de narghilea By Uziwood in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 25-10-2015, 20:11
  5. Clubul F.C. Steaua By octav in forum Health, Food & Sports
    Replies: 366 Last Post: 21-10-2011, 00:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts