Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 10 of 155 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 110 ... LastLast
Results 181 to 200 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #181 SP
    Member enemigo's Avatar
    Ease of use, aia ramane. Oricate schimbari ar fi tot nu-ti bati capul cu drivere si PC build si etc. Pentru mine asta primeaza. Dai/dau/dam pe Iphone 1000eur la fiecare an/an jumate cred ca putem da si pe consola o data la 3 daca chiar vrem "console top performance" (pentru TOP performance mergi pe PC all the way). Sau daca ne e ok modelul "entry level" dam doar la 6. Avem 2 optiuni pentru fiecare buget. Si nu ne certam, doar avem o discutie semi contradictorie. To each his own.

  2. #182 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Lasand la urma ce vrea fiecare, un program de upgrade trebuie sa existe. Se poate sa nu poti sa vinzi consola tu ca individ pentru ca fiecare o sa vrea noul model. Si atunci ce faci ?
    Sper ca Sony sa se gandeasca si la aspectul asta.

  3. #183 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Da, insa nu toata lumea o sa aiba bani pentru modelul nou. Iar daca exista o piata unde lumea face upgrade-uri anual de cate 700$, unde fiecare isi vinde singur telefonul si punand diferenta (fara niciun upgrade program), cu siguranta exista si una unde se va face upgrade o data la 3 ani cu cate 400$, sau ma rog, o suma de genul asta.

  4. #184 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Einherjar793AD View Post
    Lasand la urma ce vrea fiecare, un program de upgrade trebuie sa existe. Se poate sa nu poti sa vinzi consola tu ca individ pentru ca fiecare o sa vrea noul model. Si atunci ce faci ?
    Sper ca Sony sa se gandeasca si la aspectul asta.
    Da da, asa cum au gandit si business-ul cu telefoanele mobile Xperia... Eu unul am dubii majore referitoare la anuntarea unor decizii bune de marketing pe anul acesta pentru noi gamerii pe console...

  5. #185 SP
    Member enemigo's Avatar
    e foarte interesanta ideea de upgrade program. ramane sa vedem.

  6. #186 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar


    vad ca lumea chiar s-a panicat




    nu stiu de ce va panicati ..

    cine vrea mai mult ia noua consola , cine e multumit cu ce are acum ramane pe ps4 de baza si gata.. ce atata drama ?!

  7. #187 SP
    Member Victor420's Avatar

  8. #188 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    E foarte trist. Adica ce facea consola preferabila pentru majoritatea:

    1) bagi discul si joci
    2) fara instalarea jocului, fara update-uri de 20GB
    3) fara probleme de performanta sau compatibilitate
    4) ciclu de viata ridicat (5-6ani)
    5) multe jocuri exclusive

    Cand astea nu mai exista, care mai e rostul unei console? Cred ca si-au dat seama cat suntem de fraieri si cumparam an de an modelul nou de telefon care e o idee mai bun decat precedentul, pentru ca ne dorim sa avem ultima nebunie, si vor si ei sa capitalizeze pe asta. Dar cum telefonul e necesar tuturor, consola nu e. Si cred ca aici vor avea probleme daca intradevar vor merge pe ruta cu upgrade hardware. Din ce am amintit mai sus deja 3 chestii nu le mai respecta, unul se pare ca va fi incalcat in curand iar jocurile exclusive le numeri pe degetele de la o singura mana. Se schimba industria iar celor ca noi obisnuiti sa ne tina consola 5-6 ani cred ca ne va fi mai greu decat celor mai tineri obisnuiti cu alte cicluri de upgrade hardware.
    Tudy, nici ca putea fi spus mai bine tot ce ai menționat mai sus!

  9. #189 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    daca consola o sa arate ca cea din link.. e urata !

    si nu inteleg unde intra mufa de internet..


  10. #190 SP
    Member Mousey's Avatar
    Quote Originally Posted by enemigo View Post
    Cred ca lumea face din tantar armasar. In ultimul link spune ceva de genu - jocurile nu vor avea nimic in plus pe versiunea NEO, doar performance boost datorita hardware improvementului. So, cine vrea nu trebuie sa faca upgrade. Intr-un PC bun tot bagi undeva la 4000-5000 RON (fara monitor), in 2 ani macar placa grafica trebuie schimbata (alti 1500 - 2000), pentru o consola daca are 2 modele intr-un ciclu ajungi sa dai maxim 4000 RON. Tot iesi mai ieftin in the long run si ai si restul avantajelor enumerate de Tudy mai sus. Din punctul meu de vedere cine vrea boostul va cumpara modelul nou (daca intr-adevar aduce si un upgrade la GPU si RAM), pentru cine e bine si asa va ramane la 4. Eu unul chiar sper sa fie bune zvonurile si va fi day 1 for me.
    4000-5000 lei? Sh!t.
    Da, bagi atât dacă vrei să maxezi tot ce înseamnă jocuri. Eu am jucat GTA 5 la 720p pe o placă video din 2009, care la vremea ei a costat undeva la 600 lei. Point is, poți să-ți faci o configurație bună și de durată cu mult sub bugetul tău. Evident, nu maxezi tot, dar nu e ca și cum ai avea performanțe mai bune pe PS4. În plus, nu mai dai o căruță de bani pe jocuri.
    Nu e chiar așa grav.

    ON: Pentru mine un selling point ar fi 4K Blu-ray player.

  11. #191 SP
    Member Victor420's Avatar
    @Poiuyt

    aia e unitatea externa de la PSVR. Nu stiu de ce au folosit poza aia.

  12. #192 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar

  13. #193 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    daca consola o sa arate ca cea din link.. e urata !

    si nu inteleg unde intra mufa de internet..

    Imaginea asta este de la PSVR. Vine impreuna cu cutiuta asta pentru ai creste puterea de procesare.

  14. #194 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Nu e prima data cand se intampla asta
    Attached Images Attached Images 1024px-sega-genesis-model-2-monster.jpg

  15. #195 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Voi toti vorbiti de vandutul consolei actuale, dar cine o cumpara daca apare un model mai nou cu performante semnificativ mai bune?
    Cred ca iti veri raspunde singur intrebandu-te cine iti cumpara vechiul tau smartphone, vechea tableta, vechea placa video... Cine le mai cumpara daca au iesit modele mai noi? Stai linistit... se vor vinde...
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...mai bine bag banii in PC unde satisfactia ii de 100 de ori mai mare. De 100 de ori.
    Nu ma asteptam sa vad asta de la un consolist serios... Cine stie, poate ai imbatranit si tu mai RonanN1.
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Pai tocmai asta ziceam, ca avantajele consolelor nu prea mai exista, e doar o iluzie.
    Daca extragi din context, iese intotdeauna ca tine. Nu inteleg la avantaje de ce nu ai trecut exclusivitatile, optimizarea, compatibilitatea, pretul mult mai mic... Cand o sa poti sa joci un Uncharted (ca exemplu) pe un PC de 400$, atunci sa vii sa-mi spui ca e totul o iluzie. Pana atunci, God of War, Bloodborne, inFamous, DriveClub, GranTurismo si multe altele sute de jocuri bune merg bine merci doar pe console. Microsoft a facut varza partea cu exclusivitatile, asa ca mi-e si jena/frica sa mai dau exemple de jocuri de pe platforma lor.

    P.S. Observ ca foarte multi dintre cei care tot "ameninta" ca se vor muta de pe console pe PC sunt cei pe care eu ii numesc "FEPESISTI". Joaca toata ziua MP-uri gen Call of Duty & Co. (si urasc cam orice joc are feeling sau story si nu e cu pac-pac)... fac asta pe o consola pe care au dat acum aproape 3 ani vreo 400 euro... si se mira ca nu le merge ca pe PC-ul lu' vecinu' care a bagat 500 euro doar in placa video.

    Anyway, hai sa nu transformam si threadul asta in "Vai ce tare e PC-ul, ma mut pe el", ca nu va opreste nimeni. Am zis de la inceputuri ca as prefera sa raman pe un forum impreuna cu 100 de consolisti infocati, decat cu 10.000 de plangaciosi... Cine se simte pacalit sa se joace pe console, e liber sa zburde in alte tabere. E libertate oameni buni... stop crying!

  16. #196 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Bre, nu te mai ataca singur ca nu e cazul. N-a zis nimeni ca sunt proaste consolele, ci doar ca se schimba incat pentru majoritatea probabil nu vor mai fi cea mai buna solutie. Cat despre avantaje, sa fim seriosi, compatibilitatea uite ca nu mai exista pentru ca aduc o alta varianta a consolei, pretul mult mai mic e doar relativ, pentru ca mai ai de luat in calcul si pretul jocurilor de exemplu, unde consolele n-au avut niciodata un avantaj. Iar exclusivele Sony, ca la Microsoft deja nu mai exista, le numeri pe degete, iar jumatate din cele enumerate de tine nici n-au aparut sau nici n-au fost anuntate oficial inca.

    Mereu am urat atitudinea asta de ori esti cu mine, ori esti impotriva mea. Daca nu erai pesedist, toata lumea te facea basist. Daca nu erai Sith, erai inamic. Tot asa. E complet gresit, dar cand il vezi pe unu ca Ronan ca ii pica prost, imi pica si mie prost (pentru cine nu stia sunt cel mai mare fepesist de pe forum, doar asta ma joc ), cred ca iti poti pune niste semne de intrebare vizavi de directia in care se merge.

    Am spus pe pagina trecuta de ce cred ca si-au pierdut din avantaje consolele, nu mai are rost sa repet. Din pacate unii au o atitudine prea categorica pentru a mai discuta pe seama subiectului. Pacat.

  17. #197 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Consolele is si vor ramane populare mult timp de acum incolo, indiferent de cate modele se vor lansa si la ce perioade. Exista foarte multa lume care vrea sa se joace comod de pe canapea la televizor si nu are un PC imediat langa sau nu e curios sa si-l lege la televizor. Eu mi-am vandut PC desktop-ul cand mi-am cumparat PS3, si de atunci am doar un mic laptop in casa pt navigare pe net si uitat la ceva filme, in rest nu ma intereseaza ce e pe pisi, stau destul pe el la servici. Asa ca pt mine tot consolele vor ramane principalul mod de a juca videogames, indiferent de cat de des vor iesi, am s-o vand pe asta si o s-o iau pe cea noua daca mi se va parea interesanta si avantajoasa. Insa la asta nu o sa ma mai grabesc sa o iau day one, astept review-uri, astept sa vad cum merg jocurile pe ea, ce ofera nou, etc, si daca o sa-mi placa o iau.

  18. #198 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudy: Subiectul e un nou PlayStation, nu ce avantaje are PC-ul... Pe-afara vad ca lumea se bucura, e interesata de ce poate aduce nou Sony, asteapta sa faca pre-order, numai romanu' nostru incepe sa se planga si vrea pe PC. Fun fact: esti deja pe PC cand te joci pe PS4 sau Xbox One, pentru ca e un PC! Arhitectura x86 si dorinta de a scoate pe banda rulanta bani din titluri neterminate sau nefinisate au adus dupa sine patch-uri peste patch-uri reparate de alte patch-uri. Unii deja se joaca cu mouse si tastatura pe PS4 si Xbox One, so...

    Singura care mai poate fi denumita cu adevarat consola din ultimele lansate, ar fi Wii U... dar aceea a murit (sau e pe moarte) tocmai pentru ca n-are FEPESE-uri... Si pe aia daca n-au hulit-o pe CG de m-am plictisit. Nene, daca nu-ti plac consolele, vinde-le! Sau nu-ti mai cumpara. E chiar atat de simplu!

    P.S. Apropos de atacat, cand am zis de fepesisti chiar nu m-am gandit la tine, dar daca te simti nu am ce sa fac... Nu stiu ce sa zic, ai o atitudine care era foarte tipica celor de pe computergames... Vreo 15 ani mi-au explicat ca si tine avantajele PC-ului si cat de rahat sunt consolele, pana m-am plictisit si-am plecat. Daca incepi si tu...

    Revenind on-topic: o sa fiu printre primii care face preorder la PS4.5 sau cum se va numi. Si la NX-ul nou de la Nintendo. Si ce-o mai fi si mi-oi mai permite. Asta pana mor, desigur! Dar vedem si dupa... nu se stie niciodata...

  19. #199 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Mi se pare putin penibil faptul ca desi nu avem nici un anunt oficial, baietii astia contiua sa scoata clipuri doar de dragu' de a memtine frenezia asta.

  20. #200 SP
    Admin MonkY's Avatar
    BizZare: poate nici nu va fi un PS4.5... Important e ca macar asa aflam si noi ce parerea au unii si altii despre propriile console. Observand evolutia tehnologiei din ultimii ani, trebuie sa recunosc... eu am sperat ca si in cazul consolelor sa nu mai fie necesar sa astepti 10 ani pentru urmatoarea versiune. 3-5 ani mi se pare o perioada decenta pentru cat costa o consola, asta cu conditia sa fie backward compatible. Restul e can-can...

    Hai ca mai e un pic pana la E3 (14-16 Iunie)... cred ca pana atunci se vor lamuri lucrurile...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 155 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 60 110 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts