Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 8 of 155 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 108 ... LastLast
Results 141 to 160 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #141 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Si cei care deja , au un PS4, ce or sa faca .Inclusiv eu , si nu am un an intreg de cand il am.

    Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
    Toate jocurile sunt obligate sa functioneze pe ambele console.
    Pe NEO vei putea sa beneficiezi de optiuni in plus ca rezolutie, fps, efecte grafice imbunatite etc.
    Jocurile vechi ar putea sa primeasca imbunatatiri prin patch-uri pentru noua consola. Asta presupun ca o sa fie la nivel de developer daca se vrea sau nu.

  2. #142 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Tot ce pot sa spun este , ORIBIL! Chiar sunt curios in ce maniera va face anuntul oficial , la E3? Pe langa VR? Si noi care vrem jocuri adevarate sa ramanem cu buza umflata?

    Este clar cea mai mare nesimtire daca cei cu noul PS4 vor beneficia de imbunatatiri in materie de jocuri.

    L.E: @Einherjar793AD cumva deja s-au trimis devkiturile la developeri care au si inceput deja sa lucreze la noile jocuri (gen FFVII, Horizon s.a)?

  3. #143 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Cel mai bine ar fi sa blocheze performanta in plus doar pentru VR si 4K. Daca jocurile vor rula diferit atunci Sony isi sapa groapa. Se pare ca atunci cand ai succes te prostesti.

  4. #144 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Presupun că așa o să fie de acum.
    Evoluții mai mici dar mai dese.
    Personal sunt mulțumit cu o perioadă de trei ani între ele.
    Singura nemulțumire este un program de upgrade cu care să ieși mai ieftin.

    ---------- Post added 19-04-2016 at 11:18 ----------

    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    L.E: @Einherjar793AD cumva deja s-au trimis devkiturile la developeri care au si inceput deja sa lucreze la noile jocuri (gen FFVII, Horizon s.a)?
    Nu știu nimic de asta. Se poate ca cei care aparțin de Sony să le aibă deja. Dar nu știu.

    Hei, măcar o să aibă alt design

  5. #145 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Clar vreau remaster la jocurile de PS4 pe PS4k.

  6. #146 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Oare ND au amanat Uncharted 4 pentru al putea rula pe noua consola la 60fps ?
    Din cate am inteles din articol jocul va fi acelasi din punct de vedere grafic, insa fps-ul si rezolutia va fi alta...

  7. #147 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Tot ce pot sa spun este , ORIBIL! Chiar sunt curios in ce maniera va face anuntul oficial , la E3?
    Deja au inceput sa faca anuntul prin toate zvonurile lansate. Usor usor lumea se va obisnui cu gandul ca va fi lansat un nou Playstation cu boost semnificativ de performanta si nu mai va mai fi asa socant anuntul oficial. Mai ales ca la E3-ul asta indiferent de ce fac Sony sau MS, ochii vor fi pe Nintendo

  8. #148 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Quote Originally Posted by blondutzu View Post
    Mai ales ca la E3-ul asta indiferent de ce fac Sony, Nintendo ii va eclipsa
    Wow , sper ca nu , am fost atat de eclipsat de Nintendo in ultimii ani..

  9. #149 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Florin85 View Post
    Si cei care deja , au un PS4, ce or sa faca .Inclusiv eu , si nu am un an intreg de cand il am.
    Pai cred ca faci aproximativ la fel ca si la telefoane, tablete & Co. Daca vrei il poti vinde pe cel vechi, mai pui niste bani si il iei pe cel nou. Daca nu, te poti juca linistit pe cel vechi in continuare. Nu e ca si cand nu vei mai avea jocuri sau va fi oprit vreun serviciu. Cine stie, poate Sony chiar va oferi vreo metoda de upgrade (desi personal ma indoiesc profund de asta).

    ---------- Post added 19-04-2016 at 11:40 ----------

    Upgrade-ul e bunicel, un 25% boost din ce vad eu (CPU 8 Jaguar Cores at 1.6 GHz -> 8 Jaguar Cores at 2.1 GHz, GPU AMD GCN, 18 CUs at 800 MHz -> Improved AMD GCN, 36 CUs at 911 MHz, Memory 8 GB GDDR5, 176 GB/s -> 8 GB GDDR5, 218 GB/s) dar nu cred ca e suficient pt. 4K gaming. Cred ca mai mult ii doare de VR si de cei 90FPS necesari...

  10. #150 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Wow , sper ca nu , am fost atat de eclipsat de Nintendo in ultimii ani..
    au dezamagit, de acord, insa vor reveni in forta

  11. #151 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Teoretic e win win, userii vechi nu sunt dati la o parte iar noul hardware costa tot 400$. Ma asteptam si eu la o frecventa mai mare la cpu si latime de banda la memorie, nu stiam ce planuri au cu gpu-ul. Hai cu E3 sa vedem despre ce e vorba.

  12. #152 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    urmeaza alte zeci de milioane de console vandute, poate si MS o sa faca o surpriza buna

  13. #153 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    4K gaming nu vom vedea prea curand pe vreo consola, poate doar indie-uri. Sper ca e de ajuns upgrade-ul pentru 60FPS @ 1080p, desi din ce vad ar fi o crestere de 50% ca performanta, nu stiu daca e de ajuns. GPU upgrade pentru grafica o idee mai draguta tot la 30 FPS? Meh. Pe langa asta, sigur nu vor putea fi patch-uite jocurile precedente. Ciudata decizie, mai bine asteptau pana in 2018 si lansau PS5 si evitau toata chestia asta. 5 ani dintr-o consola e mai mult decat de ajuns si nimeni nu s-ar fi simtit ripped off, cum am observat ca multi se simt pe forumuri, si pe buna dreptate daca abia si-au cumparat un PS4.

  14. #154 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Forumul ăsta se transformă în NeoGaf, avem surse credibile chiar printre noi.

  15. #155 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    uploadfromtaptalk1461058426717.jpg

  16. #156 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Destul de mare upgrade-ul la GPU, la CPU iar sunt multumit de putere, probabil se poate mari puterea printr-un upgrade...sincer sa fiu cred ca daca puneau 16gb de memorie era mai bine. Cred ca doar aici e cam nesemnificativ upgrade-ul, in rest pare o consola destul de puternica care poate duce linistit jocurile la 60fps si 1080p, fara a pierde din calitatea grafica. Fiind un posesor de tv 4K, chiar sunt curios ce ofera pe partea asta, ma astept totusi sa fie vorba doar de filme, pentru ca jocurile clar nu pot fi redate pe aceasta configuratie, poate doar jocurile indie...

  17. #157 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Daca o sa fie oficiala stirea asta, o sa vand consola si ma mut pe pc.

  18. #158 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Si dupa un an de sihastrie si abstinenta, revi ai grija sa nu treaca prea mult ca dupa iar apare alt model

  19. #159 SP
    Member chris diaz's Avatar
    "According to the report, as of October all new PS4 games will ship with a “base” mode for the existing PS4, and a “NEO” mode leveraging the upgrades increased power to provide higher and more stable frame rates and “higher visual fidelity” at 1080p. Developers can opt to offer 4K support and other upgrades, but it’s not required; frame rate increases or improvements are the only thing Sony insists on for NEO mode."

    Pentru mine e clar. 1080p in gaming cu frame rate cat mai mare, filme 4k redate si eventual un upscale al rezolutiei 1080p in 4k.

    Cum a spus si Monky, va fi ca la telefoane, il vinzi pe cel actual, pui bani si-ti iei noul model.

    Indiferent cat se urla pe-aici, imi vand actualul PS4 si-mi iau noul model, cand o apare.

  20. #160 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu sper sa faca ceva si cu HDD-ul instalat... pentru ca cel de 5400 RPM e lent ca naiba, si prea mic. Sub 1TB hibrid sau 7200RPM nici nu vreau sa aud... altfel e ca si cand ti-ai tuna motorul masinii sa mai bagi inca 100CP, dar mergi cu cauciucuri de iarna pe timp de vara...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 155 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 58 108 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts