Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 147

Thread: Marvel's Spider-Man 2

  1. #41 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Nu te hazarda, ca apar imediat specialiștii sa ne spună ca de fapt la secunda n+1 umbra aia de la copacul de după tomberonul din spatele clădirii de la capătul străzii are cu 3 pixeli mai puțin decat altele. Ca nah, cand joci, asa joci, cu freeze frame si zoom sa analizezi pixelii. Da nah, exagerez, comentariile astea apar la orice joc de cand sunt la modă analizele de grafică pe YouTube.

  2. #42 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Imi place foarte mult cum arata, cred ca voi sacrifica din nou performanta pentru poze, Quality mode @30fps here we go again

  3. #43 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Știind că e Insomniac, probabil vor avea un 40fps mode deci nu va trebui să sacrifici prea mult ..

  4. #44 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Incredibil cat de rapid este fast travel sau schimbarea intre personaje
    Am loading screen mai lung cand intru sau ies din nava in Starfield, dupa ce planeta s-a incarcat deja

  5. #45 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Get ready, apar previews în curând: https://press-start.com.au/news/play...-this-weekend/ .

  6. #46 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    - IGN Spider-Man 2 : The First Hands-On Preview


    - Marvel's Spider-Man 2 - Hands On Impressions and My HONEST Thoughts!


    https://blog.playstation.com/2023/09/15/marvels-spider-man-2-hands-on-report-gameplay-details-on-symbiote-powers-combat-ps5-features-and-more/ - PlayStation Hands-On


    https://www.youtube.com/watch?si=l9tF9Tma1O5Ug6Ev&v=CY_r5adXXTA&feature=yo utu.be - Gamespot Preview Spider-Man 2


    https://www.youtube.com/watch?v=zxXO8GglQ7E - Marvel’s Spider-Man 2 New Gameplay



  7. #47 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Marvel’s Spider-Man 2 is set to boast three distinct graphics modes at launch. All three have Ray Tracing enabled and support 120hz and VRR. The three graphics modes are as follows:
    • 4K 30FPS Fidelity Mode
    • 4K 40FPS Performance Mode
    • 4K 60FPS Performance Mode
    Sursa:
    https://www.dexerto.com/gaming/all-m...-more-2296207/

    Mi-ar placea sa aflu daca in performance chiar va fi 4K nativ sau upscaled but other than that, modul ala cu 40fps + VRR + RT este pentru mine!

  8. #48 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander RO View Post
    Mi-ar placea sa aflu daca in performance chiar va fi 4K nativ sau upscaled but other than that, modul ala cu 40fps + VRR + RT este pentru mine!
    Nu prea exista jocuri care sa mearga 4K nativ si 60fps pe consolele actuale, mai ales AAA open world. Important e cat de bine e implementata solutia de upscalling si care este ea.

  9. #49 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Din previews văd sunt îmbunătățiri in toate privințele, până si combat-ul pare să fie mai intens și dificil ca primul, iar unii spun că parry-ul nou introdus seamănă cu Sekiro.
    Sună perfect pentru mine .


    ---------- Post added 17-09-2023 at 05:00 ----------

    În toate preview-urile e folosit același gameplay pentru că nu i-au lăsat să înregistreze.
    Dar se pare că Eurogamer arată câteva scene în plus:


    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

    ---------- Post added 17-09-2023 at 05:29 ----------


  10. #50 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Încă unul super-detaliat:

    Ce bad-ass

  11. #51 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Aparent o sa avem ray tracing in toate modurile grafice

  12. #52 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Dap, s-a mai discutat asta.
    Dar sunt tare curios dacă și acum ți se pare "atat de asemanator cu precedentul" .

  13. #53 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Nu sunt asa hyped sincer....mult prea multe jocuri in backlog. Grafic, sigur o sa arate mai bine. Gameplay wise, o sa fie nitel diferit dar nu ceva nemaivazut. Dupa atat de multe jocuri open world, am ajuns sa nu le mai suport repetitivitatea. Mult prea mult content bagat pe gat doar de dragul de a te tine mult in joc. ( ma refer la activitati, care devin booring dupa 10-15 ore de joc) Toate jocurile open world au problema asta, nu e ceva strict la jocul asta.
    Sper sa vanda bine si sa va bucurati de el, il iau SH de pe undeva.

  14. #54 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Discuția originală era despre grafică, efecte, apă, UE5 și alte nebunii.
    Deci mă bucur să văd că suntem de acord în privința asta măcar acum .

    ---------- Post added 19-09-2023 at 11:49 ----------

    O comparație cu primele jocuri:

    Mult mai detaliat și dinamic arată, ceea ce era evident încă din primele trailere ... pentru unii dintre noi .

  15. #55 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Mai multe îmbunătățiri detaliate aici: https://blog.playstation.com/2023/09...-power-of-ps5/ .
    Character switch-ul seamănă foarte mult cu cel din GTA V ( cum descriu ei că se mișcă camera ), doar că ăla dura destul de mult chiar și pe PS5.
    Interioarele geamurilor era foarte simplu la primul joc, aici spune că vei putea vedea oamenii din interiorul clădirilor. Tare sunt curios dacă vor reacționa și ei când îl văd pe Spider-Man la geamul lor .

  16. #56 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cam ciudat daca chiar e asa, pentru ca nu au aratat asta pana acum si au lasat sa se inteleaga ca este acea pauza de 1-2s la switch
    Oare de ce or fi aratat altceva pana acum?
    Players have two Spideys at their fingertips in Marvel’s Spider-Man 2, and swapping between them is a snap. The game zooms far above to a bird’s eye view of Marvel’s New York City when switching between the two Heroes, then zooms back in on the newly selected Spider-Man elsewhere in the city. It’s a seamless and muscular demonstration of the PS5’s ultra-fast SSD.

  17. #57 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Hm, bună întrebare. Poate încă nu era terminat feature-ul în build-urile care le-au arătat până acum.
    Ar arăta mai interesant cu el decât cu fade-to-black-ul care l-au arătat până acum.
    Dar cu siguranță va fi foarte rapid.

  18. #58 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Leak cu reclama:

  19. #59 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar

  20. #60 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    https://twitter.com/geoffkeighley/st...uljRfuXbA&s=19


    Insomniac au trimis copiile pentru recenzii,vor aparea in data de 16 octombrie ora 17:00. Sunt cam 3 saptamani pana la lansarea jocului si diferenta de 4 zile cand sunt deja publicate,am incredere ca jocul este foarte reusit si eu cred se va incadra undeva intre 88/89 MC.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Spider Man By HaMaN in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 23-09-2020, 08:10
  2. Vand Marvel Spider-man. By toto in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 26-11-2019, 20:59
  3. Vand Spider-Man PS4 By alex912005 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-09-2018, 17:24
  4. Review: Marvel's Spider-Man - PlayStation 4 Pro By Dant3 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 2 Last Post: 11-09-2018, 09:23
  5. Cumpar Spider Man PS4 By urioc in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 07-09-2018, 13:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts