Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 9 of 155 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 59 109 ... LastLast
Results 161 to 180 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #161 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Daca asta devine un trend, eu cred ca voi renunta la console.

  2. #162 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    E prostie si bătaie de joc ce face Sony. Dacă ciclul de viața al consolelor se restrânge din ce in ce mai mult, unde mai e diferența fata de PC?

  3. #163 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Voi toti vorbiti de vandutul consolei actuale, dar cine o cumpara daca apare un model mai nou cu performante semnificativ mai bune? Anyway, cred ca multi vor renunta la console daca se ajunge la upgrade odata la 2-3 ani, inclusiv eu.

  4. #164 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Anyway, cred ca multi vor renunta la console daca se ajunge la upgrade odata la 2-3 ani, inclusiv eu.
    Subscriu.

    ...mai bine bag banii in PC unde satisfactia ii de 100 de ori mai mare. De 100 de ori.

    La ce sa mai tin sau sa investesc in console? Pt. 4-5 exclusivitati (pe care oricum nu le joc ca nu-mi plac)? Sa fim seriosi.

    Si atentie, asta o zice unu care se joaca pe console din 1989, nu de ier/azi. Pacat ca s-a ajuns aici.

  5. #165 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    O sa devina un trend daca oile o sa cumpere. Din cauza consumatorilor fara creier s-a ajuns in situatia in care traim acuma. Aceleasi telefoane an de an, lumea le cumpara ca e la moda, ca daca nu ai esti prost. Jocuri neterminate, dlc-uri fortate'n gat, jocuri pline cu buguri, season pass-uri fara content si acuma incepe si consola anuala.

  6. #166 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Nu e o problema foarte mare faptul ca se scurteaza lifespanul consolei, parerea mea, un update la 3 ani e acceptabil. Problema consta in faptul ca nu poti sa ti faci upgrade la consola pe care o ai deja, si trebuie sa cumperi alta consola la pretul de baza. Un update al consolei initiale la un 150$ nu m ar deranja, insa sa dau iarasi 400$ pe consola, no thanks. Si vorba colegului de mai sus, cine naiba iti cumpara tie consola asta, daca e alta mai buna pe piata. Plus ca se vor devaloriza foarte tare consolele initiale, mai bine o pastrezi decat sa o vinzi la un pret de nimic, sau o faci cadou.

    Eu nu voi cumpara nicio consola, si ma voi juca in continuare la 30fps si un 1080p chinuit, cand vor scoate PS5, mai vorbim

  7. #167 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Hai că și voi sunteți culmea.
    Tot aruncați pc-ul ăla pe tavă.
    În primul rând pe pc nu sunt jocurile de pe console. Și nici optimizare.
    În al doilea rând și acolo sunt mereu componente mai bune, mai scumpe. Acolo trebuie să faci upgrade tot timpul. Cât dracu costă o placă video bună?
    Apoi, nu vă pune nimeni să vindeți consola actuală. Jocurile vor merge foarte bine și pe ea.
    Sunt argumente pro și contra dar ăsta cu întoarcerea la pc este exagerată și lipsită de sens.
    Mă rog, fiecare cu nebuniile lui.

  8. #168 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by Zero View Post
    Nu e o problema foarte mare faptul ca se scurteaza lifespanul consolei, parerea mea, un update la 3 ani e acceptabil.
    Scuzama ca iti spun, dar nu e acceptabil. Nu stiu care e cauza pentru care ti-ai cumparat consola da in cazul meu am preferat sa cumpar o consola ca sa nu am batai de cap cu pc-ul. Asa stiu ca am o consola care ruleaza jocurile cativa ani buni. Daca se face update din 3 in 3 ani nu ai rezolvat nimic, zici ca joci pe un Pc mai slab. Atunci de ce sa nu investeti in PC? Pai de aia ca comunitatea de mp e jaaaale mare. Sunt putine jocuri in care sa nu existe cheateri si pe mine asta ma deranjeaza. Eu sper ca lumea sa nu cumpere consola noua ca dupa aia o sa urmeze sfarsitul.

  9. #169 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Nu stiu ce sa zic cu lifespanul asta la 3 ani , in primul an jocurile nu au stralucit si nu am fost tentat sa cumpar consola inca din primul an plus ca inca se mai lucra si la PS3 , in concluzie lifespanul se reduce la 2 ani.

  10. #170 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Ai rabdare cu ps5, pana atunci mai iasa un model ps 4.8 (Trinity)

  11. #171 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Scuzama ca iti spun, dar nu e acceptabil. Nu stiu care e cauza pentru care ti-ai cumparat consola da in cazul meu am preferat sa cumpar o consola ca sa nu am batai de cap cu pc-ul. Asa stiu ca am o consola care ruleaza jocurile cativa ani buni. Daca se face update din 3 in 3 ani nu ai rezolvat nimic, zici ca joci pe un Pc mai slab. Atunci de ce sa nu investeti in PC? Pai de aia ca comunitatea de mp e jaaaale mare. Sunt putine jocuri in care sa nu existe cheateri si pe mine asta ma deranjeaza. Eu sper ca lumea sa nu cumpere consola noua ca dupa aia o sa urmeze sfarsitul.
    Nu am de ce sa te scuz, e parerea ta Pai trebuie sa exista un compromis, vrem jocuri mai mari, care sa ruleze in draci la 60 fps, si 1080p, 4k, dar vrem acelasi hardware timp de 7/8 ani. Nu cred ca se poate, nu am cunostinte in domeniu, dar tind sa cred ca nu se poate.
    Ramane de vazut ce ne rezerva viitorul.
    Motivul pentru care am consola, e pentru ca m am jucat de mic tot pe console.

  12. #172 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Avem Neo, Project Morpheus, aștept un Agent Smith

  13. #173 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    În primul rând pe pc nu sunt jocurile de pe console. Și nici optimizare.
    Pentru mine, cel putin, in afara de Bloodborne nu e niciun joc exclusiv de PS4 pentru care mi-ar parea rau daca as avea doar PC.
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    În al doilea rând și acolo sunt mereu componente mai bune, mai scumpe. Acolo trebuie sa fac upgrade tot timpul.
    Exact, nu o sa mai fie nicio diferenta din punctul asta de vedere. In schimb ai alte avantaje, jocuri mai ieftine, de exemplu.

  14. #174 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Avem Neo, Project Morpheus, aștept un Agent Smith
    Consola Neo o sa fie albastra si consola Agent Smith rosie

  15. #175 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Păreri și păreri, de vreo două luni am cerut un sondaj despre console modulare samd...Poate il face până la urmă un moderator. Eu deocamdată nu ma plâng, în momentul când o să văd anul ăsta noul model în magazin știu ce am de făcut. Mi-a părut bine de cunoștință Sony, plec la curve. (PC Mustard)

  16. #176 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E foarte trist. Adica ce facea consola preferabila pentru majoritatea:

    1) bagi discul si joci
    2) fara instalarea jocului, fara update-uri de 20GB
    3) fara probleme de performanta sau compatibilitate
    4) ciclu de viata ridicat (5-6ani)
    5) multe jocuri exclusive

    Cand astea nu mai exista, care mai e rostul unei console? Cred ca si-au dat seama cat suntem de fraieri si cumparam an de an modelul nou de telefon care e o idee mai bun decat precedentul, pentru ca ne dorim sa avem ultima nebunie, si vor si ei sa capitalizeze pe asta. Dar cum telefonul e necesar tuturor, consola nu e. Si cred ca aici vor avea probleme daca intradevar vor merge pe ruta cu upgrade hardware. Din ce am amintit mai sus deja 3 chestii nu le mai respecta, unul se pare ca va fi incalcat in curand iar jocurile exclusive le numeri pe degetele de la o singura mana. Se schimba industria iar celor ca noi obisnuiti sa ne tina consola 5-6 ani cred ca ne va fi mai greu decat celor mai tineri obisnuiti cu alte cicluri de upgrade hardware.

  17. #177 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Pai da mah Tudyniuz dar din ce spui tu acolo doar punctul 4 se aplica. In rest lucrurile raman la fel. Gresesc eu ?

  18. #178 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Zi-mi ultima data cand ai bagat un disc nou in PS4 fara sa stai sa se instaleze si apoi sa isi ia cine stie ce ditamai update-ul. Imi aduc aminte cum la Fallout 4 am stat 45min sa se instaleze si si-a luat si un update de vreo 12GB. Si asta era in ziua lansarii si e doar un joc ca si exemplu, asa e la toate de cand cu generatia asta. Apoi de problemele tehnice nu are rost sa mai amintim, jocurile nu ruleaza mereu in 1080p, au probleme de FPS, de stuttering, etc. Iar jocurile, desi recunosc ca e chestie de gust, pe PS4 pentru mine a fost Bloodborne, Until Dawn si urmeaza acum Uncharted 4. In rest mult prea slab. Iar de tabara cealalta nici nu mai zic, totul apare si pe Windows.

    Din cauza asta mi se pare trist, mi-e greu sa ma adaptez fiind obisnuit cu altceva pana acum, iar cand analizez totul realizez ca probabil nu ma mai incadrez in publicul tinta pentru console.

  19. #179 SP
    Member enemigo's Avatar
    Cred ca lumea face din tantar armasar. In ultimul link spune ceva de genu - jocurile nu vor avea nimic in plus pe versiunea NEO, doar performance boost datorita hardware improvementului. So, cine vrea nu trebuie sa faca upgrade. Intr-un PC bun tot bagi undeva la 4000-5000 RON (fara monitor), in 2 ani macar placa grafica trebuie schimbata (alti 1500 - 2000), pentru o consola daca are 2 modele intr-un ciclu ajungi sa dai maxim 4000 RON. Tot iesi mai ieftin in the long run si ai si restul avantajelor enumerate de Tudy mai sus. Din punctul meu de vedere cine vrea boostul va cumpara modelul nou (daca intr-adevar aduce si un upgrade la GPU si RAM), pentru cine e bine si asa va ramane la 4. Eu unul chiar sper sa fie bune zvonurile si va fi day 1 for me.

  20. #180 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai tocmai asta ziceam, ca avantajele consolelor nu prea mai exista, e doar o iluzie. Nimic din ce am enumerat eu in lista aia nu mai exista la console. Adica s-au schimbat in asa fel incat s-au apropiat de ce ziceam noi mereu ca nu vrem: PC.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 155 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 19 59 109 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts