Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 31 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 ... LastLast
Results 441 to 460 of 603

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #441 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca mi-ai fi citit recenzia de pe acest site poate ai fi înțeles cu adevărat părerea mea. Daca ai citit-o deja, nu ai înțeles nimic din ce am scris acolo.

  2. #442 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Nu am citit-o căci ai scris-o când pentru mine reprezenta un mare spoiler.
    Promit ca o voi citi și îți voi spune părerea mea.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  3. #443 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Sa fii atent la "Gameplay" si "Concluzie" Btw, eu nu ofer spoilere in recenzii

  4. #444 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cata aciditate fata de cine are o parere diferita... Gamerii astia!

    Obiectiv vorbind, HZD nu este nici mai mult nici mai putin decat unul dintre cele mai bune jocuri de nota 8.5 ale generatiei actuale. Just pause and ponder.


  5. #445 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    ''obiectiv vorbind'' are review-uri de 9-9,5, obiectivitatea, din cate stiu eu, o da majoritatea. Nu cred sa fi spus cineva ca e un joc perfect, de 10. Enervant e doar faptul ca vine unul, isi spune parerea si are pretentia sa o schimbe pe cea a majoritatii.

  6. #446 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Inseamna ca ai informații eronate despre obiectivitate.
    Cat timp părerea lui este argumentata si pertinenta, nu vad de ce nu putem avea o atitudine civilizata. Fie ea si o discuție aprinsa, dar sa vina argumente si din partea care arata cu degetul.


  7. #447 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Cine decide ca e pertinenta si argumentata? Si-a spus parerea, ok, de ce tot insista sa isi impuna punctul de vedere?

  8. #448 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Decide logica universala, critical thinking; lumea ideilor nu e chiar asa subiectiva si vorba aia cu "gusturile nu se discuta" este puerila.

    Cat despre de ce insista, habar n-am, eu am zis doar ca eu consider ideea lui corecta, nimic despre repetarea ei. Oricum cred ca mai bine porți discuți asta cu explorer.

  9. #449 SP
    Member ro_explorer's Avatar
    Quote Originally Posted by ro_explorer View Post
    Promit ca o voi citi și îți voi spune părerea mea.
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Sa fii atent la "Gameplay" si "Concluzie"
    M-am tinut de cuvant si am citit-o integral. Am fost atent la tot (asa cum sunt de obicei cand citesc un text). Pot spune ca sunt de acord cu tine 95%. Diferenta o face ca eu mai am cateva puncte pe lista de imbunatatiri/schimbari necesare (am vrut sa scriu "negative" dar deja e prea mult testosteron risipit pe topicul asta). Mai e o diferenta, tu stii sa folosesti mult mai bine cuvintele, eu sunt mai de la tara asa, dau cu toporul direct in bustean.

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    eu nu ofer spoilere in recenzii
    Vrei sau nu, tot ai lasat informatia despre fluierat si cum il folosesti tu ca sa cureti tabere de banditi ... de exemplu, eu nu am folosit fluieratul decat rar, in luptele cu masini cand vroiam sa scot un membru din turma pentru un override micut ... in rest foloseam pietricele pentru control.

    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Obiectiv vorbind, HZD nu este nici mai mult nici mai putin decat unul dintre cele mai bune jocuri de nota 8.5 ale generatiei actuale.


    Quote Originally Posted by Espiritus View Post

  10. #450 SP
    Member Sherwood's Avatar
    Horizon Zero Dawn - Neil Druckmann Interviews Hermen Hulst | PS4




  11. #451 SP
    495
    Member 495's Avatar


    de vazut cu subtitrare in engleza, daca nu stiti olandeza.

  12. #452 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Oh man, am jucat cam 50 de minute din joc şi deja pot spune ca UI-ul e cuier

    Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

  13. #453 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cum adica User Interface e cuier?

  14. #454 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Probabil se refera la AI

  15. #455 SP
    495
    Member 495's Avatar
    daca era AI, pe hard e putin mai istet.

  16. #456 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Vreau sa ma apuc si eu sa il joc. Cum e indicat sa-l joc ca dificultate? Pe hard?. Nu vreau inamici usor de batut, sa ma plictisesc de ei.

  17. #457 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Incepe pe normal, daca ti se pare prea usor, schimba. Dar nu e asa de usor. Daca te duci ca nebunu' peste mai multi, mori sigur, si repede. Sa nu mai zic de robotii mari sau in turma.

    Ca idee, mi-a luat vreo 47 de ore sa il fac 100% cu platina. Pe normal.

  18. #458 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am terminat si eu azi. 56h si nu am avut rabdarea necesara sa stau sa caut toate log-urile, in rest am luat tot ce se putea colecta si conta cat de cat (80%+ la completion, daca-mi aduc bine aminte).

    Ce sa zic, overall un joc bun, de un 8...ish. A inceput destul de greu, cred ca dupa app 5h m-a prins, iar la cum am jucat eu, de am facut ultima misiune avand level 50, deci am facut toate side missions in timp ce faceam si povestea principala, pot spune ca pe la vreo 30h m-a pierdut si am tras de mine sa-l termin, fugind sau teleportandu-ma unde aveam nevoie si ocolind cat am putut, roboteii, ca sa nu mai pierd timpul cu asta.

    Dar ma asteptam sa fiu super over power pe la ultimile misiuni, dar nu a fost cazul. Tot a fost nevoie de putina tactica pentru a dobora bestiile de metal si asta mi-a placut.

  19. #459 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    Probabil se refera la AI
    Lol nu, UI = User Interface, adică în mare parte HUD-ul. E o tocană, se pierd iconitele prin mediu. Măcar nu are minimap, which is cool.

    Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

  20. #460 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Vezi ca e full customizabil, il faci sa arate cum vrei tu, sa apara doar cand vrei tu, etc.

    N-am avut probleme cu ui-ul, mi s-a parut placut.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 31 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. Until Dawn By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 314 Last Post: 01-02-2024, 21:19
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 06:14
  3. Agarest Senki Zero: Dawn of War Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 22-08-2010, 12:56
  4. Nuclear Dawn Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 18-12-2009, 05:41
  5. Dawn of Discovery Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 30-05-2009, 09:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts