Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 88 of 404 FirstFirst ... 38 78 86 87 88 89 90 98 138 188 ... LastLast
Results 1,741 to 1,760 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #1741 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by VictusG View Post
    Vorbesti prostii, si mie mi s-au tras banii, si dupa m-am retras ca am prins consola la Flanco,
    am dat click pe mail de la Altex si s-a anulat instant, in 24h am primit si am si baut banii.
    Nu mai tot vorbiti din burta ca babele doar sa fie zis, plus ca multi ziceau ca au blocat banii si nu pot cumpara alta din alta parte,
    Deci daca 2500 sunt toti banii ce ii ai inseamna ca nu iti permiti acea consola.
    Nu sunt eu in cauza, probabil si prietenul meu e habarnist. Anyway, daca se poate sa facem un thread special pentru tombola si cum ne bagam si scoatem in altex ai altii ar fi perfect.

  2. #1742 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Greșeala lor a fost comunicarea proastă, atat. In rest ei oricum vindeau 660 de ps5 si cu si fără tombolă. Nu câștigă nimic în plus ca au făcut tombola astam

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Cum nu? N-ai auzit? Se folosesc de banii poporului, iau dobanda de 1RON la fiecare consola din tombola

    NISTE NENOROCITI!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #1743 SP
    Junior Member NttSkippy's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Am un prieten care a prins aceasta tombola si aparent nu te poti retrage, banii sunt blocati pana maine indiferent.
    Cat despre tam-tam-ul asta cu tombola, cu faptul ca nu sunt console destule....oameni buni , in ziua preorderelor oficiale, am stat geana pe emag si altex...tin sa va spun ca emag-ul si-a epuizat stocul in cateva ore...altexul a avut stoc cel putin 1 zi jumatate. Poate ca nu ar trebui sa ne mai lamentam atat ca de ce nu sunt console...traim vremuri naspa, fiecare retailer, furnizor a facut ce a putut....Da nu sunt de acord cu faptul ca am avut banii blocati 2 luni si ceva, dar din pacate astea sunt circumstantele.
    In plus, cine stie cati dintre noi , am luat consola pentru ca suntem fani/gameri/etc sau am cumparat-o doar pentru ca e ultimul gadget si hai sa fim si noi la moda.Nu am nimic cu nimeni, mai ales cand vine vorba de oamenii care fac specula...este fix problema lor.
    Altex a incercat sa faca un lucru bun pentru a da sanse mai multora dar nu le-a iesit pentru ca l-au facut pe graba, pe ultima suta de metri. In schimb nu mai sustineti ca nu se pot returna banii, eu personal am primit email in care au scris "În cazul în care nu mai doriți să participați la această extragere, tot ce trebuie să faceți este să dați click pe acest link și vi se vor returna banii".
    De asemenea, cereri gen "trebuia ca suma pentru inscriere sa fie de 100 de lei" ar fi dus cu siguranta la mai multi revanzatori de pe OLX care sa investeasca de exemplu 10.000 de lei pentru mai multe sanse de castig.
    Si daca tot a venit vorba de OLX si de cei care vand acolo, este doar o problema de cerere/oferta care se va regla ( sau nu ), in functie de stocuri. Cei de pe acest forum sunt cei intr-adevar pasionati dar va rog sa ma credeti ca la nivel de top-management al distribuitorilor au fost sute de telefoane de la toti parlamentarii, sefii de spitale, de CJ-uri plus mii de oameni de afaceri ca sa faca rost de console pentru copiii lor cei putin mai rasfatati.
    Cum pare ca managementul Altex a refuzat acest tip de compromis, lucru de multe ori dificil de facut, cel mai probabil acesti domni doritori de Mos-Craciuni cu Console le vor achizitiona de pe OLX. Si poate pentru unii pretul pare mare insa va rog sa ma credeti ca pentru cei de mai sus pretul NU CONTEAZA.

  4. #1744 SP
    Junior Member razzz911's Avatar
    Nu e vorba neaparat de cei 2500 ron, e vorba strict ca nu am stiut ca o sa cumpar un bilet la o tombola. Iar daca Altex voiam un imprumut pe teren scurt fara dobanda, trebuia sa spuna...fara dobanda era greu, dar poate ne organizam cativa baieti si le ofeream o dobanda avantajoasa fixa.

  5. #1745 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by razzz911 View Post
    Nu e vorba neaparat de cei 2500 ron, e vorba strict ca nu am stiut ca o sa cumpar un bilet la o tombola. Iar daca Altex voiam un imprumut pe teren scurt fara dobanda, trebuia sa spuna...fara dobanda era greu, dar poate ne organizam cativa baieti si le ofeream o dobanda avantajoasa fixa.
    Deci........ asadar si prin urmare:
    Nici eu si nici nimeni nu a stiut ca o sa fie Tombola, nu a fost corect mai ales ca la primele comenzi nu erau bannere, eram cu telefonul in mana cand am primit mailul cu Tombola si eram pe situl Altex pe laptop asa ca am repetat comanda sa vad daca era scris undeva, si nu aparea nimic, cand am pus eu comanda era "Adauga in Cos"
    Dupa cateva minute, s-a schimbat in "Precomanda" si dupa alte minute s-a schimbat in "Comanda".
    Motivul pentru care a facut asa a fost ca sa evite samsarii sa nu cumpere sute de bucati, probabil ca nici ei nu se asteptau la o cerere asa mare
    dar cei care au facut comanda dupa 1 minut ce a aparut pe site era bannerul acolo numa probabil erati prea entuziasmati ca sa il vedeti, sincer eu nici adresa nu am controlat daca e ok, am facut comanda orbeste.
    Dupa care am anulat, banii mi-au intrat inapoi, etc, nu vad de ce asa mare tragedie
    A mai fost un comentariu ca cica sa iasa userul ATX-MG la inaintare, da ce sunteti voi? Dumnezo ? sa va vina la explicatii? el e doar un muncitor care ne-a ajutat cu niste ponturi.
    Eu de exemplu datorita lui am prin castile Pulse 3d, ne-a informat aici pe forum cu vreo 30 minute inainte ca o sa fie pe site.
    Iar tot el ne-a spus ca nu o sa fie de noapte cand o sa se dea drumul ci de zi, dar a zis clar ca nu are alte informatii ca e doar un muncitor.
    Va dati seama ca dupa toate cele e si normal acuma sa nu mai zica nimica, probabil ca si la el ii este rusine de ce a facut Altex, el doar incerca sa ajute.
    Iar Altex probabil pentru ce a facut o sa ia o amenda si cine nu prinde consola o sa primeasca banii inapoi, tinand cont ca nu sunt in alte parti console pe stoc chiar nu vad ce ati pierdut, inca aveti o sansa sa castigati consola fata de altii, asa ca, Bafta la Tombola

  6. #1746 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Greșeala lor a fost comunicarea proastă, atat. In rest ei oricum vindeau 660 de ps5 si cu si fără tombolă. Nu câștigă nimic în plus ca au făcut tombola astam

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Banii intr-o companie sunt rulati, nu sunt tinuti "la ciorap" cum face omul de rand. O infuzie de peste 70 000 000 de lei (chiar si pentru cateva zile) ridica semne de intrebare legate de buna intentie. Daca am ajuns sa credem ca marile companii se gandesc la oameni prioritar profitului, atunci nu ne ramane decat sa le multumim si la cat mai multe tombole de acest fel!

  7. #1747 SP
    Junior Member stonelul's Avatar
    Organizati-va atunci.

  8. #1748 SP
    Member maniac360's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    Banii intr-o companie sunt rulati, nu sunt tinuti "la ciorap" cum face omul de rand. O infuzie de peste 70 000 000 de lei (chiar si pentru cateva zile) ridica semne de intrebare legate de buna intentie. Daca am ajuns sa credem ca marile companii se gandesc la oameni prioritar profitului, atunci nu ne ramane decat sa le multumim si la cat mai multe tombole de acest fel!
    Vorbesti prostii, habar nu ai cum functioneaza contabilitatea intr-o firma. Altex nu e banca sa poata folosi banii aia in scopurile care ti le imaginezi tu si alti destepti atrasi de teoria conspiratiei.

  9. #1749 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    PS5 - achizitie din Romania

    Clar, au facut miliarde profit in cateva zile + un weekend, din banii fraierilor. Cum am mai spus, “nenorocitii”. Si voi, sa va fie invatatura de minte, data viitoare sa cititi tot ce scrie pe ecran inainte sa faceti pe victimele.

    Vai de capul nostru si nu zic mai multe pentru ca se lasa cu sanctiuni. Dar asa v-as lua de urechi pe voi toti care pozati acum in victime ale unui sistem corupt, al statului paralel si ce alte prostii mai aveti voi in cap.

    Stiti ce? Si retineti. Altex a fost singurul retailer din Romania care a respectat notiunea de precomanda. Pentru asta, chapeu.

    Emag, si-a batut pl de voi toti, dar nu mai este o tragedie ca unii cu precomenzi nici pana in ziua de astazi nu au primit consola.

    Sper din suflet ca astia care sunteti bolnavi de teoria conspiratiei si care va victimizati atat, sa prindeti una abia la anul pentru ca asta meritati.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #1750 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Pe mine cel mai mult ma deranjeaza lipsa de respect fata de client.
    Daca Altex comunica si isi asuma greseala, eu cred ca multi dintre noi am fi inteles.
    Dar nu, Altex a sarit pe fb ca ei au facut totul ok si clientii au fost de vina.

    Numerele lor de telefon nu merg apelate, cel putin din reteaua Digi din ce mi s-a spus in magazin.
    Am facut sesizare pe site si am primit acel mesaj standard trimis la toti.
    Le-am dat reply in care am spus ca mesajul standard nu a fost deloc pe subiect cu problema intampinata de mine si am cerut o explicatie macar. Astazi am primit raspunsul la sesizare care ghici, e acelasi copy/paste la primul mesaj. Pai scuze, dar asta e bataie de joc la adresa clientului.

    Nu stiu care e treaba cu userul AltexMG. Eu nu am nimic cu el.
    Angajatii din magazine nici macar nu au avut idee despre ce era vorba.
    Angajatii din online au facut doar munca de robot in functie de ce li s-a transmis de sus.
    Dar sincer sa fiu, la un retailer precum Altex/MG, totul ar trebui sa mearga uns. Nu sa fiti nevoiti sa apelati la un angajat de-al lor pe un forum pentru a rezolva anumite probleme. Inteleg atunci cand userul vine cu informatii utile, lucruri care urmeaza sa apara si alte situatii de genul. Dar daca tu nu esti in stare sa rezolvi niste sesizari facute pe site in timp ce un angajat model ajuta lumea fara probleme pe un forum, atunci tu ca mare retailer ai inca o bula neagra de la mine.

  11. #1751 SP
    Junior Member NttSkippy's Avatar
    Asta cu Altex este exact ca in proverbul "Facerea de bine e ....facere de bine "
    Au avut pe cont 4milioane de Euro pentru 1 saptamana WOW. Sa calculam:
    4 milioane la o dobanda intra-day foarte buna de 1%/an ( Atentie, in general sunt 0.6-0.7).
    Asta inseamna uriasa suma de 767 EURO obtinuti dobanda.
    Treziti-va la realitate, inteleg supararea ca nu ati prins un PS5, toti cred ca au fost printre primii, insa nu e cazul sa dam cu pietre in Altex, ca au facut-o cu nu stiu ce intentie de imbogatire !

  12. #1752 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, va rog sa terminati cu discutiile despre tombola. Ce au facut a fost frauda, care este ilegala. Mai departe cine este afectat, este rugat sa faca plangere la ANPC si politie.

    Va rog sa pastrati discutiile on topic, despre locuri de cumparat consola din Romania.

  13. #1753 SP
    Junior Member forgame's Avatar
    Se zvoneste prin lume (alte tari) ca maine, 25, se va face restoc. Stie cineva daca si in Ro vor fi ceva stocuri maine? (asta in caz ca voi fi nefericitul care nu a castigat consola la altex .. sic)

  14. #1754 SP
    Junior Member arfel's Avatar

  15. #1755 SP
    Junior Member GlontzVidia's Avatar
    Pentru cei care au incercat sa cumpere mai multe console ps5 in tombola la altex adica Bilete... sa stiti ca le anuleaza si ramane doar una per persoana. Am luat eu 1 de pe media galaxy si de pe altex cu conturi diferite inainte sa citesc regulamentul si mi-au anulat una, ramanand cu una singura. Bun pt boti si bisnitari. Asa ca oricine a facut 10 comenzi de pe acelasi IP sau acelasi card sau date personale identice, adrese etc vor avea o surpriza

  16. #1756 SP
    Manager paul's Avatar
    Anunturile de vanzare/cumparare/schimb/etc. se fac pe ariile Bazar Console si Bazar, conform regulilor: http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/.
    Nu sunteti la piata, reveniti on-topic!

  17. #1757 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    se pregatesc de tragere
    Attached Images Attached Images screenshot_20201124-190939_chrome.jpg

  18. #1758 SP
    Junior Member arfel's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    se pregatesc de tragere
    Oare cu ce indicativ ne-au integistrat? O fi nr comenzii?

  19. #1759 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    nr comenzii mi se pare cel mai logic, asa evita sa puna informatii personale sau confuze

  20. #1760 SP
    Junior Member Tony7Y's Avatar
    Raspuns de pe pagina de fb:
    Bună seara! Veți intra pe tragerilasorti.ro și cu numărul de comanda va veti verifica prezența pe lista de extragere. Numai bine!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 88 of 404 FirstFirst ... 38 78 86 87 88 89 90 98 138 188 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts