Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 37 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 ... LastLast
Results 461 to 480 of 736

Thread: God of War (2018)

  1. #461 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by Darku View Post
    Am aceeasi problema, am dat redeem la cele 2 coduri, mi-a descarcat doar tema, iar celelalte 8 mini-DLC (scuturi, armuri, amuleta) nu s-au descarcat si nici nu le vad in meniu, nu se vad in inventar. Ce nu am facut cum trebuie?
    Pana la urma ai rezolvat cumva problema?
    Pls help!
    N-am rezolvat. I-am dat inainte fara bonusuri... tind sa cred ca bonusurile sunt legate de contul de PSN. Eu am introdus codurile pe cel de UK, dar joc pe contul de US. Aici cred ca e problema.

  2. #462 SP
    Member Johnny's Avatar
    Quote Originally Posted by adin33 View Post
    Deschizi meniul si acolo ai bonusurile chiar de la inceput.
    Ai luat cumva versiunea digitala?

    Quote Originally Posted by Darku View Post
    Am aceeasi problema, am dat redeem la cele 2 coduri, mi-a descarcat doar tema, iar celelalte 8 mini-DLC (scuturi, armuri, amuleta) nu s-au descarcat si nici nu le vad in meniu, nu se vad in inventar. Ce nu am facut cum trebuie?
    Pana la urma ai rezolvat cumva problema?
    Am Austria made LE de la Altex. Cele 8 add-ons apar ca instalate dar nu le vad in inventar ( weapons , armor ). Cred ca are o legatura cu faptul ca LE e facut in Austria. Cred ca e ultima oara cand mai cumpar LE/ CE de la Altex/Media Galaxy, normal edition for me from now on.

  3. #463 SP
    Member theSrN's Avatar
    Tocmai ce am primit și eu Collector's Edition-ul și a venit fără vreun fel de ambalaj sau altă protecție, e direct cutia propriu-zisă, care e în turcă sau poloneză, ceva pe acolo. Super eMag, super...

  4. #464 SP
    Junior Member Zuluf's Avatar
    Daca nu v-a ajuns inca jocul / nu aveti ps si nu va deranjeaza spoilerele, lucrez la un blind run lp. Gasiti playlist-ul aici: https://www.youtube.com/playlist?lis...Mi28vhe0ErogE2. Stream-ul e zilnic de la 8 PM ora Romaniei.

    Hands down cel mai bun titlu de ps4. Nici nu-i de mirare ca a izbucnit Cory Balrog in lacrimi cand a vazu scorul de metacritic

  5. #465 SP
    Senior Member mark's Avatar
    It's ooooooonnnnn!

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  6. #466 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    L-am jucat vreo 8 ore azi. Combatul e divin: dinamic, tehnic si brutal. Nu m-am mai distrat atat de mult omorand creaturi de la DMC incoace; chiar se simte ca un God of War modern si imbunatatit. 10/10 masterpiece!


  7. #467 SP
    Member nutzule's Avatar
    ptr keanustar

    daca ai facut salvare la joc pe contul de uk, apoi ai bagat codurile... normal ca sunt active doar pe contul de uk
    din cate stiu nu trebuie sa faci salvare (new game) pe contul de uk ca sa ti mearga pe cel de us
    doar instalezi jocul, activezi dlc urile pe psn uk etc, apoi intri pe contul us, new game, ar trebuie sa fie activate si pe us

    ---------- Post added 21-04-2018 at 15:55 ----------

    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Dark Souls si The Last of Us nu sunt nici role playing games si nici nu au nimic in comun.
    dupa ce ai jucat gow, vezi vreo asemanare?

  8. #468 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by MENTATAL0R View Post
    De unde dau full screen ca nu gasesc in setari de nici o culoare? E cu border negru 1/4 de ecran..
    http://www.powerpyx.com/god-of-war-2...ullscreen-fix/

  9. #469 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Au lansat azi patch 1.11 care rezolva problema cu dungile negre.

    Quote Originally Posted by nutzule View Post
    dupa ce ai jucat gow, vezi vreo asemanare?
    Da si nu... Am vazut cateva asemanari de la inceput, dar nu inseamna ca jocurile seamana in esenta. Doar pentru ca perspectiva si ritmul seamana cu The Last of Us nu inseamna ca God of War seamana cu The Last of Us, pentru ca nu asta defineste niciunul dintre jocuri. Inseamna doar ca au ceva in comun.

    Cat despre RPG, multi uita ca vine de la Role Playing Game, nu de la upgrades & progression system. Doar pentru ca ai nivele, inventar si skill points nu inseamna ca joci un RPG, ci un action game cu upgrades. Poate ma fac clar prin exemple:
    Vampire: The Masquerade - Bloodlines e un RPG pur.
    Witcher 3 e in principal un action game cu puternice elemente de roleplay.
    Horizon: Zero Dawn e un action game cu usoare elemente de roleplay.
    God of War / The Last of Us / Dark Souls au toate ceva in comun, intr-adevar: niciunul nu are nici cel mai mic element de roleplay. Nu iei decizii, nu influentezi povestea, nu iti construiesti tu personajul, nu ai libertatea sa procedezi altfel decat asa cum iti dicteaza linia narativa.

    Combatul imi aminteste mai mult de vechile GoW decat de DS, sincer sa fiu. Au pastrat mecanica principala de "hit & dodge" (dodge instantaneu si fara sa depinzi de stamina), la care au adaugat atat de multe incat nici nu le poti descrie, dar in niciun caz nu luate din DS.

  10. #470 SP
    Member vladthegamer's Avatar

  11. #471 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Quote Originally Posted by nutzule View Post
    ptr keanustar

    daca ai facut salvare la joc pe contul de uk, apoi ai bagat codurile... normal ca sunt active doar pe contul de uk
    din cate stiu nu trebuie sa faci salvare (new game) pe contul de uk ca sa ti mearga pe cel de us
    doar instalezi jocul, activezi dlc urile pe psn uk etc, apoi intri pe contul us, new game, ar trebuie sa fie activate si pe us

    ---------- Post added 21-04-2018 at 15:55 ----------



    dupa ce ai jucat gow, vezi vreo asemanare?
    Nici nu am deschis jocul pe contul de UK, deci nu e de la asta.

  12. #472 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Inca 10 ore jucate si sunt socat ce joc au putut sa faca baietii! Momente epice din 10 in 10 minute! Combatul e fcuking aaaaawesome!!! Cu toate nodurile la skill tree desfacute esti de neoprit, un infinit de combinatii daca stai si exersezi si inveti cand si pe ce sa apesi, tii apasat.

  13. #473 SP
    Member adin33's Avatar
    Am cumparat jocul de la Altex si mi-au aparut bonusurile chiar la inceputul jocului.

  14. #474 SP
    Member kpy_here's Avatar
    Am jucat și eu ~8 ore. E decent, dar nu mi se pare ca ajunge la nivelul de "epic" precum seria anterioara. Se vede clar ca e joc de 2018, cu mecanici de joc noi.
    Pana acum am avut un singur boss battle care a fost cat de cat ok.
    Totuși, parca ma așteptăm la ceva mai mult

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  15. #475 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Seria ajunsese mediocră cu acel gameplay, părerea mea, hâc!

  16. #476 SP
    Member Otman's Avatar

  17. #477 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Played some. Acum imi e somn... worth it...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  18. #478 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar

    God of War 4

    Nu mai fac niciodata precomanda. Mai bine merg sa iau jocul de la raft si gata.

    Vineri am primit mesaj de la Nemo (comanda Altex) cum ca imi vor livra produsul, sun de 2 ori pe numarul curierului si ma asigura ca imi va livra produsul pana in ora 15.00, pentru ca dupa voi fi plecat.

    Bineinteles, ca vine mult mai tarziu curierul. Raspund si ii rog sa livreze sambata dimineata, dar culmea, curierul respectiv are liber sambata si nu are timp sa predea coletul cu pricina colegului care il va inlocui pe zona mea.

    Nu-i problema, am zis ca stau pana luni, dar sambata seara vad ca este o bucata de Collector Edition in showroom-ul eMag din Iasi, dau comanda si in dimineata asta la 10 cand se deschidea puteam merge sa il ridic.

    Ma trezesc la 10, dar nu pot iesi cu masina pentru ca era blocata strada datorita unui maraton organizat. Astept pana la 12, se da drumul iar la trafic, merg la eMag sa ridic CE, si surpriza. Cutia desfacuta, sigiliile nu erau intacte, erau inlocuite cu banda alba, 2 awb-uri mari lipite direct pe cutie, iar cutia exterioara deteriorata pe alocuri, rupta in colturile unde se deschide, drept dovada ca a mai deschis-o cineva. Am returnat pe loc produsul.

    Sa va fie de bine Nemo & eMag.

  19. #479 SP
    Member MENTATAL0R's Avatar
    Nu se poate ,,remapa'' controleru? ..ce naspa cu R2..

  20. #480 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Nu era mai simplu sa te uiti in setari decat sa astepti raspuns?
    Se poate, vezi in setari. Dar e nasol sa ataci clasic cu patrat/triunghi pentru ca nu poti ajusta camera in acelasi timp decat cu claw grip.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 24 of 37 FirstFirst ... 14 22 23 24 25 26 34 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand God of War (2018) Limited Edition in Bucuresti By shelbro in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 20-04-2019, 12:11
  2. Vand God of War 4 2018 Playstation 4 PS4 impecabil coduri nefolosite By scarules2006 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 11-05-2018, 07:40
  3. Replies: 4 Last Post: 25-04-2018, 21:39
  4. Replies: 4 Last Post: 14-04-2018, 19:57
  5. Replies: 1 Last Post: 28-03-2018, 18:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts