Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 20 of 155 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 70 120 ... LastLast
Results 381 to 400 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #381 SP
    Junior Member sEba's Avatar
    referitor la 4k , 5k , 8k , 16k ... eu am o singura parere, o sa ai nevoie de 4k doar cand o sa ai tv mai mare de 32inch pana in 75-85 inch ( imensitate ) .
    o sa ai nevoie de 8 k doar in momentul in care o sa-ti pui televizor cu diagonala de 4 metrii ( niciodata ), in rest celelalte discutii sunt aberante , 4k o sa reziste in fata altor rezolutii superioare pana in momentul in care nu o sa existe diferenta de pret intre 4k si 8k samd.
    Referitor la cei care cred ca nu o sa se vanda consolele de ps4 la mana a 2-a , or sa se vand, evident la jumatate de pret adica undeva pe la 800 ron , nu toti copii au bani sa dea 1900 ron pe o consola plus joc si o sa fie modata si generatia asta.

  2. #382 SP
    Banned asperas's Avatar
    4k...opspe kauri da-le ncolo iar mie nenii astia de la Sony sa imi zica de ce cateodata PS4(browser,store) se misca ca si cum ai da p.... sare foame astia uita ca acum e pe bani net la net si alte divers(t)e neterminate aruncate day one patch,nspe mii preorder store dlc, caca maca dlcee di' sezoane pasuite care fac jocul initial muci vezi Just Cause 3 si altii ca ei ..mumu Bethesda (FALLOUT si un Patru) ca a-ti avut tupeul de a schimba regulamentul in timpul jocului..hahaa 40 lire un pass .
    e sufficient pt azi..

  3. #383 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Quote Originally Posted by chris diaz View Post
    Sper sa nu apara remaster PS4.5 la Uncharted 4 !
    Eu zic ca va aparea cu siguranta cel putin un patch care sa il duca la 60 FPS in single-player.

  4. #384 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by asperas View Post
    4k...opspe kauri da-le ncolo iar mie nenii astia de la Sony sa imi zica de ce cateodata PS4(browser,store) se misca ca si cum ai da p.... sare foame astia uita ca acum e pe bani net la net si alte divers(t)e neterminate aruncate day one patch,nspe mii preorder store dlc, caca maca dlcee di' sezoane pasuite care fac jocul initial muci vezi Just Cause 3 si altii ca ei ..mumu Bethesda (FALLOUT si un Patru) ca a-ti avut tupeul de a schimba regulamentul in timpul jocului..hahaa 40 lire un pass .
    e sufficient pt azi..
    Ai cazut cu laptopul pe scari in timp ce ai scris chestia asta?

  5. #385 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ai cazut cu laptopul pe scari in timp ce ai scris chestia asta?
    aaa Laptopu e in garantie (extinsa) asa ca la dreaku cu el dar intrebarea e alta: cu buba de la cap ce ma fac ?

    ---------- Post added 01-06-2016 at 18:16 ----------

    Va multumesc !

    Am scris intentionat in acel post, asa ca mai lasati caraiala..ce dreaku suntem oameni nu? Era un fel de naduf despre problemele noastre legate de gamingul actual dar daca sunteti de acord cu ele (problemele) atunci va promit ca nu va voi mai deranja cu ineptiile mele! Cu respect, va multumesc!

  6. #386 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Sa vezi si sa nu crezi

    It's also worth noting that - clock-speeds and resultant TFLOPs aside - the specs for RX 480 are point-for-point a match for the GPU in Sony's upcoming PlayStation Neo, all but confirming that the Sony mid-gen console refresh uses both Polaris technology and the new 14nm FinFET chip manufacturing process.

    AMD's Polaris-powered RX 480 graphics card priced at $199 • Eurogamer.net

  7. #387 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Pai asta-i o veste foarte buna. Bring it on!

  8. #388 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Babulu, sper sa nu te astepti sa fie fix aceleasi specificatii. Acolo e vorba totusi de o placa video full lenght, care consuma probabil mai mult decat toata consola in sine... E vorba si de spatiu, de racire, de faptul ca aici avem CPU+GPU. Pot sa pariez ca daca va ajunge asa ceva in noul PS, va fi tactat mult mai jos decat in varianta pentru PC. Mai ales daca Sony va alege cumva un design si mai slim...

  9. #389 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Da, sigur nu o să fie varianta retail. Dar chiar și așa este bine.
    Vedem la toamnă când iese consola. Oricum nu se anunță nimic la E3. O să apară din neant ☺

  10. #390 SP
    Member b615dub's Avatar
    Din cate am inteles eu n-o sa aibe backwards compatibility, nu?

  11. #391 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Va fi si backward si forward compatible.

    LE:marog cel putin asa se aude...jocurile post ps4.5 vor rula pe ps4, insa ramane de vazut cat de bine vor rula.

  12. #392 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by b615dub View Post
    Din cate am inteles eu n-o sa aibe backwards compatibility, nu?
    Daca te referi la bc cu jocurile de PS3, nu, nu o sa fie bc.

  13. #393 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Eu astept anuntul oficial cu privire la chip-ul Polaris pentru PS4 NEO (alaturi de specificatiile tehnice ale consolei).
    Nu stiu daca va fi un chip similar RX 480 (chair daca va fi tactat mai jos), dar pana acum toate se cam leaga, iar "planul AMD de acaparare a pietei mainstream" prinde contur (lucru ce influenteaza si consolele).

    Cei de la AMD au niste chipuri eficiente, performante si ieftine (aparent) pe 14nm si.. s-ar putea "sa le iasa".
    Este si in beneficiul nostru, hating or no hating (fata de $ony / M$ care deja au semnat cu AMD pentru noile console), tehnologia a evoluat.. aparent avem si niste preturi decente.
    Nu poate decat sa ma bucure o astfel de stire (cu toate ca mai e mult pana departe), avem concurenta in piata.

    NVIDIA.. oricum nu are niciun cuvant de spus in ecuatia consolelor.
    Pe partea de discrete cards.. AMD isi va face culcus (probabil) pe segmentul mid/mainstream iar NVIDIA va fi impinsa pe segmentul enthusiast/high end (cel putin pana la aparita VEGA/placilor AMD cu HBM2).
    Una peste alta, pot spune ca a inceput bine vara
    Dar deja intram in alta discutie si nu stiu cat de mult are legatura cu subiectul consola/PS4.5/NEO.

    PS: acest RX 480 (non x din ce vad eu) ar trebui sa fie cam la acelasi nivel cu un 390X si un GTX 980.. la 200/250 USD

  14. #394 SP
    Member flightcrank's Avatar

  15. #395 SP
    Member flightcrank's Avatar
    http://www.eurogamer.net/articles/20...playstation-4k

    Trimis de pe al meu E2303 folosind Tapatalk

  16. #396 SP
    Banned Templier's Avatar
    The bomb's finally dropped: Sony has confirmed the existence of the PS4K - or the PS4 Neo, as many refer to it. The confirmation comes from president of Sony Interactive Entertainment Andrew House, who revealed that the "high-end PS4" is a part of the company's future plans to the Financial Times.
    House even gives us a few juicy details about the device, claiming that it's going to be more expensive than the standard $350 PS4 that's currently on the market. However, new customers won't be forced into buying the more expensive console, as House explains: "It is intended to sit alongside and complement the standard PS4 [...] we will be selling both [versions] through the life cycle." Interesting.
    Sony's looking to target "hardcore" gamers with the supercharged machine, which will offer better resolution for those who own 4K televisions, and, as far as we know, will boast better specifications. However, the shiny new PS4 won't be showing up at E3 2016 - which kicks off this weekend. We suspect that Sony will be giving it an official announcement when the time is right, then.

  17. #397 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    E fix stirea mai sus de postul tau . Mda e clar cand ma întorc la anul la ps4 trebuie sa-mi iau consola, sa-mi bag... Speram sa fac altceva din primul salariu

    Sent from my D6503 using Tapatalk

  18. #398 SP
    Banned Templier's Avatar
    scuze dar nu am dat click. e mai usor sa citesc direct la noi stirea decat sa intru pe alt site.

    eu nu o sa imi iau consola si daca ma "obliga" prin jocuripoate peste ceva timp o sa o iau

  19. #399 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Ne asteapta niste vremuri interesante...

  20. #400 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Impaca si capra si varza.. deja mi-am exprimat parerea pe thread-ul/stirea postata de OEE.
    Asta e pe sistemul, taci si las-o jos ca macane..
    Noi sa fim sanatosi, in mod clar, nu ne vom plictisi in aceasta vara/toamna!

    PS: m-am inselat cu privire la E3/chip Polaris. Nu vor sa faca valva aparent..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 155 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 70 120 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts