Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 62 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast
Results 361 to 380 of 1239

Thread: Clubul Wii U

  1. #361 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Nașpa...

  2. #362 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Ma rog, e normal, asa e la orice consola si la ps3 am luat launch day si cam jumate de an ma uitam la ea pe post de bibelou.

  3. #363 SP
    Member felixxx's Avatar
    am jucat vreo 3 ore zombiU, cred ca merita jucat pe langa cele doua titluri deja enumerate.

  4. #364 SP
    Member dtancu's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Ma rog, e normal, asa e la orice consola si la ps3 am luat launch day si cam jumate de an ma uitam la ea pe post de bibelou.
    Sa fim seriosi.
    PS3 a avut la launch (PAL) printre altele Motorstorm, Resistance, Virtua Fighter 5, Ridge Racer 7, Genji, Full Auto 2, Mobile Suit Gundam, toate exclusiv pe PS3 la vremea respectiva si toate jocuri pe care nimeni nu le mai jucase pana atunci.

    Nintendo a relansat o gramada de porturi si jocuri disponibile deja de luni bune pe alte sisteme, cu foarte putine titluri exclusive.

    @felixxx: ZombiU e asa si asa. Il am fiindca a venit gratis cu consola insa altfel nu stiu daca l-as fi luat.

  5. #365 SP
    Senior Member tray's Avatar
    De acord dtancu, insa na, gusturile nu se discuta, din jocurile alea nic unul nu m-a atras decat poate Motorstorm. Resistance le-am cumparat pe toate 3 niciunul nu am putut sa joc.
    On: La zavvi pe ebay a ajuns 225 lire wiiu, WOW.

  6. #366 SP
    Member dtancu's Avatar
    Nu asta am vrut sa spun.
    Problema e ca la Wii U sansa sa nu fi jucat deja majoritatea jocurilor de launch semnificative pe alte sisteme e infima.
    Uita-te de exemplu pe IGN: din tot ce a aparut la launch doar 5 au scor peste 9 si din astea, 4 sunt porturi.

  7. #367 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Adevărul e că nici piața (mai bine zis buticul ăsta rom�nesc) nu ne avantajează. Bandiții ăștia nu aduc nimic dacă nu e marca Sony sau Microsoft și dacă nu le aduce profit uriaș, instant, fără reclame.

    Am intrat la �nt�mplare pe site-ul celor de la Walmart și am numărat vreo 35 de jocuri pe Wii U, hai 30 cu cele care au stoc epuizat, plus cele cu preorder (Monster Hunter 3 Ultimate și Rayman Legends care urmează să apară). Plus carduri de puncte eShop ($20, $35, $50).
    O minunăție. La noi...praf și pulbere. Pe l�ngă eventuală diferență de lansare a titlurilor pe un continent sau altul, bandiții ăștia mai pun o lopată de amărăciune �n viața fanilor Nintendo.
    �n Rom�nia trebuie să-ți iei PS360 ca să fii fericit. Ceea ce �n occident nu e așa.

  8. #368 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  9. #369 SP
    Junior Member codra's Avatar
    Asta nu e nimic nou. La nintendo jocurile descarcate din shop channel sunt legate de consola, nu de vreun id sau user. Pentru a nu mai putea fi descarcate trebuie intrat in shop channel in setari si apoi dat delete account. Insa aproape nimeni nu face asta pentru ca asa cum am zis jocurile sunt legate de consola nu de vreun user sau id, deci nu pot fi descarcate pe alta consola si pe cont nu sunt date personale. Pur si simplu intri in shop channel la titles you have downloaded si acolo e lista cu software-ul descarcat pe consola, asta daca nu s-a dat delete account.


  10. #370 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai sunt tampiti la faza asta.

  11. #371 SP
    Junior Member boborpacku's Avatar
    ZombiU demo a apărut brusc in eShop Europa, pr furiș, fără nici un anunț oficial!

    ---------- Post added 09-01-2013 at 06:30 AM ----------

    Dacă tot m-am reapucat de postat, o recomandare pentru cei ce vor să folosească consola pe post de mediaplayer și au un PC c�t de c�t decent- Play On Media Server.
    Nu e free, dar după expirarea trialului softul funcționează �n continuare ca media server, pierzi doar accesul la canale gen Netflix, Hulu, care �n Rom�nia te interesează mai puțin, nefuncțion�nd dec�t prin proxy.
    Softul merge și pe alte console, dar pe Wii calitatea imaginii e �ngrozitoare ( pe WII U faci streaming la un mkv 1080p fără probleme), iar pe Xbox 360 imaginea parcă e puțin mai proastă. Nu dețin și un PS3 ca să �ncerc, oricum pentru ultima consolă există softuri similare dedicate.
    Oricum GamePadul e ideal ca telecomandă de mediaplayer.

    ---------- Post added 09-01-2013 at 06:35 AM ----------

    PS: Merg și subtitrările, dacă sunt conținute �ntr-un fișier separat .srt, aflat �n același folder și denumit identic cu fișierul video.

  12. #372 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Na băieți, ca să nu vă mai aud că vă văicărați!
    Nintendo of Europe a prezentat ”calendarul” jocurilor pe Wii U pe anul 2013.

    - Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge, Nintendo – 11.01.2013
    - SiNG PARTY (cu microfon), Nintendo – 18.01.2013
    - Marvel Avengers: Battle for Earth, Ubisoft – 24.01.2013
    - Scribblenauts Unlimited, Nintendo – 8.02.2013
    - NBA2K13, Take Two – 11.02.2013
    - Rayman Legends, Ubisoft – 28.02.2013
    - F1 Race Stars, Codemasters – 01.03.2013
    - Monster Hunter 3 Ultimate, Capcom (distribuit de Nintendo) – martie 2013
    - The Croods: Prehistoric Party, Namco Bandai – martie 2013
    - Aliens: Colonial Marines, SEGA – Q1 2013
    - Need for Speed Most Wanted, EA – Q1 2013
    - LEGO City: Undercover, Nintendo – la începutul lui 2013
    - Pikmin 3, Nintendo – Q2 2013

    Pentru eShop:
    - BIT.TRIP Presents… Runner 2: Future Legend of Rhythm Alien, Gaijin Games – Q1 2013
    - Mutant Mudds Deluxe, Renegade Kid – Q1 2013
    - The Cave, SEGA – Q1 2013

    Sursa: Nintendo Europe Releases Early 2013 Wii U Lineup - Wii U - Nintendo Nerds

  13. #373 SP
    Member dtancu's Avatar
    Quote Originally Posted by Bodolay Botond View Post
    Na băieți, ca să nu vă mai aud că vă văicărați!
    Nintendo of Europe a prezentat ”calendarul” jocurilor pe Wii U pe anul 2013.

    - Ninja Gaiden 3: Razor’s Edge, Nintendo – 11.01.2013
    - SiNG PARTY (cu microfon), Nintendo – 18.01.2013
    - Marvel Avengers: Battle for Earth, Ubisoft – 24.01.2013
    - Scribblenauts Unlimited, Nintendo – 8.02.2013
    - NBA2K13, Take Two – 11.02.2013
    - Rayman Legends, Ubisoft – 28.02.2013
    - F1 Race Stars, Codemasters – 01.03.2013
    - Monster Hunter 3 Ultimate, Capcom (distribuit de Nintendo) – martie 2013
    - The Croods: Prehistoric Party, Namco Bandai – martie 2013
    - Aliens: Colonial Marines, SEGA – Q1 2013
    - Need for Speed Most Wanted, EA – Q1 2013
    - LEGO City: Undercover, Nintendo – la începutul lui 2013
    - Pikmin 3, Nintendo – Q2 2013

    Pentru eShop:
    - BIT.TRIP Presents… Runner 2: Future Legend of Rhythm Alien, Gaijin Games – Q1 2013
    - Mutant Mudds Deluxe, Renegade Kid – Q1 2013
    - The Cave, SEGA – Q1 2013

    Sursa: Nintendo Europe Releases Early 2013 Wii U Lineup - Wii U - Nintendo Nerds
    Daca asta e tot ce lanseaza Nintendo in 2013 am pus-o.
    In afara de Pikmin 3 si Monster Hunter 3...

  14. #374 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Păi după cum văd eu, cel mai îndepărtat punct e Q2...aproximativ prima jumătate de an.
    După aia...next on Dallas
    N-o fi vrut nici ei să-și tragă toate gloanțele din cartuș. Logic oarecum.

  15. #375 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Lume, lume! Nintendo Direct mâine numai despre Wii U, mai exact despre viitoarele jocuri pe această consolă.
    Attached Images Attached Images screenshot-01222013-04-33-46-pm.png

  16. #376 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    3D Mario, Mario Kart, Bayonetta2, Smash Bros, Wind Waker Remake + new Zelda si un RPG nou care arata bestial.

    Bravo Nintendo.

  17. #377 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Na...să mai aud pe careva să se plânge!
    Pozele cu Zelda au fost fascinante...gosh!...

    Pentru cine n-a văzut Nintendo Direct:

  18. #378 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Chestia asta nu e deloc tipica Nintendo, sa-si anunte jocurile asa devreme.
    Unele din ele sigur se vor lansa doar anul viitor.
    Au simtit ca WiiU nu o sa aiba acelasi succes ca Wii si s-au gandit sa ne motiveze un pic .

  19. #379 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Băi...nu știu ce să zic. De când l-am auzit pe Iwata-san pomenind de aplicația pe smartphone care te ține la curent cu MiiVerse și restul de pe Wii U...mă ”tem” că ăstora le-a venit mintea la cap
    Așa că watch out!

  20. #380 SP
    Senior Member Clopotarul's Avatar
    Ce bine arata noul joc al celor de la Monolith Soft ( creatorii Xenoblade, unul din cele mai bune RPG-uri jucate de mine in ultimul timp ).
    Iar melodia ce incepe la 0.34 - .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 19 of 62 FirstFirst ... 9 17 18 19 20 21 29 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Wii By muggs in forum Nintendo Wii
    Replies: 562 Last Post: 30-08-2020, 11:10
  2. Vand cateva jocuri pt Nintendo Gamecube, Wii, Wii U si 3DS By snk2 in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 29-11-2018, 12:04
  3. Replies: 26 Last Post: 12-02-2014, 17:15
  4. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  5. Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 16:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts