Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 80 of 404 FirstFirst ... 30 70 78 79 80 81 82 90 130 180 ... LastLast
Results 1,581 to 1,600 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #1581 SP
    Junior Member Zephyr's Avatar
    A ajuns si la mine de la Flanco mai devreme. Tot fara cutie suplimentara

  2. #1582 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Quote Originally Posted by Zephyr View Post
    A ajuns si la mine de la Flanco mai devreme. Tot fara cutie suplimentara

    Daca nu a ajuns rupta , ai avut mare noroc, am mai vazut persoane ce le-a ajuns cutia destul de rupta, a mea e doar acolo rupta sus in rest e okay.

  3. #1583 SP
    Junior Member petru12's Avatar
    Am si eu o intrebare cei de la flanco m au sunat si mi au spus că consola va veni până pe 10 decembrie i s a intamplat cuiva ?

  4. #1584 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by petru12 View Post
    Am si eu o intrebare cei de la flanco m au sunat si mi au spus că consola va veni până pe 10 decembrie i s a intamplat cuiva ?
    Nope! E posibil sa fi vândut peste stoc-ul alocat atunci, ceea ce e mega aiurea. Ce explicație ți-au dat?

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  5. #1585 SP
    Junior Member petru12's Avatar
    asta e si chestia nu mi au dat mare explicatie am dat precomanda joi cand s a deschis la ei precomenzile si asta mi au spus ieri cand m au sunat sa ma intrebe daca vreau sa anulez comanda

    ---------- Post added 21-11-2020 at 11:44 ----------

    dar totusi a primit cineva consola de la flanco?sa stiu daca sa i mai sun odata

  6. #1586 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by petru12 View Post
    asta e si chestia nu mi au dat mare explicatie am dat precomanda joi cand s a deschis la ei precomenzile si asta mi au spus ieri cand m au sunat sa ma intrebe daca vreau sa anulez comanda

    ---------- Post added 21-11-2020 at 11:44 ----------

    dar totusi a primit cineva consola de la flanco?sa stiu daca sa i mai sun odata
    Da, au primit mai mulți oameni! Eu o primesc într-o oră tot de la Flanco. Dacă te-au sunat sa încerce să anuleze comanda, înseamnă că au vândut mai mult decât ce aveau pe stoc.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  7. #1587 SP
    Junior Member DannyXCM's Avatar
    Am primit si eu de la flanco , varza cutia , le voi da un mail in legatura cu asta .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #1588 SP
    Junior Member Redefine07's Avatar
    Mai conteaza ca ii rupta cutia ? Sa fie OK consola conteaza sunt o gramada in lumea asta ce vor o consola milioane chiar si va plangeti ca ii murdar sau cutia rupta , daca consola nu are nimic da-o in rahat sau vreti sa o dati mai departe la un pret jegos ?

  9. #1589 SP
    Junior Member arfel's Avatar
    Care ați făcut comanda cu credit card...ce faceti cu ratele daca nu castigati? Cam cati sunteti in situatia asta?

  10. #1590 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Nu exista asa ceva. Cum adica sa iti vina cutia rupta? Poate omul e colectionar si vrea sa o pastreze pe viitor asa cu cutia in ultimul hal mai greu.

  11. #1591 SP
    Junior Member DannyXCM's Avatar
    Cand a scos curierul cutia din masina a cazut cutia interioara in masina , mai este rupta si pe partea din jos urat ... cand platesti un pret de genul asta te astepti cutia sa fie intacta si sigilata . Detin toate consolele PS de la 1 la 5 cu cutia originala in perfecta stare , mai putin asta binenteles . Inteleg f bine ca a fost greu si e greu sa prinzi o consola dar credema ca daca esti colectionar o vrei intreaga


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #1592 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by Redefine07 View Post
    Mai conteaza ca ii rupta cutia ? Sa fie OK consola conteaza sunt o gramada in lumea asta ce vor o consola milioane chiar si va plangeti ca ii murdar sau cutia rupta , daca consola nu are nimic da-o in rahat sau vreti sa o dati mai departe la un pret jegos ?
    Contează! Dacă trebuie sa ii faci retur din varii motive și îți dau mai puțini bani că e varza cutia, ce faci? Ca să nu mai zic că e minimul ce l-ar fi putut face un retailer.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  13. #1593 SP
    Junior Member Redefine07's Avatar
    Da , la asta nu m-am gandit

  14. #1594 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by arfel View Post
    Care ați făcut comanda cu credit card...ce faceti cu ratele daca nu castigati? Cam cati sunteti in situatia asta?
    E destul de simplu. Altex virează suma plătită inapoi in cont dupa care sun la bancă sa-mi anuleze planul de rate. Din ce stiu eu nu se anulează ratele automat chiar daca ai banii înapoi in cont, dar poate depinde si de bancă.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  15. #1595 SP
    Junior Member arfel's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    E destul de simplu. Altex virează suma plătită inapoi in cont dupa care sun la bancă sa-mi anuleze planul de rate. Din ce stiu eu nu se anulează ratele automat chiar daca ai banii înapoi in cont, dar poate depinde si de bancă.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Aha...destul de ok...inseamna ca majoritatea probabil au folosit card de credit

  16. #1596 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Redefine07 View Post
    Mai conteaza ca ii rupta cutia ? Sa fie OK consola conteaza sunt o gramada in lumea asta ce vor o consola milioane chiar si va plangeti ca ii murdar sau cutia rupta , daca consola nu are nimic da-o in rahat sau vreti sa o dati mai departe la un pret jegos ?
    Conteaza da, pentru ca sunt colectionar si vreau sa ii arat baiatului meu peste 15 ani toata colectia mea de console in cutiile originale, nu un carton rupt si jegos.
    Chiar daca nu as fi fost colectionar si aruncam cutia, faptul ca e jerpelita si rupta denota ca a fost supusa la tranteli/bufnituri, lucru care nu imi este confortabil deloc. Banuiesc ca nu s-a rupt in halul ala de la curent.

    Intrebare -> Voi ati avut pe partea neagra si lucioasa vreun sticker din acela antistatic lipit si a trebuit sa il dati jos?[COLOR="Silver"]

    Ulterior am citit:
    Quote Originally Posted by Redefine07 View Post
    sau vreti sa o dati mai departe la un pret jegos ?
    Da, sunt samsar recunoscut de console, ma stie tot forumul. Verifica pe olx vezi ca o pun cu 9999 de lei dupa amiaza.

  17. #1597 SP
    Member angellicus's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Conteaza da, pentru ca sunt colectionar si vreau sa ii arat baiatului meu peste 15 ani toata colectia mea de console in cutiile originale, nu un carton rupt si jegos.
    Chiar daca nu as fi fost colectionar si aruncam cutia, faptul ca e jerpelita si rupta denota ca a fost supusa la tranteli/bufnituri, lucru care nu imi este confortabil deloc. Banuiesc ca nu s-a rupt in halul ala de la curent.

    Intrebare -> Voi ati avut pe partea neagra si lucioasa vreun sticker din acela antistatic lipit si a trebuit sa il dati jos?[COLOR="Silver"]

    Ulterior am citit:

    Da, sunt samsar recunoscut de console, ma stie tot forumul. Verifica pe olx vezi ca o pun cu 9999 de lei dupa amiaza.
    Xander, până îți răspund oficial și restul colegilor, eu din câte știu, da, trebuie să aibă o folie de protectie pe partea shiny din mijloc. Se plângea lumea pe Reddit că o dată ce l-ai dezlipit, devine magnet de praf partea aia.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  18. #1598 SP
    Junior Member exodoom's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Conteaza da, pentru ca sunt colectionar si vreau sa ii arat baiatului meu peste 15 ani toata colectia mea de console in cutiile originale, nu un carton rupt si jegos.
    Chiar daca nu as fi fost colectionar si aruncam cutia, faptul ca e jerpelita si rupta denota ca a fost supusa la tranteli/bufnituri, lucru care nu imi este confortabil deloc. Banuiesc ca nu s-a rupt in halul ala de la curent.

    Intrebare -> Voi ati avut pe partea neagra si lucioasa vreun sticker din acela antistatic lipit si a trebuit sa il dati jos?[COLOR="Silver"]

    Ulterior am citit:

    Da, sunt samsar recunoscut de console, ma stie tot forumul. Verifica pe olx vezi ca o pun cu 9999 de lei dupa amiaza.

    Consola mea a venit fara sticker d'ala antistatic

  19. #1599 SP
    Junior Member Icyy's Avatar
    Quote Originally Posted by exodoom View Post
    A venit si a mea de la Emag azi dimineata. Nu era impachetata extra pentru protectie, dar baiatu de la Sameday a avut grija de ea aparent ca era intreaga cutia. Fara nici un defect or smth. Eu inca am tombola la Altex. Cum am zis, daca e sa castig, o dau cuiva de aici contra sumei pe care am dat-o eu pe consola. Momentan e promisa lui Rrradu.
    Oaaai, chiar as vrea sa o am eu, am fost asa dezamagit cand am auzit de tombola ca mi am anulat comanda, n am avut incredere in cei de la Altex, este Digital sau varianta cu disc?

  20. #1600 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by exodoom View Post
    Consola mea a venit fara sticker d'ala antistatic
    De asta intreb ca si a mea a venit fara, sau cel putin sper sa nu fiu eu dobitoc si chior si sa o ard.
    Nu cred ca este lipit atat de bine incat sa fie invizibil, am dat de marginea aia de am ramas fara unghie.

    M-ar ajuta cat mai mult feedback pe tema asta.
    Merci!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 80 of 404 FirstFirst ... 30 70 78 79 80 81 82 90 130 180 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts