Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 34 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast
Results 341 to 360 of 678

Thread: The Order 1886

  1. #341 SP
    Admin MonkY's Avatar
    ReNeGaDe124: man, eu nu am zis ca The Order 1886 nu ar fi un joc bun. Eu nu ma pronunt niciodata asupra jocurilor pe care nu le joc/termin. Am zis doar ca daca titlul asta ar fi fost exclusiv pe orice alta platforma (a se citi Wii, Xbox, etc.), ati fi facut de sus pe el, in special datorita faptului ca e plin de QTE-uri, ca are black bars (desi s-a prezentat ca fiind jocul ce arata puterea unui PS4), ca e extrem de scurt, ca n-are multiplayer, etc. Da, imi pare rau... urasc ipocrizia si modul in care fanbotii ridica la slavi orice bull**** vine de la Sony, dar daca acelasi lucru vine din alta parte, sar respectivii in sus (asa cum s-a intamplat si cu Ryse).

    P.S. FYI 1600 x 900 = 1.440.000, 1920 x 800 = 1.536.000, deci mare branza la rezolutie nu este. Diferenta e ca in jocul de acum 2 ani nu am niste rahaturi de bari negre pe ecran (iar Ryse chiar face upscale la 1920 x 1080 pe cand The Order ramane in 1920 x 800 + black bars, no matter what). As fi inteles la cinematics, dar ingame... bleah! La naiba, nici pe PS2 nu am vazut jocuri cu black bars ingame. In fine, daca voua va place, sa fiti sanatosi. Eu zic sa faceti o cerere la Sony, sa iasa toate jocurile cu black bars de-acum inainte... ca deh... cinematics.

    P.P.S. Ryse nu doar ca l-am cumparat full price, dar am luat si TOATE DLC-urile la el. Inca il joc si in ziua de azi... Dupa cele 5 ore de The Order, cam cat il mai joci? Si btw, eu am facut comparatia cu Ryse doar pentru ca atunci ati sarit toti pe el ca e de rahan in rezolutia aceea, ca e plin de QTE-uri si ca e prea scurt. Acum insa, jocurile vad ca au "evoluat"... In fine, eu refuz sa-l cumpar si e opinia mea. Oricine altcineva e liber sa-l cumpere si sa-l ridice la slavi. I don't!

  2. #342 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Poate linkul asta o sa ajute in explicatii vis-a-vis de dilema cu The Order.
    Why The Order: 1886 is 1080p and not 800p

  3. #343 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mayhem: poate gasesti un link in care sa ni se explice de ce in 2015 ma joc cu black bars pe o consola "next-gen" intr-un joc care s-a anuntat ca fiind un "masterpiece", si care face asta pentru vreo 5-6 ore, din care 2-3 sunt cinematics

  4. #344 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nu chiar. El e 1080p doar daca pui si acele bari negre la socoteala, cea ce nu e prea corect. Consola nu randeaza jocul in 1080p, ci e un 1080p minus barile negre. Jocul nu e nici pe departe 1080p ci ajunge undeva pe la 800p (poate chiar mai putin) avand in vedere cat din ecran e doar negru
    Pai si eu ce am zis? 1080p - acele bare negre = 1920x800. Eu din cate stiu 800p = 1280x800. Barele negre nu scad din lungimea imaginii, doar din latime.

  5. #345 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Man, inca odata... poate sa fie rezolutia aceea chiar si 8K. Daca are bari negre ingame, sa fie sanatos! Nu dau atatia bani pe un joc "taiat".

    P.S. Cat despre 800p, eu n-am mai auzit de rezolutia asta pana la The Order 1886. 900p da, exista (1600 x 900), dar 800p... in fine, e bine ca Sony lanseaza noi "trend-uri" next-gen. Sper sa nu vad Uncharted 4 in 600p cu bari atat pe verticala cat si pe orizontala...

  6. #346 SP
    Member legokid220's Avatar
    jocul a avut de inceput BARI NEGRE . de ce il pangeti acum ? nu va zis clar ca e o experinta cinematica?

  7. #347 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    Sa inteleg ca tu nu vezi filme daca au bari negre? Au spus clar ca jocul se bazeaza pe poveste si pe a oferi o experienta cinematica mai mult decat pe gameplay... Tu nu l-ai jucat... Jocul chiar are un alt fel de feeling (intr-un sens bun) cu aspectul ala... I se potriveste... Lui Ryse nu i se potrivea... Nu la toate merge asa ceva... Aici a mers. Si nu inteleg ce mai cauti aici daca ai spus ca nu-ti place jocul? Ca sa te iei la cearta sa demonstrezi ce?

  8. #348 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by legokid220 View Post
    jocul a avut de inceput BARI NEGRE . de ce il pangeti acum ? nu va zis clar ca e o experinta cinematica?
    Eu am tot sperat ca va fi optional. Sa fiu sincer, inca mai sper - poate printr-un update.
    Quote Originally Posted by BlueLightning View Post
    Sa inteleg ca tu nu vezi filme daca au bari negre?
    Sper ca ai varsta necesara ca sa recunosti diferenta dintre un film si un joc. Aici vorbim despre "The Order 1886 - The Game". Pentru "The Order 1886 - The Movie" va trebui sa deschizi un thread separat.
    Quote Originally Posted by BlueLightning View Post
    Au spus clar ca jocul se bazeaza pe poveste si pe a oferi o experienta cinematica mai mult decat pe gameplay...
    The Last of Us e foarte cinematic si sa dea naiba daca are bari negre... "Au spus" - asta e tare. Crezi ca ar fi putut recunoaste ca "am fost incapabili sa rulam jocul in 1080p"?
    Quote Originally Posted by BlueLightning View Post
    Si nu inteleg ce mai cauti aici daca ai spus ca nu-ti place jocul?
    Sa inteleg ca pe threadurile cu jocuri de PS4 nu se accepta decat opinii pozitive si ridicari in slavi? Mi-am spus opinia - nu-ti convine, sari peste! It's a free forum!
    Quote Originally Posted by BlueLightning View Post
    Ca sa te iei la cearta sa demonstrezi ce?
    Sa demonstrez ca unii au ochelari de cal (stii, nu vad doar inainte) si folosesc unitati de masura diferite (in functie de consola/producator). Bine, nici nu stiu de ce ma chinui...

  9. #349 SP
    Member BlueLightning's Avatar
    Iti respect opinia... Si nu te opreste nimeni sa o spui. Dar nu inteleg de ce te chinui sa le-o impui tuturor si sa raspunzi la fiecare lucru care ti se opune ca si cum vrei sa demonstrezi ca toti gresesc, mai putin tu. Plus, ai senzatia ca aici toti sunt Sony Fanboy si numai de asta apreciaza jocul. Lucru total gresit. Ma rog, eu nu o sa mai raspund in acest topic... Nu mai are sens. Daca mai are cineva intrebari in legatura cu jocul sa-mi trimita PM. Numai bine.

  10. #350 SP
    Member legokid220's Avatar
    Pai e un joc exclusiv playstation ... normal ca aici sunt majoritatea fanii playstation mi se pare corect !

  11. #351 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Ce a ajuns si threadul asta, noroc ca exista PM asa mai aflam si noi despre joc.

  12. #352 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu sunt fanboy Sony sau sonypony cum m-au numit altii si nu apreciez jocul, dar din alte motive pe care mi le-am expus deja, va astept pe PM

  13. #353 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa-mi spuneti daca doriti sa discutati doar pe PM, ca inchidem threadul si nu veti mai fi deranjati

    De fapt, la naiba... exista un grup pe Facebook numai pt. fanboy Sony (expati de pe CG). Dati join acolo si veti vedea ce frumos e. Puteti sa va bagati si sa va scoateti acolo (atata timp cat terminati cu o plecaciune), ca nu se supara nimeni.

    P.S. Am observat ca de-a lungul timpului majoritatea fanbotilor fara limite si-au luat jucariile si-au plecat. Au ramas cei care pot accepta si o opinie pro la fel cum o pot face pentru una contra. Bine... ca unii nu mai suporta decat pe PM, dar asta e o cu totul alta poveste... Serios acum: grow a pair!
    Attached Images Attached Images man-up-grow-pair-1.png

  14. #354 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  15. #355 SP
    Member legokid220's Avatar
    )))

  16. #356 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Launch TV Comercial:


  17. #357 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Numai tu MonkY nu poti sa accepti faptul ca jocul are bare negre, si nu te afecteaza cu nimic treaba asta...

    merci Khufu pentru corectare.

  18. #358 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Dar-ar naiba in ele de BARE negre.

  19. #359 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Launch TV Comercial:
    Adevaratul motiv pentru care jocul are bare negre. Sa dea bine siteul si "Only on PlayStation" in reclame. Asa trebuia sa arate si in joc.

  20. #360 SP
    Senior Member Florin85's Avatar
    The Order , are de toate , mai ales atmosfera si poveste , nu inteleg ce nu va place !! Ca are barele alea negre? Irelevant , jocu e bun pentru ce ofera. Poate o sa ziceti ca nu o sa placa Metal Gear Phantom Pain ?!! Sa vedeti acolo cinematics ..5 minute joc-cinematics.
    Mie imi pare rau ca nu pot sa iau imi iau PS4 acum , cu toate ca am banii . Dar peste 2 luni ma mut din tara , poate prin noiembrie cand ma aranjez cu totu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 34 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-02-2015, 12:52
  2. Replies: 0 Last Post: 20-02-2014, 12:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts