Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 97

Thread: Apple dezvaluie noul iPhone 6 si iPhone 6 Plus

  1. #61 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dant3: Eu acum chiar sunt fan declarat Apple... n-am timp sa ascult pareri de genul "welcome to 2012". Pe cele pertinente le iau de fiecare data in calcul, no worries. Poti sa ma certi cu Apple, i don't mind. Spre deosebire de altii eu ma joc zilnic cu ambele tabere (ba chiar 3 daca luam si Microsoft in calcul)... si m-am saturat de afirmatii aberante si chestii de genul "userii Apple sunt niste prosti, plini de bani si care nu pot gandi singuri fara ajutorul meu".

    In mod normal sunt doar niste device-uri... ar trebui sa nu punem atata "patos" la asa ceva, insa tocmai haterii te aduc la pragul in care zici "frack it, decat sa fac parte din tabara unuia care gandeste atat de low, mai bine ma consider fanboy Apple si gata". E mai curat si mai cinstit (cum zicea si tudyniuz). So, here i am, a fanboy Apple!

    Nu stiu daca ai observat, dar majoritatea celor care au postat ciudatenii (ca altfel nici nu stiu cum sa le spun), nici macar n-au citit articolul/postul initial. Asta denota ca oricum postau contra, indiferent de ce scriam sau daca argumentam in 2-3 randuri sau 200-300 de randuri. Pentru ca deh, la unii nu conteaza cifre, statistici, evaluari, testele, real life usage-ul, parerile utilizatorilor, etc.. Nope, conteaza doar ca Apple sucks si Google (sau introduceti orice alta firma aici) rulez! Acela nici macar nu e un fanboy Google, ci e un hater Apple.

    So, e motivul pt. care am ales sa ma despart de tabara Android (nu fizic, glumeam... voi pastra si voi folosi in continuare device-urile cu Android pe care le detin), si sa ma alatur unora care nu au ochelari de cal si nu pierd atata timp injurand ce-a mai scos cealalta tabara. Cred ca am incercat sa scriu cat se poate de structurat, pro si contra, sa argumentez fiecare lucru in parte, pentru ca oricum a fost degeaba. Si cand vei face lucrul asta si tu, iti garantez ca la un moment dat ti se va pune pata vazand atata ignoranta si lipsa de interes in ceea ce "construiesc" ceilalti.

    Si in final chiar nu inteleg de ce imi dai a nu stiu cata oara acelasi sfat. Ce-ar trebui sa fac, sa accept ca voi fi un prost daca imi voi lua un device Apple? Sau sa spun "bravos mai, de-abia am ajuns si noi la nivelul vostru din 2012"? Stiind ca nu e asa, imi pare rau, dar nu voi accepta... Iar treaba asta n-are nici cea mai mica legatura cu faptul ca sunt admin. N-a primit nimeni ban pt. asta, n-a fost nimeni sanctionat... si nici nu va fi.

    Prin urmare, maine dimineata la ora 8:00, voi avea preorder facut la modelul de 4.7", 64GB, Space Grey. Amen!

    P.S. Si nu, nu dau niciun ban pe el! Beat that, Android fanboys!

  2. #62 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Dant3 din postul de mai sus inteleg ca tu esti asa baiat bun si nu vrei sa te certi cu nimeni si dai asa sfaturi unora si altora, insa ceea ce nu iei tu in considerare este ca nimeni nu ti-a cerut parerea si uneori poate fi interpretat foarte malitios acest lucru, mai ales ca postezi asa offtopic ... pe un thread care deja starneste atat de multe "controverse" pentru nimic, doar niste obiecte/tehnologii care oricum intr-o perioada foarte scurta de timp vor fi considerate perimate. (mea culpa daca altul a fost mesajul si sunt eu prea prost sa-l inteleg).

    Pentru cei care au postat fara "auto-cenzura" o simpla rugaminte incercati sa fiti pragmatici, faceti un pas inapoi si ganditi inainte sa postati pentru a depasiti sentimentul de "dragostea" pentru un obiect sau pentru o companie si aratand mai mult respect aproapelui (in cazul de fata colegul forumist) pentru ca la sfarsitul zilei Dant3 are dreptate CG are nevoie de comunitate si comunitatea are nevoie de CG sau mai pe romaneste si mai grobian "sa nu ne cacam unde mancam".

  3. #63 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu dau sfaturi doar imi spun parerea, mi-am cerut scuze pt offtopic. Poate nu ai urmărit discuțiile din ultima vreme, nu numai de pe acest topic.

    Sunt bun cand nu sunt luat peste picior, in rest sunt un păcătos, nu întorc obrazul când sunt pocnit.

    PS: altul a fost mesajul si cu siguranță nu esti prost. Păcat de atitudine, am observat ironia din postarea ta.

  4. #64 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Despre noul iPhone mai discutam si noi?
    Am asteptat sa se faca 12:09 la nemti si degeaba, nu poate fi precomandat... inca...

  5. #65 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Nu a fost ironie - a fost doar o observatie, atitudinea pozitiva de cele mai multe ori este luata in "deradere" mai ales ca am sesizat ca si tu incerci sa introduci glumite, apoi sa fii serios ... e un pic derizoriu, pentru cineva care vrea sa te "atace" este foarte usor sa o faca (chiar si involuntar ).

    La general eu zic sa ramanem la subiectul threadului si sa continuam civilizat conversatia (fie ea inversunata sau aprinsa) insa in limitele bunului simt, sincer mie imi pare rau ca se ajunge foarte usor la insulte si flame cand vorbim despre niste nimicuri de genul -> telefon mobil. Al meu e mai mare ca al tau, al meu e mai albastru sau mai mirobolant ... doar un utilizator frustrat/nesigur si care nu si-a cumparat telefonul din dotare printr-un raport corect calitate/pret/functionalitate/posibilitati materiale poate sa pice in astfel de capcane.

    Sunt convins ca toti cei angrenati pana acum in discutie au motive excelente pentru a isi justifica alegerea facuta, insa important este ca fiecare e liber sa-si cumpere ce vrea (si eu unul ma bucur ca traim in aceasta lume diversificata).

    Cat despre iphone 6/6+ pentru mine este o mare dezamagire ... o foarte mare dezamagire.

    1. pretul este exorbitant (primul telefon de 1012 euro in Franta / 999 euro in Germania / 789 lire in UK referindu-ma evident la varianta high end... e doar un indicator al tupeului - Apple isi trateaza utilizatorii ca pe niste simplii muritori cu care ei impart "ambrozia" )
    2. design-ul nu este unul pe placul meu: camera iesita in afara / dungile gen "plastic ieftin" de pe spate puteau fi mascate cumva, iar marimea este una pe care eu unul nu o agreez, 3 elemente de design care sunt (pentru mine) show stopper.
    3. din pacate voi trebui sa "stick with Apple" datorita multitudinii de software-uri si servicii pe care le-am cumparat de al ei, din fericire inca pot sa-mi aleg un alt model (5s) care desi este mai putin performant imi ofera continuitate si traiesc cu speranta ca la anul voi primi un upgrade care sa ma satisfaca.

    Puncte pozitive eu nu am primit de la Apple ... din pacate - key-featurile prezentate ma lasa rece (... am discutat cu multe persoane in ultima vreme si cam toti au spus aceelasi lucru, unde este inovatia ?!? )

    Sunt curios (in afara de monky) cati vor cumpara unul dintre cele 2 noi iphone-uri? Ce model va tenteaza ? De ce ?

  6. #66 SP
    Member Privatul's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    P.P.S. Asta cu QHD si 4K pe telefoane la fel, mi se pare o alta aberatie. Si cel mai distractiv e ca vine de la oameni care inca folosesc TV-uri si monitoare cu diagonale imense, dar cu maxim FullHD (1080p). E o logica tipica androizilor: de ce sa nu consumam resurse aiurea (baterie, cpu/gpu usage/ram)? Nu-i nimic, poate acum ca tot trece si Android la 64bits si poate pune mai mult de 4GB RAM... poate in sfarsit un Android cu procesor la 3Ghz, cu 8 core-uri si 8GB RAM se va misca la fel de bine ca un iPhone (depasit tehnologic desigur) cu 2 amarate de core-uri la 1.2-1.4Ghz si 1GB RAM! Inainte se plangea lumea de Microsoft cu Windows care cere din ce in ce mai multe resurse aiurea. Acum ca face Google asta, se cheama avans tehnologic. LOL!
    Zic totusi sa avem habar de ce vorbim ca sa fie o discutie constructiva. Imi incarc telefonul doar wireless de aproximativ 8 luni si am battery wear 0%. Deci falsa treaba asta. Sunt telefoane cu sistem de operare android care sunt construite pe 64 bits deci si afirmatia asta e falsa. Nu am nevoie de card pentru ca google drive e mai ieftin si mai safe decat icloud. Am telefonul de cand s-a lansat si nu s-a cojit nimic la el si mai am cunostiinte cu nexus 5 care n-au nicio problema deci iar o afirmatie falsa. Si daca tot vreau sa iau un telefon sa am cel mai rapid SO o sa iau fara nicio discutie Lumia cu windows.

    Deci recapitulam? Cel mai rapid sistem de operare-windows
    Cel mai customizabil-Android
    Cel mai sigur-Bb

  7. #67 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Sariti pe pre-order.
    Attached Images Attached Images jale.jpg

  8. #68 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Sunt telefoane cu sistem de operare android care sunt construite pe 64 bits deci si afirmatia asta e falsa.
    Atata timp cat nu exista niciun sistem de operare Android pe 64bits (inca), telefoanele acelea sunt degeaba pe 64bits. Si parca spuneai ca aveai in 2012 tehnologie pe Android care pe Apple deabia acum apare. Pai cum asa? Apple are OS pe 64bits de un an si Android are zero? Acum ce pot sa mai zic, decat sa raspund in acelasi stil: "Welcome to 2013 Google".
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Nu am nevoie de card pentru ca google drive e mai ieftin si mai safe decat icloud.
    Vezi, exact genul aceste de ipocrizie nu-l mai suport la fanii Google. Cand ai vorbit despre iPhone ai batut apropos-uri ca e de varza si ne-ai transmis ironic sa asteptam urmatorul iPhone 6S ca poate se introduce si card. Dupa care ti-ai dat seama ca de fapt nici telefonul tau cu Android nu are card, si ai introdus faza cu "eu am google drive". Pentru informatia ta, exista Google Drive si pe iOS, asa cum exista si iCloud. In timp ce pe Android nu exista decat Google Drive. Acum cine ofera mai multe optiuni?
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Am telefonul de cand s-a lansat si nu s-a cojit nimic la el si mai am cunostiinte cu nexus 5 care n-au nicio problema deci iar o afirmatie falsa. Si daca tot vreau sa iau un telefon sa am cel mai rapid SO o sa iau fara nicio discutie Lumia cu windows.
    Eu vorbeam de Nexus 4 (odata ce am spus ca se cojeste sticla - sau stratul exterior cu care e tratata). La Nexus 5 ce sa se mai cojeasca pe spate, ca e plastic ordinar (bine, la cat costa e si normal). Btw, eu n-am nimic impotriva celor care agreeaza plasticul - fiecare cu placerea sa. Eu unul insa nu mai suport sa vad atata plasticaraie pe device-uri care costa o caruta de bani.
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Deci recapitulam? Cel mai rapid sistem de operare-windows
    Cel mai customizabil-Android
    Cel mai sigur-Bb
    Asta cu "cel mai rapid sistem de operare-windows phone" de unde ai scos-o? Tu ai vazut ce rezultate da in benchmark-uri, in testele de browser? Cat de slab e optimizat pentru 3D incat multi developeri pur si simplu renunta in a mai scoate jocuri pe Windows Phone si cer celor de la Microsoft sa rezolve odata pt. totdeauna SDK-ul acela varza?

    Cel mai customizabil... sunt de acord ca e Androidul. Iar cu siguranta BB-ului, avand in vedere ca BB is almost dead, but it's safe? Nu comentez.

    Ai uitat sa introduci in "top" si cel mai fiabil OS: iOS.
    Cel mai fluent/rapid OS: iOS.
    Cel mai usor de folosit OS: iOS.
    Cel mai putin fragmentat OS: iOS.
    Cel mai optimizat OS pt. mobile: iOS.
    Cele mai bune aplicatii si jocuri de mobil sunt pe... iOS.

    Si lista ar putea continua... dar n-are rost.

    ---------- Post added 12-09-2014 at 08:14 ----------

    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    1. pretul este exorbitant (primul telefon de 1012 euro in Franta / 999 euro in Germania / 789 lire in UK referindu-ma evident la varianta high end... e doar un indicator al tupeului - Apple isi trateaza utilizatorii ca pe niste simplii muritori cu care ei impart "ambrozia" )
    Nu te supara Darkie, dar ce indicator de tupeu e asta cand ofera o varianta cu 128GB, pe care multi si-o doreau? Nu te obliga nimeni sa cumperi cu 128GB, poti la fel de linistit sa iei de 16 sau 64GB. Daca asta e tupeu, pai atunci cei care scot telefoanele din platina, aur cu pietre swarovski si alte alea ce mai sunt? Ei iti ofera o gama foarte variata de modele... tu alegi pe care ti-o doresti si pe care ti-o permiti.

    Cateodata suntem si noi (adica unii dintre noi), culmea culmilor. Apple e singurul producator care ofera telefon cu 128GB integrati... si nu e inovatie, este tupeu. Anul trecut la aceiasi bani cu care acum poti sa-ti iei un 128GB, iti luai de 64... ce-i rau in asta? La fel si varianta de 32GB, anul asta iti iei de 64GB, in aceeasi bani.

    Also, nu inteleg cum de te uiti tu la un phablet... Eu i-am zis pass chiar si cu rezolutia marita si OIS-ul integrat.

  9. #69 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu vreau iPhone 6, de 64GB. Chiar astept sa vad daca la abonamentul pe care-l am acum la vodafone (poate chiar ceva extra la optiuni si mai putin sau egal cu ce am acum, ca bani) reusesc sa-l scot la 2k ron. Ar fi ok pentru un telefon ce-l voi tine cel putin 2 ani.

    Desi parca mai degraba as mai strange inca o luna bani si mi l-as lua de nou de la Altex (sau orice alt magazin), numai sa nu mai fiu nevoit sa interactionez cu ratatii aia de la service Regenersis (service-ul Vodafone), in caz de vreo problema.

    Oricum, pana in februarie/martie mai e ceva. Dar sper sa apuc sa pun mana la cineva pe iPhoine 6, sa ma conving 100% ca merita (desi in mod clar, diferenta dintre 4S si 6 o sa fie enorma).

  10. #70 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Din cate imi aduc eu aminte flagship-ul iphone 5s a costat "doar" 899 EU - nu s-a depasit bariera de 1000 niciodata pana acum.

    Hai sa iti explic de ce e nesimtire (si ma refer aici la ce consider eu ca e cel mai scump lucru la acest telefon - si anume memoria de stocare)
    Sa platesc in 2014 - pe 128 GB de memorie 200 EU mi se pare aberant, mai ales ca nu este o memorie super high end.

    799 pentru modelul cu 16 GB
    pentru 100 EU iti aduce 48 GB in plus
    pentru 200 EU iti aduce 112 GB in plus
    => cei care cumpara modelul de 64 GB sunt un pic tzepiti de sistem pentru ca, daca am fi corecti cei 100 EU platiti in plus are trebui sa le aduca 56 GB (=> modelul ar trebui sa aibe 72 GB pentru a fi "echitabil" si corect)

    Evident un fanboy face calculele asa:

    64 GB = costa 899
    128 GB costa 999
    => 64 GB costa 100 EU
    (deci din costul telefonului de 999 / 200 EU este doar costul memoriei - restul de 799 fiind costul telefonului)

    iar modelul cu 799 are 16 GB free

    Insa pe planeta asta nimic nu e free, mai ales cand vorbim de produse premium.

  11. #71 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Atata timp cat nu exista niciun sistem de operare Android pe 64bits (inca), telefoanele acelea sunt degeaba pe 64bits. Si parca spuneai ca aveai in 2012 tehnologie pe Android care pe Apple deabia acum apare. Pai cum asa? Apple are OS pe 64bits de un an si Android are zero? Acum ce pot sa mai zic, decat sa raspund in acelasi stil: "Welcome to 2013 Google".
    Sa fim seriosi, avantajele sistemului pe 64bits a fost fix pix, nu a adus niciun plus concret de viteza sau putere in plus. Majoritatea aplicatiilor de pe 5s, iar cand spun majoritate ma refer la 95%, ruleaza in 32bits.

    Eu vorbeam de Nexus 4 (odata ce am spus ca se cojeste sticla - sau stratul exterior cu care e tratata). La Nexus 5 ce sa se mai cojeasca pe spate, ca e plastic ordinar (bine, la cat costa e si normal). Btw, eu n-am nimic impotriva celor care agreeaza plasticul - fiecare cu placerea sa. Eu unul insa nu mai suport sa vad atata plasticaraie pe device-uri care costa o caruta de bani.
    Sa inteleg ca husele pe care ziceai ca le pui tu pe telefon sunt plastice scumpe?

    Asta cu "cel mai rapid sistem de operare-windows phone" de unde ai scos-o? Tu ai vazut ce rezultate da in benchmark-uri, in testele de browser? Cat de slab e optimizat pentru 3D incat multi developeri pur si simplu renunta in a mai scoate jocuri pe Windows Phone si cer celor de la Microsoft sa rezolve odata pt. totdeauna SDK-ul acela varza?
    E vorba mai mult de experienta pe care o ai ca utilizator cu telefonul. Se simte mult mai snappy un Windows fata de iOS si Android. Degeaba te iei de testele de browser, acolo e probabil singura diferenta intre cele doua. Si sa nu uitam, mai mult ca sigur vorbim doar de cateva milisecunde.

    Ai uitat sa introduci in "top" si cel mai fiabil OS: iOS.
    La cate probleme si figuri mi-a facut mie iOS in ultimul an, ma indoiesc ca e cel mai fiabil. Din partea mea Android a fost mult mai ok.

    Cel mai fluent/rapid OS: iOS.
    Again, Windows e mai snappy la utilizarea de zi cu zi.
    Cel mai usor de folosit OS: iOS.
    A fost pana acum cateva generatii. Ti-as sugera sa dai telefonul unei persoane mai varstnice sa vezi cum se descurca cu Android versus iOS. Eu am facut testul asta si Android pare mai usor de folosit. Nu poti spune tu care e mai usor de folosit, tu le cunosti pe amandoua si nu esti obiectiv.
    Cel mai putin fragmentat OS: iOS.
    Corect, dar cu noile rezolutii se poate sa se schimbe treaba. In momentul asta insa ai dreptate.
    Cel mai optimizat OS pt. mobile: iOS.
    Corect.
    Cele mai bune aplicatii si jocuri de mobil sunt pe... iOS.
    Corect.

    Eu zic totusi asa, in ultimul an am avut 7 telefoane. Unele le-am tinut doar o saptamana, altele cateva luni. Am avut si Windows, si iOS si Android. Diferentele? Minime! Sa fim seriosi, ce am facut eu a fost nitpicking la fiecare model, indiferent de platforma. Are fiecare problemele lui insa in final la o utilizare de zi cu zi sunt diferente mici. Asadar ramane doar ca fiecare sa faca alegerea potrivita pentru el. Eu zic totusi sa mai incercati telefoanele de pe piata si sa fiti deschisi la alte variante decat cele pe care le sustineti sau cu care v-ati obisnuit.

    Pentru fanii Android: Voi chiar credeti ca toate sutele de milioane de iPhone-uri vandute pana acum au fost cumparate de tampiti? Chiar credeti ca toti oamenii aia sunt nebuni ca mereu cumpara Apple? Uitati-va si voi ce ecosistem are Apple, cum mai nou te lasa sa preiei apeluri de pe telefon direct pe calculator. How cool is that?

    Pentru fanii Apple: Valabil acelasi lucru: Chiar credeti ca majoritatea (Android are cota mai mare pe piata) e nebuna? S-au vandut aproape la fel de multe Galaxy S precum iPhone, chiar credeti ca aia sunt toti tampiti sau ca isi cumpara telefoanele doar datorita marketingului? Incercati si voi un Android cu mintea deschisa. Ori va place, ori nu, dar nu mai fiti inchisi la minte.

    Eu unul voi avea la un moment dat un i6. Sunt convins de asta. Pe langa faptul ca e un gadget nou si vreau si eu sa il incerc, mi-e dor de iMovie iar acel 240fps e awesome. Pacat ca nu avem 4k.

  12. #72 SP
    Admin MonkY's Avatar
    rodarkone: Nu stiu ce intelegi tu prin "flagship". Pentru mine atat iPhone 6 cat si iPhone 6 Plus sunt flagship-uri, doar ca pentru target diferit. Tu te uiti la phablet, eu ma uit la cel de 4.7", care costa fix cat a costat 5S-ul de anul trecut, dar cu spatiu dublu la acelasi pret (nu mai vorbim de diagonala mai mare sau alte minunatii). Deci perfect pt. mine (pacat ca n-am OIS, dar asta e). Daca tu vrei phablet si vrei 128GB... well... platesti nene. Asa am vrut si eu iPad Air cu 128GB si am platit de mi-au sarit capacele. A meritat fiecare cent.

    Cat despre memoriile folosite, tocmai, ca nu sunt niste jeg-uri de memorii, si de obicei Apple foloseste cele mai scumpe si mai fiabile memorii nand flash de pe piata (si care sa si poata fi produse en-gros). Presupun ca ai auzit de Hynx.

    Referitor la "sa platesc in 2014..." n-ai auzit ce spune lumea pe-aici? Ca Apple e in 2012... deci platesti ca in 2012

    In alta ordine de idei, au dat drumul la preorder pe .de.

    ---------- Post added 12-09-2014 at 11:35 ----------

    P.S. Estimarile de livrare sunt ca naiba, nu prea au legatura cu data de 19 Septembrie. De exp. la iPhone 6 de 64GB estimarea este 8 Octombrie - 15 Octombrie, pe cand cea de iPhone 6 de 128GB este 26 Septembrie - 1 Octombrie. Acum face comanda si la 6 Plus... sa vedem

    ---------- Post added 12-09-2014 at 11:39 ----------

    Mda, cel de 5.5" de 128GB deja nu mai e "pe stoc".... Asta asa, ca tot zicea darkie si ceilalti ca e prea scump...

  13. #73 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La mine apare pe 20 la mediamarkt. Iti fac rezervare daca vrei.

  14. #74 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar

    Apple dezvaluie noul iPhone 6 si iPhone 6 Plus

    Eu daca mai aud o data ca iOS e cel mai simplu de utilizat, imi crap 5s-ul. E absolut cel mai neintuitiv soft, unde pentru a opri netul(3g) trebuie sa intri in 84 de meniuri. Ca sa ii scoti si sound si vibratii si sa il faci silent total, la fel. Deci ce naiba e usor? Ca ai un "desktop" full de icons?!

    Este doar rapid si, relativ, stabil. MonkY, sa stii ca si pe iPhone mi s-a blocat ecranul cand am fost sunat

  15. #75 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudyniuz: ca sa fie moka, trebuie sa-l iau de la un client... Merci, astept!

    x2z: Ca sa opresti netul, nu trebuie sa intri in 84 de meniuri, ci doar sa faci swipe up, si ai buton de 3G. Habar n-am daca e din jailbreak sau nu, eu asa am avut si pe 3GS (dar era swipe down)... Iar ca sa opresti sunetul si toate cele, n-ai buton fizic de Silent? Sau dai volume down... sau swipe up si Mute?

  16. #76 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar

    Apple dezvaluie noul iPhone 6 si iPhone 6 Plus

    Nu nu ai niciun buton fara jailbreak nici partea cu mute nu functioneaza. daca folosesti telefonul cu ring&vibrate switchul va comuta pe vibratii nu pe mute total.

    Ps: doar ce si-a luat un restart 5s ca nu mai vroia sa sune pe nimeni

  17. #77 SP
    Member denists66's Avatar
    It's super, super good
    For the first time ever
    We did it again




  18. #78 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si iata ca deja a inceput Samsung "mistocareala":



    Daca eram in locul celor de la Apple, in secunda doi renuntam la a mai comanda/fabrica toate componentele fabricate de Samsung pentru un iPhone.

  19. #79 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    N-o sa renunte la nimic, insa probabil ca vor avea un proces.

  20. #80 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Intr-adevar, lumea si-a dat seama ce varza e noul iPhone 6, prin urmare preorderul de data aceasta nu a fost decat de 2 ori mai mare decat la iPhone 5, cand recordul a fost de 2 milioane de unitati precomandate in prima zi. 4 milioane in prima zi de precomenzi... o fi bine, o fi rau?

    Apple Confirms Record-Breaking Four Million First Day Pre-Orders for the iPhone 6 and 6 Plus - Mac Rumors

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 98 Last Post: 08-04-2015, 12:29
  2. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  3. Apple iPhone 4 anuntat By naz in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 07-06-2010, 20:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts