Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 78 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 61 ... LastLast
Results 201 to 220 of 1558

Thread: DriveClub

  1. #201 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Doar 20% din joc e "free"

  2. #202 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Eu nu voi mai juca niciodata un joc la care scrie FREE, niste jegosi. FREE my Willy!

  3. #203 SP
    Member jacksonikus's Avatar
    Cei care l-au jucat au zis ca pare simulator la condus, deci nu poti doar sa tii inainte si sa iei directia putin dreapta sau stanga. In schimb, problema cu distrusul masinii ramane... acum depinde si de cum iti place, eu personal, jucator ocazional de curse de masini, nu vreau sa reiau cursa pentru ca am ramas fara motor.

    ---------- Post added 17-08-2014 at 16:35 ----------

    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Eu nu voi mai juca niciodata un joc la care scrie FREE, niste jegosi. FREE my Willy!
    Sa nu te prind ca mai iei jocuri dintre cele "free" lunare pentru cei cu playstation plus

  4. #204 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by jacksonikus View Post
    Sa nu te prind ca mai iei jocuri dintre cele "free" lunare pentru cei cu playstation plus
    Sa-mi fie iertat, dar alea nu sunt FREE si nici jocuri nu se pot numi pe PS4. Niste jegosi.

  5. #205 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mare pacat de jocul asta. Arata bine, se si misca bine... dar mi se pare jenant sa dai cu masina la 200Km/h in zid si sa n-aiba nicio treaba. E trecut la categoria arcade si atat... cred ca nici cel mai slab NFS nu avea asemenea ignoranta pentru damage.
    O comparație
    Driveclub - Smashing a Supercar - Gamescom 2014:


    Forza Horizon 2 - Smashing a Supercar - Gamescom …:


    Parca vad o masina din hârtie, nu spun care

  6. #206 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Referitor la comparatia de mai sus... cred ca iti scapa din vedere 2 issues: 1. Horizon e departe de a fi un simulator (e un fel de spin-off al seriei Forza - un fel de NFS Forza) - prin urmare are motive sa semene cu Driveclub, ambele mergand mai mult pe arcade 2. Marea diferenta este ca masina aceea de hartie din Forza, la cat de sifonata e, de-abia mai merge (cum e si normal dealtfel) pe cand cea din Driveclub desi a facut-o tampon de nenumarate ori, merge la fel ca la start. Prin urmare nu conteaza cat de prost mergi... just accelerate and get back on track...
    Quote Originally Posted by jacksonikus View Post
    acum depinde si de cum iti place, eu personal, jucator ocazional de curse de masini, nu vreau sa reiau cursa pentru ca am ramas fara motor.
    Eh, puteau sa faca si ei ca pe jocurile de acum 20 de ani, in spiritul arcade, dar totusi respectand un picut dificultatea unui driving game... aveai 20% damage, iti scadea 10% din viteza... Asa, cu 100% damage, iti scade 0% din viteza... Next-gen!

    Sper sa nu creada cineva ca am ceva cu jocul in sine (repet, arata al naibii de bine)... ci imi repugna ideea ca nu trebuie sa ma agit sa nu lovesc masina de toti parapetii si de toti concurentii... pentru ca nu am de ce sa ma agit. Si orice joc auto unde nu-ti pasa de masina si ai tot timpul max-speed indiferent daca ai luat un mare zid in fata la 300Km/h... pt. mine e playable doar asa, 2-3 ture ca sa vad masini si peisaje. Da, probabil va fi fun... am mai zis-o, daca tot au facut asta, macar sa puna si arme pe masini, si devine un fel de Mario Kart next-gen. Ah, dar stati, ca pana si in Mario Kart iti poate da slowdowns & co

  7. #207 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Comparatia e facuta de acel site, pe mine nu ma interesează cele doua jocuri Am postat aici pt ca am văzut ca era o discuție despre "damage"

    PS DriveClub nu e simulator, niciodată nu l-au anunțat ca fiind un simulator auto
    http://www.gamepur.com/news/11210-ne...-magazine.html
    It will not be classified as a racing simulator like the Gran Turismo and Forza Motorsport series, but as a rival to Grid 2
    PPS eu zic sa nu mai fiți cârcotași, sa așteptați jocul si apoi un review mic

  8. #208 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nici nu trebuie sa fie simulator ca sa tina cont de damage...

  9. #209 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    eu tot il cumpar, imi place domn'le !

    ---------- Post added 18-08-2014 at 13:25 ----------

    si sper sa nu fiu dejamagit )

  10. #210 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Prin urmare nu conteaza cat de prost mergi... just accelerate and get back on track...
    N-as zice. Daca ar fi fost 100% arcade, poate ai fi putut merge NFS style, fara frane, dar pentru ca are si niste sange de simulator prin el, cum e Grid, daca incepi sa mergi ca nebunul din perete in perete n-o sa ajungi nicaieri. Deci tot trebuie sa ai un pic grija cum mergi, treaba asta vazandu-se mai ales in multiplayer. In GT5 si GT6 nu vedeai curse cu damage mecanic in career si cand jucam cu ele in multiplayer nu erau un factor care sa influenteze modul in care mergi, conduceai cu grija fie ca era damage, fie ca nu. Bine, asta la un simulator adevarat, dar pentru ca si asta e "half-sim" se aplica aceeasi treaba.

  11. #211 SP
    Admin MonkY's Avatar
    eagle-eye: sper sa fie asa cum zici tu. Dar din ce vad in filmulete, poti sa mergi "bezmetic", odata ce nu te afecteaza. Cat despre NFS, e pacat sa comparam... oricat de proaste ar fi NFS-urile, macar acolo damage-ul conteaza (cel putin in majoritatea). De-asta ma si oftic, ca putea Driveclub sa devina un "must have" pentru orice maniac de car games. Asa, e doar un alt arcade care arata bine...

  12. #212 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu-mi amintesc sa fi contat damage-ul in NFS decat in Shift. Ce-i drept, Rivals nu am jucat, poate o fi si acolo cu damage mecanic. In fine, ideea e ca nu cred ca o sa poti merge chiar ca bezmeticul, sau cel putin asa sper. Macar daca ar baga ceva penalizari daca faci asta, ma gandesc ca in MP o sa fie crima altfel.

  13. #213 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Sunt penalizări. Să vă uitați cu atenție la filmele de prezentare.

  14. #214 SP
    Senior Member Zero's Avatar

  15. #215 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar

  16. #216 SP
    Member legokid220's Avatar
    OW GOD!
    E superb !

  17. #217 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar

    CUPCAKE Beta - No Replays - All Gameplay with HUD off!

    Fara link
    Attached Images Attached Images driveclub-_20140827223222.jpg driveclub-_20140827223440.jpg driveclub-_20140827224726.jpg driveclub-_20140827225420.jpg driveclub-_20140827225708.jpg driveclub-_20140827225800.jpg driveclub-_20140827225845.jpg driveclub-_20140827230530.jpg driveclub-_20140827230747.jpg driveclub-_20140827230845.jpg driveclub-_20140827231737.jpg driveclub-_20140827231746.jpg driveclub-_20140827233825.jpg

  18. #218 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Si ultima
    Attached Images Attached Images driveclub.jpg

  19. #219 SP
    Member legokid220's Avatar
    Sunt fascinat!
    Cel mai aratos joc !

  20. #220 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu am urmărit thread-ul, când intră jocul la plus ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 78 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 61 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts