Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4
Results 61 to 62 of 62

Thread: Viteza foarte mica de download PS4

  1. #61 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Asa imi face si mie. Daca citesti mai sus sau pe pagina anterioara ai sa vezi ca si la altii e asa si ca in gen vit e undeva la 40mbps. Placa de retea poate (si la mine trage la max si apoi se "dezumfla"), dar cel mai probabil limiteaza astia de la sony (ps store) viteza. Parerea mea e, ca sa nu ocupe toata banda (nu ma pticep la termeni), in caz mai vrei un joc online (sau cu always on sau chestii de astea), browsing, yt, ps store, party chat, in acelasi timp. Nu toti lasa noaptea la download, si daca au vit mai mica (vesticii au vit mai mici ca noi in general), sa nu isi piarda rabdarea stand sa astepte sa se termine downloadul (copii nu prea au, aia le vor pe toate in acelasi timp). Sau poate esti online, si iti vine un update sau un patch (down automat) si iti strica jocul taindu-ti accesul la banda (e ca si cum esti la dus si ti se taie apa ptr ca vecinul a dat drumul la dus - am avut faze de astea, stand la ultimul etaj imai demult, sa am apa rece ptr ca nu mai ajungea la mine apa calda din cauza celor de la etajele inferioare -era iarna, erau si caloriferele, si centrala de bloc nu facea fatza la anumite ore la toti)

  2. #62 SP
    Junior Member KodiaK's Avatar
    Am inteles idea de prioritizare a traficului online pt gaming sau altceva, insa ma asteptam ca in cazul in care nu fac altceva online pe consola cand downloadez ceva, sa mearga full speed.
    LE: Cred ca ar trebui sa zic mersi la 2-3MB/s. M-am uitat si eu la un film cand mai erau vreo 2h de download la Horizon Zero Dawn, si cand s-a terminat filmul mai erau 4h de download...wtf. Foarte urat din partea Sony daca chiar ei fac magaria asta de limitare.
    Attached Images Attached Images traffic.png

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 4 FirstFirst ... 2 3 4

Similar Threads

  1. Viteza de internet recomandata pentru PS4 By gabytro in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 31 Last Post: 29-04-2017, 19:20
  2. Rds limitare viteza By nina in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 07-01-2016, 08:41
  3. Viteza si Adrenalina By sirAdrian in forum Offtopic
    Replies: 60 Last Post: 10-04-2013, 20:01
  4. Viteza download PlayStation Store By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 19-08-2008, 23:26

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts