Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 25 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast
Results 121 to 140 of 499

Thread: Clubul Android

  1. #121 SP
    Member donatelo's Avatar
    Am intrat si eu in Clubul Android Nexus S.
    Sunt super multumit de achizitie

  2. #122 SP
    Member PumaS's Avatar
    Si eu am 4 luni cu S 2ul si sunt foarte multumit de el . Sa il stapanesti sanatos si sa te bucuri de el

  3. #123 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Ma ajuta si pe mine cineva cu emulatorul MAME4droid ? Nu inteleg cum trebuie sa incarc ROM-urile ( cu emulatoarele de NES/Genesis/SNES era totul clar), am incercat sa la pun in toate felurile, am luat si un program recomandat de ei si tot nu imi iese.

  4. #124 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Galaxy S+ sau LG Optimus 2x.
    Pana la urma am optat pentru Galaxy S Plus.

    Dupa ce am vazut mai multe comparatii intre cele doua telefoane.. in ciuda hardware-ului din spatele lui LG Optimus 2X, Galaxy S Plus se misca mult mai bine.
    Nu stiu de ce, probabil ca sistemul de operare nu este optimizat asa cum trebuie pentru LG O2X. (in plus, avea un aspect foarte urat spatele LG-ului)

    Are cineva pus ROM ICS 4.0.3? [via root] (ma refer la telefoanele care nu suporta oficial aceasta versiune de Android) - daca o sa fac acest lucru, exista vreun risc, pot pierde garantia?

    --
    Am avut de ales dintre: Samsung Galaxy S Plus / Google Nexus S / Optimus Black P970 / Optimus 2X P990.
    In opinia voastra, am facut cea mai buna alegere?

  5. #125 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexandru View Post
    Pana la urma am optat pentru Galaxy S Plus.

    Dupa ce am vazut mai multe comparatii intre cele doua telefoane.. in ciuda hardware-ului din spatele lui LG Optimus 2X, Galaxy S Plus se misca mult mai bine.
    Nu stiu de ce, probabil ca sistemul de operare nu este optimizat asa cum trebuie pentru LG O2X. (in plus, avea un aspect foarte urat spatele LG-ului)

    Are cineva pus ROM ICS 4.0.3? [via root] (ma refer la telefoanele care nu suporta oficial aceasta versiune de Android) - daca o sa fac acest lucru, exista vreun risc, pot pierde garantia?

    --
    Am avut de ales dintre: Samsung Galaxy S Plus / Google Nexus S / Optimus Black P970 / Optimus 2X P990.
    In opinia voastra, am facut cea mai buna alegere?
    Da... galaxy s+ se misca si repede, are hardware ok pt jocurile 3d si are si un design simplist, placut. Acelasi telefon vreau sa mi-l cumpar si eu

  6. #126 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Am nevoie de ajutor: As vrea un joc in care sa poti sa iti faci upgrade-uri cu bani/ lucruri pe care le aduni. Ceva in genul Froggy Jump sau Lane Splitter. Pe iOS stiu un joc care se numeste Nuts si esti cu o veverita care aduna alune. Poate sa fie free sau paid.
    Astept sugestiile voastre.

  7. #127 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Ma alatur si eu clubului cu o tableta Evolio Neura de 10 inch

  8. #128 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Se ne spui si noua cum se comporta tableta (as fii si eu interesat).

  9. #129 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    O am de 4 zile si personal sunt multumit (poate pentru ca nu am nici asteptari prea mari de la ea). In jocuri merge super... fara pic de lag. Singurul "dezavantaj" e ca ruleaza Android 2.2 Froyo dar luna asta trebuie sa apara upgrade la 4.0 ICS.

  10. #130 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  11. #131 SP
    Junior Member wwewwf96's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    Am nevoie de ajutor: As vrea un joc in care sa poti sa iti faci upgrade-uri cu bani/ lucruri pe care le aduni. Ceva in genul Froggy Jump sau Lane Splitter. Pe iOS stiu un joc care se numeste Nuts si esti cu o veverita care aduna alune. Poate sa fie free sau paid.
    Astept sugestiile voastre.
    Blood & Glory

  12. #132 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Google a decis sa inlocuiasca browser-ul web instalat in smartphone-urile cu Android cu o versiune Chrome

    Noua versiune Chrome pentru telefoane este mai rapida si permite deschiderea unui numar nelimitat de pagini in acelasi timp. De asemenea, bookmark-urile salvate pe versiunea Chrome pentru desktop vor fi disponibile automat si in browserul Chrome de pe orice smartphone, tableta sau laptop. Utilizatorii vor putea sa vizualizeze pe telefoanele mobile ultimele pagini web deschise pe versiunea Chrome pentru desktop.

    Google sustine ca noua versiune este mai rapida decat orice alt browser deoarece incorporeaza o tehnologie ce anticipeaza pagina pe care utilizatorul va da click, astfel incat o poate incarca in prealabil. Din pacate, Chrome va functiona doar in cazul smartphone-urilor ce au instalata versiunea Ice Cream Sandwich sau Android 4.0. La inceput, versiunea va fi disponibila doar pentru telefoanele ce ruleaza Android, urmand ca apoi sa existe versiuni speciale pentru toate sistemele de operare, inclusive Apple iOS.


  13. #133 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Care este neverlocked la telefoanele cu Android? Vreau sa cumpar un Samsung Note si sa il folosesc si in Romania, dar si pe o retea din strainatate si nu stiu la ce anume sa fiu atent sau ce trebuie sa caut.

  14. #134 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Samsung Note? Ala numai telefon nu se poate numi ...

  15. #135 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ma rog, nu asta conteaza, vroiam sa stiu ce sa cumpar ca sa pot folosi si in strainatate.

  16. #136 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Sa fac update la Android 4.0 sau sa raman la 2.3 ? Are cineva 4.0, cum merge?

  17. #137 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Ce telefon ai? Conteaza destul de mult...

  18. #138 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si eu vreau sa fac un update de soft pentru ca am 2.36 instalat. Unde pot vedea care e ultimul soft disponibil?

    LE: Am un Galaxy Note

  19. #139 SP
    Member PumaS's Avatar
    Eu am facut update de la 2.3.3-2.3.6 pe un Galaxy s2 iar acum bateria tine mai mult si merge si mao smooth

  20. #140 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Eu am o tableta, CPU de 1GHz si 512MB RAM ( daca e important). 4.0 e compatibil, apare pe site-ul oficial.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 25 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 5 By nelutzzu in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 4277 Last Post: 29-04-2024, 09:55
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul de narghilea By Uziwood in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 25-10-2015, 20:11
  5. Clubul F.C. Steaua By octav in forum Health, Food & Sports
    Replies: 366 Last Post: 21-10-2011, 00:19

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts