Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 18 of 155 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 118 ... LastLast
Results 341 to 360 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #341 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Sunteti cativa pe forumul asta carora asa va place sa exagerati si sa incercati sa inoculati parerile voastre altora cum rar vezi...
    Daca tie ti se pare ca aparitia unei noi console dupa nici 3 ani de la precedenta e o exagerare, atunci da, am exagerat. Partea cu "inocularea" n-am inteles-o, sorry.

  2. #342 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Dar dacă apare anul viitor în toamnă ar fi mai ok? După 4 ani parcă e mai mică durerea

  3. #343 SP
    Member seven1994's Avatar
    Se știe o data aproximativa,sau ca it's real?Măcar sa știu când sa pun banii la ciorapi

  4. #344 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    Dar daca developerii nu mai primesc grosul din console, la ritmul in care se pirateaza pe PC, nu va mai fi rentabil sa scoata nimeni jocuri complexe si scumpe. Nu cred ca e posibil ca gamingul pe console sa dispara.
    Pirateria pe PC si-a luat o sageata in genunchi de cand a aparut Denuvo, sunt foarte multe jocuri aparute din 2015 care nu au fost sparte...si la cum tot imbunatatesc acest sistem anti-tampering, nu cred ca vor reusi sa-l sparga.

  5. #345 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Dar dacă apare anul viitor în toamnă ar fi mai ok? După 4 ani parcă e mai mică durerea
    Daca tot e o certitudine, dimpotriva. Ar fi mai bine sa apara cat mai repede, ca la anul in toamna sa fie deja la pret redus.

  6. #346 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Arhitectura de PC=upgrade.Ura si la gara...

  7. #347 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    jocurile noi/care vor aparea au cerinte mai mari,nu cred ca ii convine nimanui sa joace multe titluri 30 fps,sub-hd...vor fi inferioare Pc-ului ...mi se pare o ipocrizie ca unii isi iau telefoane anual,dar nu pot lua o consola la 4 ani,nu cre ca se mai poate sa dai 400 dolari si sa te tina 7 ani...

    hardware-ul nu a fost deloc deosebit nici cand au fost lansate,nu poti sa vrei jocuri noi cu hardwareul ala,vor rula/arata prost.....asa am putea facea jocuri in continuare pe xbox 360,sau gameboy?de ce ne trebuie console noi....sa faca un uncharted pe ps1...

  8. #348 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Daca zvonurile astea sunt adevarate si va aparea PS4k, eu vad o schimbare in felul in care se va juca pe console, si anume cred ca din 2 in 2 ani va aparea o varianta noua, nu va mai exista PS5, se va renunta si la acel 4 din denumire, va fi doar Playstation si vei sti care editie e dupa anul in care a fost lansat. Jocurile care vor iesi pentru consola vor fi scalabile pe parte de grafica automat, si vor suporta generatia curenta cu setari grafice maxime si inca maxim 2 generatii precedente cu setari grafice reduse in functie de generatie. Pretul de lansare pentru varianta noua va fi 400$-500$ si generatia precedenta va fi pastrata la vanzare dar pretul va scadea cu 100$. Daca pare cunoscut ce am scris aici e pentru ca asta e modelul Apple pentru device-uri si pare ca functioneaza. Avand in vedere piata de console curenta si evolutia tehnologica, de exemplu Nvidia 1070 bate Titan x de anul trecut la 350$ cred ca e un model care ar functiona si in timp ar deveni o obisnuinta. Mie personal nu imi convine, am PS4 doar de 3 saptamani, PS3-ul il am de 5 ani, nu as schimba console la 2 ani, dar daca ne uitam la jocurile de final de generatie de pe PS3 parca Sony imi facea in ciuda ca mai trage sa tina in viata consola aia si nu scoate PS4, iar migrarea catre arhitectura x86 cam cere actualizare HW.

  9. #349 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai daca tot vor sa scoata din 2 in 2 ani, atunci sa o faca nene modulara sau sa-ti permita sa faci upgrade in mod oficial (platesti doar o diferenta, nu full price). Si asta doar cu conditia sa fie backward compatible... ca altfel e de rau.

  10. #350 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    daca ps4.5 iese la anul, asta inseamna un ciclu de 4 ani, nici 2 dar nici 7, e ok asa.

  11. #351 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca anunta la E3 ca lanseaza anul viitor consola noua, mai vand ei PS4 din cuc. Daca tot o anunta ar trebui sa spuna, de luna viitoare poftiti la carne proaspata, ceilalti roadeti osul!

    @MonkY nu mai au scuza pt backward, acum toate sunt pc-uri, deci...

  12. #352 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    @MonkY nu mai au scuza pt backward, acum toate sunt pc-uri, deci...
    Sincer... la $ony e posibil orice. Inclusv sa faca streaming la jocurile de PS4, sa mai vanda un serviciu cu abonament lunar

  13. #353 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Sunt nevoiti sa scoata 4,5. Actuala nu poate sustine VR-ul. Culmea e ca toti stiti asta dar continuati sa explicati, in diverse feluri, cat de nepotrivita e miscarea lui Sony!

  14. #354 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Sunt nevoiti sa scoata 4,5. Actuala nu poate sustine VR-ul. Culmea e ca toti stiti asta dar continuati sa explicati, in diverse feluri, cat de nepotrivita e miscarea lui Sony!
    VR e una, performanta mai buna a jocurilor fara VR e alta.

  15. #355 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu e doar VR-ul cryyo. Daca era doar asta, atunci ar fi scos VR-ul cu acel "accelerator box" pe care il avea initial. Este strict legat de costuri... AMD nu-si mai permite sa fabrice tehnologii atat de vechi in cantitate atat de mare (nu e profitabil). Practic scoate de 2-3x mai multe procesoare din acelasi wafer... si ma indoiesc ca Sony (si Microsoft e in aceeasi oala) isi permite sa plateasca la fel de mult ca acum 3 ani... cand cu mai putini bani pot primi ceva de x ori mai performant, fiabilitate mai mare, consum mai redus, etc... In mod normal in timp ar trebui sa scada costurile de productie, dar sa tinem cont de faptul ca AMD nu are fab-uri nelimitate (ba chiar sunt nevoiti ca atunci cand trec la serie noua sa inchida pe cele vechi - pentru ca de multe ori costa mai mult retehnologizarea/upgrade-ul decat punerea in functiune a unora noi).

    Ca sa fiu mai explicit, e ca si cand ar veni acum Apple si ar cere celor de la Foxcon, Samsung si TSMC sa le mai produca vreo 50 de milioane de iPhone 4-uri. Deja linia de productie e axata pe cu totul altceva... i-ar costa mai mult productia decat acum x ani cand "atat se putea".

  16. #356 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sincer... la $ony e posibil orice. Inclusv sa faca streaming la jocurile de PS4, sa mai vanda un serviciu cu abonament lunar
    Eh, de data asta nu ai dreptate sau ai inteles altceva, generatia urmatoare de console, PS5, XboxDoi nu o sa mai aiba probleme. Asta cu Sony samd e un "rautacism" marca Hagi Stii foarte bine ca acum alta e problema, eh, nu mai conteaza. Ne descurcam noi, stii cum e romanul, cand nu are bani mai schimba 100€

    PS: Prostia aia cu PS5 nu o cred, apare sigur, peste 2-3 ani

  17. #357 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu oricum ma tem ca toti se indreapta spre streaming... Stiu ca altii au esuat (pe partea de game streaming - pentru ca pe video streaming se poate spune ca aproape a omorat televiziunea)... dar probabil s-a intamplat si pentru ca au fost cu mult "inaintea timpului lor". Eu urasc maxim ideea asta, dar nu cred ca vom prea mult de ales. Incet incet o sa fim asaltati de fibre optice (tocmai ce se monteaza cea mai mare conexiune de fibra optica transatlantica EVER - partea funny este ca se numeste "MAREA", si va fi realizata de Microsoft si Facebook)... avem provideri care ofera deja conexiuni peste gigabit (un 4K avand nevoie de "doar" vreo 100mbps)... Ca vor fi 5 ani, ca vor fi 10... din pacate cam acesta va fi viitorul. Si o sa fim mai toti dependenti de o conexiune la internet, mai rau ca de apa...

    Multi vor spune "neah... raman la discurile clasice". Well, asta e clar, vom trage cat de mult se poate, pana ce atat consolele cat si PC-urile vor uita ce este aceea o unitate optica. Sa va reamintesc ca Apple deja nu prea mai stie ce este acela un CD? Si ca toti i-au prevazut caderea atunci cand a scos primul Mac fara unitate optica. Si iata-ne cativa ani mai tarziu... n-a murit nimeni, ba din contra, Apple Music, Google Music, Hulu, Netflix, Pandora & Co. sunt binemerci... chiar in crestere.

    Sony a incercat apele cu PlayStation Now, pentru ca "stie" ce va veni. Chiar daca e un serviciu nu prea atractiv acum (si costisitor pentru ce ofera), eu cred ca pentru ei este un beta-testing... isi pun la punct infrastructura pentru viitor (pentru momentul in care orice joc de PS4, PS4.5, PS5 vor putea fi oferite "live"). GeForce Now e un alt exemplu... Microsoft ne tot mai baga cate un teasing despre cloud-computing... Google, IBM & Co. mai arunca o idee despre quantum computing...

    Daca iei si pui toate chestiile astea cap la cap, parca nu are cum sa nu-ti sara in ochi unde vor duce toate acestea. Nu ma astept ca peste 10 ani sa ne introducem toti o mufa USB in cap si sa ne jucam direct... dar ma astept ca tot ceea ce vedem noi acum ca o consola, sa fie doar ceva componente suficient de mici incat sa incapa intr-o casca VR, conectata la internet. Nu vei avea nevoie de 8GB RAM sau alte alea... ci doar de conexiune ok la internet. Atata timp cat vei primi frumusel totul in 4K la 60FPS... nici nu stiu cat iti va pasa. Iar cei care vom cauta cu disperare discuri, vom fi deja "retro geeks"... Anyway, time will tell.

    P.S. Hmm, daca stau si ma gandesc, cred ca totusi MAREA nu este cea mai mare conexiune "ever", pt. ca are "doar" 160 Terabits/sec... dar cred ca este cea mai mare conexiune intre 2 continente.

  18. #358 SP
    Member Snake's Avatar
    @Monky nu uita ca 5G-ul bate la usa si din teste e ceva incredibil. Verizon a facut teste multi gigabit pe 5G si la cum arata rezultatele ai spune ca le-a dat mai bine decat pe cablu. Ei au declarat ca au ajuns la 10 gbps si pe un telefon in miscare au testat chiar si un feed de 17 surse video pentru VR, ceea ce cred ca e arhisuficient pentru orice. Nu stiu cum e insa cu latenta si cel mai probabil 5G vom vedea prin 2020 cu adevarat, asa ca mai avem de asteptat. Cartile tehnologiei acum incep sa se joace. Vom vedea daca Nintendo, Microsoft si Sony vor avea asii.

  19. #359 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Yo cand va ziceam ca viitoarele console vor fi streaming only, nici nu m-ati bagat in seama. 100% asta e viitoru. Asta si VR, ca ne place sau nu, VR-ul este viitoru si spre asta se indreapta toti.
    Asta e la fel de sigur ca si faptul ca toate masinile din "viitor" vor fi electrice si self driving.

  20. #360 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
    VR e una, performanta mai buna a jocurilor fara VR e alta.
    Atunci de ce nu am avut PS 2,5...3,5 ?!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 155 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 118 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts