Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 60 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast
Results 381 to 400 of 1191

Thread: Clubul Nintendo Switch

  1. #381 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Chill guys, sa avem noi timp si bani si pt Switch, ca de imbunatatit gasim destule.

  2. #382 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Avand in vedere locul lor pe piata, nu cred ca li se poate rupe de potentialii clienti.
    Chief, pozitia lor pe piata de console portabile este urmatoarea: #1
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    NFC face mai multe decat plati, dar tie nu iti place NFC pana nu se da drumul si la Apple la NFC.
    Nu neg mare sef ca NFC nu face mai multe. Dar pe cuvant de onoare, ma stii pe mine ca am o tona de gadget-uri prin casa, o groaza de nebunii - si nu cred ca am mai mult de 2 device-uri care au NFC. Si unul dintre ele cred ca e Wii U-ul, deci nu se pune. Pe cuvant ca daca as fi inconjurat de NFC-uri, i-as injura si eu pe cei de la Apple. Meanwhile, sunt doar realist.
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Adica eu cer un amarat de bluetooth, nu am avut pretentia de wi-fi, doar bluetooth. Si tu imi spui ca nu dau drumul la bluetooth pentru ca "bluetooth kinda sucks" pentru audio? Dar stii ce sucks even more than sh!t bluetooth? No bluetooth.
    Ai dreptate. Ca si la iFon, no jack is more sucky than analog jack. Dar pe Nintendo mai lasa-i un pic... si poate vom vedea ca suporta si casti bluetooth via update. Altfel nu vad de ce pe consola ar fi pus Bluetooth 4.1 si pe Joy-Con-uri 3.0. Crede ca reduceau la maxim costurile daca puneau 3.0 si in consola si gata. Dar 4.1 suporta linistit multi-sources, asa ca... sanse sunt!
    Quote Originally Posted by biagyydog View Post
    Chill guys, sa avem noi timp si bani si pt Switch, ca de imbunatatit gasim destule.
    Eu sunt chill... ca oricum bani n-am de asa ceva. Dar salivez si eu pe-aici, ce Dzeu sa fac?

  3. #383 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    MonkY saliveaza, iar eu caut nod in papura ca sa ma abtin

  4. #384 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ Cumperi consola de la emag, cumperi zelda si ai exact 30 de zile sa il termini si sa returnezi consola. Jocul il dai după pe olx. Nu trebuie sa salivezi daca nu ai bani.

  5. #385 SP
    Banned Venom's Avatar
    Uite de-aia nu suport eu Romanul!

  6. #386 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eh romanul, crezi tu ca doar romanul stie sa faca smecherii ca asta?

  7. #387 SP
    Member xenocid's Avatar
    Mai erau 4 console la MediaGalaxy Orhideea. Acum mai sunt 3

    LE: solid construit. pare dintr-o singura bucata chiar si cu controlerele atasate.
    nicio problema de sincronizare cu controlerul stang! merge si din camera alaturata.

  8. #388 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Au cumva si consola colorata?

  9. #389 SP
    Member n0madgamer's Avatar
    Am primit-o si eu, scuzati calitatea de cartof… Ma pun sa ma joc.
    Attached Images Attached Images screen-shot-2017-03-03-17.12.09.jpg

  10. #390 SP
    Member VictusG's Avatar
    In Tg Mures mai sunt 5 pe raft, dar nesimtitii nu au jocuri.......

  11. #391 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai s-or fi gandit ca la ce iti mai trebuie si jocuri cand iti cumperi consola de-abia lansata?!? Eventual mai cumpari niste accesorii, ceva!

  12. #392 SP
    Member xenocid's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Au cumva si consola colorata?
    Dap. 2 gri, 2 neon. Nu intelege de ce ar cumpara cineva modelul gri

    ---------- Post added 03-03-2017 at 18:15 ----------

    Quote Originally Posted by sdykid View Post
    In Tg Mures mai sunt 5 pe raft, dar nesimtitii nu au jocuri.......
    Poti sa iei jocuri de pe eshop daca nu tii neaparat sa le ai in format fizic.

  13. #393 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Marketing-ul Altex este nemaipomenit... din nou (nu ca Nintendo sunt mai breji cu 4-5 jocuri la lansare). Astia vor tot timpul sa fie tot timpul in opozitie cu moda.
    Ma intreb cum s-ar fi desfasurat o lansare in Tg Mures ori alt oras/ magazin fara jocuri?

    LE: eu unul nu prea ma impac cu eshop, prefer mai mereu format fizic, desi spatiul ocupat de tona de discuri/ cutii de toate felurile incepe sa fie cam mare.

  14. #394 SP
    Member Leni's Avatar
    Quote Originally Posted by sdykid View Post
    In Tg Mures mai sunt 5 pe raft, dar nesimtitii nu au jocuri.......
    Update. Acum mai sunt 4 (3color si 1neagra) si un NES classic . Sunt dezamagit, am renuntat pe moment la consola, Zelda mi-am luat oricum de Wii U

  15. #395 SP
    Member dtancu's Avatar
    Guys. Luați controllerul pro. No joke, e miles ahead fata de chestiile alea micuțe cu care vine
    Ma felicit ca l-am luat, joystickurile la joycoiuri sunt gen Vita, n-au travel aproape deloc. Pro-ul e foarte aproape de Xbox One dar cu o calitate a construcției mai buna după părerea mea.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #396 SP
    Member iUser's Avatar
    Aww!
    Attached Images Attached Images 20170303_182144.png

  17. #397 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by Leni View Post
    Update. Acum mai sunt 4 (3color si 1neagra) si un NES classic . Sunt dezamagit, am renuntat pe moment la consola, Zelda mi-am luat oricum de Wii U
    Da Da, ca una am luat-o eu, initial ma razgandisem, dar am zis sa o iau pana la urma

    ---------- Post added 03-03-2017 at 18:43 ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pai s-or fi gandit ca la ce iti mai trebuie si jocuri cand iti cumperi consola de-abia lansata?!? Eventual mai cumpari niste accesorii, ceva!
    Bomberman vroiam cel putin...., singurul joc pe care nevasta l-a jucat vreodata si ii place , Nu aveau nici accesorii nimic, doar consola

  18. #398 SP
    Junior Member Vortex66's Avatar
    O intrebare am si eu. Daca iau switchul acuma. Pot sa imi cumpar din eShop Zelda cu cardul?

  19. #399 SP
    Member dtancu's Avatar
    Hmmm....Zelda e wow, intr-adevăr. Pt o Zelda Întâmplarea face sa vin de la Horizon și damn....poate fi artstyle-ul cât de super o fi la Zelda dar se sinte o generație in urma.
    Other than that, jucăria e nice, cred ca putini realizează cât de mică e. Nintendo a reușit ceva demențial, o consola de mărimea unei tablete mici


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #400 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Uite de-aia nu suport eu Romanul!
    Uite de-aia nu ii supot eu pe ingamfatii astia care discrediteaza poporul roman!

    Din punct de vedere obiectiv, tu nu ne suporti pentru ca suntem cumparatori educati care cunosc si respecta legile tarii. In cazul de fata, am citit si inteles OUG 13/2014, reusind astfel sa ne cunoastem drepturile legale si sa beneficiem de avantajele ordonantei.

    Din punct de vedere moral, insa, dumneavoastra sunteti cel care da dovada de o atitudine jignitoare si, nejustificat, aroganta. Citind si semnatura matale, imediat putem concluziona viziunea primitiva avuta asupa moralitatii omului in mileniul 3, vorbind de sus despre termeni atat de abstracti precum demnitate si lipsa acesteia. Bineinteles, individul comun care are mai multe cunostinte in domeniul fotbalului decat in cel al filosofiei, al logicii, si al studiului metafizic al omului, va intelege prin moralitate acelasi lucru pe care l-au inteles si ganditorii antichitatii, mai exact o stare de spirit domintata de umilinta, de mila, de dorinta patologica de a se auto-castra pentru a da dovada de un oarecare eroism relativ la colegii lui din societate.

    La fel de evident este ca cine a mai citit la viata lui si altceva decat reviste sportive, poate face imediat diferenta despre aceasta definitie a demnitati sociale/morale si conceptul universal: moralitatea ca proprie perceptie a individului asupra dualitatii inerente bine-rau, si taria cu care acesta isi respecta principiile de viata, indiferent care sunt acestea. Ca sa citez un mare filosof pe care il si recomand pentru un studiu mai amanuntit, insa numai dupa ce ati mai citit si pe cei care au scris inaintea sa: „nu exista defel fenomene morale, ci doar o interpretare morală a fenomenelor”, respectiv "valoare si non-valoarea unei actiuni se deduce din consecintele sale: actul in sine, cat si originea acestuia, au prea putina importanta". In cazul in care nu va suna cunoscut, este vorba, bineinteles, de domnul Friedrich Nietzsche.

    Nu in ultimul rand, facand analiza imediata a frazei domniei voastre, observam cateva elemente cheie care denota esenta caracterului d-voastra, astfel:
    - "Uite" - deschide ideea asemeni prorocului care propovaduieste multimii adevarurile general valabile ale spiritualitatii omului, ca si cum ne-ar satisface aceasta idee toate curiozitatile.
    - "nu supot" - dispret si aroganta fata de un intreg stat national; persoana intai, ca si cum cineva ar da doi bani pe motivul din spatele acestui dispret mai mult sau mai putin justificat.
    - "Romanul" - majuscula denota fie o ironie fina, poetica si metaforica, a conceptului definit, caz in care jos palaria, fie este doar incultura si necunoastere a structurii limbii.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 60 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Nintendo Entertainment System (NES) Controllers pentru Nintendo Switch By alexutzu_boo in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 1 Last Post: 27-12-2020, 01:11
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:21
  3. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 20:16
  4. Replies: 0 Last Post: 13-06-2017, 19:52
  5. Replies: 61 Last Post: 27-11-2016, 19:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts