Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Iti vei cumpara PS4 Pro?

Voters
377. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara cu siguranta!

    140 37.14%
  • Nu, sigur nu voi cumpara!

    111 29.44%
  • Probabil voi cumpara anul viitor

    56 14.85%
  • Nu stiu inca

    70 18.57%
Page 59 of 155 FirstFirst ... 9 49 57 58 59 60 61 69 109 ... LastLast
Results 1,161 to 1,180 of 3086

Thread: PS4 Pro

  1. #1161 SP
    Member cimaron's Avatar
    Pana la urma o sa cumpar varianta PRO, inca nu detin un PS4. Astept o varianta pe alb sau o editie de colectie!

  2. #1162 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Mi se pare mie sau este greu sa gasesti ceva concret prin tot ingrasamantul natural de pe internet?


    The Last Of Us Remastered will provide an option to run the game at native 4K on the PS4 Pro.
    http://www.playstationlifestyle.net/...-at-native-4k/

  3. #1163 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Da, nici eu nu am inteles, dar pe de alta parte nu stiu cat mult imi pasa de un joc atat de vechi, ca ruleaza sau nu nativ pe 4K (oricat de bun ar fi si oricat de multe ore de joc as fi avut in el). Sa-l citez (aproximativ) pe domnul Andrew House: "oricum se va vedea mai bine, va fi o diferenta notabila.."
    Astept sa vad la treaba pe Pro titluri noi. Astept sa vad daca pentru al meu 4K TV este o "investitie" buna acest "refesh" sau daca am un FPS mai mare in jocuri.

    In alta ordine de idei, mi-ar fi placut ca si titlurile mai vechi (nu doar cateva, sau doar titluri "de casa" precum TLOU) sa poata beneficia de un "Pro mode".
    Este aiurea sa ai niste "cai putere" in plus si sa nu-i poti folosi. Dar, este.. ceea ce este.

    Inca o data, sa vedem "side-by-side comparisons" (Vanilla vs Pro) si putem aprecia mai.. documentat. Nu mai e foarte mult pana se lanseaza.

  4. #1164 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Evident, insa ideea era: se poate si 4k nativ.
    Insa, in conditiile in care multi dezvoltatori de jocuri nu-si dau interesul sa optimizeze jocurile nu cred ca se vor osteni cu astfel imbunatatiri.

  5. #1165 SP
    Junior Member alexulq's Avatar
    O comparatie, din ce am inteles eu, intre CoD:IW pe Ps4 si PS4 Pro:
    Digital Foundry: Hands-on with COD Infinite Warfare on PS4 Pro • Eurogamer.net

  6. #1166 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Si tot n-am vazut nimic. Stau si ii ascult pe aia juma de ora cum au vazut ei diferentele ? No thx.

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

  7. #1167 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Au si astia de la DF o paine de mancat..

  8. #1168 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Lol, cu ce sunt ăia de vină până la urmă dacă tu nu ai un TV 4K cu HDR, oamenii îți prezintă și ei ce pot deocamdată. Ca toți prezintă prost asta e partea a doua. E ca si cum aș explica eu unui orb ce frumoasa e lumea în culori. Dacă nu vezi cu ochii tai degeaba. De aceea nici nu a prins conferința aia obosită.

  9. #1169 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E si motivul pentru care nici nu va prinde nebunia asta cu HDR. Lumea a sarit repede cu 3D-ul acum cativa ani, doar ca mai apoi sa realizeze ca s-au entuziasmat degeaba, content nu a mai venit, 3D e mort in momentul asta. La fel si cu VR si HDR, daca nu vinzi o idee pe care o poate vedea oricine si se poate bucura oricine de ea, nu faci mare lucru. Una e sa spui ca 4K e nemaipomenit ca ai niste imagini extrem de clare, pe care si tu de acasa le poti vedea. Alta e sa spui ca HDR sau VR sunt grozave, dar tu de acasa caruia ii sunt prezentate astea nu le poti vedea. Cumpara-le si vezi tu apoi

  10. #1170 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Prin țările mai civilizate se pot testa înainte să cumperi, trebuie doar sa te deplasezi. La noi mai greu, la capitolul gaming suntem jos dar nu atât de jos cum am fost acum 10 ani. Eu am testat 3D-ul, mi-a plăcut, am luat TV si acum nu mai dau doi bani pe el

  11. #1171 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    E si motivul pentru care nici nu va prinde nebunia asta cu HDR. Lumea a sarit repede cu 3D-ul acum cativa ani, doar ca mai apoi sa realizeze ca s-au entuziasmat degeaba, content nu a mai venit, 3D e mort in momentul asta. La fel si cu VR si HDR, daca nu vinzi o idee pe care o poate vedea oricine si se poate bucura oricine de ea, nu faci mare lucru. Una e sa spui ca 4K e nemaipomenit ca ai niste imagini extrem de clare, pe care si tu de acasa le poti vedea. Alta e sa spui ca HDR sau VR sunt grozave, dar tu de acasa caruia ii sunt prezentate astea nu le poti vedea. Cumpara-le si vezi tu apoi
    Eu nu sunt de parere ca 3D-ul este mort . Nu ne permite noua bugetul sa cumparam bluray-uri originale 3D . Stam si asteptam sa apara pe internet . Eu am vazut Warkraft 3D iso saptamana trecuta, nici nu se compara cu versiunea 2D.

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  12. #1172 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Pai ce nu vom putea testa vr la sony?

  13. #1173 SP
    Member dorin_star's Avatar
    Daca nu se va vinde VR-ul sigur magazinele mari vor instala cate un stand de promovare.

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  14. #1174 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by BizZare View Post
    Evident, insa ideea era: se poate si 4k nativ.
    Insa, in conditiile in care multi dezvoltatori de jocuri nu-si dau interesul sa optimizeze jocurile nu cred ca se vor osteni cu astfel imbunatatiri.
    Eu cred ca folositi prea des cuvantul asta "nativ" care pe Ps4 Pro numai nativ 4K nu e...

  15. #1175 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Nu trebuie sa ma crezi pe mine
    ....sau pe cei de la Sony sau ND
    Bethesda : http://www.elderscrollsonline.com/en...o-announcement
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1474914559067.jpg

  16. #1176 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Sunteti cu totii naivi daca chiar credeti ca PS4 Pro va putea duce jocuri in 4K nativ... Credeam totusi ca lumea stie asta pe aici...
    Va luminez daca nu stiati, se numeste upscale si cam atat.

  17. #1177 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Daca oamenii astia spun clar ca TLOU si Elder Scrolls Online vor rula nativ in 4k, si la ESO au mai pus si un clip ca dovada ...e chiar atat de greu de crezut ca Ps4 Pro este capabil sa ruleze in 4k niste jocuri dezvoltate pe ps3?

  18. #1178 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Man, renunță! Nu e prima dată când omul se contrazice aiurea. Așa sunt unii, habar nu au despre ce vorbesc chiar dacă au un calculator si Google.

  19. #1179 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Mai hombres, ps4 pro nu e capabil hardware de 4k nativ. Acuma urmează sa ma contraziceți din nou, eu va dau linkuri, ne mai contrazicem și când iese pro la vânzare și apar primele reviews îmi dați dreptate. Va scutesc de polemica. Așteptăm să iasă pro.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk

    ---------- Post added 27-09-2016 at 08:46 ----------

    "Sony has admitted that most PS4 Pro games will only be upscaled to 4K resolution, but has denied that is misleading to customers." (METRO.CO.UK) (FORBES.COM) (HARDCOREGAMERS.COM) etc.

    Mai continui? Repet, ma mir ca nu știați, sau va mințiți singuri. 4K gaming NATIV cere horsepower nu midrange hardware ce e acum pe ps4 și pe viitorul pro.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk

  20. #1180 SP
    Member blondutzu's Avatar
    4k nativ e noua găselnița de marketing? e irelevant cand jocurile rulează pe aceleași engineuri obosite si folosesc aceleași tehnici de randare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 59 of 155 FirstFirst ... 9 49 57 58 59 60 61 69 109 ... LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts