Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 21 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 ... LastLast
Results 321 to 340 of 404

Thread: PlayStation VR

  1. #321 SP
    Member gabytro's Avatar
    Ai un dvd cu demo uri ..e suficent sa ti faci o idee. Plus ca e o gramada de free content pe store.eu o saptamana m am descurcat cu ce era acolo

  2. #322 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Quote Originally Posted by gabytro View Post
    eu in Bucuresti n am gasit.
    Este in Auchan Militari in zona de console.

  3. #323 SP
    Member gabytro's Avatar
    Eu la Resident evil 7 cand apas triunghi sa apare inventory fereastra aia care apare se misca usor fata spate (fara sa ma misc eu). Am observat asta si la alte jocuri, de ex: wayward sky - unde se misca toata platforma aia.
    Sunt curios daca asa e si la voi sau o fi la mine ceva defect, desi nu cred.
    Merci

  4. #324 SP
    Junior Member mihaimmn's Avatar
    astazi am testat si eu PS VR ( aprox 15 min ), jocurile Driver Club VR si un shooter (no name), ca si experienta a fost super ok, calitatea imaginii destul de buna, senzatia este super ok, personal consider ca e nevoie de mai multe ore de joc pentru a te adapta, merita cumparat insa consider ca in acest moment este supraevaluat.

  5. #325 SP
    Member G@by's Avatar
    Asa cred si eu. Nu e la nivelul suratelor de pe PC, plus ca pretul il consider cam mare, pt ce ofera (piata pt ea).
    Mai mult de 1000 de lei nu as da (e strict parerea mea), pentru ca, deocamdata, jocurile disponibile o trag in "jos", asa ca evaluez casca strict la tehnologia oferita.
    Tin ei coada sus cu pretul dar, cred ca intr-un an cam la pretul de sus o sa ajunga. Mai intai pe la promotii si mai ales pe "afara". Deja a fost o promotie si la noi, cu 1.400 lei.
    Eu, PENTRU VR, am sarit la consola PRO, am luat si camera dar, deocamdata mai stau, ca nici nu as avea acum timp sa fac antrenamente pentru adaptare.
    Si poate intre timp se gandesc unii sa scoata in sfarsit macar un joc dedicat,....dar JOC, de PS4, an 2017.
    Mda, nu e sustinuta deloc pe partea asta, de aceea multi sceptici se asteapta sa fie lasata din brate de catre Sony. Totusi sa speram ca nu...

  6. #326 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai ai Resident Evil, daca vrei un Joc an 2017. Daca nici ala nu e full game, care arata foarte bine pe PS VR, nu stiu ce ar mai putea face.

  7. #327 SP
    Member G@by's Avatar
    Da, e mai reusit ala dar, nefiind genul de joc care sa ma atraga, nu m-am mai gandit la el...
    E facut mai mult sa-ti creeze anumite stari , dar sa fim seriosi, la ce jocuri sunt pe piata, la ce se poate face, ce e pt VR e un fel de "timpurile" lui PS2.
    Oricum, sectiunea e seaca precum un desert.
    Se pot face multe. Poate dezvoltatorii se vor ocupa pe viitor mai serios pentru VR. Tot tragem nadejde...
    (Poate ca sunt mai critic, mai exigent, pentru ca inca nu am cumparat... As vrea sa aibe un viitor sigur si fain, sa nu ma trezesc ca am blocat banii... )

  8. #328 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Clar nu vei gasi prea curand diversitatea de jocuri de pe PS4 non VR. Majoritatea nici nu pot fi implementate.
    Ideea e ca daca nu te lasa buzunarul, n-are rost sa bagi atatia bani in asta. Chiar platesti mult prea mult fata de cat ajungi sa te joci pe ea pana la urma. Si nu e numai casca si camera. Mai ai de luat si Move-urile si arma pentru Farpoint, daca vrei o experienta si mai buna.
    Cel putin la mine se aplica, pentru ca aduna praf de o buna bucata de vreme, dar am de terminat Farpoint si Batman VR, asa ca o voi scoate de la naftalina curand.
    Un pret la care n-as comenta nimic ar fi 1.000 de lei. Mi s-ar parea mult mai corect, dar na, daca vrem tehnologie noua...

  9. #329 SP
    Member G@by's Avatar
    Da, stiu ca poti achizitiona mai multe accesorii la toata treaba asta, dar cum pe mine m-a atrag jocurile de tip racing, nu prea iti trebuiesc, ca pentru o prima etapa de achizitii.
    Tocmai din motivele mentionate (si) de tine, nu ma prea arunc sa o iau acum. Mai stau. Astept eventual un Black Friday, sarbatorile, mai vedem...
    Ma gandesc acum la jocurile la care am facut deja precomanda si inca in versiuni "premium", deci "morman" e, slava Domnului.
    GTS, WWII, Star Wars II, ...asa ca de plictisit, nu e loc, ca si asa, in perioada asta nu prea am timp de consola ...

  10. #330 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Daca te intereseaza cele de racing, atunci nu trebuie sa ratezi Dirt Rally VR. E de departe cel mai bun, mai ales daca ai un volan, simti ca esti in masina. Partea proasta este ca driving in VR creeaza reprde stare de ameteala si greata.

  11. #331 SP
    Member G@by's Avatar
    Da, am vazut filmulete cu el...
    Am volan, T300 Alcantara, cu add on Ferrari, cu stand deci, ... casca mai trebuie, ca si asa, cam dau pe la sculele astea, lunar...
    Pana acum, am luat vreo 3 jocuri si se pare ca m-am fript cu Drive Club VR. Stiam atunci ceva ceva dar, era la promotie, vreo 50 lei.
    Cat despre starea de rau, da, poate fi o problema. Am acel "rau de masina", ma invat cu el, trec de el, dar il am...
    Pandesc sa gasesc expusa o casca pe la un magazin, sa vad si practic cum ma prezint dupa cateva minute.
    Am vrut sa incerc la un mall, dar aveam si treaba si ... fiind o casca Oculus, am spus ca sunt sigur ceva diferente, asa ca am dat pass.
    Dar ca trebuie incercat inainte, da, stiu ca e recomandabil...
    Doar ca deocamdata, ma bazez pe adaptabilitatea mea...

  12. #332 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu n-am avut niciodata rau de masina, dar astea racing in VR dau bine asa ceva.
    In marea majoritate a jocurilor sunt ok, dar am probleme in cele de racing si cele gen Rigs, unde esti intr-un robotel care se invarte. La fel mi se pare un shooter unde rotirea o faci din joystick. La Resident Evil pot rezista cu asta doar folosind rotirea din 30 in 30 de grade.
    Majoritatea prietenilor care au incercat sunt tot cam asa, dar am avut unul pe care l-a luat ameteala imediat cum a incercat Ocean Descent, ca se misca cusca cu el Alt prieten care isi luase VR, dupa vreo luna imi zicea ca abia reuseste sa reziste 10 minute, dar el se juca mai mult Rigs.

  13. #333 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    PSVR model 2, o revizie mica, HDR, easier headphone integration, cica si Move au unele imbunatatiri, zice mai multe pe blogul japonez fata de cel US, dar cine intelege

    link Neogaf
    link PSBLOG

  14. #334 SP
    Member G@by's Avatar
    He he he...
    Si doar spuneam in primele postari, ca daca tot mai stau, poate intre timp apar vesti despre vreo versiune noua.
    Am cobit...
    Poate totusi umbla si la rezolutie...
    Eeeei, pai daca-i asa,...v.2 sa fie, clar.
    (In felul asta v.1 chiar ca o sa coboare la 999.99 lei. Si poate mai putin.)
    Acum, daca s-a vedea ca diferenta de pret e mare intre cele doua versiuni, iar imbunatatirile "nu fac banii", o sa hotaram dupa lansare daca se merita caruta de bani pt v.2 , sau sa luam tot un v.1 mai ieftin.

  15. #335 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Ce vad eu plus la v2 ar fi partea cu HDR, ca nu mai stai sa schimbi cabluri cand te joci. Dar nah, nu merita sa schimb v1 doar pt asta.
    Pacat ca nu s-au gandit de la inceput sau poate s-au gandit dar au zis sa mai pastreze si pt v2 ceva.

  16. #336 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Sa speram ca mai scot ceva update de firmware si pt astea „vechi” sa avem facilitati noi. Daca doar castile integrate, hdr si cablul mai subtire sunt aditiile, nu merita schimbul. Pretul o sa fie la fel ca la asta de acum. Probabil ca o sa le elimine incet pe vechile modele. O sa faca ceva discount-uri inainte de lansare.

  17. #337 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    treaba e ca PSVR deja a avut o reducere de $50, dar in loc sa scada pretul, l-au pastrat si au introdus camera in pachet, acum orice PSVR cumperi, vine cu camera, fara a fi bundle, e pachet standard, dar in Romania inca nu avem acest pachet de PSVR + PS Camera pt 1800 lei, avem doar PSVR pt 1800, deci cand apare acest PSVR 1.2, o sa fie si camera inclusa in aia 1800 lei

  18. #338 SP
    Member G@by's Avatar
    Adica daca tot am luat camera cu 200 lei, la promotie, pot s-o scot la vanzare...
    Am luat camera chiar in timpul in care eram gata gata sa ma arunc sa iau casca VR si ma tooot intrebam, de ce naiba nu baga si la noi, cum deja era pe piata internationala, pachete cu diferite seturi de accesorii.
    Macar casca cu camera...
    Si in final, preventiv , am luat camera, sa pregatesc terenul pt casca.
    Acum, trag nadejde ca poate o sa fie pe piata si o varianta fara camera.

  19. #339 SP
    Member lucas22010's Avatar
    pai si ai idee cand apare v2-ul si la noi?

  20. #340 SP
    Member G@by's Avatar
    Daca ma intrebi pe mine, pentru ca nu sunt jocuri care sa ma impinga sa iau acum un VR, nici nu am cautat pe site-urile de specialitate vreo data, macar aproximativa, a lansarii.
    Nu ma grabesc, pentru ca pana la lansarea urmatoarei casti, poate si capitolul jocuri o sa stea mai bine.
    Actuala casca are deja un an de la lansare, iar daca au facut deja anuntul oficial, ca lanseaza o noua versiune, ca nu o fi de Craciun, dar pana in vara viitoare tot o sa fie, ceea ce mie imi convine. Acum, depinde de fiecare...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 21 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 ... LastLast

Similar Threads

  1. PlayStation VR2 By paul in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 269 Last Post: 27-03-2024, 19:50
  2. Vand PlayStation Network Card Romania si PlayStation Plus By Dant3 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 6 Last Post: 25-04-2020, 17:20
  3. Acesta sa fie noul Playstation Move pentru Playstation 4 ? By andreiaka in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 0 Last Post: 14-12-2013, 19:26
  4. Replies: 0 Last Post: 21-02-2013, 09:03
  5. Replies: 0 Last Post: 14-04-2009, 09:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts